Widok

Gdzie wykonam anonimowo test hpv

Bardzo mi na tym zależy. Proszę o odpowiedź . Czy muzę mieć do tego skierowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chcesz robić prywatnie (odpłatnie) to skierowania nie potrzebujesz. Czy da się anonimowo - nie wiem,. Ja robiłam rok temu na NFZ w Invikcie i też skierowania nie miałam, ale to była moja lekarka u której leczę sie od lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba w medycynie OBOWIĄZUJE zasada anonimowości i przestrzegania tajemnicy lekarskiej. Chociaż faktycznie różnie z tym bywa. Jak wiemy z własnego bądź nie,ogródka. Ale ja z tych naiwnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plotkarze i roznosiciele taniej sensacji są w każdym środowisku. Smutne że trzeba się pytać gdzie można anonimowo zadbać o swoje zdrowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpłatność nie jest gwarancją anonimowości. Tą jest uczciwość i szacunek wobec pacjenta. Może właśnie tam gdzie w grę wchodzi twardy pieniądz obowiązuje diabelska zasada "hulaj dusza piekła nie ma".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to jest, że ten watek sukcesywnie spada w dół podczas gdy, nie przybywa odpowiedzi w wątkach, które są na pierwszym planie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

stacjonarnie nie wykonasz. W zasadzie to wiekszość większych laboratoriów w mieście ma te testy ( niektórzy ginekologdzy równiez mogą je pobrać w gabinecie i potem wysłać do laboratorium) ale we wszystkich tych miejscach będą chcieli zebrać dokumentację medyzną tak wiec nie masz co liczyc na to,że pozwolą Ci zrobic test anonimowo. Wszytko jet potem realizowane w laboratorium genetycznym. Czeka się jakieś 7-10 dni. w zależności gdzie masz wykonywane. czemu tak Ci zalezy na tym aby wykoknać badanie anonimowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolę sobie odpowiedzieć, chociaż nie ja jestem autorem wątku. Robiąc jakiekolwiek badanie bądź idąc do lekarza obdarzam te osoby na "dzień dobry" zaufaniem-bo nic by bez tego nie było, nie byłoby sensu leczenia. Nie tylko żąda się od pacjentów wrażliwych danych, które nie wiadomo jak zostaną zabezpieczone ale i opowiada i intymnych szczegółach. I nawet jak lekarz dochowa tajemnicy leczenia (chociaż też ją potrafi bezwzględnie naruszyć), odpowiednio zabezpieczy dokumentację pacjenta to są jeszcze panie laborantki, pielęgniarki...ooo i jeszcze rejestratorki. Często to właśnie od nich wypływają najbardziej newralgiczne informacje na temat pacjenta. Anonimowość leczenia często od nich zależy ale i ich etyka zawodowa, no pozostawia wiele do życzenia. Może osobie tworzącej ten wątek i mówiącej o anonimowości-też o to chodziło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie powinieneś się dziwić, że ktoś kto np. pół życia chroni swoje dane o dolegliwościach-bo to jest prawnie zagwarantowane a i może ma konkretny cel w tym by je chronić, żąda anonimowości. Od pacjentów oczekuje się prawie bezgranicznego zaufania. Jako pacjenci i ludzie też mamy prawo stawiać oczekiwania a nawet żądania. Taki lekarz naruszający zasadę anonimowości jest chroniony przez swoich kolegów którzy potrafią na skargę odpowiedzieć-tak łatwiej się żyje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wolałabym to zachować dla siebie :( . Dziękuję za odpowiedź ale stacjonarne laboratorium jak na razie odpada. Czy ktoś jeszcze coś wie????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcesz byc anonimowa to nie idz do swojej przychodni idz np do brusa czy invicty lub do akademi tam jest anonim 100% i wyniki masz za pare godzin na Internecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czekaj, znalazłam coś takiego: https://drwenerolog.pl/produkt/test-klykciny-konczyste/ Widzę,ze test ,można sobie zamówić z laboratorium bezpośrednio do domu i potem sobie opbirasz potem kurier odbiera oraz wiezie do laboratorium
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale to tylko test na jeden typ wirusa HPV. A jest ich ponad 200 jeśli już nie więcej (ostatnio czytałam, że już prawie 300). Taki test to do bani, bo nie wykryje innych typów jak taki typowy test HPV, który wyłapuje wszystkie rodzaje od tych łagodnych po te, które powodują raka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

HPV to nie HIV. Idź śmiało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fiu fiu .widze. że kost nie jest taki mały
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm jak się na boku daje to w prezecie HPV się dostaje.

Nawet jak ci zrobia anonimowo a jest to możliwe tylko w szpitalu zakaznym . jak, wykryją u ciebie to paskudztwo to i tak dostaniesz wezwanie do leczenia i wskazania zrodla zarazenia i tych co zarazilas. Zal mi twojego faceta. A był taki przystojny i zadbany.....ze się oprzec nie moglas .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

HPV mogła się zarazić w publicznym wc lub u najbliższej rodziny jak siadła na wc a tam z domowników ktoś jest chory i nawet nie wie. Nie gadaj głupot, że to tylko przez sex, bo to nie prawda. Matka nosicielka HPV zarazi dziecko podczas porodu (chyba, że będzie miała CC). Zanim będziesz osądzać ludzi, że sie puszczają na prawo i lewo to sie doinformuj w temacie.

Na niektóre typu HPV nie ma lekarstwa. Jestem nosicielką HPV najwyższego ryzyka onkologicznego, nie ma na to lekarstwa. Do końca życia będę zyła ze świadomością, że w każdej chwili mogę zachorować na raka szyjki macicy i muszę robić cytologie co pół roku żeby ewentualnie wtedy podjąć leczenie.

Zaden z lekarzy u których byłam nie pytal mnie skąd to mam i kazał nie szukac przyczyn, bo nie da sie tego ustalić. Bo co mam powiedzieć? Że zaraziłam się w wc w tej czy tamtej knajpie? A może w wc w mc donaldzie? A może w kinie? Mają zamknąć wszystkie wc w trójmieście, bo gdzies jest źródło zakażenia?

CZłowieku, jak nic nie wiesz o HPV to nie pisz bzdur i daruj sobie swoje głupie uwagi. HPV to nie HIV!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

~Miśka
jeli była by taka niewinna to by nie szukala anonimowych badan, ty swoja ja swoje a zycie swoje. Po co uczciwej kobiecie co się w wc zarazile az taka dyskrecja , pomysl zanim cos powiesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo może boi się, że ktoś tak ja ty zobaczy, że jest chora i od razu weźmie ją za dz**kę ot co!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo wybrałam najszerszy test. Na stronie widzialam testy i za 100 zł ( na przykład na wirusy hpv onkogenne). Jestem jednak zdania,ze skoro chcesz zrobić sobie taki test to jednak lepiej jest wykonać już test porządny na wszystki rodzaje tego wirusa. Przynajmniej będziesz wiedziała czy Ci nic nie jest, A i stacjoanrnie to zapłacisz o wiele więcej ! Sama robiłam sobie taki kompleksowy test jakiś rok temu i zapłaciłam prawie 5 stówek. Jest to tak jak pisałam wczesniej badanie bardiej skomplikowane niż jakaś morfologia tak wiec trzeba się liczyć z wiekszą ilóścią kasy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Badanie z typowaniem 350 zł (więc lepiej to zrobić na NFZ), pobranie próbki podczas wizyty u ginekologii, wygląda to dokładnie jak cytologia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że badania na wirus hpv dla kobiet z dróg rodnych w Medistore możesz sobie wykonać. Jeżeli się dziwnie czujesz lub masz przykładowo charakterystyczne dla tego wirusa objawy typu brodawki- nie czekaj. Wykonując odpowiednie badania będziesz mieć największą pewność czy zostałeś zarażony czy nie. A jeżeli tak, to lekarze dostosują do Ciebie odpowiednie metody leczenia. Wiedz, że nie ma co bagatelizować tego, bo może się ten wirus przeobrazić w raka szyjki macicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Dobry fizjoterapeuta w przystępnej cenie??? (43 odpowiedzi)

Witam wszystkich, czy ktoś z Was może mi polecić sprawdzonego i w miarę niedrogiego...

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

Nerwica i depresja - jak wyjść z tego stanu ??? (401 odpowiedzi)

Witam, Czy są osoby na forum,które zmagają lub zmagały się z nerwicą i depresją ???? Jak...

do góry