Widok

Falowiec - pytania.

Dom i mieszkanie Przymorze Temat dostępny też na forum:
witam zamierzam zakupic kawalerke w falowcach na zaspie/przymorzy/zabiance taka 16-17m2 wejscie z klatki schodowej nie z galerii z balkonem Czy ktos ma doswiadczenie o wadach i zaletach tejze tzn halas z klatki, posiadanie piwnicy-czy brak itd
Cenie kazda merytoryczna uwage
Falowce rzeczpospolitej obroncow jagiellonska piastowska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaraz nas złapia biura nieruchomosci:)
ja tez szukam
kawalerki ,na parterze ,ew 1 pietro

falowiec zawsze tanszy
hałas bardziej od podworka z placem zabaw i od ulicy
z klatki? malo co...
piwnice w falowcach --ryzyko trzymac warosciowe rzeczy
ogolnie --sa bardziej i mniej zadbane -falowce,na Jagiellonskiej ok
moim zdaniem całkiem przyzwoicie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli szukasz parter lub 1 pietro to chyba myslisz o inwestycji na wynajem, mnie bardziej interesuje wyzsze pietro 7-10 i obowiazkowo do remontu by zrobic pod swoje wymagania....chociaz 17m2 to niewielkie mozliwosci :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak sie zastanawiam ,czy samemu ryzykowac poszukiwania

bo słyszałam o takich machlojach niby włascicieli,

z meldunkami,

ukryte wady,

mam w pamiecie taki przypadek,ze facet sprzedał i za ch..nie wyniosl sie --przygwozdzony przez instytucje po dłuugim czasie...o****ł mieszkanie ,zdewastował i dopiero sie wyprowadził



ciekawe co inni n ato

moze niepotrzebnie sugeruje sie tym co najgorsze..?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zakup samodzielnie mieszkania w bloku to pestka:
- ogladasz przydzial ze SM gdy lokal nalezy do spoldzielni wiec juz znaja czlonka,
- jesli jest ksiega wieczysta sprawdzasz odpis i mozna samodzielnie w sadzie rejonowym,
- obowiazek wymeldowania zawsze taki sam - Posrednik nic Ci nie pomoze - zawsze standardowy zwrot prawny w akcie notarialnym

Posrednicy nieruchomosci ograniczaja sie do pobrania prowizji - najczesciej od sprzedajacego - omijajac mozecie podzielic sie prowizja 2-3% czyli okolo 2000-3000 zl
- daja jeszcze ogloszenia na internecie i ...
....koniec !!!

Warto korzystac z ich uslug gdy mieszkasz daleko i umowia Ci kilka mieszkan do obejrzenia w jeden dzien
ALE to i tak zadko sie angazuja bo zalezy im na sprzedajacym nie na kupujacym :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze i masz racje
ale skoro oferuja mieszkanie to chyba cokolwiek sprawdzaja czy nie?
poza tym troszke mozna ich przymusic do pracy

znalezc mieszkanie--to nie jest niemozliwe tylko duzo sleczenia..
kiedys pytałam sie --i tych zobowiazan było wiecej w biurze,ktore mam blisko--pilnowali wymeldowania np

ok--to gdybanie--masz czas -lepiej samemu
i tak jest sprawdzanie konieczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polskie znaki Ci zniknęły z komputera? Tego się czytać nie da.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Kochanienki nie czytaj!:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Isia:

W wątkach "konkretnych" mogłabyś się nieco postarać i nie straszyć stylem pisania :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale o co chodzi o co chodzi ????
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak poczytasz ze zrozumiemiem do czego zobowiazani sa posrednicy ( i w nastepnej kolejnosci notariusze) to zrozumiesz ze placisz......za to ze przeczytali ogloszenie o znalezli kupujacego. Nie ma tam zadnej odpowiedzialnosci... no wiem oburza sie oni... ale to niestety prawda. poczytaj potem ZE ZROZUMIENIEM rozne akty notarialne i tam jest jak WOL napisane prawie wprost ze "POTEM MOZESZ MNIE W D...E POCALOWAC". Tylko trzeba to zrozumiec. A jak nie rozumiesz.... to w przypadku problemow ..... oddasz sprawe do sadu i tam Ci wszystko wyjasnia. Ze wiedzialy galy co braly. I tyle.
O ile posrednika mozesz pominac... to niestety notariusza juz nie - stad zawyzone stawki - podzialalo LOBBY prawnicze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piwnicę przydzielają na każde mieszkanie.Hałasu z klatki praktycznie nie powinno być słychać,bo prawie na każdym piętrze są wstawione drzwi w przedsionkach przy mieszkaniach na klatce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piwnice mysle uzywac tylko jako graciarnie na cos co nawet moze zmienic wlasciciela i nie bedzie zal :)
- a ile jest mieszkan bezposrednio z klatki schodowej a nie z galerii ???
myslalem ze tylko ta kawalerka (wiem ze z galerii sa tez jedno pokojowe oraz dwu pokojowe z roznymi pokojami,
- w innym artykule czytalem ze sa takze mieszkania cztero pojowe z klatki schodowej

Mnie interesuje TYLKO kawalerka 16m2 na wysokim pietrze koniecznie do remontu gdyby ktos cos to bede tu zagladal pozdr
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli się nie mylę to w zależności od klatki schodowej układ mieszkań z klatki schodowej w falowcach jest różny, mogą to być kawalerki po 18 metrów oraz po 30 metrów z ciemną kuchnią ale czasem są to mieszkania połączone i mają 60 metrów jako trzy lub cztery pokoje - dokładnie nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są też 42 metrowe, dwa pokoje, kuchnie zazwyczaj poprzerabiane z ciemnych na te z aneksami. Z klatki słychać niewiele, chyba, że ktoś planuje fotel przy drzwiach w przedpokoju.
Mieszka się normalnie, jak to w bloku. Jak sie trafi na sąsiada-wariata, to wszędzie będzie kiepsko ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sam kupiłem mieszkanie w falowcu jako inwestycję, uważam to za dobrą lokalizację i rewelacyjną do tego cenę.
Jednak ja w ogóle nie brałem pod uwagę kawalerki.Tylko 46m2 się dla mnie liczył.Kawalerki są cenowo są dosyć niekorzystne w przeliczeniu m2. Poza tym jak mozna mieszkać w 16m2 ?
Przecież to klaustrofobia.
Ja znalazłem mieszkanie na Piastowskiej 100, pierwsze piętro do odświeżenia gruntownego. Przy wynajmie zainteresowanie było naprawdę duże.

Generalnie mieszkania są albo 38m2 pokoik i kuchnia od galerii albo 46 z kuchnią od galerii i dwa pokoje z od balkonu.W klatkach są albo kawalerki albo podobno 4 pokojowe mieszkania o powierzchni 60m2.

Masz pytania ,pytaj postaram się pomóc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zastanawiam sie nad http://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-sprzedam/mieszkanie-gdansk-przymorze-cena-129-000-ogl10067987.html
co sadzisz .luki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
130.000 za mieszkanie do GENERALNEGO remontu to dość wysoka cena. w remont robiąc samemu malowanie i zlecając łazienkę glazurnikowi wydasz jakieś 16-20 tys. do tego jeszcze 10 tys za okna i drzwii. Ciężko będzie Ci wynająć takie mieszkanie. Dwu pokojowe zawsze wynajmą 2 parki studentów lub dwoje singli itp. Ceny za czynsz są bardzo podobne. POza tym omijał bym oczywiście falowce przy obrońców wybrzeża i jagiellońskiej (za duże). Dziś szukając raz jeszcze skupiłbym uwagę tylko na Piastowskiej i przede wszystkim na rzeczypospolitej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ludzie, przeciez to sie rozsypie za 20 lat, wystarczy zobaczyc jak to juz teraz wyglada :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
wygląda tak, że bardzo dużo ludzi tam mieszka, miejsce jest bardzo dobre a cena atrakcyjna. Galerie mają swoją specyfikę ale naprawdę można tam dobrze mieszkać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-sprzedam/mieszkanie-gdansk-przymorze-187000-zl-ogl10081787.html

za 170.000 brałbym

aha, i nigdy parter ,oraz 10 piętro...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze takie http://nogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-sprzedam/mieszkanie-18-m2-gdansk-ul-piastowska-ogl58022379.html
fajnie zrobione ale CENA jak za Sopot
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobione raczej w dolnych rejonach przeciętności. a cena rzeczywiście powala. wyglada na pomyłkę, albo jakiś żart.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zastanów się czy chciałbyś mieszkać w czymś takim. NIe masz piekarnika, lodówki tylko speudo kuchenke gazową i mały zlew. Chcesz się kredytować na tą nieruchomość?
Ja mieszkałem do niedawna w kawalerce 32m2 i to było całkiem ok jak na kawalerkę, w 18 m2 nie chciałbym spędzić nawet tygodnia. Ciężko będzie Ci to wynająć.Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Zaspa

Pilotów 21 (14 odpowiedzi)

Inwestycja uzupełnia zabudowę rozwiniętej infrastrukturalnie dzielnicy. Przyszli mieszkańcy na...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

do góry