Widok

Euro-Pol agencja zatrudnienia

Czy ktoś wysyłał tam aplikację? poszukiwali do pracy w Norwegi. W necie próżno znaleźć informację o tej firmie (pośredniaku).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam , ja tez dostalem oferte wyjazdu no Norwegi przez ta agencje ale nic o nich nie wiadomo... gdyby ktos wiedzial cos wiecej prosze o informacje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też dostałam przed chwilą telefon od nich, że przeszłam pomyslnie rekrutację i że w ciągu 2 dni mam wysłać CV w języku norweskim... Nie wiem co o tym mysleć? Nie pamietam, że w ogóle do nich wysyłałam ;p Napiszcie do mnie gg 2380249
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie wysylajcie im zadnej kasy to jest walek , agencja EUROPOL nie istnieje ,a jak wyslalem do nich maila zeby mi udzielili wiecej informacji na temat ich agencji nic nie odpisali
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
agencja istnieje mozna sprawdzic sobie w wykazie tego wszystkiego:

http://www.kraz.praca.gov.pl nazwa euro-pol

ja tez wyslalelm cv do nich na budowe ale nikt sie nie odezwal. to jakas nowa agencja, piszciue co wiecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
strona kraz.praca.gov.pl nie działa. jak Tobie idzie wrzuć na forum co piszą o nich:
- podają w ogłoszeniu numer certyfikatu Urzędu Marszałkowskiego woj. Pomorskiego o nr 7886.

z tego co się zorientowałem to mieli powrzucane pare ogłoszeń mniej więcej w tym samym okresie 18-19 sty. głownie na tablica.pl z tym, że w różnych miejscowościach np. kierowców szukali w wawie, pracowników na budowie w zielonej górze, magazynierów we wrocławiu.

moim zdaniem to kant - wybrali najbardziej poszukiwane zawody, dostali cv, teraz każą sobie płacić za tłumaczenie cv na norweski (notabene język mało popularny)...

jak ktoś coś więcej dowie - dajcie znać

pożyjemy - zobaczymy ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez dostalem od nich telefon okolo miesiac temu, tez chcieli dokumenty po norwesku ale ja tego u nich nie robilem, kumpel mi zrobil, bylem na rozmowie w gdansku i przeszedlem rozmowe kwalifikacyjna po angielsku, za 3 tygodnie mam leciec do pracy jako malarz, umowa w 2 egzem,plarzach po norwesku i polsku, moglem je sobie wziac i p******dzac, sprawdzilem, i wydaje sie wszystko ok, jak do tej pory nie zaplacilem im ani zlotowki ( przelot i mieszkanie tez oni zapewniaja ponoc )



ktos z was juz dostal przez nich prace? prosze o powazne opinie bo wylot to powazna sprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam a czy ten Twoj kumpel nie dal by rady mi przetlumaczyc papierow tez dostalem od nich telefon ale szkoda mi zapalcic 95 jak nieiwem czy pewne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też wysłałem im wiadomość i parę razy nawet do nich dzwoniłem bo chciałem się czegoś więcej dowiedzieć o tej pracy, ale nikt nie odbierał tel i nikt mi nic nie odpisywał, do czasu gdy wysłałem im cv do tłumaczenia no bo wtedy oczywiście mi odpisali i podali numer swojego konta bankowego na który trzeba było dokonać wpłaty 95 zł!!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byles na rozmowie kwalifikacyjnej g
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś do mnie zadzwonili, szukałam ich w internecie i nie znalazłam. Więc napisałam ponownie do tego pana, który do mnie dzwonił, że poprosze o adres strony internetowej. Oddzwonił do mnie inny pan i powiedzialam mu o swoich wątpliwościach. Powiedział, że istnieją już od dawna, ale w styczniu coś tam zmieniali i strone internetową maja w budowie... i że również dlatego nie można ich znaleźć w internecie. Podał mi stronę http://www.kraz.praca.gov gdzie niby mozna ich sprawdzić, ale tam również nic nie wyskakuje. Nie wiem co mam o tym mysleć, niby żadnych opłat nie pobierają, ale to tłumaczenie CV i listu na język norweski to przesada! I co ja mam niby w tym liscie napisać - że marzę o karierze pomocy kuchennej?! :D Nie wiem jak wy, ale ja spróbuję (oczywiście nie dam im zarobic na tłumaczeniu), zobaczymy co z tego wyjdzie... A jak wpisywałam nr telefonu z którego do mnie dzwonili to mi wyskakiwał "super allegrowicz"... Trochę takie to dziwne wszystko... :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmowa kwalfikacyjna jest tylko i wylacznie po polsku . Strona http://www.kraz.praca.gov.pl NIE DZIALA ! gov.pl to sa STRONy RZADOWE ,powanie nie dajcie sie naciagnac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rowniez mam z nimi wyjechac , praca na budowie, kontaktowali sie pierwzszy raz 3tyg temu okolo,

tlumaczenie tez musialem zrobic, ale wybralem ich opcje, przetlumaczyli i tez mi odeslali bo chcialem, wiec jest wszystko ok,

rozmowe mialem po ang ,

ich agnecja dziala bo sprawdzalem tez na tej stronie, dzisiaj sie nie wyswietla moze jakies bledy, ale jak wtedy sprawdzalem to wszystko wyskoczylo, wiec moze jakies prace maja na stronie, bo to ogolnie wykaz wszystkich agencji w polsce,
ja rowniez mam wyjechac bo przeszedlem pawel.sob odezwij sie na maila emdoka2@gazeta.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Domnie zadzwonili pare dni temu ,pan opoiedział wszystko ładnie na temat cv i lstu że oni mogą zrobić tłumaczenie ,w razie pytań podał drugi nr. telefonu i jak dzwoniłem z pytaniami odnośnie języka i tp to odbierał go ten sam facet ,chyba z nimi wszystko OK
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam... dorwal ktos jakies przydatne info o tej agencji?? ja rowniez dostalem telefon od jakiegos AMIGO co prawda wysylalem maila bo sprawdzalem w wyslanych no ale nic nigdzie o nich nie ma WTF?? 9367382 moj gg i dodam ze stanowisko malarz :D ala picasso heheh
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kilka informacji o firmie Euro-Pol

wydruk z kraz.gov.pl

numer rejestru: 7886
nazwa agencji: JAROSŁAW BIGELMAJER EURO-POL
miejscowość: GDYNIA / kod: 81-261
adres: GEN.ORLICZ-DRESZERA 18B/10
telefon: 511835136
Email: jar.big@wp.pl

wydruk z Urzędu Miasta w Gdyni:

Numer ewidencyjny: 76373
NIP: 9580272380
Nazwa działalności:
Adres zakładu głównego: 81-261, Gdynia ul. gen. Orlicz-Dreszera 18 B / 10
Inne miejsca:
Imię i nazwisko właściciela: Jarosław Bigelmajer
Data zawieszenia:
Data rozpoczecia działalności: 2010-10-01
Pkd: (49.32.Z) Działalność taksówek osobowych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Firma naciaga ludzi,obiecuje wspaniala prace za granica ale nie ma ani www ani tel stacjonarnego w ogloszeniach prosza tylko o cv po polsku pozniej dzwonia i mowia ze zapraszaja mnie na piatek na rozmowe kwalfikacyjna w jezyku polskim,angielskim lub norweskim bez znaczenia,jednak jest jeden warunek zeby im przeslac swoje cv po norwesku bo tylko takie biora pod uwage i jesli sie takiego nie ma to proponuja napisanie za 95zl.Poprosilam w @ o wyslanie adresu spotkania rozmowy kwalfikacyjnej i dostalam odpowiedz ze jak wysle cv po norwesku i pracodawca wtedy mnie zaakceptuje to dopiero dostane w nastepnym tygodniu adres rozmowy.Nic nie ma skladu ani ladu,rozmowa moze sie odbyc w kazdym jezyku ale cv tylko po norwesku a w ogloszeniu nie bylo o tym wzmianki.Oto przyklad jak w legalny sposob oszukuje sie ludzi i zarabia na tlumaczeniu cv,a pozniej wysylaja @ ze pracodawca nie przyjal kandydatury.Uwazajcie i nie dajcie sie oszukac.!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hey dajcie znac na gg jak cos bedziecie wiedziec o tej agencji 26293950 Pozdrawiam.
Jak dla mnie to legalni naciagacze na cv i tyle ale moze sie myle piszcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.

Jeśli decydują się Panowie przetłumaczyć dokumenty w naszej firmie prosimy
przelać kwotę 190PLN ( po 95PLN każdy ) na poniższe konto, jeśli dojdzie do
zatrudnienia to na okres prawdopodobnie 6msc- ale i dłuższa współpraca była
by zapewne możliwa.

W temacie przelewu proszę wpisać Opłata za tłumaczenie, imię, nazwisko
oraz adres e-mail

Agencja Zatrudnienia Euro-Pol
ul. Gen. Orlicz-Dreszera 18B/10
81-261 Gdynia

mBank
45 1140 2004 0000 3902 7411 2673

Dzien dobry prosze o informacje , poniewaz wplacilem podana kwote na te konto i nie mam zadnych informacj na temat zatrudnienia Nakonieczny Miroslaw Jozef Pawlak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również zapłaciłem za tłumaczenie - potem kontakt się urwał...
Paragraf 7 ich regulaminu mówi, że mogę dostać zwrot przetłumaczonych dokumentów. Wysłałem 3 mail'e - brak odpowiedzi

Idę z tym na Policję.

Jeżeli ktoś ma podobny problem proszę pisać na forum.
Najlepiej złożyć pozew zbiorowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po wysłaniu aplikacji na stanowisko kierowcy w Norwegii, telefonie informującym o pozytywnym wyniku rekrutacji oraz intensywnych poszukiwaniach opinii o firmie, wysłałem maila z prośbą o kilka dodatkowych informacji dotyczących oferty pracy i samej firmy. Nie otrzymałem odpowiedzi. Odnośnie kwestii tłumaczenia - Pan, który do mnie dzwonił określił koszt na 95 zł za komplet CV+LM. Przypadkowa strona z profesjonalnymi tłumaczeniami wyceniła taką pracę na ponad 200 zł. Jak to się do siebie ma - nie wiem. Ostatecznie zdecydowałem się zaniechać jakichkolwiek działań, mimo iż oferta pracy była niezwykle atrakcyjna. Powód: stosunek "danych" do "szukanych" jak 1 do 10. Pozdrawiam
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
aplikowałam tam na "pomoc kuchenną"....wczoraj dostałam telefon, że zostałam zakwalifikowana do procesu rekrutacyjnego. mam sama przetłumaczyć dokumenty na j. norweski lub oni to zrobią za 95 zł. potem dalsza część rekrutacji w Gdańsku. koszt tłumaczenia i ewentualnego dojazdu do Gdańska w przypadku wybrania innej osoby ponosi kandydat. W necie nic nie ma o tej agencji! Nie ma nikogo kto by kiedykolwiek wyjechał z nimi! stawka za godzinę pracy podejrzliwie duża!!!-przy 8 -miu godz pracy , 5 dni w tygodniu to miesięcznie daje prawie 13 tyś zł.!!! Programiści , inżynierzy dostają takie stawki a nie pomoc kuchenna!!! Do tego przelot i zakwaterowanie jest opłacane przez pracodawcę!!!Ich inne ogłoszenia na inne zawody typu magazynier itp też maja taka sama stawkę za godzinę i też pracodawca opłaca przelot i zakwaterowanie-przypadek?! Jeżeli 100 osób przetłumaczy u nich cv i lm to daje nam 9.500zł...potem powiadamia się ich,że niestety pracodawca wybrał kogoś innego i legalnie maja kasę w kieszeni bo dokumenty przetłumaczyli. Do tego jeszcze parę wpisów na takich forach, że agencja istnieje i jest uczciwa--dokonanych przez nich samych oczywiście i kasa płynie szerokim strumieniem. Oni akcję z ogłoszeniami zrobili 18-19 stycznia i ani przed ani po nic o nich nie było słychać. Podobne akcje z tłumaczeniami w innych krajach i wpływy należy przemnożyć. Perfekcyjny wałek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co znalazłem na kraz.praca.gov.pl to firma europol otworzyła się 12-01-2012, i teraz pytanie czy naprawdę da się z nimi wyjechać za granice czy też jest to kolejna pseudo agencja która chce zarobić na polakach...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nigdy nie byłem w Norwegi ale mój kolega tam jest a jego kobieta zyje tutaj w polsce i z tego co mi wiadomo on jako zwykly budowlaniec pomocnik bo fachu zadnego nie ma zarabia na polskie 18 tysiecy wiec te stawki to zadne zdziwienie tylko podobno utrzymanie w norwgi jest strasznie drogie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam jestem z Zielonej Góry czy ktoś kontaktował się z Euro-Pol w sprawie pracy i wysyłał pieniądze na tłumaczenie dokumentów? Chciałbym wiedzieć czy to lipa czy nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja im wysłałem i nawet fakturę dostałem na tłumaczenia.

ale nie wyjechałem jeszcze, tzn spotkanie miałem ale wyjazd za tydzien, ciezko cos znalezc ale sa od stycznia na rynku wiec pewnie stąd.

na szczescie nie jestem kobieta, wiec nie wywiozą mnie chyba do domu publicznego, hehehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
masz bilet na podróż? wiesz dokąd lecisz? jak to jest w ogóle zorganizowane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja tez dzisiaj otrzymałem telefon, aplikowałem na kierowcę. I nie wiem co mam robić. A tak w ogóle to nie znam jęz. norweskiego i angielskiego też. A jak tu piszą to rozmowy są po angielsku.... Napiszcie coś .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Emdoka na jakie stanowisko aplikowałeś, w jakim jezyku była rozmowa kwalifikacyjna, opisz do jakiego miasta jedziesz itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak tam? ktoś z Was wybiera się do nich ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak ktoś już wyjedzie proszę niech napisze o pracy i warunkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam noi jak z tym twoim wyjazdem napisz cos bo do mnie tez dzwonili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne! ja żeby odebrać kopie przetłumaczenia miałem napisać pismo z prośbą .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z zielonej góry także dziś dostałem telefon z agencji także proszono mnie o tłumaczenie dokumentów.
Wacham się czy wysłać im te pieniądze chyba sam przetłumacze dokument przy pomocy translatora i tak wyśle.
Jeśli ma ktoś informacje o legalności tej agencji proszę o kontakt oskarmamczys@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No no oferty znowu się pojawiły :-) i naprwde ciekawie wyglądają, fakt są na tej podanej stronie, ten nr też mają. Jeśli już ktoś będzie pracować przez nich w Norwegi to poproszę o napisanie tutaj na tym forum czy to nie podpucha. Chyba nie tylko ja czekam na taką informacje.
Bądźmy dobrej myśli
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co nikt nie pisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smieszne bo kwota taka podobna jak w Pobieraczku?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
ja dziś otrzymałem własnie telefon z tej agencji że przeszedłem pomyslnie i żeby dosłał cv i lm po norwesku albo oni moga przetłumaczyc za 90 zł .myśle że to jednak ściema tak jak ktos napisał niby tłumaczenia zrobią moze tam ktos zna j norweski ale na tym się skończy nikt im nigdy nieudowodni ze wysłali czy NIEWYSŁALI cv do pracodawców norweskich ,jak najbardziej mogą miec zarejestrowana jakąs działalnośc i robic tłumaczenia tylko za które nawet wystawia fakture i na tym sie skonczy nikt ich niezaskarzy bo niby za co zapłacone tłumaczenie zrobione wysla fakture i powiedza ze pracodawca odrzucił. MYSLE ŻE JEDNAK NIEMA CO SIE ŁUDZIC PYTAŁEM TŁUMACZENIA TEGO TYPU BIORA OD 200- 400 zł
NIETYPOWY JĘZYK .Oczywiscie każdy zrobi jak zechce tak wyglada to z mojej strony a tez pare razy byłem naciagniety i na tłumaczenie niby tez Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie to nic dziwnego ze trzeba miec przetlumaczone dokumenty na norweski, w polsce jak ktos chce pracowac to musi dac po polsku, wiec to raczej nic dziwnego,

a jesli biora 95 to pewnie tez niewiele na tym maja skoro tlumaczenia sa takie drogie,

jeden bedzie zadowolony, kilku nie, tak to zwykle bywa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
to fakt nic dziwnego ze chca miec papiery po norwesku i tak jak juz ktos napisal norweski rzadki jezyk wiec nie przetlumaczy co druga osoba jak angielski na przyklad ale wystarczy ze facet ktory dzwoni zna norweski no to jak niewiele maja po 95 od sztuki przetlumaczone razy sto daje 9500 to chyba troche duzo biorac pod uwage liczbe polakow szukajacych pracy za granica da sie na tym dorobic... wszystko byloby ok sa jakies posty ze ktos tam byl na jakiejs rozmowie ze cos tam ale nikt jeszcze nie pojechal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No witam...ja dzisiaj też dostałem telefon że mam jechać niby na jakiegoś pracownika oczyszczania miasta czy coś takiego....tylko muszę oczywiście przetłumaczyć dokumenty lub wysłać im i przetłumaczą...i mam to zrobić do 6 marca bo 16 jest rozmowa z norweskim pracodawcą.No i nie wiem co robić:)...tym bardziej że mam kawał drogi tam do nich bo koło Rzeszowa mieszkam.Wogóle to już jakiś czas szukam pracy w Skandynawii,wcześniej byłem w danii ale niedługo bo też nas gość w konia zrobił bo miała być praca ale była jakiś czas a potem dno...długa historia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wygląda to na oszustwo....macie link

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/518781,gdynia-sprawdza-czy-agencja-brala-pieniadze-za-wirtualne,id,t.html?cookie=1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj zadzwonili do mnie w sprawie pracy na myjni w Norwegii oczywiście SMS że mogą zrobić tlumaczenia. Coś mi tu śmierdzi tylko tlumaczeniami i na tym wszystko. Powiedzcie czy wyjechalibyście od jakiegoś posrednika ktory zalożył działalność miesiąc temu..? Bądźmy szczerzy kto płaci za mycie samochodów 150NOK i praca od poniedziałku do piątku z możliwością nadgodzin. Takie stawki maja elektrycy a nie ludzie co myją auta. To jest totalna ściema jak dla mnie zarabiają na tłumaczeniach. List motywacyjny... to jakaś kpina chyba a wiecie czemu bo nawet nie podali adresu do kogo kierować ten list motywacyjny. Jeszcze nigdy nie pisałem listu motywacyjnego do firmy której nie znam i do której nie mam adresu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o stawki 140 koron to nie jest tak dużo ponieważ to jest brutto a podatek jest 36% więc to wychodzi 50 zł na godzinę, takie są stawki w norwegii można to sprawdzić na stronach poświąconych tematyce.
Czy ktoś z Gdyni mógłby sprawdzić ten adres podany jako siedziba firmy wygląda na adres domowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do mnie tez dzis dzwonili do pracy w myjni i tez niewiem co o tym myslec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapewne też ci powiedzieli że nie wiadomo od kiedy ta praca ma być... Jak gościa zapytałem to wymigiwał się od odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem z gdyni-to jest adres domowy nr budynku klatki i nr mieszkania 10. uważajcie. zawsze jak duze bezrobocie to wielu naciagaczy. wszyscy obiecuja ale jak kaza sobie placić to już ściema.przecież za tłumaczenie można zobowiazać sie że placisz po przyjezdzie na miejsce pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie juz tez to raz pisalem takie stawki sa w norwegi i nie koniecznie dla wykwalifikowanych pracownikow i nie przeliczajcie tego na złotówki bo utrzymanie w norwegii jest dużo drozsze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiatm do mnie tez dznili do pracy na tym stanowisku dowiedziales sie moze jaka nazwe nosi firma w norwegi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
Ja od nich dostałem na e-mail odpowiedź, że nie dostałem się do dalszego etapu rekrutacji, więc poprosiłem ( bo była o tym rozmowa z ich pracownikiem ) o kopie cv i lm w j. norweskim oraz przesłanie faktury za tłumaczenie, zobaczymy co mi odpiszą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie odpisali że nie potrzebny jest adres do norweskiej firmy bo list mam napisać z adresem do euro polu.
Jęsli pisaliście jaoć raz list motywacyjny to podstawą jest adres do której firmy piszecie wiec dlaczego po norwsku mam pisać list do polaków po norwesku???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja im wysłałem papiery do tłumaczenia. I tak jak bym się starał to bym musiał zrobić te tłumaczenia. Oni przecież nie namawiają. A jak z nimi jest zobaczymy. Ja mam wyjechać do pracy jako kierowca. jak na razie mam kontakt z nimi.
pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdy ktoś od nich pojedzie do pracy proszę o pozostawienie opinii w tym temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez u nich aplikowałem, na stanowisko malarz-piaskarz. Zwykle podchodzę do takich ogłoszen z pewnym dystansem z tego względu, ze roznie to bywa, fakt przetlumaczylem to u nich, zaplacilem, kopie otrzymalem, ale do niczego mnie nie zmuszali, dają wolny wybór, probowalem znalesc opinie na ich temat, ale ciezko bylo cokolwiek znalezc z racji tego, ze to nowa agencja, ale to ze nowa nie znaczy, ze lewa, a kolega co pisze ze nigdy w zyciu nie pisal listu motywacyjnego, bo nikt tego nie wymaga to przepraszam bardzo. Jesli chodzi o zarobki to wszystko tylko tak fajnie wyglada bo 150noków to wcale nie jest duzo takie stawki sa w norwegii dla ludzi bez wiekszych kwalifikacji, mechanicy tam zarabiaja po 300koron za godzine np, poza tym sa duze podatki nie mowiac o kosztach zycia, mieszkalem w stavenger, paczka fajek kosztuje 50zl np, takze to nie jest wcale az takie eldorado, ale pisalem o agencji, ja jestem zadowolony, wszystko podpisalem wyjezdzam w tym tygodniu w piatek, nie nastawiam sie na raj, a na ciezki zapierz. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy masz już bilet jak to wszystko wygląda i jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna
napisz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
waldek, tak mam bilet, grupa okolo 12-15osob ze mna leci z tego co wiem, jesli chodzi o rozmowe to jakis z tych przedstawicieli z norwegi taki stary gbur natomiast z agencji przedstawiciel mlody elegancki facet. a tutaj do kolezanki (prawdopodobnie, wnioskuje bo mocno kobiecym podejrzliwie tonie) co nade mna napisala, troche powagi, zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie zawsze doszukuja sie wszedzie walku tak jest chyba tylko w PL, prawda jest taka ze czy to na zachodzie czy w skandynawii pracodawcy cenia sobie polskich pracownikow, pomijajac fakt ze mniej nam trzeba zaplacic to po prostu Polak jak idzie to robi, a norwegowie czy dunczycy mają zwiazki zawode i nikt nie fika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam
mam pomysł jak rozwinac ten problem pan Nowak pisze że wyjezdza w piatek niech pan poda z kąd ja moge podjechac zobaczyc czy ta grupa 12-15 osób faktycznie jedzie czy pan NOWAK to poprostu ktos niby z tej agencji.A odnosnie tłumaczeń jezeli jakaś agencia rekrutuje do jakiegos państwa to raczej we własnym zakresie bez pobierania za tłumaczenia robi je i tak to sobie odbija.To panie Nowak prosze nam podac z kad lecicie i kiedy godz z checia wam pomachamy ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także otrzymałem telefon z tej agencji.Coś podejrzanie dużo mają tych ofert dla różnych zawodów.Tłumaczenie moich dokumentów kosztowałoby 200-300 zł a oni biorą tylko 95?Coś mi tu nie pasuje,ja się wstrzymam i zobaczę jak się sytuacja rozwinie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaką mamy pewność, że kolega Nowak nie jest właścicielem - pracownikiem tejże agencji tudzież tłumaczem języka norweskiego? ;)

Póki co pojawiają się same wątpliwości i niejasności.... zbyt wiele niewiadomych...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
I najlepiej siedzieć na d*pie i czekać , niech inni płacą a potem myk i do pracy co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jkfsjlfkj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja powiem tylko tyle... Ktoś kto im zaufa ostro się przejedzie i w życiu bym nie pojechał i nie podpisał żadnych dokumentów z firmą która naraz ma mnóstwo ofert w Norwegii z atrakcyjnymi zarobkami która działa od miesiąca.. nawet Adecco który jest tam pionierem nie ma tyle ofert i z takimi zarobkami to po pierwsze. Po drugie ktoś kto ma pocztę z końcówką vp.pl czyt. darmowa z onetu to totalna porażka i nie agencja tylko firma kogucik, która kompletnie nie ma pojęcia o temacie i wymija się z odpowiedziami na pytania. List motywacyjny do Euro-Polu z ich adresem oczywiście po Norwesku haha. Założę się że te osoby co tu piszą pozytywnie to ta firma, wystarczyłoby pewnie gdyby admin zerknał na IP i wszystko byłoby jasne. Koleś siedział na taksówce który mieszka w bloku naraz załatwia sobie jakiegoś taniego tłumacza który zarabia sobie na CV i założe się, że to zleca i zgarnia tylko prowizje i wszystko ok bo może wystawić fakturę. Oni doskonale wiedzą że już nikt nie chce płacić z góry na konto oplaty to wymyślają teraz tłumaczenie CV. Obudźcie się ludzie i nie nabijajcie im kapuchy za tłumaczenie, które nawet nie wiecie czy zostało dobrze zrobione. Agencja, która ma tylko wpis działalności to jeszcze nie agencja takich przekrętów jest pełno. Ponieważ ten gościu nadal pewnie jest taksówkarzem to dopisał sobie PKD do firmy i działa teraz jako pośrednik tłumaczy. Agencja nie mająca strony www to nie agencja tylko kurnik. Chyba wiecie czemu każdemu z was podają termin 2 dni do przesłania CV + LM bo zależy im na tym żebyście im zlecili tlumaczenie a oni na tym zarabiają. Nie patrzcie na jakiś wpis czy certy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie napisali tylko ze pisze europol kraków malopolskie. odnosze takie wrażenie jw to pewnie sciema. jakbym zlapał takiego głąba to uhhhh :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SKORO TAKIE ZYCIE DROGIE W NORWEGII I PODATEK ITD TO CHYBA LEPIEJ JECHAC GDZIE INDZIEJ DO PEWNEJ PRACY A NIE Z TYM PEWNIE PRZEKRETEM EURO-POL. A CI CO ZACHECAJA TO PEWNIE OD NICH PISZA KOMENTARZE. MOIM ZDANIEM TO SCIEMA ALE MOGE SIE MYLIC. I STAWKI WSZEDZIE TAKIE SAME CZY TO MURARZ CZY LAKIERNIK CZY DO MYJNI PRAKYCZNIE TAK SAMO. EH NIE WIEM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś dostałem telefon w sprawie pracy w hurtowni zabawek. Schemat identyko jak u poprzedników. Ciekawi mnie dlaczego wszystkim dają 2 dnia a nie konkretny termin np wszyscy kandydaci mają miec norweskie cv do 25.02-wkońcu pewnie wszystkie cv były by wysłane za jednym razem. Poza tym kwestia darmowej poczty nie przemawia za profesjonalizmem tej agencji. Generalnie według mnie sprytne oszustwo!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam!!!
ja i żona dostaliśmy dzisiaj telefon w sprawie pracy w hurtowni zabawek,wysłałem im kilka pytań ale jeszcze nie odpowiedzieli,wygląda mi to na przekręt,jak będziesz mieć jakieś nowe wiadomości daj znać
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja takze dzis dostalem tel z tej agencji ....wyslalem pieniadze a co z tego bedzie to sie zobaczy ...kto nie ryzykuje ten nie ma ...albo strace 95 zl albo wyjade lub nie kto to wie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
może lepiej będzie zapukać do nich do drzwi i sprawdzić co robią ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
reasumując działania agencji:

- szukają niewyspecjalizowanych (bez obrazy) pracowników, takich jak kierowcy kat. B, malarzy, pomoce kuchenne, pracowników budowy, prace przy pakowaniu zabawek - z tego co się orientuję, Norwegia to jeden z najbogatszych krajów świata i raczej jeśli kogoś szukają do pracy to są to ludzie wyspecjalizowani w swoich fachach (lekarze, inżynierowie, informatycy, górnicy, ect.)znający dobrze chociażby język angielski, a wielu przypadkach język norweski jest konieczny!

- wymagania stawiane pracownikom są ogólnikowe, dla przykładu - elektryk:

- brak nałogów
- pracowitość
- dobra kondycja fizyczna
- odpowiedzialność i sumienność
- wykształcenie zawodowe lub techniczne elektryk
- chęć do podjęcia stałej pracy

gdzie jakieś uprawnienia SEP'u, język, brak informacji o pracodawcy (czy będziemy pracować przy żarówlach w kurnikach czy też np. montować linie energetyczne napowietrzne 400kV)

- informacji o agencji próżno szukać w internecie, jedyne dane to te niewiele mówiące ze strony http://www.kraz.praca.gov.pl i z UM oraz wyskakuje odnośnik do tego wątku na forum

- ogłoszenia porozrzucane są po całej Polsce, malarzy szukają w zielonej górze, kierowców w warszawie, pracowników na myjnie w Krakowie, elektryka w Gdańsku, itp. - pytanie dlaczego nie szukają np. tylko w pomorskim (skoro posiadają certyfikat Marszałka woj. Pomorskiego), albo w całej Polsce? - czy jeśli aplikowałem na kierowce w mazowieckim będę musiał jechać do Warszawy na rozmowę?

- bez względu na jakie stanowisko aplikujesz, wszystkim dają 2 dni na dosłanie CV i LM w mało popularnym języku, oferując jednocześnie swoją pomoc za jedyne 95 zł

- mało profesjonalny adres e-mail, brak strony www

- treść ogłoszenia zmienia się tylko w stanowisku pracy, a reszta jak np. od dodatku socjalnym na dziecko, zatrudnieniu zgodnie ze standardami norweskiego prawa, itp..są iście skopiowane z ofert pracy ADECCO

Ktoś tu zarzucił, że Polacy są podejrzliwi - dziwisz się? Tyle się słyszało o nieuczciwych agencjach zatrudniających w Anglii, Irlandii, czy przy Platformach Wiertniczych, o bajońskich zarobkach, o zaciągniętych kredytach na wyjazd, o sprzedaży aut, rzucaniu pracy, po czym lądowali w konsulatach z prośbą o kredytowany do Polski, w skrajnych przypadkach osiedlając się na dworcach w parkach, jako bezdomni - bo po co wracać jak w PL nie mam nic.

Według mnie to mało cwany oszust - banda oszustów, która wpadła na pomysł jak w dobie 13 % bezrobocia dorobić się na "głupich polakach" szukających szczęścia w Skandynawii. (Wyspy już się przejadły).

Obym się mylił!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się chca tylko zarabiać na tłumaczeniach i tyle niema żadnej pracy ,jak ktos ma za duz o 95 zł niech próbuje ale dokładnie Norwegia cięzko wyjechac bez znajomości języka przynajmniej angielskiego albo jak mój znajomy był przez dużą polską firme budowlaną jako dobry fachowiec Mysle że dajcie sobie spokój
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, ja rownież mam jutro wylot, poki co wszystko bylo zalatwiane profesjonalnie, pozyjemy zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam ja dzis rowniez otrzymalem tel z oferta pracy ale nic nie znalazlem na temat tej agencji. dziwi mnie jedno! dlaczego akurat ta agencja chce otrzymac cv+lm w jezyku norweskim ? wszystkie inne agnecje otrzymuja w j. polski badz angielskim... dlaczego tutaj norweski ?? malo powszechny jezyk. oferta pomocy 95 zl za przetlumaczenie ? jak dla mnie dziwne. i dlaczego nie ma w wymaganiach znajomosci jezyka ang badz nor. ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do kolegi: Tomasz Samełko
Możesz podać skąd lecisz i o której godzinie?
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o przeslanie skanu dokumentow jakie dostaliscie na maila wtedy bedzie ta agencja bardziej wiarygodna pawelnowicki31@wp.pl i dajcie wiecej info o tej agencji pod jakim adresem byla rozmowa kwalfikacyjna,wogole jak to wszystko wygladalo.Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie , proszę napisać to wielu z nas chętnie się z Wami spotka i porozmawia . A tak całkiem poważnie przekręt do kwadratu . Kilku cwaniaków chce się dorobić na ludzkiej krzywdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam wyslalem pianiadze....poprosilem o wyslanie mi przetlumaczenia mojego cv i listu motywacyjnego na emaila ... z polskiego na norweski dostalem ... a co bedzie pozniej to sie zobaczy ... PRAWDY JEST DWIE ... NIE ZARYZYKUJESZ NIE MASZ .... TO PIERWSZA PRAWDA ...A DRUGA PRAWDA...CZLOWIEK BEDZIE MIAL NAUCZKE ... i mozecie wierzyc czy nie pisze do osob ktore pieerwszy raz wyjezdzaja na saksy ... styka ze jestes ogarniety ... znasz komunikatywnie angielski ... dostajesz prace pokazuja tobie co masz robic ..i robisz a reszta sama wychodzi w praniu

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
o której wylatujesz z kolega chetnie przyjedziemy zobaczyc ilu was wyjeżdża
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZGADZAM SIĘ Z TYM JAK NIE ZARYZYKUJESZ NIE MASZ ,ALE KTOS ZARABIA NA LUDZKIEJ NAIWNOŚCI I SIE ŚMIEJE Z TEGO NAPEWNO JAKAŚ ZŁOTÓWA ,MYSLĄC PEWNIE JAK TO LUDZI MOŻNA W BAMBUKO ROBIĆ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
CHYBA ,ŻE PRZEJEDZIESZ SIĘ NA LOTNISKO I WRÓCISZ TAK JAK PRZYJECHAŁEŚ WYLECISZ CHYBA NA MIOTLE ,KTÓRĄ TO RADZĘ ZE SOBĄ ZABRAĆ
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo chcą zarobić na tłumaczeniach? Generalnie jeśli chcesz oszczędzić to wklep w google'a "norwegian cv", wejść w grafikę i na pierwszych dwóch miejscach są wzorce więc można sobie oszczędzić 95 zeta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE MYLISZ SIĘ FACETOWI NIE CHCE SIĘ JEŻDZIĆ NA TAXI TO PRAWDOPODOBNIE KOMBINUJE NA TŁUMACZENIU CV
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co widać powyżej, niektórzy mają ustalone nieodległe w czasie terminy wyjazdu. Jestem ciekawy ile z tych osób zajrzy tutaj jeszcze raz, by napisać czy wyjazd się odbył czy nie. To byłoby w miarę pewne kryterium oceny rzetelności firmy EURO-POL. W miarę, bo przecież nie sprawdzimy, czy osoba pisząca dany post nie uczestniczy w domniemanym przekręcie. Tak czy inaczej - czekam na nowe fakty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do mnie też dziś dzwonili do pakowania zabawek.. Scenariusz identyczny, a telefonu spod numeru, który podali w smsie nikt nie odbiera.. Dziwne to wszystko... Jak ktoś będzie wiedział więcej dajcie znać!!! Powiedzieli, że wyjazd niby w przyszłym tygodniu, a do jakiej miejscowości nawet nie powiedzieli...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do kolegi: Tomasz Samełko
kolehga zapomniał z kad wyjeżdż i kiedy albo niechce żeby go pozegnać ,ludzie niewidzicie że tylko chca na tłumaczeniach zarabiać zgodnie z prawem bo fakture wydadzą NIEMA ŻADNEJ PRACY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli podacie adres firmy ,sprawdzę ,zadzwonie na domofon. Powinna być wizytowka firmy. Zawsze tez mozna przeprowadzić rozmowę z SĄSIADAMI.Poinformuje Szanowne Forum..Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nazwa agencji: JAROSŁAW BIGELMAJER EURO-POL
miejscowość: GDYNIA / kod: 81-261
adres: GEN.ORLICZ-DRESZERA 18B/10
telefon: 511835136
Email: jar.big@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedynym rozwiązaniem całego zamieszania jest podzielenie się informacjami kogoś, kto już wyjechał i najlepiej pożegnał się na lotnisku z kimś kto chciał to zobaczyć na własne oczy. To nic nie kosztuje, a pomoże osobą które zostają w kraju, bo nie odważyły się wydać kasy na tłumaczenia -Tak jak Ja. Osobiście nie śpieszy mi się i poczekam śledząc to forum czy firma okaże się kogucik czy instytucją która pomaga w znalezieniu pracy. Może akurat są firmą która rozpoczyna? Mam nadzieje że znajdzie się parę odważnych osób które podzielą się doświadczeniem z tą firmą, a nie domysłami.
Pozdrawiam
i czekam na wpisy od osób które są wstanie coś potwierdzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,
dzisiaj zadzwonili do mnie w sprawie pracy w hurtowni zabawek. Mówił że przeszłam pozytywnie rekrutację i zostało wąskie grono osób i że mam duże szanse. Oczywiście CV i list motywacyjny mam przetłumaczyć na norweski i do 25 lutego im odesłać, oni to zrobią za 95zł
Mówił też ze 9 marca ma byc rozmowa kwalifikacyjna a ok 20 marca wyjazd do pracy. Dzwoniłam już do nich 2 razy po więcej informacji ale nikt nie odbiera. Miałam dostać smsa z wiadomością gdzie wysłać cv oraz wszelkie informacjie z rozmowy tel ale też jeszcze nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A teraz maja całkowicie wyłaczony tel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BO TO ŚCIEMA KTOŚ WAS ROBI W BAMBUKO A WY WIERZYCIE TYLE JEST OSZUSTÓW W TYM NECIE ,ŻE GŁOWA MAŁA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam zadzwoń pod tel. 537198999, tam mi odebrał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I CO Z TEGO .ŻE ODEBRAŁ
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO NIECH SIĘ KTOS POFATYGUJE DO URZĘDU MIASTA GDYNI ,TEN KTO MIESZKA OCZYWIŚCIE W GDYNI I ZAPYTA SIĘ CZY TAKA AGENCJA POD TĄ NAZWĄ ZOSTAŁA ZAREJSTROWANA ,JAKIMŚ CUDEM WSZYSCY PRZECHODZA REKRUTACJĘ ,TO WAS NIE ZASTANOWIŁO
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahha, dokladnie to samo uslyszalem dzisiaj, pan przez telefon tak pieknie recytuje to wszystko, ze bez kitu idzie sie nabrac. Widac, ze to sciema, jakby tej agencji zalezalo na pracownikach to by nie brali od nich zadnej kasy za jakies tlumaczenie dokumentow, przezciez taka agencja dostaje kase za pracownika od norweskiego pracodawcy. A co najciekawsze to to, ze nie maja nawet strony internetowej. Wyjezdzalem juz pare razy za granice przez wieksze lub mniejsze firmy posredniczace ale nigdy nie zdazylo mi sie zebym musial im za cos placic (jedynie za transport do danego kraju ale to zazwyczaj norma) i zawsze kazda z nich miala strone internetowa i w kazdej chwili mozna bylo sie z nimi skontaktowac, wszystko czarne na bialym. Wiem, ze Norwegia kusi dobrymi zarobkami i sam mam nadzieje, ze kiedys uda znalezc mi sie tam prace w jakiejs fabryce czy hotelu bo na budowlance sie nie znam a w tej dziedzinie najwiecej tam pracy:( Tymczasem spadam od marca spowrotem do Holandii, mniejsze zarobki ale o wiele wieksze jak w Polsce. A Norwegia poczeka. Nie dajcie sie nabrac na zaden Euro-Pol i nie wysylajcie im zadnej kasy. Jakbym mieszkal w Pomorskim juz dawno bym sie tym zajal od strony prawnej, sprobuje jeszcze telefonicznie podzwonic po instytucjach w sprawe tej firmy i ewentualnie donos na policje jak cos sie nie bedzie zgadzac w urzedach. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIKT NIE WYJECHAŁ I NAPEWNO NIE WYJEDZIE ,PRZESTAŃCIE BYC NAIWNI ,W JAKIM WY KRAJU ŻYJECIE.........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A skąd taka pewność u Ciebie Katarzyno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO POSZPERAJ SOBIE W NECIE I CZY COS ZNAJDZIESZ NA TEN TEMAT JEST TO JEDNO OSOBOWA FIRMA , POPROSTU TAXI ,ZŁOTÓWA GDZIE ZNAJDZIESZ JAKIEŚ INFORMACJE ,ŻE TO AGENCJA ZATRUDNIENIA ,ALE LUDZIE TO SĄ NAIWNI NIE SPRAWDZĄ NAJPIERW A WYSYLAJA PIENIĄDZE , LUDZKA GŁUPOTA NIE ZNA GRANIC
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się też pracowałem za agencje i za nic opłat nie pobierali nawet za transport(był odliczany z pierwszej wypłaty) czy buty robocze.
W Holandii jest tak że taka firma dostaje kilkanascie euro za godzine pracy polskiego pracownika z czego my zazwyczaj dostajemy minimum czylo 8E. Więc też dziwie się że pobierają opłaty za tłumaczenie. Kilkarazy składełem CV do różnych firm ale gdy mi ktoś pisał o wczesniejsze wpłacie to nawet nie chciało mi się odpisywać.
W Polsce dorobić się można tylko na przekretach takich jak te. Pomyślcie ile ludzi nie znalazło tego forum nie przeczytało nic na ich temat i wysłali im pieniadze z całego kraju.
Fakt ciekawe maja oferty i to bardzo(wysokie zarobki bez doswiadczenia i jezyka-idealna zachęta) sam bym sie skusił ale wole zachować zimną krew.
Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu dobrej pracy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może by tak pójść do kolesia i mu wpie... zobaczymy jak będzie śpiewał. z chamstwem trzeba po chamsku. ewidentny przekręt, koleś/kolesie działają niby legalnie i nic nie można im zarzucić. firmę to ja sobie mogę założyć z dnia na dzień. i to że oni mają firmę zarejestrowaną o niczym nie świadczy. tylko ludzie naiwni od razu wyślą im te pieniądze bez choć chwilowego zastanowienia. wszystkim mówią że w ciągu dwóch dni trzeba się zdecydować, już po tym można się zorientować, przecież nie do wszystkich dzwonią w jeden dzień, a więc dwa dni po rozmowie to u każdego wychodzi inny termin. nie jest to typowa rozmowa z pracodawcą, który przyjeżdża z norwegii do Polski tylko na kilka dni, a nie tak jak jest to u nich że praktycznie cały czas odbywają się rozmowy.
Ludzie oprzytomnijcie, jeśli zobaczę, że ktoś pisze jeszcze, że zapłacił i teraz będzie czekał na obrót spraw, tłumacząc, że coś trzeba robić, to mu powiem, że skocz sobie z dachu swojego bloku. Też coś zrobisz, a efekt co do twojego zatrudnienia będzie taki sam: wciąż nie będziesz miał pracy. robienie czegoś bez mózgu jest gorsze niż nic nie robienie. a co do tych oszustów, to powiem jeszcze, że przez takich śmieci później opowiadają po całym świecie że Polska to kraj złodziei i na obczyźnie nikt uczciwy nawet się nie chce przyznawać że jest Polakiem bo mu wstyd. Jak go spotkam to mu nogi połamię.

Pozdrawiam wszystkich...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha i jeszcze takie coś:
http://www.dobra-opieka.pl/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=247&catid=8&Itemid=85

luknijcie sobie na dole oferty, jest napisane, że agencja nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo, pomaga w przetłumaczeniu dokumentów, i to jest normalna profesjonalna firma a nie taki pic na wodę który ma tylko ściągnąć z naiwnych polaków którzy się jeszcze o dziwo nie nauczyli w jakim kraju żyją. Ludzie! to kraj trzeciego świata, gdzie oskubaliby was na ulicy. nic tylko spieprzać stąd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem szczerze, że dużo tutaj jadu i oszczerstw. Wchodziłem na to forum już wcześniej i bałem się że mój ojciec dał się nabrać jakieś firmie krzak, ale wyleciał do roboty ;) coś czuję, że dużo osób sfrustrowanych faktem odrzucenia cv przez Norwegów. Bądź co bądź mój ojciec ma duże doświadczenie, więc pewnie to zaważyło. Pozdro i szczęścia życzę w szukaniu pracy, bo do tego trzeba dużo szczęścia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kolego to napisz gdzie twój Tata pracuje? Nazwę firmy i w jakim mieście? Jakiś konkret a nie mydlenie oczu jak reszta "wyjeżdzających".
Nikt nie pofatygował się podać miejsca i godziny odjazdu, niby ktoś wyjechał niby nie. Może jakiś skan dokumnetów lub coś podobnego.
Czekamy na KONKRETY
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z JAKIEGO MIASTA JESTES
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ODNOSI SIĘ TO DO ADIEGO Z GDYNI......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TAK KU*WA CZLOWIEK JEDEN ZARYZYKUJE WYSLE PIENIADZE A INNI CHCA WIEDZIEC JAKIES FAKTY CZY WYLECIAL I MA PRACE...I CZY JAKAS OSOBA ODPROWADZILA NA LOTNISKO ... DLA MNIE TO JEST CZYSTY DEBILIZM OSOB PISZACYCH O JAKIES KONKRETNE FAKTY ... NAWET JAK WYLECE TO SZCZERZE CH*JA TU NAPISZE A JAK ZOSTANE WYKRECONY TO NAPISZE .... TAK ZOSTALEM WYKRECONY .

ZARYZYKUJ TO BEDZIESZ WIEDZIAL/A CZY POLECISZ CZY NIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Myślę że koleś który tłumaczy te cv szuka właśnie takich ryzykantów jak Ty, zarobi na tym tyle że nie musi jechac do Norwegii pracować.
Poza tym jak nie chcesz się podzielić informacją to nie, nikt CIe nie zmusza.
Nawet nie chodzi o stratę tych 95zł tylko o nabijanie kasy oszustom i jeśli jest ktoś kto naprawdę wyjechał to mógł by się podzielić swoją wiedzą.
Nie bede ryzykował bo to jeden wielki wał, dostaniesz odp ze Norweg nie zaakceptował twojego cv i tak sie historia skończy.
Poza tym po kulturze twojej wypowiedzi wnioskuje ze właśnie takich ludzi potrzebują na "zachodzie".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE NAPISZESZ BO CI GŁUPIO BĘDZIE ,ŻE ZOSTAŁEŚ WYROLOWANY TY DEBILU
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
JKA ZOSTANE WYROLOWANY NIE WIDZE ZADNEGO PROBLEMU NAPISAC ZE TAK ZOSTALEM WYKRECONY ...A TO ZE SOBIE PRZEKLINAM TO TAKI JESTEM I JESZCZE JAK CZYTAM WASZE POSTY ...NIECH KTOS NAPISZE KONKRETNIE CZY WYJECHAL CZY NIE .. WYSLIJ ZARYZYKUJESZ A NIE KTOS ZA WAS MA RYZYKOWAC A WAM WSZYSTKO MA PODAC NA TACY...NAJLEPIEJ BEDZIE JAK NAPISZE TAK JEST PRACA AGENCJA JEST SWIETNA NIE BUJCIE SIE

DLA MNIE TO JEST LUDZKI STRACH CHCA MIEC COS ALE BOJA SIE ZARYZYKOWAC NAJLEPIEJ NIEKT KTOS INNY ZARYZYKUJE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja mysle ze jestes wlascicielem tej agencji,piszasz tak wymiajaco jak i gosciu z agencji omijal odpowiedzi na pytania !!!!
Jestes prostakiem i piszesz tak bo ludzie przestali ci cv do tlumaczenia wysylac ojj nie ladnie nie ladnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A I JESZCZE JEDNA KWESTIA ... W SUMIE NIE MA TU RYZYKA PRZYNAJMNIEJ MAM PRZETLUMACZONE CV I LIST MOTYWACYJNY W JEZYKU NORWESKIM ... W ZYCIU SIE WSZYSTKO PRZYDA BO ZA 95 ZL NIE PRZETLUMACZY SIE CV I LISTU MOTYWACYJNEGO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Drogi wlascicielu agencji Euro-pol mam nadzieje ze pozalujesz ze tak potraktowales tylu ludzi,pamietaj ze zlo powraca i niebawem tobie zajrzy do tylk* :) A wtedy my wszyscy bedziemy sie smiac szeroko ojj to bedzie cudowne:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według mnie źle rozumujesz. Jako społeczeństwo powinniśmy sobie pomagać a nie rzucać kłody pod nogi. Czyli jeśli zdecydowałeś się zaryzykować ok Twoja kasa - podziel się wiedzą z innymi (pomożesz innym).
Jeśli to oszustwo i chciałbyś aby wszyscy ryzykowali nabijasz kase naciągaczom. To jest na pewno wałek ale człowiek ma zawsze nadzieje na wyjechanie z tego kraju dlatego troche się napaliłem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie jest kwestia strachu przed utratą pieniędzy. To jest po prostu skorzystanie z takich głąbów jak ty, którzy tracą pieniądze. po co mam zaryzykować, jak zawsze się znajdzie taki pustak, który nawet po polsku dobrze pisać nie potrafi. nam pozostaje tylko patrzeć i się śmiać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak teraz to juz na bank wiadomo ze jestes wlascicielem tej przekletej agencji i probujesz zachecac do tlumaczenia u siebie cv-zadna szanujaca sie agencja nie proponuje takiego tlumaczenia odplatnie.Puknij sie w glowe....!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie drogi właścicielu tylko pomiocie żmijowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak teraz czlowiek jak wyrazi swoje zdanie to pisza ze jestem wlascicielem...a co do osoby ktora pisze ze nie potrafie poprawnie pisac po polsku to wez mi napisz gdzie popelnilem blad ... druga kwestia nie mam takiego zamiaru nikomu pisac czy sie dostalem do pracy i kiedy np bede mial wyjazd ... ZARYZYKUJCIE BEDZIECIE WIEDZIELI A NIE JAK PISALEM WCZESNIEJSZYM POSCIE KTOS MA ZA WAS RYZYKOWAC A WY BEDZIECIE MIELI PODANE NA TACY DLA MNIE TO DEBILIZM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro jestes taka zmija to po jakiego diabla wogole odwiedzasz to forum przeciez gdziesz masz innych to i nasze opinie nie powinny cie interesowac,stuknij sie w swego pustaka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozczarowana .... wyrazam swoje zdanie ... dlaczego nie zaryzykujesz i nie wyslesz 95 zl za tlumaczenie ?? bo sie obawiasz ze stracisz pieniadze...ja oczywiscie takze tego sie obawiam 50 na 50 bo jak wyslalem im te 95 zl nie wyjade to mam na swojej poczcie email list motywacyjny i cv przetlumaczony na norweski ....czyli chcial nie chcial stracilem i nie stracilem bo nie pisze ze moze mi sie to nie przydac ...a co do napisania czy wylece czy mam prace ...nie nie zrobie tego bo jezeli ja moge wyslac 95 zl to inni tez moga. Zaryzykowalem niech inni tez zaryzykuja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a i jeszcze jedna sprawa ( W OGOLE )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie błąd? napisałeś bujcie przez u. nie mówiąc już o składni, a czepiasz się dziewczyny o napisanie wogóle razem. ale nie zbaczajmy z tematu. tak jak mówiłem, po co mamy ryzykować jak ty to zrobisz za nas. a co do tej oszczędności w tłumaczeniu, to myślę że jak człowiek by poszukał chwilę to by znalazł kogoś, kto przetłumaczy papiery za mniejszą kasę. ile kosztuje godzina korepetycji? powiedzmy 50 zł bo to nietypowy język. w tą godzinę przecież spokojnie przetłumaczy dokumenty. a i nie wiem do czego ci się przyda norweski dokument, skoro tam mówią wszyscy po angielsku i chcą od obcokrajowców angielskie dokumenty. wyślesz im po norwesku a i tak norweskiego nie umiesz więc jaki masz w tym cel?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz to nie chodzi o pieniadze bo niemal kazdy kto chce wyjechac za granice z pewnoscia takowe posiada na poczatek,ale o to zeby nie nabijac kieszeni oszusta.Jesli chodzi o tlumaczenie to masz racje trzeba miec, ale to nie znaczy zeby zamawiac tlumaczenie u takich cwaniakow!!! Ja szukam tlumacza ktoremu to zlece i bede miec 100% pewnosc ze zrobi to napewno dobrze.Sumienie tez mam dzieki temu czyste,ze nie przyczyniam sie do wzbogacenia ludzi zerujacych na rozbudzaniu nadzieji na lepsze zycie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobra ludzie, ten wątek zaczyna być dyskusją z jakimś "bohaterem ludzkości". Mam pomysł, niech następny wpis będzie od osoby która coś rzeczywiście wniesie do tematu, np osoba która pojechała tam i łaskawie napisze. oczywiście nikt taki się nie pojawi bo nie ma żadnych wyjazdów więc temat uważam za zamknięty chyba że ktoś chce jeszcze poskakać po tej pseudo agencji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dobra nie BÓjcie sie ...thelittleone.... tylko mnie zastanawiam dlaczego nie pojdziesz na korepetycje za 50 zl i sobie nie przetlumaczysz cv i listy motywacyjnego sam sobie zaprzeczasz..ja za was nic nie robie robie to dla siebie nie dla was ...wiec dlaczego jak ja wyslalem 95 zl mam wam napisac ze jak sie dostalem i ze pracuje... a co ja w pracy robie jezykiem czy dlonmi ??? bo mi sie zdaje ze robie dlonmi .. uwierz nie w jednym panstwie bylem nie umiejac jezyka i jakos dlugo tam pracowalem ... a ty rozczarowna mozesz posluchac thelittleone idz sobie na korepetcje zaplac 50zl przetlumacz papiery i jaki problem ?? ja tu nie widze zadnego problemu .... WY TYLKO POTAFICIE SIE UZALAC NAD SOBA PISZAC ...TAK TO PRZEKRET FIRMA KRZAK ...ALE ZARYZKOWAC SIE OBAWIAJA SMIECH NA SALI I DLA MNIE TAKIE GLUPIE TLUMACZENIE TO DEBILIZM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
thelittleone tylko ze jak ktos pisze ze sie dostal do pracy ma bilet to ludzie pisza zeby wyslal skan biletu albo skad bedzie osoba lecial to pojda z nim pogadac ...czy nie uwazasz ze to lekki debilim ...lub pisza ze pozytywne posty pisze wlasciciel agencji ...dla mnie to jest debilizm bo nie wiadomo kto by pozytywnie napisal tu to tak czuja podstep...ja jak sie dostane i wylece to nic nie napisze bo nie mam zamiaru nikomu dawac zarcia na tacy ...jak ja potrafie zaryzykowac to ktos inny takze moze to zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
i sie nie dziwie ze osoba nawet jak wyjechala i ma prace przez ta agencje nie napisze nic tu na forum ... bo moze osoba ma takie same myslenie jak ja ....jezeli ja moglem/am wyslac pieniadze za tlumaczenie to inni takze moga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
JESZCZE NIE WIDZIAŁAM ŻADNEGO WPISU ,KTÓRY BY MÓWIŁ ,ŻE KTOŚ WYJECHAŁ.....TYLKO ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ŻE WYJEŻDZAJĄ I WYJECHAC NIE MOGĄ APROPOS TEGO PUSTAKA LUDZIE NIE ZWRACAJCIE NA NIEGO UWAGI NIE KOMENTUJCIE JEGO WPISÓW BO NIE WARTO Z TAKIM BURAKIEM ZADAWAĆ ,NIECH PISZE I ODPOWIADA SAM SOBIE....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
SKOŃCZ PIEPSZYC CIĄGLE O TYM SAMYM ...JAK JA MOGĘ .....TO INNI TEŻ MOGA ....BLA BLA BLA ....JUZ CZYTAC SIĘ TEGO NIE CHCE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę, że nie tylko ja jestem w*urwiony na to, że nie pojechałem do Norwegii. Fakt jest taki, że nie kumam kto i jak decyduje o tym kto ma jechać, a kto nie. Od 8 lat pracuje w budowlance, mam papiery itp. Składałem podanie u tej agencji razem z kolegą (młodszy, gorsze cv) i to k*rwa jego wybrali a nie mnie. Nie wiem ile osób poleciało, ale widzę że nie tylko ja zostałem odrzucony. Jak kolega wróci to dam znać co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
tekst poniżej został napisany z tego samego IP 81.190.125.** , użytkownik - adi: "Powiem szczerze, że dużo tutaj jadu i oszczerstw. Wchodziłem na to forum już wcześniej i bałem się że mój ojciec dał się nabrać jakieś firmie krzak, ale wyleciał do roboty ;) coś czuję, że dużo osób sfrustrowanych faktem odrzucenia cv przez Norwegów. Bądź co bądź mój ojciec ma duże doświadczenie, więc pewnie to zaważyło. Pozdro i szczęścia życzę w szukaniu pracy, bo do tego trzeba dużo szczęścia"

a kumpel i tata zabrali ze sobą turystyczną i krakowska?

adi, mati, nowak, piot.sob, kaczmar, itp...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widzę że dyskusja nieźle się rozwinęła.Dobrze zrobiłem że odczekałem.Nie dość że nie straciłem kasy to jeszcze inna oferta mi się trafiła.
Pozdro
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedział co wiedział..................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pojawiło się nowe ogłoszenie: Pracownik Budowlany - Norwegia
Nie zagłębiając się w to czy to prawda czy nie to jedno jest pewne właściciel czyta to forum i poprawia błędy z przeszłości email już nie wp.pl tym razem profesjonalny biuro@euro-pol.com
Pierwszy krok do uwiarygodnienia swojej działalności.
Ciekawe czy ktoś kiedyś odwiedzi Norwegie dzięki tej "agencji"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://euro-pol.com/ zrobili sobie stronke w końcu haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TAK STRONKE ZROBILI , ALE NIE PODALI ADRESU GDZIE SIE TEN EURO-POL MIEŚCI TYLKO KONTAKT TELEFONICZNY LUB NA E MAILA A MOZE CHCIALA BYM OSOBISCIE PODEJSC DO NICH I ZOBACZYC JAKIE MAJA OFERTY GDYBYM W GDYNI MIESZKAŁA TO CO GDZIE, MAM SIE UDAĆ????????????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kazda agencja podaje swój dokłany adres swojej siedziby ,a tu co szybciutko zrobili na szybkiego stronkę ,żeby nie wyglądało podejrzanie i myśla że następni frajerzy sie znajda ,którzy sie nabiorą ,a napewno będą następni w co nie wątpię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty Katarzyna to powinnaś na policjantkę iść pracować, a nie na zachód się pchać. Byś wszystko wykryła.

Ps. chyba że szkoły nie masz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja poprostu nie jestem naiwna tak jak Ty waldi61 lepiej miec nosa niz byc naiwnym tak jak Ty ,albo tylko udajesz,,,, to tyle wyjasnienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Nasza oferta obejmuje również: tłumaczenie dokumentów" - i na tym polega cały myk!!!!

"Uwaga na oszustów!!!! Firma Euro-Pol nie pobiera żadnych opłat z góry oraz nie tworzy tzw. kruczków prawnych w umowach. Zanim Państwo cokolwiek podpiszą, wszystkie dokumenty otrzymują Państwo do wglądu." -NIE TWORZY TZW. KRUCZKÓW PRAWNYCH

śmiech na sali... sprawą powinna zainteresować się PIP!

do autorów strony europol - amatorka!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie macie innych tematów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i jak dzwonili do was? ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nooo widze ze do wielu z was zadzwonil euro-pol skoro wszyscy sie tak rozpisuja hmmm... a moze nadal czekacie i macie nadzieje ze zadzwonia?Piszcie cos ciekawosc mnie zzera
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie oni r******a ludzi na hajs szczerze nie maja zadnych ofert pracy. Co to za agencja ktora nie podaje adresu gdzie sie znajduje i mozna porozmawiac z nimi albo nie maja nr stacjonarnego....moja kobieta tez wyslala cv , zadzwonili do niej i mowili ze juz nie ma wyjazdow do norwegi teraz sa wyjazdy do niemiec praca robienie pizzy. Mi i mojej kobiecie sie zdaje ze oni szybciej maja kontakt z turkami i z ich burdelami. Milego dla osob ktore sie daly naciagnac
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikt sie nie odzywa bo wszyscy zainteresowani wyjechali hehe;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha i widze nowe ogłoszenie http://www.poloniusz.pl/o1-1i9i4b/
zbliżone do tego: http://www.norwegia.praca-ue.pl/90/praca-fizyczna-w-norwegii-przy-oczyszczaniu-miasta/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie sie podziali Waldi i bez nicka mieli zadzwonic do nich dzisiaj i co udają ,że zadzwonili ,,,ha ha ha dwaj następni oszuści wspólnicy ,nie podejrzewam wszystkich ,ale bez nicka to od samego początku był podejrzany czepiał sie kazdego bluzgał ,,,,cos z nim nie tak obym sie myliła ,przyznam się ,że rzadko się mylę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przejrzalem caly ten watek i szczerze "mowiac" krew mnie zalewa. nie sadzilem, ze w Naszym kraju jest az tylu naiwnych ludzi. teraz nie dziwie, sie, ze takie pseudo agencje powstaja jak grzyby po deszczu. wystarczy podstawa socjotechniki. Ostatnio tez mialem "przyjemnosc" byc aktywny w podobnym watku (wpiszcie na stronie gowork.pl w wyszukiwarce "Andrzej Grota") tam koles nabrol 50+ osob. wplacali mu po 500zl. no i teraz chodza pielgrzymkami na komisariat. taka przestroga: po to jest internet, zeby najpierw sprawdzic informacje o agencji/posredniku. a tak przy okazji, taka mala dygresja do ludzi, ktorzy sie ciesza, ze maja przynajmniej CV przetlumaczone. wystarczy dobrze poszukac...sa fora internetowe, a tam zyczliwi ludzie, mieszkajacy kilka lat norwegii przetlumacza Wam CV czy list motywacyjny za darmo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiu i ty sie mylisz ...tak samo jak byla pomylka twoich narodzin ...owszem dzwonili do mnie ale osoba z agencji powiedziala mi ze dopiero 8marca dadza mi odpowiedz czy sie dostalem do tej norwegi czy tez nie a nawet jak sie nie dostalem to szczerze mam to gdzies jak nie wyjade tu to wyjade tam ... teraz mala sprawa do nicka olgierd ... olgierd ...czy ty jestes jakis stukniety ... za free to ty nawet w morde nie dostaniesz do pierwsza kwestia a druga kwestia ...mysli ze ktos na innych forach przetlumaczy tobie cv lub list motywacyjny .. prosze ciebie czlowieku ...jakby tak bylo to firmy zajmujace sie tlumaczeniami upadja na polskim rynku ...nooo chyba ze przetlumacza tobie to jak google translator...kali jesc kali pic

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
i tak beda Cie zwodzic pol roku. a co do ataku na moja osobe...nigdy nie podaje niesprawdzonych informacji, wiec parafrazujac pewna postac z filmu "ciało", "Bede Cie musial skarcic, i to dotkliwie". patrz i placz - http://www.forum-norwegia.pl nastepnie znajdz NORWESKI JEZYK/POGOTOWIE TRANSLATORSKIE. dla chcacego nic trudnego.
Pozdrawiam przezornych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
olgierd wez sam siebie przestan pograzac ...wszedlem na ten link pozniej na norweski jezyk i pogotowie translatorskie i co przeczytalem wlasnie takie co ...... Wykonuje uslugi tlumaczenia na norweski lub sporzadzenia na podstawie nadeslanych informacji CV oraz listow motywacyjnych, zgodnie z norweskimi standardami. Rowniez tzw. uniwersalne listy motywacyjne dla tych, ktorzy wysylaja masowo listy motywacyjne w poszukiwaniu pracy.

CENY:

Nadeslany tekst zrodlowy wyceniam indywidualnie, w zaleznosci od charakteru i objetosci.

Termin realizacji zlecenia: do 3 dni (roboczych) od daty zarejestrowania przelewu na podstawie wyslanej mailem faktury.

Gotowe tlumaczenie przesylam mailem jako zalacznik w formacie Word, gotowy do wydruku.

Zainteresowanych usluga prosze o przeslanie tekstu zrodlowego lub informacji do sporzadzenia CV/listu motywacyjnego na adres mailowy: anniken_forum_norwegia@yahoo.no
lub na pw na forum.

Prosze rowniez o podanie danych do faktury: imie i nazwisko, adres pocztowy oraz adres mailowy.
WIEC WIDZISZ DROGI OLGIERKU W POLSCE TO NAWET ZA FREE W MORDE NIE DOSTANIESZ:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I WIDZISZ OLGIERD TY WLASNIE CHCESZ A NIE MOZESZ:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam wszystkich, a szczególnie Kasię, bo widzę że się stęskniła za mną. Pozdrawiam Cię Katarzyno, i chcę Ci powiedzieć że także do mnie się odezwano, ale szczegółów Ci nie wyjawię. Dziś za wszystko się płaci, a szczególnie za informacje.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Olgierd ma rację.Pogotowie translatorskie- i post "Potrzebna pilna pomoc-list motywacyjny".Oraz proponuję przeczytac do końca.Na samym końcu ładny "kwiatek" na temat EURO-POLU.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj rano zacząłem szukać informacji natemat tej firmy i trafiłem na to forum.
Niektórzy z Was bardzo chcą wyjechać do pracy za granicę, ja zresztą też,ale powiem szczerze nie wierzmy wszystkim ogłoszeniodawcom.
Niestety jest w sieci mnóstwo oszustów.
Z jednymi z Was się zgadzam z innymi nie.
Wiem tylko jedno-najważniejszy jest rozsądek i "chłodna głowa".
Reszta przyjdzie sama.
Pozdro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
olgierd ta pani moze tobie poprawic za free tlumaczenie jak juz wczesniej napisales ale jak nie masz nic napisanego to wiesz mozesz jej zlecic tlumaczenie i ona to tez zrobi odplatnie ...za wszystko sie teraz placi ...nawet jak masz pragnienie i pijesz piwo w parku zlapie ciebie policja tak placisz dosc ze za piwo to jeszcze za miejsce w ktorym pijesz ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wygląda na to,że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie umiesz korzystać z sieci.Piszesz bez sensu nie sprawdzone informacje,ale takimi ludżmi też internet "zapchany"
Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mkaz38 albo ty nie potrafisz tego robic ale to juz nie moja wina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no `bez nicka faktycznie ma chyba z tym problemy. wystarczy przejrzec podany przeze mnie odnosnik. no, ale jego sprawa. a tak przy okazji...pytanie do `bez nicka: skad wiesz, ze Twoje CV jest poprawnie przetlumaczone? skoro poprosiles euro-pol o tlumaczenie, wnioskuje, ze TY, albo Twoi znajomi nie znaja Norweskiego. wiec moze akurat to Twoje jest tlumaczone Google translatorem, skoro nie masz pojecia o tym jezyku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do bez nicka.Na stronie podanej przez Olgierda jest osoba o nicku Anniken jeżeli wyślesz jej swoje przetłumaczone przez Euro-pol cv i lm to napewno ci odpowie czy ma ono "ręce i nogi".
Wygląda na osobę normalną i pomocną.Zresztą jak całe "tamto" forum.
Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo takze przetlumaczylem swoje cv i lst motywacyjny translatorem i uwierz ze nie bylo to zgodne z tym co mi wyslali ok ja zaplacilem i tyle a wczoraj bylem w biurze tlumaczen i biora za to od 200 do 400 zl tak ze 95 zl to nie jest duzy pieniadz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Paradoks !! ja przetłumaczyłam sobie cv u tłumacza za 130 zł na Norweski - a Euro-pol załatwił mi pracę w innym kraju heheh dziwne - ale prace mam i jade na początku marca - juz dzwoniłam do pracodawcy i mam wszystkie umowy - więc sama nie wiem co o tym sadzić ?? no nic praca jest i chyba nie będę sie czepiać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
olgierd i mk cos tam to odpisala mi ta anniken Masz na mysli, ze chcialbys, aby Uzytkownicy na forum sprawdzili, czy tlumaczenie CV i listu motywacyjnego jest poprawne?
To bedzie za dlugi tekst na Pogotowie Translatorskie, tam zajmujemy sie jedynie slowkami i krotszymi tekstami. Musialbys zwrocic sie do profesjonalnego tlumacza ze zleceniem korekty tlumaczenia.
Ja wykonuje takie uslugi, tutaj jest watek z opisem warunkow uslug: viewtopic.php?f=28&t=15019
Z tym, ze ja operuje stawkami norweskimi i za korekte dokumentu licze od 200 koron. Mozesz rowniez poszukac tlumacza w Polsce, maja nizsze stawki.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanko do ciebie ...ty przetlumaczylas sobie cv i list motywacyjny u tlumacza z tego co zrozumialem ale tak nie jedziesz do norwegi ...a pytanie moje brzmi ... czy ty jedziesz do innego panstwa przez EURO-POL??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje pytanko bylo do bezrobotnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do jakiego kraju jedziesz bezrobotna??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jadę do Niemiec - przez wasze wpisy bałam sie jak cholera ze skończę wiadomo gdzie .... ale sprawdziłam mój wyjazd na wszystkie sposoby i jest ok . Praca za przyzwoite pieniądze i warunki . Tak jak pisałam - rozczarowana jestem że nie Norwegia :( no ale co zrobić . ważne że mnie nie oszukali . Tak sobie myśle .... mój Tata mówi że takich agencji sa setki w Polsce .... ciekawe ilu z was to konkurencja i nas odstrasza ??
no życzę innym wyjeżdżającym dużo szczęścia. Trzymajcie sie !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
polecam zapoznać się z lekturą o EURO-POLu :-)

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/518781,gdynia-sprawdza-czy-agencja-brala-pieniadze-za-wirtualne,id,t.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę ze chociaż jeden z nielicznych mądrych wpisów na tym forum. Pozdrawiam Cię "bezrobotna", a także "bez nicka"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Artykuł godny polecenia, mam nadzieje ze dobiorą im się do d*pska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hahaha zgadnijcie czyją zaslugą jest ten artykuł :-)

Hahaha drogi Euro-polu donosik do Państwowej Izby Pracy złożony do PUP to też JA !!!!!!!!
Teraz odpowiednie organy sprawdza uczciwość tej agencji i w końcu skończy się nasze gdybanie :-)

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/518781,gdynia-sprawdza-czy-agencja-brala-pieniadze-za-wirtualne,id,t.html#czytaj_dalej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki bezrobotna za odpowiedz .... waldi61 ja ciebie takze pozdrawiam daj jakis namiar na siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
walid chłopcze - zejdź na ziemie! a jak tak bardzo zależy Ci na wyjeździe to wsiądź w skmkę i przejedź się do spotu.

bezrobotna - to mówisz, że wyjeżdżasz do Niemiec... z norweskim CV? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie - zazdroszczę ci ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ROZCZAROWANA I RESZTA!!!!!

JEZELE EURO-POL OKAZE SIE WIARYGODNA I RZETELNA FIRMA
TO ZDAJECIE SOBIE SPRAWE JAKIE BEDZIECIE PONOSIC KONSEKWENCJE?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
oświeć nas kapsie, jakież to konsekwencje?

aaaha i nie zapomnij wziąć ciepłych skarpet... w Norwegii zimy są srogie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZNIESLAWIENI - maly czlowieku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sorry ale mam prawo zwrócić się do danych instytucji i zgłosić takie podejrzane procedery.Nikogo nikt nie oskarża tylko każdy się głowi czy nie został nabity w butelkę.Od tego są właśnie takie instytucje,aby rozwiewać wątpliwości.A euro-pol jest sam sobie winny że tylu ludzi pisze o nich w ten sposób,to nie są oskarżenia !!! tylko domysły !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeśli nie okaże się wiarygodną to zaoszczedzi xxx ludzi mnóstwo kasy, a że ludzie są podejrzliwi widząc niewiarygodną ofertę pracy+kasa za tłumaczenie to chyba normalne.
Bardzo dobrze że wszystko wyjaśni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no takie prawo masz, ale wyzywajac na forum firme od oszustow itp. !?

najpierw sie upewnij zanim rzycisz jakiekolwiek oskarzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ mrówka

o zniesławienie ;) a sprawę poprowadzi: anna maria wesołowska ? ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ mrówka

a Ty zanim coś napiszesz, upewnij się, że masz pod ręką słownik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
e tam co bedzie to bedzie nie ma co pi**olic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy ty "jacku placku" coś pijesz do mnie czy do kogoś innego. Przede wszystkim polemiki z Tobą nie prowadziłem, w każdym bądż razie nie przypominam sobie.
Jak coś piszesz to pisz poprawnie żeby to zrozumieć, a chłopcow szukaj wsród swoich kolegów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez nicka podaj swój namiar to ja odezwe sie do Ciebie. Najlepiej sie tu zarejestruj to na priv można napisac. pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smiej sie smiej, pozniej sie reszta z ciebie posmieje.... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mrowko zet jako przedstawiciel agencji sie wypowiadasz i ratujesz wizerunek firmy hehe a tak wogole to ty jakie masz doswiadczenie z ta agencja ze ich bronisz?To jest internet forum gdzie kazdy moze pisac o swoich odczuciach itp to czemu na PUDELKU jada bluzgami na wszystko i wszystkich co !!! Czlowieku ACTA jeszcze nie weszla,ogarnij sie setki ludzi maja prawo pisac co mysla od tego WLASNIE JEST FORUM.Jak i rowniez ludzie maja prawo byc chociazby ostrzezeni poki wyniki kontroli nie beda znane.Nikt nie oskarza po raz kolejny powtarzam tylko kazdy chce wiedziec jak jest naprawde.Gdyby wszystko z nimi gralo w 100% to watku na tym forum wcale by nie bylo i nikt wyzej by sie ta sprawa nie zainteresowal nawet !!! To nie moja wina ze ta agencja takie ma metody pracy a nie inne,kazdy ma prawo domagac sie wyjasnienia tej sprawy.A jesli sie okaza rzetelna firma to odrazu polece ich znajomym.To nie sa czasy abysmy slepo ufali komukolwiek zwlaszcza gdy w gre wchodza pieniadze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka m-cy temu równie głośno było o WŚPD , która prowadziła trochę inna działalność ,ale chodziło o to ,że nie była to uczciwa działalność.Też znalazła się osoba na forum, która zgłosiła sprawę do zbadania odpowiednim organom. Pracownice ,które otrzymały zatrudnienie zaciekle broniły "pracodawcy" uważając ,że to pomówienia w celu zemsty osób ,które nie dostały pracy.Co się okazało po sprawdzeniu przez odpowiednie władze- pracodawca działał w 100% nielegalnie zasłaniając się fałszywymi danymi i innymi dokumentami.Niestety osoby, które zdecydowały się na współpracę nie nie dość ,że do dnia dzisiejszego nie otrzymały wynagrodzenia zostały pociągnięte do odpowiedzialności za udział w procederze. Uważam ,że w dzisiejszych czasach należy dmuchać na zimne.Cóż takie czasy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś się ruszyło w celu wyjaśnienia czy to naciągacz czy nie.

link do gazety
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/518781,gdynia-sprawdza-czy-agencja-brala-pieniadze-za-wirtualne,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej

na szczęście nie wysłałem kasy!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napewno kilka osob sie nabierze... szkoda... Ja pracowałam jakiś czas za granica i dobrze radze wszystkim NIE SZUKAJCIE PRACY POPRZEZ AGENCJE/ POŚREDNIKÓW !!!!!!!!!! Uważam ze to złodzieje i oszusci którzy każa pracować za grosze albo wogóle nie wypłacaja a żyje sie w koszmarnych warunkach!! :/ Jeśli taka agencja lub pośrednik byłby uczciwy to przecież stać ich na dodanie normalnego ogłoszenia z podaniem pełnych danych firmy (tj.telefon, adres, siedziba...) a tych którzy krecą i kombinuja niestety nie brakuje!! :/ Szukajcie pracy na własna ręke (ja tak zrobiłam!) przez znajomych, rodzine lub normalne ogłoszenia na popularnych portalach !!! powodzenia!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
bez nicka przyslij mi namiary na ta prace na moj e mail pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawi mnie jedno dlaczego obsluga forum usuwa pozytywne opinie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ich temet szkoda pisac pozytywnycgh opini przeciez to zlotowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak zagladam na ow forum i zauwazylem ze juz nikt nie pisze na temat euro-polu ..to moze na jakis inny temat popiszemy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo wszyscy w Norwegi ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ty ~z nickiem a moze tak byc ze wszyscy co tu tak pisali zle o euro-pol(u) teraz zarabiaja duze pieniadze ...wyeliminowali konkurencje i sie smieja ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej nie ... dałem sie oszukać naiwny ja i reszta która dała sie podpuścić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bezrozumu a co tobie powiedzieli ??? ze jeszcze dadza ci znac czy co ??..bo mi maja jeszcze dac znac ale widze ich oferty teraz i maja w niemczech prace ...ale dziwne ze tylko kobiety ..moze maja umowy z tureckimi burdelami podpisane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też miałem telefon jakiś czas temu, w ubiegła środę bodajże i podobny schemat iż przeszedłem rekrutacje i poproszą ode mnie cv po norwesku z lm. Przetłumaczyłem u znajomego i wysłałem im w piątek - czas był do końca tygodnia. Na razie cisza....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poczekam jeszcze trochę i zobaczymy. Może juz na wszysykie wolne wakaty w Norwegii wysłali pracowników z PL którzy jakże podekscytowani wyjazdem nie znaleźli czasu aby machać nam- piszącym tu na forum ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kase wpłaciłem tłumaczenia nie dostałem na e-mail nieodpowiadająca super ! człowiek uczy sie na błędach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich!Widzę że nas jest sporo osób do których Euro-Pol wydzwania i proponuje CV i LM za 95 zeta :) Niektórzy na tym forum piszą że nie ma nic za darmo.Nie chcę nikogo zniechęcać ale np takie Adecco...oni nie pobierają żadnych opłat bo po co....mają i tak kupę kasy za chociażby jednego człowieka wysłanego do Norwegii.Nie wiem czy są oszustami czy nie ale ja już pracowałem w krajach Skandynawskich za pomocą agencji i żadna nigdy nie pobierała ode mnie żadnych opłat.
Swoją drogą mogliby te opłaty ściągać po zakwalifikowaniu się pracowników wiadomo że nie każdy się dostanie ale jeżeli zależało by im na dobrej reputacji i więcej chętnych na pewno by nie pobierali opłat bo i tak by zarobili duuuużo więcej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc nicku ~bezrozumu ...a prosiles ich zeby tobie wyslali na emaila przetlumaczone cv i list motywacyjny ??? bo ja do nich normalnie zadzwonilem i powiedzialem ze chce swoje cv i list motywacyjny przetlumaczony z polskiego ...na norweski...za 5 min mialem na poczcie ...i jak rozmawialem z nimi przez tel to nawet moga mi wystawic fakture za ow tlumaczenie ....to ja nie wiem dlaczego tobie nie wyslali tych dokumentow przetlumaczonych ...wez zadzwon i ich opi**ol nawet jak nie pojedziemy w ( co watpie ) to bedziesz mial na poczcie e-mail tlumaczenie moze kiedys sie tobie w przyszlosci to przyda

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
~mysliciel ja nie pracowalem a krajach skandynawskich ..wyslalem im ow 95zl jak mnei wykrecili to wykrecili ..a w ( 85% ) jestem pewny ze mnie wykrecili ....ale przeciez nie bede sie uzalal nad rozlanym mlekiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale tak na rozluznienie atmosfery ...polecam kawalek .... strachy na lachy..... tytul....twoje oczy lubia mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więc tak zacznę od tego że rozmyślając nad firmą euro-pol czy są oszustami czy też nie, zadzwoniłem do firmy Adecco i zapytałem czy pobierają jakiekolwiek opłaty za tłumaczenia CV itd czy robią to na własną rękę, przemiła Pani odpowiedziała mi, że Adecco nie pobiera żadnych dodatkowych opłat od potencjalnych kandydatów gdyż po pozytywnym przejściu rekrutacyjnym pracodawca norweski płaci im za każdego pracownika którego sobie sam wybierze pieniążki i na koniec jeszcze dodała że nie każdy norweski pracodawca wymaga koniecznie CV w języku norweskim (choć to jest duży plus) niektórym pracodawcom wystarcza tylko CV w języku angielskim.Oczywiście zaznaczyła że dlatego Adecco dokładnie sprawdza każdego potencjalnego kandydata gdyż jeżeli by brał po koleji wszystkich lub tych którzy mogą się nadać ale np nie mają udokumentowanych lat pracy Norwescy pracodawcy niechętnie współpracowaliby z taką firmą która nie jest na tyle zorganizowana by sama w sobie wszystko posprawdzać i wysłać im tylko tych kandydatów którzy przeszli ich wymagania:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
euro pol znowu szuka kierowcow do Norwegii http://praca.owi.pl/ogloszenie/Kierowca_kat.B_-_Norwegia_,562240

:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie szuka. bo mi jurto maja dac odpowiedz czy sie zakwalifikowałem jako kierowca. Ogłoszenie ze stycznia - zobaczymy................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
waldi61 ty sie nie martw mi takze jutro maja dac znac ...a co bedzie to sie zobaczy jutro .... tylko ze ja nie na kierowce ....ale jestem pewny waldi61na ( 85% ) ze zostalismy wyruchani na pieniadze ...no coz nie bede sie uzalal nad rozlanym mlekiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zobaczymy, też się nie użalam - takie jest zycie. Ale mam jeszcze iskierkę nadzieji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
walid dać znać jutro czy dzwonili itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jednym tchem przeczytałem wszystkie wpisy,uważam ze ludzie maja prawo byc dociekliwi i nic w tym dziwnego,sam jako nowy rekrut bede sledzil te forum,jak na razie zero konkretów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
e tam jak nie norwegia to inny kraj ;) a moze w polsce bedzie tak ze polak na dzien dobry dostanie stawke 5000tys netto i umowa na czas nieokreslony ;) nie no teraz to mnie ponioslo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A TY ~bez nicka CO TU JESZCZE ROBISZ JUZ DAWNO MIALES WYJECHAC TAK BLUZGAŁES NA SWOJ KRAJ A TERAZ LICZYSZ NA TO .... ZE KTOS CI DA W POLSCE 5000TYS TAKIEMU CWANIAKOWI I NIEROBOWI JAK TY TYLKO POTRAFISZ OPLUWAĆ WSZYSTKICH .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może by tak zamiast sie kłócić, bluzgać, zepniemy wszyscy poślady i razem coś wymyślimy :-)? przecież sezon zbiorczy idzie, może by tak sie zebrać i razem sił spróbować. Chyba każdy kto tu jest chce wyjechać więc dlaczego nie wspólnymi siłami :-)
dziś mam dzień jakiegoś optymizmu hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kasia....widze ze ciebie boli cos ....ja sie tam nie martwie o prace gdzies np w niemczech w przeciwienstwie do ciebie to ja mam bardzo blisko do niemieckiej granicy ... a co tu robie pisze sobie a ty nadal sie spinasz jak przerwatywa na kiju
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
waldi61 do mnie do tej pory jeszcze nie dzwonili jak to czytasz i dzwonili do ciebie to wez napisz tu ok??

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, do mnie tez nie dzwonili..... czekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam do mnie dzwonili z godzinę temu, ten sam schemat co u wszystkich wypowiadających się więc uważam że to jest jeden wielki wałek za mało różnorodnych ogłoszeń tylko parę mało wymagających zawodów. Dzwonią do setki osób a jest jedno stanowisko.
Nie dajmy się naciągać.Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
waldi61... ja tak jeszcze poczekam z jakies 30 min jak nie zadzwonia to ja sobie juz przekrece do nich...zobacze co mi powiedza ...ja zaczne zadawac im pytanie ...bo ty niby aplikowales na kierowce ja aplikowalem do hurtowni zabawek ...i cos mi sie ku**wa tu nie zgadza ten i ten pracodawca ma dac znac 8 marca ...a moze to ten sam pracodawca...chociaz watpie ...ty waldi61 ty masz na wozek widlowy uprawnienia???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bart a jaka tobie oferte proponowali i w jakim kraju ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czekam tez jeszcze, jak zadzwonisz to daj cynk, . Nie mam uprawnień na wozki widłowe, tylko kat. A,B,C,T
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
CIEBIE JUZ PRZEKRĘCILI DAWNO HA HA .....NIE ZALEZY NA PRACY A TAK PRZEZYWA I CZEKA Z UTĘSKNIENIEM NA TELEFON.... PRZESTAŃ GRAĆ ,JAK MASZ TAK BLISKO DO TEJ GRANICY TO CO TU ROBISZ DAWNO POWINIENEŚ TAM BYĆ ,WCISKAJ TE KITY GŁUPSZYM OD SIEBIE,ALE NIE TU NA FORUM CHOCIAZ I TU ZNAJDA SIĘ TACY KTÓRZY UWIERZĄ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To skierowane jest do t..a bez nicka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiu a ty czytaj ze zrozumieniem a glupszego do siebie znalazlem i to ciebie ....a druga kwestia pisalem do waldi61 ...a ty dziecino zamiast sie pocic wez sie za nauke ...widze ze ciebie ponosi tu nie chodzi o prace tylko ze ktos przekrecil ale skad ty to mozesz wiedziec jak ty jeszcze dziecko jestes na uczymaniu mamusi ...moze jakby mamusia tobie dala ow 95 zl to tez bys zaplacila a mama nie dala wiec nie zaplacilas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
bez nicka - Norwegia
Ogólnie sytuacja śmieszna ponieważ wysłałem na dwa ogłoszenia CV w jednym na kierowce zapomniałem wpisać stanowiska w drugim napisałem na sprzątanie ulic. Dzwoniąc do mnie od razu zakwalifikował mnie bez żadnych zbędnych pytań na kierowce(dziwne???). Szczerze mówiąc nie ma co się łudzić jeżeli chodzi o ten wyjazd, byłem zadowolony jeżeli chodzi o taką pracę ale całe szczęście że jest forum takie jak to bo może uchronić przed stratą stówki i nadzieją . Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do nicka BArt... a niemcy ciebie intersuja??? pod warunkiem ze masz na wozek widlowy uprawnienia ...do nicka waldi61 wez daj jakis namiar na siebie na mojego emaila to powiem tobie co mowili mi przez tel bo dzwonilem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
POWIEDZIELI ZEBYŚ SIĘ WALNĄŁ W TEN PUSTY ŁEB
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wysłałem ci maila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez nicka nie nadajesz sie nawet do sprzatania ulic ,takiego przyglupa to kto by chcial zatrudnic przeciez to obciach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dajcie już spokój.........................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę że do więcej osób niż do stu dzwonili, do mnie dzwonili wczoraj na kierowce, też przeszedłem pomyślne rekrutacje..dalej schemat ten sam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od początku wam pisałem że to ściema a wy się w to pakowaliście i wydawaliście jak głupi pieniądze. Gratuluje wam wszystkim mózgu bo zamiast pracy jesteście na minusie za CV które jest przetłumaczone pewnie jak przez google translator....
Pozdrawiam was wszystkich jeleniów wspierajcie dalej taksówkarzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy już coś wiadomo teraz konkretnie o tej firmie?
wózki magazynowe http://www.ajax.krakow.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DO bez nicka oj mylisz się i to bardzo NIE OCENIAJ LUDZI KTÓRYCH NIE ZNASZ ,A TY PROSTAKU -BEZ NICKA -BO W INNY SPOSÓB NIE MOZNA CIEBIE NAZWAC JUZ LEPIEJ SIĘ NIE WYPOWIADAJ BO JUZ WSZYSTKO WIADOMO NA TWÓJ TEMAT ,WIĘKSZOŚC TWOICH WULGARNYCH WPISÓW USUNIĘTO JAK TO OBRAŻAŁES KRAJ W KTÓRYM ŻYJESZ BO ZGLOSILAM I NIE POZWOLĘ BYS TERAZ OBRAŻAŁ LUDZI NA TYM FORUM ,NIKT CIEBIE W TYM KRAJU NIE TRZYMA NA SIŁĘ CO TY TUTAJ JESZCZE ROBISZ ,SPADAJ DO TYCH TWOICH NIEMIEC GDZIE MASZ TAK BLISKO ,JEDNEGO PROSTAKA MNIEJ.....hau ab!......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiu alez ja ciebie nie obrazam ja tylko wyrazam swoje zdanie w chamski sposob
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez nicka nie masz szacunku dla kobiet a dziś bylo ich swięto kawał z ciebie ch*ja w dodatku miekkiego jak galareta pie..dolony napinaczu internetowy.nikom tu nie imponujesz Kasia sprzedała by cie z 10 razy nawet niemcowi a ten bedzie Cie j..ebał w d*pe a ty bedziesz robiłł u niego za miske jakis popluczyn i kawalek starego chleba jak za auschwitz...A TERZ NA TEMAT ludzie powiem prosto i krotko.. nie wysyłajcie nic.. do nich zadnej kasy przyszedł mi email z mojej poczty na gmail ze adres jest podejrzany tern na który zekomo mialem wyslac cv na tlumaczenie na norweski za 2 razem dostalem ten sam adres po zadzwonieniu po jeden z nr widniejacych na str to dostalem wiad ze nie mna takiego adresu...Wałek i tyle jak nie macie kogos za granica to trzeba po 1000 kros spr firme co sie tym zajmuje a nie slac od razu kasy!!! Pozdro dla kumatych i chwd temu napinaczowi bez nicka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
o moje wpisy zostaly usuniete ....kasia znow dziala szybki a ty sie tak niepodniecaj bo bedziesz mial mokre sny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie qurwa debil to potęgi w tych snach bedziesz napewno Ty !!! i bedziesz brał do paszczu!!lachonie:) wiec temat zakonczony europol to sciema!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyłącz capsa, netykieta nie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To do Kasi było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Schreiben auf Polnisch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wnikając już w bardzo nieprzyjemną rozmowę poprzedników, mam pytanie.A mianowicie czy słyszał może ktoś z tu obecnych o agencji pracy Globetek???? Jeżeli tak bardzo proszę o opnie czy są uczciwy itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam nie slyszalem o tej agencji a skad jest ow agencja ? mysliciel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pochodzą z Katowic, niby wszystko cacy bo mają swoją stronę internetową, posiadają stacjonarne nr telefonów i nie oferują tłumaczeń za kasę.Jenak martwi mnie to że w ogóle o nich nie słyszałem ani nic nie można o nich wyczytać.Zostałem zaproszony w następnym tygodniu na rozmowę kwalifikacyjną z Norwegiem....a do Katowic mam ponad 400 km więc nie chciałbym jechać na próżno...Jeżeli ktoś coś znajdzie proszę napisać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do jakiej pracy aplikowałeś, i czy jest ich jakaś strona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem ze 100% agencja ze nie robic zadnych walow jest *trenkwalder*..jak jest potrzeba np wyslac cv w jezyku niemieckim to sam sie musisz starac o to zeby to napisac lub zeby ktos za ciebie napisal..nie biora zadnych oplat za zalatwienie pracy ale to zazwyczaj jest praca w niemczech....jedyna oplate jaka biora to jak juz osoba jest po rozmowie z pracodawca to biora tylko za przejazd bo oni to organizuja ....fakt faktem bilet przykladowo kosztuje 350 to oni biora 450 ale to nic ta agencje moge polecic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~myśliciel
Agencja Globetek istnieje, pracuje w niej mój znajomy, wszystko jest legalne.
Wątek Euro Polu sprawdzamy od początku, ponieważ mój chłopak też dostał telefon, schemat taki sam jak u każdego. Niby wyjazd miał być już 13 marca, rozmowa w Gdyni, ale mieszkamy na południu Polski, i jechać ponad 600 km na lipną rozmowę nie ma sensu, więc zrezygnowaliśmy. Śledzimy też Dziennik Bałtycki, gdyż pisali (o czym ktoś już wspominał), że Euro Pol jest kontrolowany. Bardzo nas interesuje jak się sprawa zakończy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie , nie wiecie co tam sie z tym dzieje. Wychodzi że to jest wielki przekręt. Może zainteresować tym Eropolem prokuraturę. Jest to jawny przekręt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi w związku z firmą Glebetek.W czwartek zadzwonili i powiedzieli że przeszłem przez wstępną rekrutację i zapraszają mnie w tym tygodniu na spotkanie z przedstawicielem Norweskim. Aplikowałem na cieśle gdyż taki mam zawód. Jeszcze raz dzięki za odp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i cicho sza z tym telefonem od nich. Cv i list wysłałem chyba ze 3 tygodnie temu i nie raczyli zadzwonić. A wcześniej Pan mówił przez telefon że będę miał prace na 95%. Cieszę się że tłumaczyłem sam a nie przez nich. Uważam że ta agencja naciąga ludzi. ODRADZAM!!! Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytajcie tu: Tylko jechać.............................
Ania" pisze:

Praca polega na sadzeniu, zbiorach, myciu, segregacji i pakowaniu owoców i warzyw

takich jak truskawek, szparagów, wiśni czereśni oraz pieczarek.

Pracuje się od poniedziałku do niedzieli 8-12 godzin dziennie (zależy od pracownika)

8:00 do 16:30-20:00 z czterdziestominutową przerwą na obiad o 12:00.

Stawka początkowa za godzine pracy to 7,25 euro netto. Dla wydajnych pracowników podwyżki.

Wynagrodzenie jest wypłacane na konto lub do ręki w każdą sobotę lub ostatniego dnia miesiąca.

W drugi dzień pracy jest możliwość pobrania zaliczki do 100 euro.

Ubezpieczenie wliczone jest w stawkę godzinną. Obiady za 65 euro miesiecznie.

Zakwaterowanie jest płatne 16 euro tygodniowo. Są to pokoje 2,4,5 osobowe w odnowionych

kamienicach, każda grupa 8 osobowa ma własną łazienke z prysznicem i toaletę oraz

wyposarzoną kuchnię.

Należy se sobą zabrać ciuchy robocze, płaszcz przeciwdeszczowy, kalosze, ciepłą kurtkę,

dowód osobisty oraz swoje zdjęcie 4cm/6cm. Znajomość języka nie jest wymagana, na miejscu są polscy

koordynatorzy którzy w razie pytań lub problemów będą do dyspozycji pracownika.

Wyjazd do Warendorf odbędzie się 25lutego z dworców PKS z nastepujących miast: Warszawy(16:00)

Łodzi(18:00) i Poznania(20:30). Bilet jest płatny 100-130zł w dniu wyjazdu u kierowcy.

Minimalny okres zatrudnienia to 50 dni. W związku iż mamy mało czasu do wyjazdu

od KAŻDEGO CHĘTNEGO wymagana jest przedpłata na konto w wysokości 10 euro (41pln).

Waluta przelewu nie ma znaczenia. Nie jest to duża kwota a da nam pewność iż chętni

są zdecydowani na podjęcie pracy a państwo będą wiedzieli że mają zarezerwowane miejsca.

Mozna dojechać na własną rękę lecz rezerwacja jest obowiazkowe. W tytule przelewu

prosimy wpisać numer pesel każdej osoby. Aby przyśpieszyć rezerwację po wysłaniu

przelewu zalecamy przesłać na naszą pocztę skan lub zdjecie dowodu wpłaty z numerem kontaktowym.

Po zarezerwowaniu miejsca w ciągu dwóch dni skontaktujemy się z Państwem telefonicznie

w celu ustalenia dokładnej godziny i miejsca odjazdu autobusu i ewentualnych pytań.

Dane do przelewu:

Bank BZWBK

Anna Mądra

69 1090 1535 0000 0001 1414 5477

Spóźnione zaliczki będą zwracane w ciągu 24 godzin. W przypadku gdy ktoś dokona przelewu

i nie stawi się w umowionym miejscu o danej godzinie koszty rezerwacji nie będą zwracane.

Pozostało 19/40 miejsc

ściema co - nie wiadomo do kogo jechać. Nawet pieniądze chcą od tych co na własna rekę chcą przyjechać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kowalski na co aplikowałeś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przedzwoń do nich Kowalski na ten numer. 516809219. Ja do nich dzwoniłem to się odezwał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
waldi61 i jak odezwali sie do ciebie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maja 14.03 się odezwać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ty kiedy wyjeżdżasz do niemiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc waldi61 ja wyjezdzam po 23 marca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bez nicka dzwoniłeś do eur opolu aby Ci przesłali tłumaczenie. Bo jak płaciłeś, to ja bym zażądał oryginału tłumaczenia z pieczątką biegłego tłumacza oraz oryginału faktury. Ciekawe czy by przesłali. Jak się nie dostanę to tak zrobię. A co łaska......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
waldi61 tlumaczenie mi wyslali ....ale bez pieczatki bieglego tlumacza a po fakture to juz dzwonie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dzwoniłeś to trzeba się upomnieć o tłumaczenie z pieczątką, bo za kasę to tłumaczy tłumacz przysięgły, nie odpuść im.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam do dzisiaj termin wysłania pieniędzy na te tłumaczenia
czy wyjaśniło się już czy euro-pol to sciema czy warto to wysłać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kolego wstrzymaj się z tym wysyłaniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do nicka tomek250383..... czlowieku nic nie wysylaj to jest walek ...wyruchaja ciebie na 95 zl i zadnej pracy nie dostaniesz...pisze tobie to bo tez wyslalem ...i zamiast do norwegii jade do niemiec tylko wracam do starej swojej pracy bez zadnej agencji.... lepiej wez ow 95 zl i przepij jak masz im wyslac

pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki panowie za rade bo z tego co przeczytałem na tym forum
to niewiedziałem co myśleć i mam nadzieje że ktoś
ruszy z tą agencją bo to przecież tak niemoże być
SKUR........SYNY.

POZDRO.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z działu budowlanego, na płytkarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i co z tego co przeczytałem na tym forum to niektorzy mieli dziśaj wyjechać do pracy za pośrednictwem euro-polu i co nikt się nieodezwał
,ztego wnioskoje że wszystkim wypaliła praca za granicą.hehehehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
i co tam waldi61 zadzwonili a jak zadzwonili to co mowili ...tez zostales wyruchany jak ja na 95 zl ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, właśnie wczoraj otrzymałem wiadomość na swoja skrzynkę pocztową, oczywiście stara śpiewka że " nie zakwalifikowałem się do drugiego etapu rekrutacji " to samo napisali co dla Ciebie "bez nicka".
Nawet chamy nie przedzwonili, co mieli uczynić.

Spodziewałem się tego. Tak że przestrzegam wszystkich przed tą agencją. Jest to wielki wałek i kant.
Właśnie wysłałem im mila aby odesłali mi pocztą te tłumaczenia wraz z pieczątkami biegłego tłumacza i fakturą za tłumaczenie. Samo przesłanie tekstu ma mail nic nie znaczy, płaciłem za oryginalne tłumaczenie.

PAMIĘTAJCIE !!!!!!!!

JA DAŁEM SIĘ OSZUKAĆ, ALE PRZESTRZEGAM NASTĘPNYCH, WY NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ JEST TO WIELKIE OSZUSTWO. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ NA FIRMĘ EURO - POL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i dziękować wam że pokazaliscie innym iż nie warto, chociż z początku zaciekle broniliście euro polu. Lepiej jechac do NL i shffabuff za mniejsze "piniąc"e a pewnie niż być ru...nym przez takie agencje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mylisz się z tą zaciekłością, po prostu, jak to polak musiałem się sparzyć.

A gdzie masz ta prace za mniejsze pieniądze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podałem w tym temacie link do firm ale chyba usunęli, nie wiem chcesz to poszukaj, oczywiście po tym pełno komentarzy że konkurencja działa, heh a ja tylko chciałem pomoc bo nóż ktoś skorzysta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i juz koniec tematu euro-pol :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koniec Euro-polu nie dostałem do dzisiaj odpowiedzi jak rowniez przetlumaczonego cv i listu
Przestrzegam wszystkich przed ta Agencja to sa ludzie ktorzy zeruja na bezrobociu w Polsce jesli zostaliscie oszukani skontaktujcie sie z gazeta Dziennik Bałtycki tam jest pan ktory sie tym zajmuje zbierzy razem sily i pociagnijmy ich do odpowiedzialnosci karnej jak mowilem wszczesniej nic nie dostalem od nich nawet przetlumaczonego cv zostalem oszukany na 95 zl NIE DAJCIE SIE NAPRAC NA EURO-POL!!!!!!!mALO TEGO OD pONIEDZIALKU WSZYSTKIE ICH TELEFONY SA WYLACZONE PEWNIE FIRMA JUZ NIE DZIALA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agencja euro-Pol zalozyla swoja strone w necie sa tam 3 osoby podane zeby z nimi sie kontaktowac w sprawie pracy zaden nie odpowiada wszystkie sa wylaczone UWAGA NA ZLODZIEJI I OSZUSTOW JESZCZE RAZ WSZYSTKICH PRZESTRZEGAM DZWONCIE DO GAZETY JESLI ZOSTALISCIE OSZUKANI RAZEM POCIAGNIEMY ICH DO ODPOWIEDZIAlnosci karnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszyscy Poszkodowani przez firme Euro-Pol Dzwoncie do Gazety dziennika bałtyckiego ten Pan juz prz4eprowadzal wywiat z wlascicielem agencji podaje numer kierunkowy 58-30-033-66
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wejdzcie na ich strone http://www.euro-pol.com

sa tam 3 numery komorkowe zaden z nich nie dziala kazdy jest wylaczony nie badzcie naiwni mozliwe ze ta sama agencja powstanie pod inna nazwa zbierzmy sie razem i ruszmy do dzialania do sadu z nimi BYDLAKI z****NE JESZCZE MI ZAPLACICIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do nicka ~lutek mnie tez wyruchali na pieniadze ...ale ja dzwoniac do nich opierdalajac ich dostalem ptrzetlumaczone papiery i fakture za przetlumaczenie tylko te przetlumaczenie i faktura to wiesz jaka jest ze mozesz sobie z tych papierkow zrobic samolot jak potrafisz.... na przetlumaczeniu nie ma pieczatki tlumacza ...a faktura to jest z pieczatka ich firmy ... tzn ( zlotowy z taxi ) .... a pieczatka powinna byc od tlumacza ...jak masz lutek uprawnienia na wozek widlowy i zrobione psychotesty to moge dac tobie namiary do niemiec ...nic nie wplacasz ..podpisujesz umowe w polsce w biurze tylko koszt twoj to dojazd do niemiec i do chwili pierwszej wyplaty musisz miec jakies
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakies pieniadze mialem dopisac ~~lutek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez nicka to daj namiar na ta firmę na mój mail
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
waldi masz wszystko opisane co i jak na emailu wraz nr tel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~lutek napisz jak nazywa sie dziennikarz z Dziennika Baltyckiego?
Mam ochote porozmawiac z nim. Dzieki, i pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oto sytuacja firmy Euro-Pol:

Agencja pośrednictwa pracy Euro-Pol przed sąd

Euro-Pol działał niezgodnie z przepisami - orzekła Okręgowa Inspekcja Pracy. Nakazała firmie zmianę praktyk, a sprawa kontrowersyjnej gdyńskiej agencji pośrednictwa pracy, oferującej atrakcyjne zarobki w Norwegii, trafiła do Sądu Rejonowego w Gdyni.

O Euro-Polu pisaliśmy w lutym. Bezrobotni, którzy zdecydowali się skorzystać z pomocy agencji, podejrzewali, że firma, (nieobowiązkowo) pobierająca od nich 95 zł za przetłumaczenie CV i listu motywacyjnego, tak naprawdę w ogóle nie współpracowała z norweskimi pracodawcami. Choć ich zarzuty nie potwierdziły się, w działaniu firmy wykryto inne nieprawidłowości.

Z końcem lutego Wojewódzki Urząd Pracy, do którego ze swoimi wątpliwościami zwracali się poszukujący pracy, skierował sprawę do Okręgowej Inspekcji Pracy. Ta zarządziła w Euro-Polu "pilne działania wyjaśniające". Dziś znamy ich wyniki.

- Ustalenia kontroli potwierdziły to, czego dotyczyły skargi do WUP - mówi Jolanta Zedlewska, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy. - Wśród nieprawidłowości wykrytych w trakcie kontroli znalazły się m.in. brak podpisanych umów z zagranicznymi pracodawcami, dla których szukano pracowników, niepodpisywanie umów z osobami, dla których firma poszukiwała pracy, i dyskryminacja ze względu na płeć czy wiek - wymienia.

Po nakazaniu zmiany praktyk OIP skierował sprawę do sądu. Teraz agencji grozić może kara grzywny od 3 tys. zł wzwyż, bo nierespektowanie ustawowych zapisów jest wykroczeniem.

Zedlewska podkreśla, że inspekcja nie jest w stanie ocenić, ile osób rzeczywiście zapłaciło Euro-Polowi za tłumaczenia. Według relacji jej właściciela, miało to być ok. 30 osób. Na istniejącej od dawna stronie internetowej firma informuje obecnie, że "zawiesiła działalność". Zachęca do kontaktu w sprawie pytań czy zwrotu dokumentów.

- Zapłaciłem agencji za tłumaczenie, czekałem na odpowiedź i, mimo wielokrotnych prób, nie byłem w stanie skontaktować się z żadnym z podanych numerów - skarżył się nam w ubiegłym tygodniu Piotr Bąk z Jarocina. Mężczyzna wyjechał właśnie do innej pracy w Wielkiej Brytanii.

Mimo wielu prób także nam nie udało się wczoraj skontaktować z żadnym z trzech numerów telefonicznych opublikowanych na stronie agencji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, postępowanie wbrew przepisom dotyczącym pośrednictwa pracy właściciel firmy tłumaczył niewiedzą.

Ustawa o promocji zatrudnienia mówi, że agencja może pobierać opłaty administracyjne i manipulacyjne, także te za tłumaczenia. Dlatego w przypadku Euro-Polu problemem nie są tłumaczenia, a brak podpisywania umów z chętnymi do pracy. Jeśli ci jednak chcieliby odzyskać swoje pieniądze, inspekcja im nie pomoże - sami muszą iść ze swoją sprawą do sądu.

- Kontrola potwierdziła, że firma podejmowała działania, by znaleźć bezrobotnym pracę, ale nie postępowała zgodnie z przepisami dotyczącymi pośredniczenia w poszukiwaniu pracy za granicą - podkreśla Zedlewska. Dodaje, że właściciel agencji przedstawił kontrolerom zestawienia dotyczące wyjazdów pracowników do Norwegii, brak było jednak dokumentacji w postaci umów pozwalającej stwierdzić, jak wiele było takich przypadków. Inspekcja nie sprawdzała także, czy chętni po wyjeździe rzeczywiście podpisali umowy z norweskimi pracodawcami.

- Co roku przeprowadzamy swoje kontrole w około 80 agencjach, to dużo, bo niemal jedna trzecia wszystkich działających na Pomorzu - mówi Paweł Bardon, kierownik Wydziału Pośrednictwa Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Dodaje, że równolegle kontrole prowadzi Okręgowa Inspekcja Pracy, a doświadczenia ostatnich lat pokazują, że nieprawidłowości zdarzają się w pojedynczych przypadkach. - Oczywiście, w przypadku każdej zgłoszonej do nas sprawy będziemy interweniować - zapowiada Bardon.

Na Pomorzu działa obecnie około 300 agencji zatrudnienia, w całym kraju jest ich 3,7 tys.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jednak to byli kurky, chamy i zlodzieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chciałem napisać kurkY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie czytalem to ,przeciez to zwykli naciagacze ,oszusci,blagierzy .A wy jeszcze to komentujecie ,opanujcie sie .Tym powinna zajac sie policyja w Polsce czy nie !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale masz zaskok chłopie po roku..........................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca K2 Dystrybucje (25 odpowiedzi)

Czy ktoś wie co to jest warto tam iść na rozmowę ?

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

Willa Fahrenheita Jacek Bitel prowadzenie pensjonatu 7 dni w tygodniu i święta (8 odpowiedzi)

"Poszukuję pary (mężcz i kobieta)do lat 50 do prow. hotelu w Gdańsku. Wymagania :obydwoje min....

do góry