Widok

Ekumeniczna grupa domowa w Baninie

Czy byliby jacyś chętni Baniniacy, by utworzyć coś na kształt ekumenicznej grupy domowej, na której moglibyśmy pośpiewać, pomodlić się, poczytać Biblię, porozmawiać przy kawie, herbacie, dobrym cieście o jej treści w celu wzajemnego wsparcia i zbudowania?

Założeniem byłby ekumeniczny jej charakter (jesteśmy ewangelikami) i nie przyciąganie na jakąkolwiek stronę kościelną. Nasza rodzinka jest otwarta i chętna. Jeśli są chętni, to proszę o odzew tutaj lub pod nr tel. 605 282 417. Moglibyśmy ruszyć już od lipca.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
"pośpiewać, pomodlić się, poczytać Biblię, porozmawiać przy kawie, herbacie, dobrym cieście o jej treści w celu wzajemnego wsparcia" - nie

ale wciągnąć coś z grilla, zapić browarkiem, pośpiewać, poszydzić z grubasów czy biedy lub innych równie ambitnych tematów - jak najbardziej :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ej, tam. Szydzenia i narzekania spoconych grilarzy w kapciach jest duzo na tym forum. Jak sie spotkac, to lepiej na czyms pozytecznym.

Fajny pomysl z ta grupa.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przecież tu chodzi o świadków jehowy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Żadnych "świadków Jehowy". Jesteśmy rodziną protestancką (ewangelicką). Proszę coś poczytać o reformacji :)

Pozdrowienia dla kumatych :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
prędzej znajdziesz ludzi wywieszając ogłoszenie gdzieś w Waszym kościele :)

btw:
Przychodzą świadkowie jehowy. Pacjent ich wpuszcza, i następuje niezręczna cisza...
-no słucham? po co państwo przyszliście?
-eee... nigdy nie zaszliśmy tak daleko...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba ba mojej ulicy jest taka grupa, wiecznie pełno samochodów pod domem a raz to nawet jeden Pan co do nich przyjechał niby fajnie, grzecznie wręcza mi zaproszenie. Oczywiście Jehowy. Ja sobie tego nie życzę i przestańcie sąsiadów wciągać w to. Grzecznie Panu podziękowałam. Sąsiadów nawet nie znam bo mieszkają od niedawna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pozdrowienia dla kumatych? A o czym gadają świadkowie. Właśnie o tym o czym piszesz. Weź chłopie sam sobie czytaj jak ci się nudzi ale u siebie w domu!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie pasuje ci propozycja nie musisz przychodzić, biblie czytaja nie tylko swiadkowie jehowy, rowniez, katolicy, greccy i rzymscy, ewangelicy, nawet w okrojonej wersji żydzi :)
A jak tobie sie nudzi to podlub w nosie a nie atakuj ludzi o innych pogladach na forum.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
a to jeszcze troche potroluje ;)

biblia jest takim dowodem na istnienie boga, jak władca pierścieni na istnienie froda ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
no i co w związku z tym?
masz z tym jakiś problem że ktoś inny ma odmienne zdanie niż ty?
może jakiś specjalista od głowy?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja nie mam, ale najwyraźniej Ty masz ;) to nie po bożemu złościć się na innego forumowicza :) idź do kąta i zastanów się nad swoim zachowaniem :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Chyba trochę nadinterpretujesz, skąd wnosisz w co wierzę i czy w ogóle? Jakiś przytoczysz może przykład tego, w którym miejscu wypowiadam się w sposób jaki dałby ci możliwość choćby nikłą poznania jakie jest moje zapatrywanie się na te sprawy?
Cienko z logicznym myśleniem jak na racjonalistę, co do ostatniego zdania - współczuję ci przykrego dzieciństwa, zajmij się lepiej dłubaniem w nosie, bo trolowanie na forum cienko ci kolego idzie :D Do tego oprócz chęci trzeba jeszcze być inteligentnym :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
koleżko, po pierwsze nigdzie nie napisałem, nawet nie nawiązałem do tego w co Ty wierzysz, lub nie wierzysz, i prawdę mówiąc mam to tam gdzie słońce nie dochodzi ;)
więc jak widać, to Ty robisz wszystko to, o co oskarżyłeś mnie ;) nie wiem mistrzu jak to skomentować, bo sam strzeliłeś sobie w stopę ;)
jakakolwiek dalsza polemika z Tobą nie sprawi mi radości :(

ps. powtarzasz się synek ;) o dłubaniu w nosie pisałeś również wyżej, żałosne ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Cały wątek jest żałosny, a postać P już sam nie wiem co ma w swojej intencji. Pisze o inteligencji choć mam wrażenie, że nigny z nią nie miał nic wspólnego:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
żałosne to są czubki, które nie wierząc w nic wchodzą w wątki religijne aby podbudować własne ego, nie pasuje ci - nie czytaj, prosta sprawa już sam tytuł wskazuje o czym będzie wątek, jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tekstu czytanego to sorry...
i nie P
tylko :P ...
myślę, że pora odstawić te konopie mądrale, bo szkodzą niestety na głowę :)
Ardash skoro tak cie ta sprawa mało interesuje, to dlaczego się tu produkujesz trolu :D
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
a moze wybudujemy meczet w Baninie? to teraz na topie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Czemu akurat biblia a nie na przykład "Gra o tron ? :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
ja polecam wiedźmina ;) (czytać)

w sumie dowolną fantastykę... w biblii jest za dużo sprzeczności, ciężko się połapać ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
I po co cokolwiek z tobą czytać panie P? Przecież sądząc po twoich komentarzach nie jesteś czlowiekim z którym warto mieć cokolwiek wspólnego.

P.S co to jest trol?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi i opinie.

Po tym, co czytam, to może jeszcze inaczej zapytam: kto byłby zainteresowany dyskusjami na tematy światopoglądowe? Widzę, że parę osób lubi rzucać wyzwania wierze. Ja chętnie rzuciłbym wyzwania ich niewierze - zakładając, że będziemy rozmawiali poważnie, z szacunkiem i bez napinki :) Mamy dobrą kawę :)

Ktoś się pisze na grupę dyskusyjną? Moglibyśmy brać "na tapetę" poszczególne światopoglądy, religie, współczesne sposoby myślenia - omawiać (każdy z własnej perspektywy) za i przeciw i zostawiać każdemu coś co przemyśleń. Takie spotkania dyskusyjne kawiarniane spotkania światopoglądowe organizowaliśmy czasem w Gdańsku. Może w Baninie też by się znaleźli chętni?

Ktoś się pisze?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11
Na tapet, a nie "na tapete"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
NIE NIE PISZE SIĘ i daj ludziom święty spokój , zobacz ,że minusują a Ty na siłę próbujesz zwabiać ludzi do zboru.
Kaznodzieja się znalazł domorosły
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ja na dyskusję światopoglądową się nie piszę, ale chętnie się spotkam, poczytam Biblię, pomodlę :) Jestem z wyboru i przekonania katoliczkę (po poszukiwaniach :) ) ale otwartą na każdego, kto wierzy w Jezusa :)
W razie czego: ajriszmanka@wp.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Owszem, pisze sie. Tylko nikt prawie tego nie wie. Źródło: http://www.sjp.plznaczenie: info (2)

stół nakryty zielonym suknem, przy którym dawniej toczono obrady; dziś tylko w związkach frazeologicznych:
a) być, pojawić się, znaleźć się na tapecie - być omawianym, stać się tematem rozmów, dyskusji;
b) mieć coś na tapecie - właśnie coś omawiać, zajmować się czymś w danej chwili
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
To kiedy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drodzy,

Zapraszamy więc na grupę domową w Baninie następny piątek 24 lipca o godzinie 18.

Szczegóły na maila: deogloria@wp.pl
lub pod nr tel. 605 282 417

w planie: śpiew, modlitwa, studium tekstu Pisma Świętego w formie luźniej dyskusji, poczęstunek: ciasto, owoce :) kawa, herbata, czas integracji i rozmów :)

Zapraszamy z żoną i dziećmi :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
od madlitw to jest KOŚCIÓŁ dopmorosły jehowy kaznodziejo i nie pleć bzdur i ludziom nie mieszaj w głowach, kgo chcesz oszukać. Łazicie po domach nachalnie, ludzie was przepędzją to teraz podstępem zwabiasz. Na Policje Cię zgłosić trzeba sekciarzu.
I nie życzę sobie by wyjazd z mojego domu był zastawiany przez samochody światków jehowy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15
Niech żyje tolerancja w Baninie!!! O ortografii nie wspomnę!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie sądzę, żeby Świadkowie Jehowy byli bardziej napastliwi niż sprośne spaślaki w czarnych sukniach. Nic mi również nie wiadomo, żeby indoktrynowali dzieci w szkole, o chronieniu pedofili przed odpowiedzialnością przez ich najwyższych pasterzy też jakoś nie słychać. Za to jak sprośny spaślak z czeredką 'po kopercie' łażą, to potrafią pięć razy do drzwi dzwonić...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jeśli nie czujesz, że to zaproszenie kierowane jest do Ciebie to się nie wypowiadaj na ten temat. Nie obrazaj ludzi tylko dlatego, że mają inne wyznanie niż Twoje. Ty na pewno jesteś wierzącym i praktykującym katolikiem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
a kto tu kogo obraził? wypowiada swoje zdanie. A może jest ateistą.
Ja się wkurzam jak mi co niedzielę elegancko ubrani Państwo wręczają zaproszenia na spotkanie z Jezusem. Nie mam zamiaru być świadkiem Jehowy i mam prawo do odmowy. A gwarantuję Ci ,że tez byś się wkurzała gdyby do Twojego sąsiada przyjeżdżało po kilkanaście aut i blokowało Ci wyjazd z własnej posesji itp. Jacy nagle tolerancyjni.
Zapytaj kiedyś świadków Jehowy czy jak ich własne dziecko ulegnie wypadkowi czy pozwolą na przetoczenie krwi lub dostarczenie krwi z powodu jej utraty. Od modlitw są kościoły - katolicy, chrześcijanie, Babtyści. Dla Tybetańczyków są Gompy dla muzułmanów meczety a dla wyznawców judaizmu Synagogi a sekciarze w domach się spotykają. Ktoś kto nie jest kapłanem , jakiegokolwiek wyznania nie będzie mnie nauczał.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale to znaczy, że to TY masz z czymś problem. To Ty masz problem z otoczeniem, więc popatrz, czy koniecznie musisz psioczyć na otoczenie, czy może wystarczy odrobina refleksji i zapytanie siebie samego, co takiego jest w TOBIE skoro to TY masz "tyle do powiedzenia" i w takim stylu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
@~tyle mam do powiedzenia
O ile się nie mylę, Jezus nie był kapłanem...
Czyli, idąc Twoim tokiem myślenia, słusznie mu kota pogonili.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
abc sam się pogoń i czep się swojej baby!!!
A te spotkania z Jezusem do dla niepoznaki ub świadków Jehowy.
Na spotkanie z nim chodzę do kościoła oraz odnajduję w modlitwie i nie na zborze w domu nawiedzonych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
@!!!!
Ten Twój kościół to dokładnie taki sam dom nawiedzonych, tyle tylko, że zarządzany przez mafię wyjątkowo chciwych cwaniaczków.

@tyle mam do powiedzenia
"Zapytaj kiedyś świadków Jehowy czy jak ich własne dziecko ulegnie wypadkowi czy pozwolą na przetoczenie krwi lub dostarczenie krwi z powodu jej utraty."
Na to akurat Państwo ma sposób: czasowe pozbawienie władzy rodzicielskiej.
Za to Ty zapytaj katalibów, czy, kiedy proboszcz zgwałci Twoje dziecko, staną po stronie dziecka, czy proboszcza. A później zweryfikuj ich odpowiedzi w oparciu o fakty. Ot, choćby na przykładzie niedalekiego Bojana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na przykładzie tego forum widać do czego prowadzi religia, gdybyście mogli to byście się wszyscy pozabijali w imię "swojego" boga lub czegoś tam innego. Proponuje wierzyć w ... siebie po prostu.
Pozdrawiam wszystkich
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7
RN
Dokładnie tak. Hej ludzie....nikt nie pamięta wojnę w byli Jugosławii!!??
Muzułmanie przeciwko katolikom przeciwko prawosławnych. ... wojna bez sensu. Jeszcze teraz są tam problemi.
Nie wiem....wiera jest osobista decizja i każdy ma prawo że mogę sam zdecydować.
Jestem katolikiem ale na papierze. Ale tematy o wierze mogą być interesujące. Pytałem parę pytań ksiacza ale nie biło żadne odpowiedzi. Tylko taka pytanie ni są tak prosta.
I jechowe...proszę daleko od mojego domu. W przeszłości miałem kolegę kury poseł do jechowich. Powiem po pół roku masakra....
Ja mam swoje wiere....szanuje wszystkich ale chem mieć spokój.
Zycie jest za krótko. ..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
do asterix
Polska język - trudna język...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
fajny watek......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak zwykle na forum banino: syf i brak tolerancji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
No i jak po spotkaniu. Mimo że jestem zagorzałą katolczką, stanęłam w obronie słabszych, może innych. Spotkaliście sie.? Mój śmiech i hejt przeciwko tym zapyziałym baninianom, którzy wiecznie i zawsze się kłóć,co za ile? miał sens.? Proszę o info
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

do góry