Widok

Fundusz Sołecki Banino 2017

Witam

Czy jest możliwość by w tym wątku pojawiły się głosowane dzisiaj wnioski:
- sołecki
- "Aktywni razem"
- oświetlenia borowieckiej?

Uprzedzając pytania - musiałem wyjść zaraz po głosowaniu i nie znam zwycięzcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wygrał wniosek sołecki :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Solecki. Aktywni razem przesadzili z inwestycja w jedna ulice polana. Ponad 30 na malo znaczaca ulice we wsi to przesada. Solecki byl.by jeszcze lepszy gdyby te 50tys na teren rekreacyjny zmienic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
no właśnie mnie to dziwi że inteligentni ludzie a głosują na teren rekreacyjny za 50 tyś złotych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jednym podoba się gra w piłkę a innym donoszenie policji na sąsiadów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
O. widać jakiś z mandatem hejtuje. To ile mandatu dostałeś? I za co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polna to droga do szkoly dzieci z osiedla chmary, powinna byc oswietlona podobnie jak tuchomska do rubinowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest bardzo ciekawy temat. Jak dzieci z osiedla Chmary dostaną się na ulicę Polną? Bo na razie jedyna droga to Słoneczna, która (na odcinku polnym) jest prywatną drogą ludzi, którzy mają tam pola i w każdej chwili może zostać zaorana i nie będzie przejścia. Czy gmina robi coś aby zmienić ten stan? Planując dofinansowanie jakieś ulicy (Polnej) zaczynajmy od podstaw bo może się okazać, że ona nie jest wcale tak ważna. Do czasu zmiany tego stanu rzeczy jedyną legalną drogą do szkoły dzieci z osiedla Chmary są kolejno ulica Źródlana, Lotnicza, Północna, Tuchomska lub Borowiecka, Tuchomska.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do konca Potokowej i od razu na Polna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak to jest bardzo ciekawy temat, a dzieci maja w d*pie twoje pomysly co do wytyczania im tras i chodza jak chodza i trzeba dbac o ich bezpieczenstwo czy tez się nie zgodzisz ćwoku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13
~:P To nie są pomysły to są fakty. Droga między polami jest prywatna i w każdej chwili może jej nie być jeżeli taka będzie wola jej właścicieli. Jak chcesz dbać o bezpieczeństwo dzieci to w pierwszej kolejności zrób coś żeby ta droga trafiła do gminy to jest jasny komunikat. Dlaczego nazywasz mnie "ćwokiem"? Obraziłem cię w jakiś sposób? Jeżeli merytoryczny poziom dyskusji to dla ciebie za wiele to wyłącz komputer.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
cwokiem nazywam ludzi, ktorzy pietrza problemy zamiast zajac sie bezpieczenstwem dzieci, jesli droga jest prywatna to co z tego - jest dzieci moga nia chodzic bo takie mamy w polsce prawo i beda zawsze wybierac krotsza droge do szkoly wiec nalezy im zapewnic bezpieczne przejscie - oswietlenie. Polna należy do tej trasy wiec oswietlenie jej jest uwazam zasadniejsze niz wydawanie kasy na d*perele w stylu terenow rekreacyjnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Co ma do tego teren rekreacyjny? Nie ma takiego prawa o jakim mówisz. Droga jest prywatna na której nikt z osiedla Chmary nie ma służebności przechodu ani przejazdu. Nie interesuje cię to że tam (na Słonecznej) nie ma możliwości jej utwardzenia czy ustawienia lamp. Ciebie interesuje oświetlenie "twojej" Polnej i próbujesz na siłę podpiąć pod to argument o dzieciach z Królewskiego. Albo będziemy robić rzeczy od początku do końca albo będzie burdel.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że teren rekreacyjny to sławetny plac zabaw z siłownią za remizą. Jeśli chodzi o Polną i Słoneczną. Zaznaczam, ze nie mieszkam na żadnej z tych ulic, tylko na Królewskim. to mój syn chodzi do szkoły właśnie tymi ulicami. I rzeczywiście jest problem z oświetleniem na tych ulicach. Mamy robić coś od początku do końca? Owszem, to proszę o odpowiedź po co rok temu był robiony projekt oświetlenia na Polnej, skoro teraz nie można tam postawić punktów świetlnych? Obawiam się, że za rok może być identyczna sytuacja ze Źródlaną i innymi ulicami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie mieszkam na Polnej
Nie chodzę Polną i nie mam nic do tej drogi, poza tym, że codziennie widzę tabuny dzieci idących tamtędy i myślę o nich właśnie :)
Ty myślisz o własnej d*pIE :D bo chcesz yombaski na familijnym :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
We wniosku do budżetu gminy na 2017r jest punkt o montażu 30 punktów świetlnych w Baninie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~:P I znowu pudło. Martwisz się o dzieci z Królewskiego? A widziałeś jak wygląda Słoneczna (fragment polny) po deszczu? To mamy dwa rozwiązania, albo będziemy dążyli do normalności - tego o czym pisałem wyżej czyli wpłynięcie na gminę, aby tę drogę ucywilizować albo składamy się na wodery dla dzieci z osiedla Chmary, aby mogły suche przejść/przepłynąć przez Słoneczną i następnie iść przepiękną Polną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od zabloconych butów nic im sie nie sanie, natomiast potracenie samochodem po ciemku moze miec troche korsze skutki niz mokre nogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
~:P czyli na Słonecznej mogą te dzieci potrącać? Możemy tak w nieskończoność się przerzucać słabymi argumentami. Kończąc ten temat jeżeli ty czy ktokolwiek inny nie chce/nie dąży do normalizacji ulicy Słonecznej to niech nie wyciąga dzieci z królewskiego jako argument odnośnie ulicy Polnej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm, 90% banina nie ma latarni, ale tylko w jednym miejscu dzeci mogą potrącać ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znając realia gminy (obym był w błędzie) to w tym wniosku można było nawet 300 punktów wpisać a i tak nic z tego aż do wyborów nie postawią ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw obiecają hiper-nowoczesne latarnie, a potem postawią lampy naftowe, jak ze szkołą. Był fajny projekt, to zbudowali za małego klocka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uważam że zamiast dawać 50tyś na plac zabaw i ławeczki dla bezdomnych powinni oświetlić główną ulice lotniczą w Baninie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

a czemu fundusz ma byc na dzieci z chmary chmara to nie jest całe banino jak chcesz dbac o bezpieczenstwo swoich dzieci to je autem woź do szkoly a po 2 jak jest to teren prywatny to jak maja tam zrobić oswietlenie to tak jak ja bym sobie w twoim domu zrobil piwnice
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polna jest drogą dzieci do szkoły tak samo jak ulica Rolnicza, Pszenna i Księżycowa, Borowiecka i Tuchomska. Drogami tymi porusza się też mnóstwo dzieci do szkoły są to główne drogi z których kilka wciąż nie jest utwardzonych, do tego nie ma na nich oświetlenia. Mogę śmiało stwierdzić że drogami tymi porusza się duuużo więcej pieszych niż ulicą Polną gdyż przy nich usytuowane są znacznie większe osiedla niż chmary. Mimo wszystko nie słyszałem tam głosów mówiących my jesteśmy ważniejsi niż oni i powinniśmy mieć pierwsi oświetlenie. FS to zaledwie 212tyś. a budżet gminy to około 150mln złotych a około 40mln zł w tym to pieniądze na inwestycje i z tego budżetu powinny iść pieniądze na inwestycje drogowe itp. FS ma służyć ogółowi mieszkańców a nie dzielić ludzi i sprowadzać do walk o parę groszy na inwestycje. Zamiast klepać na forum drodzy internauci lepiej piszcie pisma i skargi do UG to będzie miało skutek im więcej pism tym lepiej może wtedy włodarze zobaczą problem Banina. Co do oświetlenia ulic osobiście mieszkam na ulicy przy której jest około 120 domów, mój dom jest dobrze oświetlony dwoma lampami energooszczędnymi, koszt miesięczny oświetlenia to około 15zł koszt lamp około 200zł. Lampy oświetlają poza domem również drogę na całej długości działki 30m. Gdyby przy każdym domu stała taka lampa problem oświetlenia ulic by się skończył przynajmniej do momentu zamontowania przez gminę oświetlenia z prawdziwego zdarzenia.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Był wątek zapalania świateł przy domu, to jakiś debil się włączył że mu to gwiazdy przeszkadza oglądać :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
No z takimi nie pogadasz, domagają się od włodarzy latarni ale sam przed domem żarówki nie zapali
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem, że liczą się jedynie problemy Banina w tej materii? W gminie mieszka prawie 40 tyś. mieszkańców, chciałbym zauważyć. I nie wszyscy w Baninie - a tam obecnie kieruje się najwięcej środków inwestycyjnych.
Ale cóż, miejscowym wciąż mało... Nieważne, że reszta gminy nie dostaje nic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pewnie, najwięcej to na 500+ trafia do Banina stąd pusta kasa na drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mógłbyś podesłać link do producenta tych lamp ? Będę wdzięczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sołecki? Serio? Miałem wrażenie, że większość rąk było w górze przy komendzie "ZA" wniosku "Aktywni razem"...

Ponieważ jest to forum, chciałbym podzielić się refleksją na temat tego czego dzisiaj byłem świadkiem. Na wstępie dodam, że głosowałem za sołeckim wnioskiem, jednakże proszę o nie hejtowanie mojej decyzji...

1. Gratuluję frekwencji - społeczność Banina rośnie, co widać było w sali podczas spotkania.
2. "Aktywni razem (AR)" - dziękuję za poświęcony czas na przygotowanie wniosku, przygotowanie prezentacji oraz zaprezentowanie swojej propozycji na forum sołeckim. W mojej ocenie sprawdziliście się w 100% jako społeczność lokalna i wykonaliście kawał dobrej roboty. Dla Pani prezentującej - za merytorykę, feedback po atakach opozycji, spokój w udzielaniu odpowiedzi i klasę - gratulacje.

Zagłosowałem na Sołectwo, choć wahałem się i do ostatniej chwili nie wiedziałem co wybrać. Nie było czasu na spokojną analizę, a czas który upłynął od momentu prezentacji na NIEWIDOCZNEJ Z MOJEGO MIEJSCA ŚCIANIE był zbyt krótki. Za mało czasy na sprawdzenie gdzie jest ul. Polna, Rolnicza, ..., za mało czasu na analizę "+" i "-" jednego i drugiego wniosku, ale decyzję trzeba było podjąć. Składam wniosek formalny:
a) wnioski do sołectwa gminy składamy do dnia T.
b) wnioski w dniu T+1 prezentujemy w formie PPT na forum/www do wglądu wszystkich bez możliwości już ich edycji
c) spotkanie, prezentację oraz głosowanie organizujemy w dniu T+5, by każdy z nas miał możliwość zaznajomienia się z propozycjami jednej jak i drugiej strony.

Dlaczego w 50,1% byłem za 1 a w 49,9% za 3.
1. Wnioski były bardzo podobne a różnice niewielkie, w zasadzie wniosek 1 zakłada wydatek 50 000 PLN na plac zabaw (część 2 inwestycji) a wniosek 3 przeznaczył ten budżet na coś innego. Nie uważam, bym osobiście potrzebował miejsce do grilla za 50 000 (jak to Pani z AR nazwała), bo mam przecież takie miejsce w ogródku, w którym się integruję ze znajomymi, grilluję, etc... ale
2. Inwestycja już rozpoczęta, środki z ubiegłego roku już wydane, zgodnie z tezą referenta 9 powinny być przeznaczone na rozwój już rozpoczętej inwestycji i nie powinniśmy rezygnować z rozwoju tego miejsca a na ten integracyjny cel również zaalokować środki, co czyni sołectwo. Koszt inwestycji wydaje się zbyt wygórowany ale idea słuszna.

Zgadzam się z tym, że brakuje nam dróg, świateł, chodników. Co co mnie zniechęciło do oddania głosu na AR:
1. "Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził" - pomysł skoncentrowany lokalnie, nie globalnie
2. Pomysł skoncentrowany w większości na poprawie stanu dróg - słusznie, sam bym chciał ale to nie są drogi sołeckie a gminne. Koncentracja na działaniach lokalnych (drogi), z budżetu globalnego (całego sołectwa), mając świadomość że infrastruktura drogowa nie powinna być pokrywana z budżetu sołeckiego a gminnego, spowodowała taką moją decyzję a nie inną.

Zgłaszam postulat.
1. Chciałbym Panią z AR w radzie Gminy.
2. Weźmy się ludzie do roboty i zacznijmy w końcu NAPIERD..ĄĆ w gminę o drogi bo to w ich interesie jest ich zbudowanie a nie sołectwa.
3. Wypromujmy Panią z AR w taki sposób by ta Pani reprezentowała interesy mieszkańców Banina jako radna naszej miejscowości - jeszcze nie słyszałem o sukcesach naszych radnych, a w tej pani widzę potencjał.

DZIĘKUJĘ!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zgadzam się z prawie wszystkimi uwagami przedmówcy. Ile rąk było w górze... inaczej można było to ocenić patrząc z różnych miejsc sali, w sumie głosy rozłożyły się bardzo równo.
Następnym razem lepiej zorganizować głosowanie metodą kart do głosowania - każdy dostaje kartę przy wejściu po wylegitymowaniu się i wpisaniu na listę i głosuje na jeden wniosek. Przy takiej liczbie osób głosowanie przez podniesienie ręki nie jest efektywne no i jest jawne.

Jeszcze mały drobiazg - warto zadbać o bardziej niezawodny sprzęt nagłaśniający.

Mam nadzieję, że 50 tyś na teren rekreacyjny (oprócz wykonania ogrodzenia) zostanie przeznaczony w 100% na potrzeby dzieci typu: plac zabaw, boisko, ścieżka na rolki/rowery/hulajnogi. Miejsce do grilla można zrobić tam później.

Bardzo podobała mi się Państaw energia, gmina potrzebuje ludzi takich jak wy!

PS. Bardzo zaskoczyła mnie informacja, że według szacunków w Baninie mieszka już 6-7 tysięcy osób - podobno jest nas więcej niż mieszkańców Żukowa. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak jak pokazaliśmy na prezentacji ogrodzenie, plac zabaw i siłownia będzie robiona z pieniędzy z FS2016 i to jeszcze w tym roku- za kilka dni rusza budowa. Z pieniędzy z FS2017 czyli 50tyś. chcemy wyposażyć place integracyjne a zaraz po tym wystąpić o wsparcie finansowe na budowę boisk itp. do okolicznych firm i nie tylko ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
debil
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Banina za tak liczne przybycie na dzisiejsze głosowanie w sprawie Funduszu Sołeckiego.
Dziękujemy serdecznie za głosy oddane na projekt przedstawiony przez Radę Sołecką.
Wygrał wniosek Rady Sołeckiej który łączy potrzeby całego Banina.
W dniu jutrzejszym udostępnimy na naszych stronach cały projekt FS2017 oraz w przeciągu kilku dni wnioski do budżetu Gminy Żukowo na 2017r.
Liczymy na państwa przybycie na co miesięczne spotkania wiejskie.
Jeszcze RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka jest szansa na budowę zbiornika retencyjnego? Pytanie do wkz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według zapowiedzi włodarzy z UG Żukowo w przyszłym roku będzie gotowy projekt budowlany oraz wykupione działki pod budowę zbiornika. Na koniec 2017 lub na początku 2018 ma rozpocząć się budowa oczywiście zależnie od finansów. RS będzie wnioskować o przyśpieszenie budowy zbiornika gdyż brak tej inwestycji blokuje inne inwestycje np. Budowa dróg asfaltowych i chodników. Ponadto we wniosku do budżetu Gminy Żukowo na rok 2017 wpisaliśmy między innymi budowę zbiornika retencyjnego. Należy w tym miejscu zaznaczyć że koszt budowy drogi asfaltowej jest niższy niż z płyt yomb.
"Poniżej przykładowe kwoty wydatkowane na realizację zadań twardych w 2016 r.:
płyty yomb (zakup i ułożenie) ok. 85 zł/m2,
asfalt (dwie warstwy: wiążąca i ścieralna) ok. 60 zł - 80 zł za m2,
kostka brukowa (podbudowa i nawierzchnia, obrzeża) ok. 160 zł/m2,
chodnik z kostki (podbudowa i nawierzchnia, obrzeża) ok. 100 zł/m2,"
Do kosztów budowy drogi asfaltowej należy doliczyć koszt wykonania projektu budowlanego oraz ewentualny koszt wykupu działek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skąd masz te ceny.? Aż nie chce mi sie wierzyc ze asfalt jest tanszy od plyt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ceny podane przez UG Żukowo dostępne na ich stronie pod tematem FS2017. W 2015 roku wystąpiliśmy z zapytaniem do firmy S.....a o koszt wykonania m2 nawierzchni asfaltowej - koszt między 55-65zł/m2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale razem z nawierzchnią asfaltową, projektem i wykupem gruntów idzie budowa chodników, krawężników i oświetlenia. Ta kwota za nawierzchnię asfaltową tego pewnie nie obejmuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to jest cena warstwy bitumicznej - bez podbudowy, warstw ulepszonego podloża itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Parę lat temu, gdy asfaltowano ul. Lipową nikt nie bawił się autostradową technologię budowy dróg. Wyrównano ją spychaczem, zrobiono zwykłą podbudowę (żwir+cement), na to asfalt i gotowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O kurcze. Ty fachowcu od siedmiu boleści.
Czy ty wiesz co to jest konstrukcja drogi? Asfalt to jak kafelki w kuchni. Co, chcesz kłaść kafelki na gołą glinę?
Robisz zapytanie o cenę np. za jeden metr bieżący i będziesz miał informację.
Możesz też po prostu na zasadach dostępu do informacji publicznej zapytać się w Urzędzie Gminy o dane o przekroju poprzecznym ulicy Północnej (końcowo wyasfaltowanej) i o jej cenie całkowitej i jej długości. Będziesz miał wszystkie dane.
Nie budujmy już byle jak bo to tylko strata kasy.
O rany, co jeden "fachowiec" to lepszy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panowie czepiacie się szczegółów, szkoda mi czasu na te do niczego nie prowadzące dyskusje wolę ten czas poświęcić na bardziej konstruktywne działania. Chodnik to inna inwestycja, mówimy teraz o drodze a taka jest cena dwóch warstw nawierzchni asfaltowej warstwa podkładowa i warstwa ścieralna. Kładąc drogę z płyt yomb za 85zł/m2 nie robicie od razu chodnika i nie trzeba wykupować ziemi bo to "prowizorka" więc po co to czepianie się,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja sie zastanawiam jak.to jest że w naszej miejscowości deweloperzy budują całe osiedla na co dostali pozwolenie.z urzedu a teraz gmina budzi się że ptrzebny jest zbiornik.retencyjny bo nie ma.co zrobić.z.deszczówką.Czy urzednicy w tym kraju nie ponoszą juź odpowiedzialności za wydane dycyzję?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo to ponoć jest tak, że pozwolenia na budowę wydaje powiat, a obowiązek dbania o drogi spoczywa na gminie. Powiat dostaje kasę od deweloperów, nie zważając na późniejsze problemy gminy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trafione w samo sedno sprawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale jakie to ma znaczenie który urzędnik wydaje pozwolenie.Wydaje je patrzac na sufit czy w mapy.Wszystkie instalacje a raczej ich brak widać na mapie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie ma podstawy prawnej aby przyblokowac wydanie pozwolenia na budowe dla nowej inwestycji, bo np wodociag jej nie obsluzy. Tak wlasnie jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to niezłe szambo, bo jesli deszczówkę z dachu ma zagodpodarować właściciel posesji a osiedla w wiekszości rynny maja wypuszczone na kostkę to co dalej? Wiadomo że ta woda nie zniknie a z takiej powierzchni dachów jakie są na osiedlach spływa niezła rzeka.....i nagle sie budzimy że trzeba zrobić zbiornik retencyjny i zamiast pomyslec i częśc kosztów przerzucic na dewelopera to teraz gmina wyłozy kaskę.To samo jest z drogami ,skrzyzowaniami.Zero kompetencj
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawdopodobnie deweloper odpala co trzeba za to żeby na byle co i byle jak dostał plan zagospodarowania. Burmistrza dalej nie obchodzi co z drogą, oświetleniem, chodnikiem. On juz zarobił.
smutna prawda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na facebooku "solectwo banino" i na stronie internetowej Rady Sołeckiej Banino "radabanino"dostępne jest już sprawozdanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy zacznie sie budowa ul. Borowieckiej i Tuchomskiej i przeniesienie plyt z tych ulic na dalsza czesc ul. Tuchomskiej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaka budowa skoro nie ma zbiornika nie ma zgody na budowę drogi asfaltowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeciez to jest 1 z punktow w prezentacji wniosku rady soleckiej wiec chyba droga bedzie tam robiona, bo jesli po wybudowaniu zbiornika to pewnie za 5 lat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym roku rusza budowa. Pozwolenie jest bo było zanim zabronili wydawać pozwolenia bez zbiornika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uważam ze z pieniędzy z funduszu nie powinno sie budowac drog i oświetlenia - to zadanie gminy. A kasa z funduszu - tereny rekreacyjny, lawki, kosze na śmieci, drzewka, plac zabaw z sprawdzonego zdarzenia- nie piaskownica i 2 huśtawki tylko porządny duzy plac z podziałem na strefy wiekowe. Boiska do koszykowki siatkowki. Itp bo co nam 200tys starczy na kawalek drogi i bedzie zawsze zgrzyt czemu rolnicza a pszenna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uzależnienie budowy dróg od budowy zbiornika retencyjnego wydaje się sensowne, ale opóźni wszelkie inwestycje drogowe o kolejne 3+ lata.
Budowa Księżycowej była w planie wieloletnim gminy Żukowo już w 2005 roku. Po 10 latach nagle się okazało, że nie da się jej zbudować???
Czy szanowna Rada Banina mogłaby spowodować przyspieszenie prac nad budową zbiornika retencyjnego i równolegle rozpoczęcie przygotowania inwestycji budowy dróg?
Gminie dwa lata zajęło przygotowanie projektu Księżycowej i kolejne dwa lata podział i wykup działek... I nic z tego nie wyszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytaj wyżej jest odpowiedz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedz jest powyżej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tej chwili w Baninie znajduje się 7 boisk (liczę łącznie z halą) dlatego zastanawiające jest po co nam ósme, czy dziewiąte. Oczekuję od rady sołeckiej podobnej aktywności w tematach uporządkowania centrum Banina (pętli), walki z brzydotą, zaśmianiem wsi, brakiem koszy na śmieci. To są właśnie takie tematy którymi lokalne te najmniejsze samorządy powinny się zajmować. Od inwestycji jest gmina. Brawo natomiast za rozpropagowanie konkursów mailowych to świetny pomysł na pozyskanie dodatkowych środków, pomysł z placem pod ognisko też dobry jeśli ktoś oczywiście zechce spędzać czas w sąsiedztwie warsztatów samochodowych czy stacji benzynowej, ale rozumiem że taki teren akurat był a nie inny do dyspozycji. Budujące jest to że więcej nas interesuje się tym co dzieje się w Baninie, to dobrze wróży na przyszłość. Świetnie że pojawiają się nowe osoby z dobrymi pomysłami i energią.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Baninie są 1 boisko do piłki nożnej pełnowymiarowe przy szkole podstawowej, 1 zdewastowane przy gimnazjum i 1 zdewastowane na terenie rekreacyjno-sportowym, 1 z tartanu przy szkole, 1 przy placu zabaw na ul. Klonowej i tylko 1 do siatkówki/koszykówki przy szkole podstawowej. Hala sportowa dostępna jest tylko dla osób wynajmujących + tak samo balon przy gimnazjum. Jak pewnie Pan/Pani zauważył/ła budowę terenu rekreacyjno-sportowego rozpoczęliśmy od budowy placu zabaw, siłowni pod chmurką terenu integracyjnego, w następnej kolejności pójdą tor rolkarski, zieleń, boiska do siatkówki, koszykówki, siatkówki plażowej, scena itp a na samym końcu dopiero boisko do piłki nożnej których faktycznie w Baninie są 2 z czego 1 jest zdewastowane przez dziki. Chyba że znajdzie się sponsor na budowę boiska do piłki nożnej to powstanie ono szybciej. W pierwszej kolejności integracja i to co brakuje w Baninie później boisko do piłki nożnej. Pętla jest uporządkowana sami robimy to własnymi rękoma, śmieci są zamówione w UG Żukowo. Miejsce na grila i ognisko jest oddalone o ponad 200m od stacji paliw i warsztatów samochodowych. Jeśli będą dalej konkursy w stylu nivea i nestle oczywiście dalej będziemy starali się w nich brać udział a także jak tylko zakończy się budowa placu zabaw ogrodzenia i siłowni wystąpimy do lokalnych i nie tylko firm o wsparcie finansowe w budowie parku. My również cieszymy się że coraz więcej ludzi interesuje się losem Banina :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
W spotkaniu uczestniczyło 362 mieszkańców, na wniosek Rady Sołeckiej zagłosowało 149 uczestników, na wniosek "Aktywni Razem" zagłosowało 129 uczestników, na wniosek dot. oświetlenia Borowieckiej zagłosowały 2 osoby. Wydawało się że jest więcej rąk uniesionych podczas głosowania za wnioskiem "Aktywni Razem". Co się stało z 82 głosami? Przecież wszyscy byliśmy na spotkaniu po to żeby zagłosować...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
1.Wniosek Rady Sołeckiej Banino o przyznanie środków z funduszu sołeckiego na 2017r
Koszt przedsięwzięcia 212 118,96zł

Za przyjęciem wniosku było ......149........ uczestników zebrania, przeciw......141........, wstrzymało się od głosu .......8........

2.Wniosek mieszkańców ulicy Borowieckiej
Koszt przedsięwzięcia 5000,00zł

Za przyjęciem wniosku było ......2........ uczestników zebrania, przeciw.......60......., wstrzymało się od głosu ......205.........


3.Wniosek mieszkańców Banina AKTYWNI RAZEM o przyznanie środków z funduszu sołeckiego na 2017r Koszt przedsięwzięcia 212 118,96zł

Za przyjęciem wniosku było .....129......... uczestników zebrania, przeciw......118........, wstrzymało się od głosu ........20.......

Sala została podzielona na 10 sektorów, za każdy sektor odpowiedzialny był jeden sektorowy ( na sektorowych zgłaszali się chętni mieszkańcy) każdy sektorowy otrzymał listę głosów na którą wpisywał głosy na poszczególne wnioski. Wnioski zliczane były przez protokolanta wybranego na zebraniu protokolant Wojciech Koza-Zatoński oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Pani Patrycja Brylowska. Nad wszystkim kontrolę sprawowały Sekretarz Gminy Żukowo Brygida Markowska oraz Radca Prawny Gminy Żukowo.

Reszta osób z listy obecności najwidoczniej nie głosowała wogóle lub wyszła z sali przed głosowaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Wojtku byliśmy po to aby głosować więc niemożliwe jest żeby aż tyle osób nie zagłosowało, kilka osób mogło wyjść ale nie 80.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
stałem przy drzwiach i sporo osób wychodziło w trakcie, w tym rozbawione towarzystwo (młodzi ludzie) pod ścianą, a już tam z 20 osób najmniej było. Poza tym niektórzy opuszczali ręce zanim ich policzono.

Na przyszły rok proponuję dać każdemu po kartce, niech napisze numer na który głosuje i będzie uczciwiej (oczywiście niektórzy mogą wziąć 2 kartki jakimś cudem, ale to i tak lepsze niż podnoszenie dwóch rąk ;) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy wychodziło czy nie. Nie mi to osądzać. Po to zorganizowano 10 sektorów, 10 sektorowych (osoby przypadkowe same zgłaszające się do tej funkcji), 2 osoby liczące głosy w tym 1 z UG, dodatkowo 2 osoby z UG nadzorowały głosowanie by łatwiej nam było zliczyć głosy, nie tak jak w zeszłym roku. Listy z głosami były po każdym głosowaniu dostarczane do naszego stolika i tam zliczane. W zeszłym roku na zebraniu było 150 osób i były duże problemy z zliczeniem głosów. Jeśli chodzi o głosowanie na kartkach jest to nie możliwe gdyż ustawodawca przewidział tylko i wyłącznie głosowanie jawne poprzez podniesienie ręki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No bardzo wyraźnie widać ze w parę min pomiędzy głosowaniem na wniosek 1 i 2-3 zniknęło koło 30 osób (z sumy głosów). Najwyraźniej brak kultury lub ciężko powiedzieć bo nie poczekali żeby zagłosować "przeciw" ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siedem boisk ??. Rozumiem ze dla ciebie kawalek trawnikana bramka to juz jest boisko :) mamy zameldowanych 5 tys mieszkancow i bedzie jeszcze wiecej. Duzo mlodych ludzi z dziecmi wiec wlasnie w kierunku rekreacyjnym kasa z funduszu powina byc wydawania. Park scierzki rowerowe laweczki itp drogi niech buduje gmina. Tylko rada banina niech ich meczy i dziala bo tak to beda miec nas w nosie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
I tak też będziemy robić ale bez wsparcia mieszkańców za wiele nie wskóramy - w ilości siła. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych stron tam znajdziecie dużo ciekawych informacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy 2 zdewastowane boiska na ktore tez kiedys poszly srodki, ale co tam, lepiej zbudowac nowe. W Baninie mamy najwiekszy i najnowoczesniejszy w regionie kompleks sportowy. Jest ogolnodostepny. Tlumow tam nie widuje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powtarzam się może ale budżet gminny jest na inwestycje a nie fundusz sołecki. Trzeba zbudować a przed tym dobrze zabezpieczyć teren przed dewastacją ;) Kompleks sportowy jest szkolny i nie jest ogólnodostępny a do tego po godzinie 1800 jest zamknięty ;) Teren rekreacyjno sportowy będzie ogólnodostępny i otwarty całą dobę ;) A tak poza tym lepiej zbudować zamiast tego 600m płyt yomb co jest kroplą wody w morzu potrzeb?? 600m płyt to jakieś 20 typowych działek po 30m długości??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Cale lato byl otwarty nawet po zmroku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dofinansowanie busiku dowozacego dzieci do szkoły 816? Właśnie zawiesza działalność, zbyt duże koszty...A dzieci znów piechotą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Busik jeździ koszt biletu miesięcznego 55zł chyba dostali jakieś dofinansowanie bo w zeszłym roku koszt biletu dla dziecka to było 75zł, na zebraniach w szkole rodzice wieczne domagają się dowozu dzieci,a gdy ten dowóz już jest nie korzystają,wolą kombinować z parkowaniem pod szkołą. Rozkład busu może nie jest idealny,ale na dojazdy dziecka do i ze szkoły jest fajną alternatywą, nie rozumiem tylko czemu tak mało dzieci nim jeździ,w ankiecie która przeprowadziła szkoła,było tylu chętnych,że zastanawiano się jak to ogarnąć,przyszedł wrzesień a 816 nadal jeździ pusty. Niespodziewajmy się,ze od razu busy będą kursowały co 3min jak w Gdańsku,ale doceńmy,to co mamy,bo za chwilę znów zostaniemy bez jedynej alternatywy dla samochodu w naszej jakże urokliwej wioseczce
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na str przewoźnika jest inf.ze z dn.3-go paź linia zostanie zlikwidowana :-( uważam że to wielka strata, bo zaraz będzie deszcz i śnieg...Moje dziecko nim jeździło ale co zrobić aby linia się utrzymała?...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smutne jest to, że przed wprowadzeniem kursowania tego busa na terenie Banina - Forum Huczało - potrzebny autobus !!! Na Pszenną !!! Gmina be ... .

Znalazł się przewoźnik, wprowadził busika - a na forum - nie taki rozkład, drogo, przewoźnik be, ... I też gmina be ... .

Czy ktokolwiek z piszących (bardziej trolujących) na forum, wystąpił z inicjatywą chociażby do Sołtyski, czy radnego o spotkanie z przewoźnikiem dotyczącą optymalizacji kursów?

niestety TO forum - sięgnęło dna.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
budowa zaczyna się już niebawem, w tym roku. Taka jest informacja z UG w Żukowie. Będzie sajgon, bo zamkną to skrzyżowanie Tuchomska/Borowiecka przynajmniej na jakimś etapie na jakiś czas. Zaczną przed zimą więc wiadomo - przedłuży się. Szkoda, że Urząd nie przymusił właściciela Biedronki do tej małej inwestycji. No ale takie mamy władze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
niedlugo koniec roku, zima, mroz, snieg a jakos nie widac zapowiadanej przez Rade Banina budowy Ul. Borowieckiej, czy mozecie podac dokladna date ???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~kkk chyba nie właściwy adresat. Rada Banina nie odpowiada za to przedsięwzięcie tylko gmina.

Referat Komunalny i Infrastruktury Drogowej
ul. Gdańska 48, 83-330 Żukowo

Drogi, tel.: +48 (58) 685-83-88, +48 (58) 685-83-57, pokój 3
Kierownik Referatu: Grzegorz Rek, pokój 4, tel.: +48 (58) 685-83-86
e-mail: komunalny@zukowo.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
RB o tym mowila na zebraniu, pan wkz pisal tutaj, ze bedzie w tym roku wiec czekam na odpowiedz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zakichanym obowiązkiem Rady Sołeckiej jest być maksymalnie upierdliwym i molestować wszelkie możliwe urzędy, aby ta budowa ruszyła jak najszybciej. Rzeczywistość wygląda tak, że przez kilka tygodni będą tworzyć pismo, na które oczywiście dostaną wymijającą odpowiedź i sprawę uznają za odhaczoną.
"No pisaliśmy, ale się nie udało"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W dniu wczorajszym inwestycja budowy Borowiecka-Tuchomska otrzymała pozwolenie na budowę.

Blisko 8 miesięcy zabrało Powiatowi Kartuzy - kierownik wydziału budownictwa - pani Kurek, przekładanie papierów z lewej strony biurka na prawą.

Inwestycja ruszy po wyłonieniu wykonawcy w przetargu.

Czuwaj !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz jeszcze poczekamy na ogłoszenie przetargu, później będzie czas na nadsyłanie ofert, kolejny czas na ich rozpatrzenie, może jakieś odwołanie i tak zleci kolejny roczek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki kawalek ulic obejmuje ten planowany remont Borowiecka/Tuchomska? Mam na mysli ul. Tuchomska? Zrobia cala w kierunku CHMARY na Tuchomskiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tuchomska do ul. Polnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

do góry