Widok

Gdzie wykonać badanie niedoczynności tarczycy?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Witam!
Chciałabym wykonać badania na niedoczynnośc tarczycy , badanie krwi jak i usg. Czy wie ktoś gdzie w trójmieście mogę to zrobić ? i jaki jest koszt ? Od niedawna tu mieszkam, więc nie wiem gdzie sie zgłosić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
USG tarczycy możesz zrobić w wielu ośrodkach tj. np: Nadmorskie Centrum Medyczne, UCK, SWISSMED, LUX MED, ETER-MED. Adresy znajdziesz w internecie. Koszt badania - zapewne ok. 100zł. We wszystkich tych placówkach oznaczysz również poziomy hormonów (TSH, FT3, FT4). Cena za jeden parametr to kilkanaście zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do USG polecam dr Potaż, przyjmuje prywatnie w Gdyni w LSP (lek.spoldzielnia pracy) lub w Gdansku w Endomedzie. Badania z krwi najtaniej zrobic w UCK (na akademii med.), ew. prywatnie takze w lsp, endomed, luxmed swissmed, diagnostyka, procner, bruss i wiele innych...na nfz raczej nie licz na termin w ciagu dwóch lat. Skoro masz juz wydac pieniadze na wizyte prywatna to oznacz od razu przeciwciala anty TPO i antyTG, bo zapewne i tak bedziesz musiala je zrobic zanim lek przepisze leki. No i prywatna wizyta u endokrynologa to tez oczekiwanie kilka mies (u tych najlepszych).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszelkie badania z krwi, tym bardziej jak kilka na raz polecam robic w szpitalu na ul. Kliniczej ( lub UCK na Dębinki, ale tam sa chyba zawsze kolejki) bez kolejek, ceny są bardzo konkurencyjne do wszelkich innych punktów (w internecie znajdziesz tez w miarę aktualny cennik na ich stronie www)
a usg tarczycy w przychodni świętokrzyskiej na Oruni, tzn prywatnie mozesz się umówić w rejestracji, cena tylko 70zl i szczegółowy opis
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od stycznia lekarz rodzinny moze zlecic badanie tsh ft3 i ft4 na nfz nie trzeba za nie placic jak kiedys .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
podasz zrodlo tej informacji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/jak-sie-leczyc/331-u-lekarza-i-w-szpitalu/1459-wiadczenia-medycznej-diag-laboratoryjnej-lub-obrazowej-w-poz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do tej pory również mógł zlecić ale jedynie raz w roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W podanym zrodle jest wyraznie napisane " w celach diagnostycznych" - a wiec znajac nasza polska rzeczywistosc, bedzie to jak ktos wyzej napisal, jednorazowe skierowanie co najwyzej raz w roku. Osoby chorujace na tarczyce potrzebuja ja kontrolowac czesto, wlasnie w celu kontroli- nie diagnostyki, dlatego spodziewam sie, ze lekarz poz nie wystawi takich skierowan. ale moge sie oczywiscie mylic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bez przesady, ja kontroluję tarczycę (1 raz w roku jestem u endokrynologa) i TSH muszę badać 2, najwyżej 3 razy w roku (czy to jest często?), a Ft3 i Ft4 najwyżej raz w roku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesciej niz 1-2x/rok to sie kontroluje np.
w ciazy i przy zmianie dawki lekow.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (3 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (34 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

do góry