Widok

Gdzie Domek w Baninie blisko szkoły lub przystanku?

Witam serdecznie jestem zaineresowana kupnem domku w Baninie i zwracam się z prośbą do mieszkańców z podpowiedzią u jakiego dewelopera szukać najlepiej lokum pod względem bliskości do autobusu czy szkoły. Wbrew pozorom Banino jest rozległe czytałam dużo opinie na forum i niektórzy piszą że mają 5 minut do autobusu a mi się wydaje że tam jest wszędzie do autobusu daleko. Wiem że nie ma tam chodników i nawet drogi więc mam pytanie jak wasze dzieci radzą sobie z chodzeniem do szkoły głównie pytam rodziców których dzieci są w wieku od 11 lat do 14. Proszę o odpowiedzi szczere a nie takie że jak pani się zachciało mieszkać na wiosce to jej brak chodników i drogi. 25 lat mieszkałam w domku i to w miejscu gdzie też autobus spod domu nie odjeżdżał a do szkoły na piechotę szło się ok 20min i czasy te wspominam super ponieważ chodziło się przez las mieszkałam w Sopocie to zbieraliśmy się zawsze grupą i wszyscy szliśmy razem do szkoły. Ponieważ teraz czasy są inne i każdy wozi dzieci autem do szkoły to martwię się o to jak moja córka będzie chodzić sama do szkoły. No nie wyobrażam sobie zawozić jej codziennie autem bo ja do pracy mam na 7.30 to co ona będzie robić w tym czasie w szkole o ile od 7:00 jest otwarta. Drugie moje pytanie czy w Baninie jest gimnazjum albo czy jest planowane. Bardzo proszę o szczere i pomocne podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
deweloperzy budują domy na polach z dala od cywilizacji bo jest tanio...
np.:
100m od biedronki , 20 od osrodka zdrowia, 40 od przystanku..
http://olx.pl/oferta/dom-na-sprzedaz-banino-CID3-ID6a6fj.html#2bf247cbde

W centrum banina nic innego nie znajdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak dla mnie to oferta bardzo słaba. Ja bym takiego domu nie kupił.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi nie chodzi konkretnie w centrum Banina ale gdzieś przynajmniej blisko przystanku autobusowego lub nowej szkoły. Oferta powyżej słaba i też nie kupiłabym takiego domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Blisko nowej szkoły jest Modrzewiowe Wzgórze. Do przystanku (pętla) jakieś 10-15min piechotą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-sprzedam/dom-wolnostojacy-w-baninie-k-gdanska-w-okazyjnej-cenie-ogl8024605.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nikt z was się nie wypowie na temat dowożenia dzieci do szkoły. Przecież tam musi być dużo dzieci skoro budowano nową szkołę bo w starej było za ciasno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
co tu pisać...każdy w-oże, jak może...;) będzie z tym problem w nowej szkole...parkingu brak- przed starą szkołą jest- przykośćielny, i wszystkie dzieci na rano...a w starej szkole na różne godziny...temat młócony w różnych wątkach...szkoda słów...:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po co parking przy szkole? Skoro już musisz dowozić dziecko, to zatrzymujesz się na chwilę, dziecko wysiada, ty jedziesz dalej.
Lepiej niech w to miejsce powstanie np jakiś park dla dzieci, żeby miały gdzie spędzać przerwy, a nie żeby rodzice mieli wygodę. Chodziłem do kilku szkół i przy żadnej nie było parkingu. Aż dziw, że żyję biorąc po uwagę fakt, że rodzice mnie nie odwozili, ani nie odprowadzali.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
co za bzdura. wyobraź sobie, że wysadzasz takie 5 letnie idące do zerówki i niech się samo ogarnia. Rozumiem, że trzeba uczyć samodzielności ale bez przesady!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziecko nie trafi spod płotu szkoły do wejścia do budynku i musisz odprowadzić je pod drzwi klasy? Hmm ...
Kiedyś to był szczyt obciachu dla dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedys to do szkoly szly 7-latki, a 5-latki byly w przedszkolnej grupie średniaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przedmówczyni chodziło raczej nie o odprowadzanie pod drzwi klasy tylko pomoc np zimą w rozebraniu się i odpowiedniemu ubraniu się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co za bzdury...parking jest przy nowej szkole - utwardzony. Teraz rozpoczynają budowanie sali gimnastycznej i powstanie parking "betonowy"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Parking jest utwardzony do pierwszego porządnego deszczu - zresztą nie jest zbyt pojemny co np. w czasie spotkań z rodzicami może rodzić pewne problemy. Zobaczymy jak to będzie zimą - jeżeli nie zmienią się zasady odśnieżania to tylko terenówka na łańcuchach i z wyciągarką da radę na ten parking wjechać :). Zresztą wszyscy odwożący dzieci od strony biedronki będą musieli się zimą zmierzyć z Borowiecką, która z reguły jest ślizgawką - niezły test na na przyczepność opon zimowych na lodzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie ogarnijcie się. Moje dziecko uczęszcza do szkoły w mieście. Miejsca parkingowe przy szkole??? Pomarzyć dobra rzecz. Makabryczny dojazd wąską uliczką, a szkoła jest połączona z gimnazjum. Dowożenie dzieci samochodem to dramat. I co ? I nic. Co mają wam zrobić parking na kilkaset samochodów?? Ludziska trochę rozsądku. Ważniejsze od parkingu jest bezpieczeństwo dzieci, dobra kadra nauczycielska i wyposażenie szkoły. Przede wszystkim należy się cieszyć ,że ta szkoła w ogóle powstała. Z czasem (oczywiście nie możemy się nie upominać) powstanie cała infrastruktura. Miejmy nadzieję ,że jest to chwilowy okres przejściowy i w między czasie nie dojdzie do nieszczęścia. Niestety wariatów na drogach nie brakuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wariatów na drogach w Baninie nie brakuje to prawda.Swoje dziecko worze do miasta. A może to deweloperów oskarżyć o bałagan w naszej wsi... A co to jest międzyczas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Międzyczas to jest odcinek czasowy od jednego zdarzenia do drugiego.
Chciałam tylko nadmienić, że rodzice (opiekunowie) mają OBOWIĄZEK zaprowadzić dziecko i oddać w ręce wychowawcy (bądź świetliczanki) jak również odebrać od tychże, do ukończenia przez nie 7 lat. O ile w czasie dobrej pogody można sobie zrobić pożyteczny spacer, o tyle w czasie pluchy, takiej jak dziś np, jest to bardzo utrudnione. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Międzyczas to jest odcinek czasowy od jednego zdarzenia do drugiego. No tak jedno zdarzenie goni drugie a między nimi chcesz wcisnąć trzecie i to bezpiecznie. Potem są wypadki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to jest 'worze'?
Przed oskarżaniem deweloperów (a właściwie o co? Deweloperzy są od budowania tam, gdzie im pozwolą - od zapewnienia porządku są władze), wolałbym się dowiedzieć, kto (imię i nazwisko) wydał Jeronimo Martins zgodę na budowę w samym centrum wsi, przy ruchliwej drodze, która niedługo będzie dużo bardziej ruchliwa, Biedronki bez infrastruktury... I co sobie później kupił...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez większych negocjacji Biedronki, Lidle itd. budują tak zwaną infrastrukturę około inwestycyjną. W waszym przypadku sytuacja kuriozalna i raczej nie spotykana żeby "odpuścić" ten ważny element.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkola sztuk walk (21 odpowiedzi)

Witam czy w Baninie lub okolicy jest szkola sztuk walk dla doroslych

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry