Widok

Elektryk - gdzie w okolicy?

Banino Temat dostępny też na forum:
Cześć

Znacie może jakiegoś dobrego elektryka w Baninie albo okolicach?

Z góry dzięki za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co ten elektryk miałby wykonać? zakres prac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdzić czy instalacja w przyszłej kuchni wytrzyma przewidziane do niej urządzenia. Jeśli nie zmodyfikować instalację tak aby wszytko działało bezproblemowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podaj emaila to podam namiary:)
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mr_sepi@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli dogadasz się z elektrykiem to problem będziesz miał z głowy.

Jeśli nie to:

- zobacz jakie są doprowadzone przewody (jakiej średnicy) - do kuchenki elektrycznej powinieneś mieć doprowadzone 5 x 2.5 mm osobnym obwodem i zabezpieczeniem standardowo B16, kolejny obwód powinien zasilać ewentualną zmywarkę 3x2.5 mm z osobnym zabezpieczeniem B16, kolejny obwód do zasilania gniazdek w kuchni 3x2.5 mm.
Proponował bym założenie aparatu różnicowo prądowego na wszystkie obwody w domu (ale to zależy od układu sieci oraz upływu prądu we wszystkich obwodach), lub chociaż na obwody kuchenne. Natomiast z tego co się orientuje nie ma takiego obowiązku.

powyższe dotyczy instalacji nowej (miedziane żyły).

OCZYWIŚCIE JEŚLI NIE MASZ POJĘCIA O TYM CO NAPISAŁEM TO NIE BIERZ SIĘ ZA TO SAM, PORAŻENIE JEST ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sam tego nie będę robił bo to nie moja dziedzina, wole to zostawić specjalistą. W kuchni mam oczywiście tzw. siłę ( 5 x 2.5 zabezpieczenie B16) do której będzie podłączona płyta indukcyjna 7400W. Oprócz tego ma dla kuchni dwa obwody 3 x 2.5 zabezpieczone B16. Problem polega na tym że do jednego z tych obwodów ma być podłączony piekarnik 3680W, mikrofalówka 1200W oraz zmywarka 2200W. Z moich laickich wyliczeń wynika, że jeden obwód tego ni jak nie pociągnie. Dlatego potrzebuje elektryka który podpowiedziałby i zrobił co należy żeby działało to jak należy. Kuchnia ma być w zabudowie więc nie ma opcji aby potem coś w elektryce zmieniać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Z moich laickich wyliczeń wynika, że jeden obwód tego nijak nie pociągnie.

I całkiem słusznie ;)

> nie ma opcji aby potem coś w elektryce zmieniać

Zatem... po prostu - nie używaj mikroweli i zmywarki, kiedy pieczesz w piekarniku :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> specjalistą

Specjalistom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłem. W sklepie elektrycznym Elmak na Lotnicznej także można się umówić na wizytę elektryka :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprawdź ofertę tego http://www.gdur.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To chyba nie ten rejon kraju?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc . Ja znam bardzo dobrego elektryka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I ja znam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też znam dobrego elektryka. Teraz jest już na emeryturze.Z pewnością będzie chciał dorobić i dużo nie weźmie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Usługi i wykonawcy

Meble biurowe na zamówienie - najlepsza firma? (20 odpowiedzi)

Hej, szukam firmy z Trójmiasta, która zajmuje się produkcją mebli na zamówienie - chodzi o meble...

Szukam ekipy remontowej w Redzie stan deweloperski od sierpnia. (5 odpowiedzi)

Szukam solidnej firmy remontowej do kawalerki (35,5 m2) stan deweloperski w Redzie od sierpnia.

ile kosztuje szafa wnekowa? 1.9x2.55h (56 odpowiedzi)

witam, szukam kogos do wykonania szafy wnekowej o wymiarach 1.9x2.55x0.6 z drzwiami szklanymi...

do góry