Widok

Gardenia

Jasień Temat dostępny też na forum:
Gardenia to osiedle zlokalizowane na Gdańskim Jasieniu. Od chwili rozpoczęcia budowy tej inwestycji jej położenie systematycznie zyskiwało kolejne udogodnienia. Powstały nowe drogi i kompleksowe rozwiązania komunikacyjne, w tym trasa WZ, która połączyła centrum Gdańska z obwodnicą Trójmiasta. W planach kolejnych inwestycji drogowych jest między innymi ulica Nowa Bulońska. Powstanie na niej połączenie tramwajowe z centrum. Najbliższy przystanek znajdzie się na wysokości ulicy Stolema. Jasień ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miernota

Ludzie tylko nie ten deweloper !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 64

Dlaczego trojmiasto.pl

nie usuwa hejtowskich wpisów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Właśnie oglądałem i masz rację.

Mieszkania zrobione zgodnie ze sztuką ale po kosztach. Niska jakość wykończenia bije w oczy. Może niektóre rzeczy ładne, ale niskiej jakości i pewnie po nie długim okresie będą wymagały wymiany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jestem ogólnie zadowolony, ale...

wszystko wykonane dość nowocześnie (fotokomórki na klatkach, winda do piwnicy, elegancje ławki, plac zabaw, kosze na śmieci, ukryty śmietnik, parking dla gości,...)
bardzo solidnie wykonane same mieszkania, drzwi podłogi..
nie było problemu także z odbiorem mieszkania i poprawkami


Mam tylko poważne zastrzeżenie co do ogradzania osiedla:

To osiedle zamknięte, a deweloper jedyną bramkę, przez którą mogą przejść goście używając domofonu znajduje się dokładnie pod drugiej stronie osiedla od parkingu, także listonosz, kurierzy, a przede wszystkim goście muszą obejść całe osiedle, aby zadzwonić do domofonu, przejść przez płot, albo zadzwonić do nas, abyśmy sami zeszli i ich wpuścili używając klucza, paranoja!

Wstawiono płot o wysokości 1m, który nie zapobiega kradzieżom, bo można swobodnie przejść przez płot, czy podać tv złodziejowi czekającemu za bramą, z drugiej strony nie ma klamek w furtkach, aby można było wejść swobodnie, trzeba zawsze używać klucza,
zatem dobrze się na przyszłość zdecydować:
- nie dajemy klamek i robimy porządny płot,
- robimy 1m płot i dajemy swobodę wejścia,

kompilacja 1m płot + antywłamanie nie działa

deweloper na prośbę o wyjaśnienie i rozwiązanie problemu "domofon, a parking po drugiej stronie osiedla" odpowiedział,
że zgodziliśmy się na taki plan i ew. możemy sobie to zmienić na własny koszt
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

zamknięte / otwarte osiedle...

Budynki jakościowo są naprawdę dobrze zrobione. Nie mieliśmy większych usterek, oprócz takich typowych, które się zdarzaj. Trzeba było podregulować zawiasy w oknach. Budynek zaprojektowany nowocześnie, schludnie, bez niepotrzebnych udziwnień.

Projektantowi budynku daje ocenę 5-

Ale projektantowi przestrzeni osiedla, daje 3-....
Osiedle zaprojektowane było z myślą o ewentualnym "zamknięciu". Ale metrowe płoty raczej nikogo nie zatrzymają. Samej zdarzyło mi się przechodzić przez płot, bo zamarzły zamki w furtce lub najzwyczajniej zapomniałam klucza. A nadmienię, że główna furtka osiedla z domofonem i możliwością wejścia bez klucza jest po dokładnie przeciwnej stronie osiedla. To samo z gośćmi... Parking dla gości jest po jednej stronie osiedla, a furtka z domofonem po drugiej. Po za tym oczywiście Ekolan nie pofatygował się naprawić bubla, chociażby oznakowaniem, gdzie znajduje się domofon.... Logistyka na osiedlu jest do kity i kończy się tym, ze goście nigdy nie wiedza którędy maja wejść na teren osiedla.
A mieszkańcy nie mogą się dogadać o zamykanie furtek....
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

warmia

fajne miejsce do zamieszkania
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0
zależy kto jakie otoczenie lubi,smutna biel bloków przytłacza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Chyba chciałaś napisać

schludna biel bloków. Od innych pstrokatych wynalazków pękają oczy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

super osiedle - tylko ogrodzenie

zgadzam się w pełni z komentarzami powyżej... mieszkania są bardzo dobrze zrobione i z nimi nie ma jakichkolwiek problemów, ale ogrodzenie jest fatalne... Ekolan zrobił wszystkich w " balona" to ogrodzenie nie sprawdza się, a tylko utrudnia życie... ale tak jest jak się zaufało deweloperowi i do końca nie sprawdziło się jak te ogrodzenie miało wyglądać...

kolejnym minusem są tragicznie małe miejsca parkingowe (płatne)

niestety można "pluć tylko sobie w brodę" - info dla kogoś kto chce coś kupić od ekolanu sprawdzajcie naprawdę wszystko nawet to ile cm ma płot;)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
przez każde ogrodzenie panowie w dresikach przeskoczą, i czy płot będzie miał 1m czy 2 m to kwestia 5 s więcej na jego pokonanie. Jedyne przed czym chroni taki płot to sąsiedzi z psami i dzieci sąsiadów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i takie było zadanie tego płotu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lokatorka

Miejsce godne polecenia. Nowoczesne osiedle robiące wrażenie. Ciekawa bryła sama w sobie, dodatkowo z zielenia komponuję się super a zimą gdy jest śnieg osiedle wygląda jak lodowa kraina. Łatwa komunikacja, łatwy dojazd do osiedla.
Z czystym sumieniem można powiedzieć, że to jest trafiony wybór oraz dobrze zainwestowane pieniądze.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przyjemne mieszkanie

Na osiedlu meszka się bardzo przyjemnie i wygodnie. Odbiór mieszkania bez żadnych większych zastrzeżeń .Dobra komunikacja. Dostępność do sklepów , banku, szkoły, przedszkola, aptek i marketów. Minusem jest ogrodzenie i źle opracowana infrastruktura miejsc parkingowych.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

Jestem bardzo zadowolona z mieszkania na tym osiedlu. Nie mam większych zastrzeże poza wcześniej wspomnianym niskim ogrodzeniem.

Polecam :)
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteśmy bardzo zadowoleni!
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo udany zakup

1. Plus za miejsce (Blisko obwodnicy, blisko cetrum, blisko wrzeszcza - b. blisko Armii Krajowej - gdy niedlugo bedzie nowa Bulonska - bedzie jeszcze lepiej.
2. Plus za infrastrukture- nie to sa Kowale czy Szdolki gdzie do Kosciola albo sklepu bysmy mieli kilometr.
Tutaj jest kilka minut do Kościola, kilka do szkoly a sklepy (od kiosków do masarni) widze z okna. Oprocz tego 2 min do przystanku autobusowego
3. Architektura, - ja esteta ie jestem, zreszta co sie innym podobna innym juz nie. - Jak dla mnie osiele ktore napewno architektura sie wyroznia
4. Nowoczesne windy, swiatlo na korytarzu na czujnik ruchu, brama na pilota - niby bajery ale przyjemnosc stwarzaja :)

Bardzo polecam
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 4

sr*ti tati. Chyba nigdy nie byłeś na szadółkach - kościół i wszystkie sklepy są tam pod nosem, a komunikacja ( tramwaj, autobus) dużo lepsza niż na gardenii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chyba za dużo nawdychałes się oparów z wysypiska, na szadółkach nie ma tramwaju i wygląda na to, że długo nie będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gardenia

Ogólnie wszystko super.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

całkiem miło!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

gardenia

powiem szczerze! miejsce rewelacja! wszedzie blisko, pod nosem stawy i lasy, piekne tereny na spacery. za plotem ogrodki - cisza spokoj. dojazd rewelacja, sklepow multum. nic tylko zyc
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 4

aha

HAHAHA,mieszkam tu 20 lat ...jakie stawy?jakie lasy?ogórki?tylko działkowe,ja mam klucz a TY?ktoz to pisal?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 15

stawy i lasy na dawnym poligonie. bo 10-15 minut spacerem to naprawdę "pod nosem". noo, chyba że ktoś wynosi śmieci podjeżdżając do śmietnika autem - wtedy to rzeczywiście daleko...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Idąc bardzo szybkim krokiem, na skróty koło szkoły przez błoto, czas dojścia do stawu wynosi 20min od Gardenii. Nie wiem o jakim spacerze mówisz, ale normalnym krokiem będzie pewnie 30min i to tylko na skraj Wróbla staw. Chcąc dojść do lasu i zbiornika koło PKM, spacerem jest to 40-45min w jedną stronę. Jeśli 1,5h w dwie strony by Dojsc do normalnej przyrody to dla Ciebie pod nosem, nie mam więcej pytań.
Tak to jest jak się bierze kredyt na 30lat, a następnie zaklina rzeczywistość, że wybrane gniazdko to oaza wszystkiego co najlepsze. Trochę uczciwości i rzetelności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ode mnie do samej stacji PKM jest równe 3 km ... i to idąć cały czas po chodniku, możnaby powiedzieć drogą okrężną. Ile czasu zajmie dojście do tego miejsca? To kwestia indywidualna. Średnie tempo marszu człowieka to 10 min/km, czyli łatwo można policzyć, że dojście pieszo i na dodatek nie po jakimś błocie tylko normalnie chodnikiem, do stacji PKM Jasień to jakieś 30 min. Szybkim marszem - szybciej. Biegiem jeszcze szybciej. No a autem to już chwila moment.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ściany

jest jeden problem - bez rygipsów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Bardzo drogie mieszkania.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pytanie do mieszkańców

Czy może ktoś podzielić się opinią, czy słychać w mieszkaniach tych budynków swoich sąsiadów? Czy są cienkie ściany oraz sufity? Czy słychać hałasy z łazienki, jak któs używa wody, tupania itd?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry