Widok

Dzień Otwarty w SP 76 (z basenem)

Jako mama 6 latki, która w tym roku zacznie naukę w szkole postanowiłam skorzystać z możliwości obejrzenia okolicznych szkół i porozmawiać z kadrą o warunkach i zasadach panujących w szkole. Do tej pory byłam zainteresowana głównie SP 44 oraz SP 79. Szkoły z basenem nie brałam pod uwagę i w zasadzie bez emocji udaliśmy się w sobotę 25 lutego na Dzień Otwarty szkoły. Na powitanie uśmiechnięte twarze i ciasteczko dla dziecka. Potem dziewczynka z klas starszych ( Patrycja- przy okazji dziękuję :)) zaczęła oprowadzać nas po szkole. Jest dobrze wyposażona sala zabaw, fajna biblioteka, gdzie dzieciaki maja dostęp do drukarki, ksera i komputerów. Sala korekcyjna także całkiem przyjemne wrażenie a Pani od zajęć korekcyjnych bardzo miła. Moje dziecko miało też okazję nauczyć się co należy zrobić w razie wypadku i jak należy reanimować człowieka- ćwiczyła na manekinie. Zajęcia w klasie zerowej prowadzi jedna pani z dość dużą grupą, ale chyba jest dobrze zorganizowana i zdyscyplinowana. W sali dla pierwszoklasistów dzieci mogą zostawiać część materiałów, aby nie nosić wszystkiego codziennie. Mają na półce swoje segregatory. W jednej z klas widziałam poduszki na krzesłach dla wygody maluchów. Pani nauczycielka (chyba pani Ela) miła, konkretna. Zachęcała do podjęcia nauki od razu w pierwszej klasie skoro moje dziecko potrafi już czytać i pisać. Dzieci nie siedzą po kilka godzin non stop w klasie. Na mnie i na dziecku największe wrażenie zrobił jednak basen z całym zapleczem i pięknie wyremontowana sala gimnastyczna, gdzie maluchy również mają zajęcia w-f a nie tylko na korytarzu. Pan Sławek i Pan Rafał, wuefiści którzy z nami rozmawiali, bardzo sympatyczni, tryskali humorem ale również konkretni i świetnie zachęcali do wyboru akurat tej szkoły na start w edukacji mojego dziecka. Widać, że lubię swoją pracę. Dostalismy od nich bezpłatną wejściówkę dla dziecka na basen, więc jeśli córce spodoba się taka forma aktywności, to chyba w końcu znaleźliśmy szkołę, do której ona sama zechce pójść, bo pierwszy raz stwierdziła, że nie chce już do przedszkola chodzić, tylko do tej fajnej szkoły z basenem i salą zabaw :)
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 3
Fajnie ,że jest basen ..zajęcia dwa razy w tygodniu tylko ja sobie nie wyobrazam swojego dziecka po basenie jak suszy swoje włosy do pasa ...wiadomo,że jedna pani nie pomoże wszystkim dzieciom sie osuszyć ...moja chodzi na basen raz w tygodniu i mycie ubieranie i suszenie po basenie trwa ponad pół godziny oczywiście jak ja jej pomagam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 33
Dziwny ten komentarz ni jak się ma do tematu!
Ja mam córkę i nie mamy takich problemów.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 11

Tyle w kwestii basenu w tej szkole.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Uczen-trafil-do-szpitala-prosto-z-basenu-szkolnego-n91797.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli macie Państwo dzieci w tej szkole, to proszę o opinię na temat kadry, poziomu nauczania i atmosfery panującej w szkole. Parę osób odradziło mi tę szkołę ale nie podali konkretnej przyczyny. Niby przemoc wśrod dzieci i brak kontroli ze strony nauczycieli. Inni twierdzą, że poziom bardzo słaby, kolejni, że chodzą tam uczniowie z tak zwanych trudnych rodzin. Nie wiem czy te opinie sa prawdziwe, bo każdy coś niby słyszał, ale konkretów nie potrafi podać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam córkę, która kończy tę szkołę ma średnią powyżej 5,0.
Jestem bardzo zadowolona, poziom nauczania wysoki nauczyciele życzliwi.
Środowisko jak każde inne są słabi, średni i dobrzy.
Przemocy nie ma kłótnie między dziećmi jak wszędzie.
Moje koleżanki mają starsze dzieci po tej szkole i nie narzekają część jest w gimnazjum a część w dobrych liceach.
Jak nie można podać konkretów to nic złego tam nie ma a jak się poda dwa czy trzy to i tak mały procent z codziennego życia.
Moja córka nie jest z trudnej rodziny
Ja jestem zadowolona i polecam.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam.
Mam córkę, która właśnie będzie opuszczać mury tej szkoły i całe szczęście.
Córka ma średnią 5,5 i nie pochodzi z "trudnego" domu. Uczy się świetnie, ale z wielu przedmiotów niestety nie dzięki tej szkole.
Pomagamy w nauce sami z Żoną, a z angielskiego oczywiście prywatne lekcje.
Pani z matematyki - Monika Tocha - sama ma problemy z uczęszczaniem do szkoły, a tym bardziej z szeroko rozumianym nauczaniem tej królowej nauk. Zero tłumaczenia, beznadziejna pomoc w zakresie przygotowań do egzaminu 6-klasisty oraz konkursów pozaszkolnych. Bardzo powierzchowne zainteresowanie uczniami.
Język angielski na załamującym poziomie (myślę, że w innych SP podobnie), bez zadbania o prywatnego korepetytora nic z tego nie będzie.
Jedynymi nauczycielami z powołania są: Małgorzata Kopeć - nauczanie początkowe, Elżbieta Szeliga - język polski, Anna Baranowska - przyroda i W-F-iści.
Wydaje mi się, iż w wielu SP jest podobnie. Gdybym miał dzisiejszą wiedzę, Córkę dałbym do szkoły najbliżej domu, a nie sugerował się opiniami znajomych itp.
Pokutuje też niestety ( jak w dawnych latach): d*pOLIZOSTWO - dobre oceny i wyróżnienia na apelach :-(
Raczej nie polecam, ale też nie odradzam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Moja córka jest bardzo zadowolona ze szkoły,chodzi na rózne kółka, w przeciwieństwie do opinii wyżej ceni wszystkich nauczycieli zwłaszcza tą Panią od Matematyki.Uwżam ,ze używanie nazwisk na tego typu foracj jest niestosowne . Szkoła jest prężna, rozwija się i zmienia w dobrym kierunku.Polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To Szeliga jeszcze pracuję ?!!!! Zgroza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja Panią Ele Szelige uwielbiałem a to co Pan lub Pani napisali to jest kłamstwo może to jest nauczycielka starsza ale ma takie samo podejście jak inni Pani Ela jest SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Szeliga jest wporzo i nie tylko ona...
makapaka tez:)
a szkola ma nowiutkie boiska i plac zabaw (dostepne poza zaj.l. takze)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skutki pedagogicznych zapędów pani Szeligi z przed lat, obecnie dorosłe dziecko wypłakuje na kozetce u psychologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli problem ma tylko Twoje dziecko, a pozostali wychowankowie Pani Szeligi nie, to przyczyn problemów Twojego dziecka szukałbym gdzie indziej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja chodziłem do tej szkoły nasuczyciele mili,życzliwi,uprzejmi w każdej sytuacji potrafili pomóc sale ładne,czyste
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie,

Ja z żoną również mieliśmy problem gdzie posłać naszego szkraba.
Do pójścia na dzień otwarty szkoły do 76 nakłoniły nas piękne imienne zaproszenia, które roznosili nauczyciele z klas I-III. teraz jesteśmy pewni że nasz syn będzie chodzi właśnie do SP 76, same atuty:
Basen, nauka pływania od klasy 0 i dużo zabawy,
Sala gier i zabaw świetnie wyposażona,
Sala do gimnastyki korekcyjnej,
Piękna pachnąca jeszcze nowością Sala Gimnastyczna,
Bardzo tanie obiady (podobno pyszne)
Sale lekcyjne bardzo dobrze wyposażone,
Wszyscy pracownicy sprawiali wrażenie bardzo miłych i życzliwych
Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci niewidomych i niedowidzących,
Jest opieka pedagoga, logopedy oraz pielęgniarki.
Jest wiele zajęć dodatkowych dla starszych i dla młodszych dzieci.
I najważniejsze szkoła jest bardzo bezpieczna, gdyż posiada drzwi wejściowe zamykane na czas lekcji oraz przerw na zamek elektroniczny.

Minusy:
brak placu zabaw oraz brzydkie boisko szkolne (ale zapewniono Nas, iż w niedalekiej przyszłości ma się to zmienić, co sprawia że to również są zalety szkoły

Jeśli ktoś ma wątpliwości polecamy sp 76
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Przymorze

Szukam Xero na Przymorzu (4 odpowiedzi)

Witam gdzie znajdę Xero na Gdańsk Przymorze?

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

Sea Park (41 odpowiedzi)

Budynki powstaną w sąsiedztwie największego w Gdańsku parku i terenu rekreacyjnego - Parku...

do góry