Widok

Działka pod trojmiastem

Razem z mężem chcemy budować się pod Trójmiastem. I właśnie zaczęły się schody z wyborem lokalizacji. Chcemy aby dom powstał w spokojnym miejscu, z dala od zgiełku miasta, ale w odległości 15-30 km od Gdyni. ceny do 100zl za m2.
Najpierw zwróciliśmy uwagę na Kielno, Banino, Bojano, Koleczkowo, Pepowo...
Teraz nasze poszukiwania poszły bardziej w kierunku Wejherowa...zerkamy na Gniewowo, Gowino, Zbychowo...
Czy może ktoś z Państwa mieszka w tych okolicach? A może się buduje? Bylibyśmy bardzo wdzięczni za jakiekolwiek informacje dotyczące połączenia komunikacyjnego (samochód samochodem, ale tez chacialabym jakieś połączenie autobusowe...bo na kolejkę to mogę liczyć bardziej budując się pod Wejherowem), a także ogólnej oceny rejonu-społeczność, sklepy..
I jeszcze jedno. Analizujemy temat s6 ( obwodnica Metropolitalna, trasa kaszubska), bardzo nie chcielibyśmy budować się blisko tych tras.
Ja wiem ze wiele pytań zadałam, ale wybór działki jest istotna sprawa (wiadomo jej kształt, uzbrojenie również), ale również i to co poza nią...życie społeczności...
Zostawię swojego mejla annaw81@hotmail.com
Z góry bardzo dziękuje :-*
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

>" z dala od zgiełku miasta, ale w odległości 15-30 km.."??? ty tak na serio .., spobuj powyzej 50 km to nie bedzie zgielku...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wydawało mi się ze 30 km to będzie już spokój. Nie znam okolic:-( a Ty gdzie mieszkasz? Co byś polecił, poleciła? Lepiej rejony Kielna? Czy może wyżej ? Pod Wejherowem ? Sama nie wiem:-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Schody"?
To ma być żart?
Szukasz bochenka dobrze wypieczonego chleba, który po wyjęciu z pieca bezpowrotnie spałaszujesz czy miejsca na Dom, na Życie?
Pupsko w troki i szukać, przeszukiwać, poszukiwać... osobiście w terenie i u pośredników, którzy może raz na Ciebie spojrzą i wyjmą zza pazuchy super ofertę. Poczuć miejsce, jego energię, wyobrazić sobie w czasie, za 5, 10, 20 lat. Toż to wszystko żyje, rozwija się a jak już przycupniesz to i sama będziesz miała wpływ na rozwój.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mogę napisać odnośnie terenów: Gowino, Gniewowo (Gniewowo to już w ogóle kawał drogi)

Ogólnie jest to dość daleko od Gdyni.
Komunikacja taka sobie.

Z Gowina, żeby dostać się do Gdyni musiałabyś podjechać autobusem do Dworca i potem skmką. Autobus jeździ dość rzadko.
Latem jeszcze ok, ale zimą to jak dla mnie cała wyprawa

Sami myśleliśmy o przeprowadzce w te rejony, ale jednocześnie nie chcieliśmy zmieniać dzieciom szkoły itp. Więc całe nasze życie zawodowo-szkolne zostało by w Gdyni. Dojazdy i czas spędzony w aucie, komunikacji przeważył i nie zdecydowaliśmy się.

Ogólnie Gowino jest ładne, przyjemne, ale najlepiej dla osób pracujących w Wejherowie - taka sypialnia.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Budowa domu w Trójmieście (26 odpowiedzi)

Czy ktos mógłby mi powiedzieć ile w warunkach trójmiejskich kosztowała by budwa takiego domu:...

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

do góry