Widok

Dzwony kościelne

Witam od niedawna mieszkam na Pustkach bardzo blisko kościoła i jestem załamana!!! Codziennie od 6 rano nie śpię, bo budzą mnie te przeklęte dzwony! Nieważne czy to dzień powszedni czy weekend wała tymi dzwonami co godzinę od 6 rano, jakby człowiek sie na zegarku nie znał. Czy jeszcze komuś przeszkadzają te dzwony i czy ktoś próbował kiedyś cokolwiek z tym zrobic?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nic nie zrobisz.. Państwo Kościelne..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Proboszcz tego kościoła chyba stoi ponad prawem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mnie też wkurzają te dzwony. Bębnią co godzinę jakby ktoś zegarka w domu nie miał. Ps - Apel Jasnogórski o 21:00 puszczany z głośnika to też przegięcie - nie każdy jest wierzący, i nie każdy sobie życzy takich hałasów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja mieszkam na samym końcu dzielnicy przy pętli i tez to wszystko słyszę, nie raz myślałam jak musi być masakrycznie przy samym kościele..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dzwonią ,bo masz wstać z wyra i iść na mszę pomodlić się o lepsze jutro w swojej parafii i o powodzenie niedawno wznowionych odwiertów złóż geotermalnych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez przesady, dzwony w naszym kościele dzwonią od lat. Jeśli komuś przeszkadza to niech to mówi głośno, a nie w internecie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tiaaa.. w innych parafiach takiego cyrku nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Z tego co się orientuję to dzwony i tak już zostały "przyciszone". :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zauważyłam. Jak dla mnie cały czas bębnią tak samo.

Ps. Kto pamięta jak któregoś roku, w lecie od burzy zepsuły się dzwony i bębniły kiedyś całą noc? Ja pamiętam. Nie zmrużyłam oka ani na sekundę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Piszę w internecie, bo szukam porady u ludzi którzy tu mieszkają, mam chodzić po domach i pytać? Tu łatwiej:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłam nawet ostatnio jakieś stare forum z 2009 r, które założył jakich pan, mający ten sam problem co ja, próbował coś załatwić w tej sprawie z proboszczem, nawet podpisy pod petycją chciał zbierać, ale raczej mu sie nie udało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Później ksiądz na kolędzie skarżył się , że ludziom dzwony przeszkadzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i miał rację,tylko "wrażliwcom" przeszkadzają -vide forum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Weź przestań, bo w innych parafiach takiego cyrku nie ma.

Ostatnio, będąc w odwiedzinach na gdańskim osiedlu Ujeścisko, pytałam się rodziców mojego ukochanego czy ich proboszcz też funduje im poranną pobudkę dzwonami i bębnienie co godzinę + apel Jasnogórski w gratisie.

Byli bardzo zaszokowani i dopytywali,czy u mnie w Gdyni tak jest.
Odpowiedziałam 'Proszę kiedyś przyjechać na kawę do moich rodziców, sami państwo zobaczycie'.

Przyjechali wczoraj, nadeszła 17:30 i bębnienie dzwonów. Specjalnie wyszli na balkon posłuchać i zgodnie stwierdzili,że oni by zwariowali mając takie hałasy za oknem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Pustki Cisowskie

Wariat w zielonym Mercedesie (136 odpowiedzi)

Co to za wariat w zielonym Mercedesie, który wyprzedza na trzeciego, hamuje przed autami i do...

Jakie wrażenia po kolędzie? (19 odpowiedzi)

Mieszkańcy Pustek Cisowskich, i jak wrażenia po kolędzie? U kogo był proboszcz?

do góry