Widok

Garnizon we Wrzeszczu jak się tam mieszka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś mieszka na tym osiedlu?
Zastanawiam sie czy kupić tam mieszkanie wszak prawie wszędzie blisko ale ten moloch Bałtyckiej mnie przeraża:)
Czy to prawda że ma tam być przedszkole na osiedlu? Ktoś coś wie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Hossa buduje bardzo funkcjonalne i dobre jakościowo budynki. Garnizon jest jedną z ciekawszych wg mnie inwestycji. Osobiście chciałbym tam mieszkać :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Witam
mieszkam na garnizonie od roku czasu. Jeżeli chodzi o lokalizację to jest fantastyczna: blisko do centrum, ścieżek rowerowych, komunikacji miejskiej a jednocześnie dosyć szczelnie odizolowane od hałasu Al. Grunwaldzkiej.
Niestety na tym koniec plusów. Sprzedawcy powiedzą to co chcesz usłyszeć, a nie jak jest naprawdę (np. z hali garażowej możesz wyjechać dwoma wyjazdami, a następnie okazuje się, że jeden jest niedostępny), notariusz z którym podpisujesz akt chroni interesy tylko hossy (w akcie notarialnym wpisana jest umowa z zarządcą nieruchomości hossa biz spółką zależną grupy hossa), jakość wykonania bardzo różna (od braku gniazdek elektrycznych, przez krzywe ściany, po przewiercane kable elektryczne w łazience), absurdalnie wysokie koszty utrzymania części wspólnych (zamówiona moc C.O. kilkakrotnie przewyższa zapotrzebowanie, hossa biz wprost odpowiada, że GPEC musi szybko odzyskać środki zainwestowane w infrastrukturę położoną dla całego garnizonu). Zarządca mający małe pojęcie o funkcjonowaniu wspólnot mieszkaniowych i reprezentujący interesy tylko hossy (na zebraniu wspólnoty prawnik wynajęty przez hossa biz wyraźnie wskazywał rozwiązania korzystne jedynie dla grupy hossa). Zadłużenie mieszkańców po niecałym roku użytkowania w mojej klatce w której jest chyba ok 30 mieszkań przekracza 35000 zł, oczywiście zarządca nie dokonuje żadnych czynności mających na celu windykację. Kwestię parkingów pominę, bo temat był już wielokrotnie omawiany.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4
kolea mój tam mieszka..i jemu tam się dobrze mieszka. mówił nawet ze negocjował z nimi umowę najmu: tzn kwote za najem
Mozna spróbować jeśli jest taka szansa prawda? ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bardzo słychać sąsiadów. Cienki stropy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem cztery lata i mieszkam ale ... Mieszkasz w centrum budowy i tak chyba do 2030 , w tym momencie drugie lato muszę mieć zamknięty balkon bo budowa budynku obok rusza o 7-mej a kończy sie o 17- tej. Nie ma szans na otwarcie okna. Kupując mieszkanie uważajcie na to aby nie było przyszłej budowy pod waszym oknem . Kolejna rzecz to jedyny mały płac zabaw na osiedlu a dzieci pełno. Nie ma żadnych boisk dzieci rowerami jeżdżą po ulicach i bawią sie na parkingach ! Myślałem ze osiedle zatroszczy sie o tereny rekreacyjne ale oni woleli wynająć namiot pod bazar natury i teraz mamy jeden wielki parking . myslisz o sprzedaniu? Zapomnij o tym .... To co płacisz plus kredyt nie zwróci sie bo hossa ciagle ma w ofercie nowe mieszkania wiec klient woli poczekać rok czy dwa i kupic bezpośrednio od hossy taniej. Ogólnie osiedle dla młodych i bogatych .
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takiego spojrzenia na osiedle, pod kątem kupna mieszkania, nie znałem, a są to dosyć istotne argumenty.
Wynajmuję obecnie mieszkanie na zamkniętym osiedlu (oczywiście nie w Garnizonie). Na pierwszy rzut oka mieszkanie bardzo mi się podobało. Po rocznym użytkowaniu zmieniłem zdanie i prawdę powiedziawszy nie chciałbym mieszkać w takim z rodziną
- Budynki w niewielkiej odległości od siebie okno w okno - praktycznie całe dnie mam zaciągnięte żaluzje.
- Aneks kuchenny bez oddzielnego okna - nie dość, że stale zaciągnięte żaluzje, to ciemno w kuchni z tego powodu.
- Na dziedzińcu plac zabaw praktycznie pod oknami - trochę głośno, ale mnie akurat niezbyt przeszkadza gwar za oknem.
- startujące samoloty - przyzwyczaiłem się, ale od czasu do czasu ryk silników potrafi zirytować
Dla mnie, samotnego słoika mieszkanie spełnia jednak swój cel. Mam garaż podziemny, blisko do pracy, a w mieszkaniu praktycznie tylko nocuję w dni robocze. W weekendy wracam do rodziny :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z zalet na pewno lokalizacja, blisko do dworca Wrzeszcz, knajpki w pobliżu, Żabki, Biedronka, ogólnie fajny klimat. Cienkich ścian nie mamy, sąsiadów raczej w ogóle nie słyszę, większości horror stories z tego wątku też nie uświadczyłem, ale to pewnie dlatego, że wynajmuję od kogoś i ten ktoś popoprawiał budowlane buble wcześniej.

To co męczy najbardziej to rozwrzeszczana dzieciarnia cały czas pod oknem - w okolicy jest przedszkole, osiedle, jak inni wspominali, jest typowo "dla młodych" itd, przez co praktycznie co chwilę słychać jakiegoś rozhisteryzowanego bachora, któremu rodzice nie kupili batonika albo nie pozwolili gnębić innych dzieci.

Jeśli nie przeszkadzają ci tego rodzaju dźwięki i masz wystarczająco dużo w portfelu, żeby płacić spory czynsz i wykupować osobny parking - naprawdę fajna okolica. Jeśli nie masz dobrych słuchawek i wolisz wydawać nieco mniej - trochę gorzej, lepiej poszukać mieszkania gdzieś indziej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, przedszkole jest już wykańczane wewnątrz.

mieszka się bardzo dobrze, wszędzie blisko, to duża wygoda.
GB w ogóle nie przeszkadza, niby dlaczego miałaby? jak jest potrzeba można dojść w 5 minut.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
I goście nie mają gdzie za darmo parkować:)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
decydując się na garnizon (w zasadzie po spełnieniu kryterium cenowego) bierze się pod uwagę plusy w związku z tą a nie inną lokalizacją - a tych jest co nie miara i dlatego wiele osób chciałoby tu zamieszkać.
co do parkowania, no cóż - jest to pewna niedogodność, jeśli ktoś chce wynająć miesięczne miejsce postojowe no to ma je pod nosem i tu duży +. co do gości, Hossa kombinuje i miesza, co jakiś czas pojawia się temat tymczasowego parkowania dla gości - kwestia jak to dopracują szczegółowo...
za kilka lat Garnizon powinien się stać naprawdę kultową dzielnicą, mega centralną, więc nie wymagajmy aby miejsca postojowe w jego obrębie były całkowicie darmowe, bo nigdzie w centrum tak nie ma. ludzie przecież jest na świecie coś takiego jak komunikacja zbiorowa ;-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 15
szczerze mówiąc goście i tak parkują nie płacąc. nikt tego nie egzekwuje. czasami tylko ochroniarz zostawi karteczkę z napisem, że nie ma w widocznym miejscu pozostawionego bilecika i tyle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
otóż to :-).
Hossa nie ma żadnych podstaw prawnych aby nakładać mandaty. mogą co najwyżej roznosić owe kartki i wsuwać je pod wycieraczkę, ale jest to bez żadnych konsekwencji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Lokalizacja jest super jedynie co mnie martwi ,że inwestycja jest tak duża ,że całe życie będę mieszkał na placu budowy, w zimie błoto a latem się kurzy nie mówiąc o odgłosach dobiegających z budowy. Sam nie wiem czy warto kupić tam mieszkanie.....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
no trochę prawdy w tym jest. budowę zaplanowano do roku 2022r. i co by nie powiedzieć jest to jeszcze 9 kolejnych lat :-).
inna sprawa to to że owszem mają jakąś wizję (czytaj kolejną wersję makiety :-) ), ale Hossa tak do końca nie wie co gdzie będzie stało bo "dostosowują ofertę do rynku".
coś za coś, trzeba rozważyć wszelkie + i - i na spokojnie podjąć tą jedyną słuszną decyzję. Garnizon ma jednak tą cechę, że na mieszkanie zawsze znajdzie się kupiec, więc gdyby się okazało, że owa decyzja nie była trafiona można problem w miarę bezboleśnie rozwiązać :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
zależy też z której strony kupisz mieszkanie. ja mam od takiej strony gdzie ani nie widzę budowy kolejnego etapu ani też nie słyszę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
strasznie się niosą wszystkie odgłosy wewnątrz dziedzinca. jedna osoba robi impreze, a slyszą wszyscy pozostali bo jest tam efekt studni, przez to, że dziedziniec z każdej strony jest szczelnie otoczony budynkami.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja szczerze powiedziawszy nic nie słyszę, a mam okna w salonie od strony dziedzińca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nastawialam sie na zakup ale po przemysleniu, dziekuje. Chce wygodnie mieszkac, swobodnie parkowac a za zawyzone rachunki za ogrzewanie moge wole dojechac z dalej polozonego osiedla. Masowki nigdy nie beda prestxowym miejscem do mieszkania
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
nastepny pracownik dewelopera - i do tego sie fora sprowadzaja wlasnie.
O tym jak jest super opowiadaja pracownicy dewelopera majacy to w obowiazkach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mieszka się fatalnie... moja koleżanka tam mieszka. W jej klatce ok. 70- 80 proc. to mieszkania na wynajem, ciągle nowe twarze, brak dbałości mieszkańców o części wspólne. Teraz bardzo, bardzo żałuje tego wyboru. W mieszkaniu głośno nie tylko z powodu cienkich ścian, ale i działalności hipsterskich lokali na parterach budynków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

opinia mało wiarygodna
dlaczego ? ... jakoś tak mi się wydaje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to jak dla Ciebie, to może być zupełnie niewiarygodna i może Ci się wydawać, co Ci się chce. I jakoś mi się wydaje, że jesteś jakimś pracownikiem Hossy. Dlaczego? Jakoś mi się tak wydaje...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

... ale nasze opinie różnią się zasadniczo, bo mnie "tak mi się", a Tobie "mi się tak" ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hossa nie pa pracowników. 100% B2B.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja koleżanka miesza.... ja też tam mieszkam i mogę powiedzieć, że mieszka się super . Stropy się są wcale cieńkie i jakość budynków jest zadowalająca. Osiedle pięknie utrzymane i wszędzie blisko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Najmy zależą od klatki, w mojej nie ma żadnych. Na Garnizonie mieszkam od początku powstania osiedla i jestem bardzo zadowolona. Na osiedlu jest wiele ciekawych restauracji i innych obiektów usługowych wysokiej jakości, co jest dla mnie dużym atutem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast słuchać rad deweloperów lepiej samemu poszukać informacji o mieszkaniach i apartamentach w okolicy. Tu jest ciekawy magazyn: https://gdansk-gdynia-sopot.pl/ Można w nim znaleźć mnóstwo informacji o rynku mieszkaniowym w Trójmieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

jakie drzwi ? (27 odpowiedzi)

Drzwi zakupione za około 500zł w markecie mimo, że mają nazwę wzmacniane to całkowicie nie...

Jak wykurzyć mysz ze ściany? (69 odpowiedzi)

Dzień dobry wszystkim! Po kolejnej nieprzespanej nocy postanowiłam napisać o moim problemie....

do góry