Widok

Fofislub - proszę o opinie.

Wesele Temat dostępny też na forum:
Czy ktos z was korzystal z ich uslug-fotografia i kamerowanie?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 18
też jestem zainteresowana :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja korzystałam , brałam ślub teraz w sierpniu, sa extra, bardzo dyskretne, intuicyjne wiedza co jak i gdzie, przy czym efekt pracy jest rewelacyjny, montaż itd. Bardzo polecam ! Korzystałam tylko z usług filmowania przy czym bardzo załuje bo moja fotografka dała d*py i nie robiła nie wiedziec czemu zdjec w kosciele, a dziewczyny klikały mimo wszystko foty- dzieki bogu bo bym zadnych z kosciola nie miała. Tak wiec polecam takzde zdjecia bo robia rewelacyjne, maja tez duzo pomysłów na samym weselu :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15
Ja również korzystałam z usług Fofi. Jestem bardzo zadowolona z efektu pracy. Piękne zdjęcia!! A film, cóż, byłam sceptycznie nastawiona w ogóle do filmowania uroczystości, mąż mnie namówił, i dziewczyny spisały się na medal. Świetny montaż, piękne ujęcia z kościoła i przede wszystkim super momenty z wesela. 3x TAK!!! :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13
Hej, korzystałam już parę razy z usług dziewczyn i jestem bardzo zadowolona! Robiły nam materiał z ślubu cywilnego, sesje ciążową oraz sesje naszej Córki! Wszystko wyszło super! Dziewczyny robią bardzo naturalne zdjęcia - osobiście nie lubię przerabianych- Polecam serdeczne. Dodam że kontakt mailowy też super- mieszkamy za granicą i to dla nas bylo istotne!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
Film oraz zdjecie byly przeslicznie wykonane. Za kazdym razem ogladam je ze wzruszeniem, bo naprawde pieknie zostal ujety tak wazny dla mnie dzien! POLECAM!!! :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
A skad Panie sa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pochodzę z Gdyni - ale obecnie mieszkam w Niemczech
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
coż za słodkie piardy piszecie waćpanny :) poziom autoreklamy na tym forum sięga dna. W sumie prosta sprawa, zakładamy wątek o sobie, piszemy kilka wzruszających opinii od niezalogowanych i... wuala. Niestety jak wszędzie jakaś naiwna istota się znajdzie. Gdzież te cudowne zdjęcia na portfolio??? Zaglądnęłam sobie tak z ciekawości i co widzę..?? badziew.pl, żenua.pl... czysto amatorski poziom. Pozdrawiam fifi czy jak im tam :)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 8
żenujące to są komentarze tego typu-jak sądze zazdrość. Skoro Pani pyta jakie mamy doświadczenia. to znaczy że na takie ppytanie się odpowiada.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
droga Aniu wraz z rodziną oraz inne panie, jedyne czego mogłabym w tym przypadku pozazdrościć to niewielkie oczekiwania jakimi się zadowalacie, może to i lepiej bo taniej wychodzi :) na szczęście zapewne na forum znajdą się i tacy, którzy z większą wprawą potrafią ocenić co dobre, a co jest amatorszczyzną, czego i tobie i innym w dalszej perspektywie czasu życzę :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wejherowo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Witam ... Korzystalam z uslug tych Pan jestem z mezem bardzo zadowolona, Panie sa bardzo profesjonalne i godne polecenia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jak wszyscy sa tacy mądrzy, obeznani, oczytani i znający się na profesjonalizmie i jakosci to poleccie kogos takiego skoro juz macie jakieś doswiadczenie i jestescie obeznani w tym temacie. :) Myślę, ze wszystkie przyszłe Panny Młode będą bardziej wdzieczne za takie informacje niż za czytanie wzajemnych oczernien i sporów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś obeznany mógłby w końcu wypisać tutaj piątkę najlepszych fotografów z trójmiasta, tak żeby mniej obeznani albo ze słabym gustem wiedzieli do kogo porównywać swoje wybory :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadzam się w 100% :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wspolpraca idealna.
Ja nie wyobrazam sobie aby kto inny pojawil się na naszym ślubie jak nie fofi.
Super zdjęcia film a to wszystko za naprawdę male pieniądze :-)
Gdy zajdzie potrzeba sesji czy cos na pewno będą to oni.
Polecamy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
myslę, że akurat taki ranking nie ma specjalnie sensu, bo jest wielu fotografów, którzy nie występują na tym forum i omijają je szerokim łukiem chociażby z racji niskobudżetowych oczekiwań i zapewne faktu, że mają już swoją klientelę, którą pozyskują np. poprzez tzw. pocztą pantoflową. W wiekszości wypadków raczej trudno oczekiwać czegoś sensownego od fotografa, który za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia poniżej 2500 zł (razem z plenerem), ale oczywiście to nie jest reguła. Radziłabym przyjrzeć się fotografom mających ofertę przekraczajacą ten budzet i wówczas porównywać ich wzajemnie. Najlepszym wyjściem jest poświęcenie nawet jednego czy dwóch dni na zapoznanie się z portfolio fotografów z pierwszych kilku stron znalezionych w googlach a nie poleganie na "radach" znalezionych na forum, bo tutaj możemy się niestety spotkać z "życzliwymi opiniami" osób nieznających się na rzeczy, albo wręcz od samych usługodawców. Nie dajcie się nabić w butelkę i ufajcie własnej ocenie, a taką można wysnuć dopiero po obejrzeniu 20-30 portfolio. Naprawdę moją intencją nie jest oczernianie nikogo, tylko niestety nie mogę spokojnie przejść obok chałtury, która na dodatek jest zachwalana pod niebiosa. To jest w końcu jeden z naszych ważniejszych dni i warto poświęcić trochę więcej uwagi na wybór fotografa niż napisanie postu na forum, a tym bardziej jego poszukiwania tylko w jego obrębie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak sobie myślę, że na forum szuka się opinii nie pod kątem, czy dane fotografie się podobają, czy nie. Raczej jaki jest kontakt z danym fotografem czy kamerzystą.

Ten dzień jest na tyle ważny, że skoro dana osoba zdecydowała się na danego fotografa i szuka opinii na forum, to raczej już zapoznała się z portfolio i cennikiem.

Oprócz walorów artystycznych wykonywanych fotografii od fotografa i kamerzysty oczekuje się dodatkowo paru rzeczy i szuka się informacji czasem właśnie na forach.

Ludzie chcą się dowiedzieć jak przebiegała współpraca, czy dana osoba jest łatwa w kontakcie, czy miała nienaganny strój na uroczystości, jakie było jej zachowanie na sali i czy wywiązała się w terminie z umowy.

Tak myślę...
Szkoda tylko, że nie zawsze pytania na forum są zadawane odpowiednio precyzyjnie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
jednak mimo wszystko najbardziej liczy się efekt pracy :) nie sądzę żeby tego typu pytania były tak istotne biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z profesjonalnym fotografem, który wie jak się zachować (chociaz zapewne zdarzają się wyjątki) jednak takich fotografów na tym forum spotkać można naprawdę niewielu. Z reguły mozna natknąć sie na tych, którzy na forum od lat siedzą i są przez to popularni (Fotogrupa, Maziarz itp) ale i im sie potrafi oberwać, a i sam poziom moim zdaniem niekoniecznie powalający. Jeszcze raz powtórzę, warto poświęcić więcej czasu na oglądanie wielu portfolio, a nie opieraniu opinii wyłącznie na forum, szczególnie że nie są wiarygodne, w końcu kazdy może coś sobie napisać i nie wiemy jakie ma intencje
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak wiadomo są gusta i guściki. Dla każdego coś miłego :-)
Co z tego, że ktoś obeznany w temacie zrobi taką listę....?

Ludzie i tak niekoniecznie wybiorą tych wybitnych. Żeby nie szukać daleko, skoro już jesteśmy przy wybitnych, jak wiele jest osób, które znają, czy są wstanie uznać dzieło Kazimierza Malewicza za wybitne?
Chodzi mi tutaj o jego pracę pt. "Czarny kwadrat na białym tle". Wiadomo, że dzieło wybitne, ale czy bym chciał mieć w domu różnokolorowe kwadraty na różnokolorowych tłach? Niekoniecznie.

Sztuką jest to co się nam podoba. Odbiór prac różnych fotografów jest zależny od widza. Wiadomo, że są pewne zasady w fotografii, które sprawiają, że zdjęcia są utrzymane w jakimś kanonie poprawności lub są uważane za wybitne. Ale nie oszukujmy się, nawet jeśli dana fotografia jest poprawna kompozycyjnie i spełnia wszystkie warunki by być uważaną za piękną, to i tak znajdzie się osoba, która uzna, że widziała już lepsze, że to nie to, on/ona siebie nie widzi w takiej pozie itp, itd.

Pozwólmy Młodym Parom na wybór i nie oczerniajmy się nawzajem na forach.

Firm w Trójmieście i okolicach jest bardzo dużo. Proponowane przedziały cenowe też mają sporą rozpiętość. W końcu, walory artystyczne prac różnych fotografów też są różne.

A w ogóle, to o gustach się nie dyskutuje :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie przez to że się nie dyskutuje, ludzie nawet nie mają pojęcia jak mogą wyglądać zdjęcia ślubne. Mamy w głowy wbite obrazki sprzed 20 lat i mało kto jest w stanie wyjść poza te schematy a nowoczesna fotografia według większości polaków to porozciągane HDRy fisheye-em i wyszczerzone do aparatu mordki na każdym ujęciu ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idąc tym tropem, to w podstawówce powinno się wprowadzić teorię koloru, zasady kompozycji i obowiązkowe wyjścia do galerii sztuki.
A najlepiej aby wszyscy ukończyli przynajmniej studium fotograficzne.

Jak pisałem wcześniej gusta są różne i te fotografie sprzed 20 lat też pewnie znajdą swoich zwolenników. Tak już jest i tak będzie, bo ludzie różnią się od siebie, mają przeróżne zainteresowania, tak więc nie każdy musi się znać na wszystkim, a już na pewno nie na fotografii.
Fachowcy są różni i klienci są różni. Ważne, żeby wszyscy byli zadowoleni :-)

Wybór fotografa i kamerzysty jest bardzo trudny. Wielość pakietów w przeróżnych cenach, jakość estetyczna fotografii i filmu, kultura osobista, łatwość kontaktu, tych czynników jest tak wiele, że naprawdę zastanawiam się, jak Młode Pary nas wybierają....

I potem są zapytania na forum właśnie. I nie ma się tu czemu dziwić :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście że powinno się małe dzieci edukować a gust to można sobie zacząć wyrabiać w każdym wieku ale trzeba chcieć. Dlaczego mamy po kilkadziesiąt par dziennie w orłowie, skaczące po skałach w sukniach księżniczek które do tego miejsca pasują tak samo dobrze jak do naszych kościółków z plastikowymi figurkami i tandetnymi obrazkami. Już nie wspomnę o masakrycznych dywanach rodem z prl-u.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgadzam się z tobą maniak, dyskusja jest potrzebna, właśnie dlatego się "produkuję" :) jednak moim zdaniem w większości wypadków to nieuświadomienie jak mogą obecnie wyglądać profesjonalnie wykonane zdjęcia jest zwykle wynikiem lenistwa. Po prostu nie chce nam sie szukać i ograniczamy sie tylko do zdawkowych lub co gorsze naciąganych forumowych opinii oraz ślepa wiara, że początkujący fotograf, a takich przewija się tutaj najwięcej zdziała cuda i wykona nam zdjęcia na porównywalnym poziomie jak ten doświadczony. Niestety przekonujemy się już w późniejszym okresie (czesto już bardziej uświadomieni), że popełniliśmy błąd w wyborze ale czasu już nie cofniemy, a wątpliwej jakości pamiątka pozostanie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pamiętajmy jednak o tym, że Młodzi przeglądają portfolio fotografów. Muszą, bo niby na jakiej podstawie dokonują wyboru? Wszystko się liczy.

Nawet jeśli wprowadzimy dyskusję i zaczniemy uświadamiać Młodych, które zdjęcie jest super,a które nie, to wyjdzie nam (zapewne), że zostaną tylko fotografowie z wyższej półki cenowej. Z własną wizją i warsztatem bez skazy. Jednak nie ma gwarancji, czy ta wizja spodoba się większości.

Rynek foto-wideo jest ogromny i naprawdę pozwólmy Młodym wybierać, a nie na siłę, tu na forum, w tym wątku, uświadamiać co jest dla nich najlepsze, bo to i to.

Zakładam, że fififofi i maniak, to fotografowie z bogatym portfolio i z pięknym warsztatem i wiedzą co jest w fotografii dobre i jak powinno zostać zrobione. Pewnie stąd ten czynny marsz ku chwale fotografii, z chęcią zniszczenia fotografów niekoniecznie wpasowujących się w ich wizję fotografii ślubnej.

Jeśli osoba co zakładała wątek zdecydowała się na fofislub.pl, to widocznie ich portfolio jej odpowiada i nic tu nie zmienicie, że waszym zdaniem gorsza konkurencja ma o jedno zlecenie więcej.

Niech każdy wybiera co mu pasuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja uważam, że osoba, która zapytała o Fofiślub miała bardziej na myśli opinie osób, które korzystały z ich usług bądź osób, które będą korzystać lub osób które wiedzą, że ktoś ze znajomych korzystał bądź będzie korzystał. Na pewno nie sądziła, że jej/jego post wywoła taką burzę znawców sztuki, i że będzie czytać czyjeś mongolskie teorie na temat fotografii, jakości, tandecie. A jeśli ktoś ma innego sprawdzonego fotografa, kamerzystę niech po prostu wyśle do niego kontakt.
A po drugie cena nie świadczy o jakości.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
pewnie że nie świadczy, na pewno gdzieś jest fotograf który robi zdjęcia za które ludzie chcą płacić powiedzmy 5tyś ale on bierze tylko 1500 bo jest taki miły : )
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardziej chodzi mi o to że czy wydamy 2500 czy wydamy 4000 to nie znaczy że te za 4tys muszą być lepsze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
wiem wiem ale to jest tak rzadka sytuacja że nie warto szukać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście ze warto, ale nie koniecznie warto przepłacić. Poza tym niektórzy mogą mieć ograniczony budżet na dany wydatek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
My z mężem korzystaliśmy z ich usług. Świetne dziewczyny i wkładają całe serce w to,co robią. Super! Jesteśmy bardzo zadowoleni :) polecamy. N & G
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

do góry