Widok

Gdynia ul. Morska / ul. Grabowa - Wyjazd z parkingu Biedronki - włączanie się do ruchu - pierwszeństwo

Motoryzacja Na drogach Trójmiasta Temat dostępny też na forum:
Pytanie dotyczy pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Grabowej w Gdyni i wyjazdu z parkingu Biedronki. Czy wyjeżdżając z parkingu Biedronki, skręcając w prawo w ulicę Morską w kierunku Rumii mam pierwszeństwo przed pojazdami skręcającymi w lewo z ulicy Grabowej, również w kierunku Rumii? Teoretycznie wyjeżdząjący z Biedronki włączają się do ruchu i powinni ustąpić tym którzy wyjeżdżają z ulicy Grabowej. Jednak zwyczajowo wyjeżdżający z Biedronki traktowani są jako wyjeżdżający z ulicy i mający pierwszeństwo jako skręcający w prawo lub jadący prosto. Jak to powinno wyglądać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie sprawa jest prosta:
Mam światła. Zapala się zielone, to jadę. Mam pierwszeństwo przed tymi, co z Grabowa chcą skręcić w lewo w Morską, w stronę Chyloni. No.. chyba, że sam skręcam w lewo, do Centrum.
Na tym skrzyżowaniu najczęściej obie strony jadą "rozsądnie" czyli ścinają zakręt, skręcając w lewo.
To, że nie jest to droga publiczna a wyjazd z parkingu, wg mnie, nie ma nic do rzeczy. Bo Ci z naprzeciwka nie muszą o tym wiedzieć (bo niby skąd?). Czyli zachowują się jak na zwykłym skrzyżowaniu. Czyli - Ty też powinieneś się tak zachować.
Nie mam pojęcia, jak w razie dzwona psiarnia by to zinterpretowała :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co w przypadku braku świateł lub migające żółte?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Morska ma pierwszeństwo a reszta bez zmian.
Analogiczne skrzyżowanie jest kawałek dalej, przy Kauflandzie.
Tam jest ulica, ale Ci, zjeżdżający od strony Mireckiego widzą dokładnie to samo, co Ci, zjeżdżający z Grabowa. Ich zachowanie jest (powinno być) identyczne.. zatem wyjeżdzający spod Kauflandu i spod Biedry również powinni zachowywać się identycznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tak skrecasz na prawy pas,oni z grabowej wjada na lewy.no problema..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Grabówek

Muza musi grać. (2299 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....

do góry