Widok

Harmonia Oliwska

Harmonia Oliwska i Opacka Park Temat dostępny też na forum:
Nowe osiedle zlokalizowane będzie przy głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta oraz blisko wyjazdu ulicą Spacerową na trójmiejską obwodnicę. Mieszkańcy blisko będą mieli do tramwaju oraz na przystanek SKM. Ogromną zaletą lokalizacji jest sąsiedztwo Parku Oliwskiego - jedynego tego rodzaju ogrodu w Trójmieście oraz oliwskich lasów. Na plażę w Jelitkowie prowadzi z ulicy Opackiej prosta droga - ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

O, losie!
Ceny zwalają z nóg przeciętnego Kowalskiego. Ale jeśli ktoś lubi sąsiedztwo cmentarza i najruchliwszej ulicy w Trójmieście, to niech płaci te bajońskie sumy temu cholernemu deweloperowi, od którego nigdy nic bym nie kupił, nawet za pół tej stawki
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 29

"jeśli ktoś lubi sąsiedztwo cmentarza " lepszy cmentarz od wrednych roszczeniowych sasiadow...zapamiętaj ze, umarli już cie nie skrzywdzą i zawsze zachowują się poprawnie, tego nie można o żywych powiedzieć.
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nieprzeciętny Kowalski

A kto powiedział, że ma tam mieszkać przeciętny Kowalski?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeciętny Kowalski to będzie te bloki budował a nie w nich mieszkał...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy to na pewno ...

... ulica w polskim mieście? Wizualizacja zawiera wyłącznie angielskie nazwy sklepów, biur i instytucji! Wstydzimy się ojczystego języka, czy po prostu tak zgłupieliśmy, że małpujemy Zachód? Gdzież słynne hasła: "Polak potrafi!", "Dobre, bo polskie!" ...? Podobno staramy się budować polską markę w świecie?! W jaki sposób? Zapominając własnego języka w gębie?!
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 15

Znalazł sie patriota :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 23

Progamy do projektowania

Po prostu programy do projektowania zawierają elementy w języku angielskim. Nie ma nakładek dla każdego języka z osobna. Pamiętaj, że to jedynie wizualizacja, której zadaniem jest pokazanie potencjału miejsca.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nawet podawanie cen netto za metr kwadratowy nie uratuje tej inwestycji. Nie wiem czy szanowny deweloper znajdzie wystarczająco dużo chętnych na zamieszkanie na osiedlu, które będzie placem budowy do 2021 (przy dobrych wiatrach). Dlatego zamiast cieszyć się bliskością parku oliwskiego przyszli mieszkańcy będą mogli zgłębiać tajniki sztuki budowlanej w trakcie budowy sąsiednich budynków.
Poza tym zachęcam potencjalnych nabywców do przyjrzeniu się planowi zagospodarowania całego osiedla. Przy takim usytuowaniu i zagęszczeniu bloków ceny dochodzące do 10 tys.zł nie mają żadnego uzasadnienia.
Ostatnia sprawa to aneksy. Jak sama nazwa wskazuję aneks to tylko namiastka kuchni, której w 'apartamencie' nie powinni zabraknąć.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 14

Sam sobie odpowiedziałeś

Wszystko sprzedane w parę tygodni, hejterzy zostali znów na lodzie
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

I to wszystko w tym urokliwym miejscu przy Opackiej, gdzie były kiedyś ogródki działkowe?

Ta "dominanta" 40 metrów przygwoździ całą Oliwę do ziemi. Braku poczucia ładu przestrzennego nie gratuluję projektantom. Pomysłu, aby istniejące tam dziś zadrzewienia (miejsce gniazdowania wielu gatunków ptaków) w całości zamienić na beton, chamski trawnik z rolki, ordynarną kosodrzewinę obsypaną korą i jeszcze bardziej chamskie świerki przy elewacji - tym bardziej.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 22

opinia o inwestycji

Wycofalem sie z zakupu mieszkania w tym mrowisku , budynki wygladaja jak biurowce, zwaliste wielkie kloce , bez finezji i uroku.

I jeszcze jedna bardzo wazna sprawa ma tam powstac ul. Nowa Opacka dwu kieronkowa ulica laczaca ul. Grunwaldzka z ul. Czyzewskiego ma ona rozladowac korki w starej Oliwie

Oczywiscie to sa moje subiektywne
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 18

ciag dalszy

Jest to tylko moja inwidualna opinia i moje wewnetrzne odczucia

Tyle opini co ludzi

Ta inwesrycja posiada tez wiele zalet umiejscowienie park , oliwa , wezly komunikacyjne ,
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nowa Opacka

W planach ul. Nowa Opacka ma być jednokierunkowa
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

???

Wg których planów ma powstać ulica jednokierunkowa?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szkoda

Generalnie ciekawe miejsce dla tych, którym nie przeszkadza zgiełk miasta. Blisko tereny zielone i park, no i centrum miasta ALE:
Kto to projektował? Architektura bardziej przystaje do Szadółek, choć i tam można zauważyć wiele bydynków z większym polotem projektowanych. To jest jakiś koszmar, betonowe, ordynarne kloce , architektura czasów Gomułkowskich. Szkoda, że bezpowrotnie zeszpecą okolicę z potencjałem. Co do ceny, to gratuluję deweloperowi poczucia humoru.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 7
Z czasami Gomułki ta inwestycja nie ma nic wspólnego. Największy feler tych mieszkań to aneksy kuchenne. Ale teraz taka moda. Za to I etap już w zasadzie wyprzedany. Miejsce fajne, budynki nienajgorzej się prezentują. Cena...w Garnizonie już jest wyraźnie drożej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osiedle socjalne

Miało być luksusowo - sądząc po cenach - a wyszło osiedle soclajne - patrząc na zdjęcia z realizacji.
Komunalne mieszkania w Niemczech lepiej się prezentują, no i oferują więcej przestrzeni wokół budynku.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 11

Pretensje do zamawiającego i urzędników

nie do projektanta
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

I etap oddany do użytku. Można się przespacerować, osiedle nie jest zamknięte.
Wyszło naprawdę nieźle. No i ta lokalizacja!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 11

II i III etap prawie wyprzedany. Ceny jak na Gdansk rozsądne. Wiem bo sprawdziłem chyba wszystkie inwestycje na rynku pierwotnym. Lokalizacja - chyba lepiej cieżko trafić pracując w obc. mieszkania z widokiem na Park są rewelacyjne.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 10

Interesant

Ciekawe kiedy będą tam budowane jakiekolwiek usługi bo jak na razie to cienko tam jest...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam sasiadow,. mieszkam tam juz 1 rok i nic sie nie dzieje po za ciaglym stukaniem i wierceniem non stop pracuja dzwigi

jak ma to tak wygladac to ja dziekuje. od strony czyzewskiego nie mozna swobonie wjechac bo jest szlaban tvp ja mam zezwolenie na wjazd ale moi znajomi i taxi nie maja i musze wychodzic po znajomych jak bamber do szopy. Brakuje chodnikow i normalnego pasa ruchu. powiem tak jestem zawiedziony tym kupnem jak na razie w tej okolicy
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dojazd

dojazd faktycznie jest słaby od tamtej strony. Jedni ochroniarze przepuszczają inni zaś nie. Loteria
Na tym osiedlu brakuje wszystkiego sklepu , drogi , oraz widoku z prospektu...
A ceny nadal wysokie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trochę cierpliwości a będzie super.
W miedzyczasie policz sobie ile juz zarobiles na tym mieszkanie to humor ci sie poprawi :-)
pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wzrost cen

W pierwszym etapie mieszkania 4 pokojowe kosztowały ok 8 tys./m2. W czwartym etapie są droższe o 50 % czyli ok. 12 tys./m2. Chyba nic nie tłumaczy aż takiego wzrostu cen (nawet dynamiczna ostatnio sytuacja na rynku).
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tlumaczy - popyt. Skoro ceny tak wzrosly, a ludzie nadal sa w stanie zaplacic, to chyba nie dali az tak zaporowych kwot.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Harmonia Oliwska nie jest de best

Mieszkałem w Gdańsku w kilku miejscach więc znam Go co nieco. Dawniej na drogi z chodnikiem przed budynkiem czekało się 20 lat i więcej. Znam z autopsji. Zanim zdecydowałem się na mieszkanie w tym osiedlu zwiedziłem kilka lokalizacji w różnych dzielnicach Gdańska. Przy dogęszczaniu i upychaniu gdzie się da różnych budynków otoczonych starymi budynkami gdzie jeszcze sporo pali się w kopciuchach to ta lokalizacja po dawnych ogródkach jak na duże miasto jest jedną z lepszych. Skomunikowanie znakomite i dla zmotoryzowanych i nie zmotoryzowanych. Zagęszczenie budynków w miarę sensowne. Czas budowy za 2 lata minie i będzie tylko słychać odgłósy mieszkańcw osiedla. Więc czekam do jesieni na swoje M. Ciśnienie cenowe w trójmieście jest najwyższe w Polsce i nie widać stabilizacji bo grunty ida w cenę.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pozdrawiam sąsiada. Mieszkam prawie rok i jestem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kilka spostrzeżeń

1. Miejscowy plan nie pozwala na dach inny niż płaski, więc komentarze o tym, że bryła budynku nie pasuje do wizerunku Oliwy są mało przemyślane. Stylistyka nie powala ale też nie szpeci.
2. Odległości między budynkami wydaja się standardowe. Co zrobić tak się dzisiaj buduje…
3. Ceny w IV etapie faktycznie wysokie co nie oznacza że nie spadną. W poprzednich etapach można było kupić mieszkanie od 8 tyś brutto za metr. Czy to aż takie przegięcie biorąc pod uwagę obecną sytuacje w kraju i na świecie? Nie sądzę.
4. Cmentarz - standardowo niektórzy czują paniczny strach przed zombi z cmentarza. Ten mały cmentarz pewnie nigdy się nie powiększy i przynajmniej nic gorszego niż on sam tam nie powstanie.
5. Hałas jest ale nie taki jak się można spodziewać w tej lokalizacji. Być może faktycznie coś jest z tej „harmonii” i jakiś balans udało się znaleźć.

myślę, że inwestycja jest warta rozważenia
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

10/10/ . Przede wszystkim osiedle ma dobrą lokalizację a że obecnie jest to plac budowy no to trudno, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Co do hałasu to wystarczy że postawią ten biurowiec wzdłuż Grunwaldzkiej i będzie po kłopocie. Z czasem jak już wszystko to ogarną będzie super.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

hałas

no jaki hałas , chyba tylko z budowy o tak to cisza i spokój w budynkach z I Etapu, mieszkam i wiem :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez mieszkam i bardzo cicho jest.Barkuje mi to restauracji sklepiw I kawiarni które miały powstać w tym biurowcu ale póki co Inpro chyba wstrzymało budowę tego kompleksu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też brakuje na osiedlu sklepików,restauracji,kawiarni itp .Inpro nas wmpoprostu oszukało z tym biurowcem.Bedzieny mieli syf przed osiedlem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka odpowiedzi

1. To , że miejscowy plan przewiduje to czy tamto nie oznacza, że komentarze dotyczące dachów są mało przemyślane. Może to miejscowy plan jest mało przemyślany. Może ludzie mają jednak rację bo trzeba patrzeć na kontekst miejsca a nie na kawałek papieru stworzony kto wie na potrzeby czego i kogo.
2. Co zrobić - zmienić regulacje prawne. Osiedle wygląda jak labirynt. Odległości zgadzają się z w wytycznymi prawnymi ale to nie zmienia faktu, że są złe. Okno w okno, brak oddechu psychicznego, układ prostolinijny prawie jak w koszarach.
3.Biorą tyle ile się da, a nie tyle ile wypada.
4.Cmentarz jest jednym z lepszych sąsiedztw jakie można sobie wymarzyć, chyba że ktoś woli planowany do budowy biurowiec i zgiełk tuż za oknem.
5.Nie ma hałasu a sąsiednia budowa się wkrótce skończy - mieszkanie kupuje się na wiele lat, nie tylko na rok, dwa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ulica Stara Opacka Poszerzenie

Czy wie ktoś może coś na temat poszerzenia Starej Opackiej i zmianę jej na dwu kierunkową? Ponieważ takie są założenia planu miejscowego ale bardzo szkoda było by tej resztki zieleni i żeby nie uszkodzili alei lipowej. Zaasfaltują każdy skrawek zieleni...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nic tam nie ma by przyciagnac klienta.

Brak sklepow. Bloto. Bloto. Brak drogi a w deszcz caly mokry bo wiesniactwo chlapie przy jezdzie autem. Nie mozna wjechac od czyzewskiego bo co deweloper nie zalatwil sprawy. Smieszne! Mieszkam tu i to powinno byc przyjazne dla mnie osiedle. I jeszcze ta budowa na awfie. Zenada!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Serdecznie przestrzegam!
W mieszkaniu słychać życie osob mieszkających powyżej - muzyka, kroki, odkurzanie, przesuwanie mebli, w łazience nawet rozmowy. Halas nie daje spać w nocy, glosne dźwięki potrafią wybudzić w nocy. Ludziom ceniącym sobie własny spokój odradzam, nie da się tu spokojnie mieszkac.
Kontakt z deweloperem znikomy, pomocy żadnej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

U mnie w mieszkaniu nie słychać nikogo i niczego z zewnątrz. W nocy jest absolutna cisza. Na początku czuliśmy się wręcz niezręcznie. Jeżeli chodzi o kontakt z deweloperem to nie mieliśmy żadnego problemu. Wszyscy odbierają telefony i są chętni do pomocy, np. zacięła nam się wkładka w drzwiach wejściowych i nie mogliśmy wejść do mieszkania. Sprawę udało się b. szybko załatwić.
Brakuje mi tylko miejsc parkingowych o szerokości 2.5m. Szkoda, że przy takiej cenie deweloper zaoszczędził. Nawet Robyg na letnicy dał 2.5m.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
chyba najemca haha co za bzdury wypisuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Inpro oszukał kupujących mieszkania bo do dziś tj.08.10.2022 nie wybudował biurowca wraz z handlem i usługami na parterze. Biurowiec miał odizolować osiedle od.ul. Grunwaldzkiej i zapewnić mieszkancom sklepy i usługi. To bylo w prospekcie - zal. do umowy. upomnimy się o to niesłowny developerze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nic się nie da zrobić z tym, bo nie da się na nim wymusić tej inwestycji. Nie ma planów obecnie inpro nic robić, więc nie ma szans, że cos powstanie w ciagu 3-4 lat najblizszych, bo inwestycja potrwalaby ze 2 lata. Coz, atrakcyjnosc osiedla przez to sporo spadla, bo jakos na Przymorzu, majac mase sklepów, restauracji i uslug, nowe osiedla powstaly z funkcjami uslugowymi juz w nich, wiec sie dalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Oliwa

Atrium Oliva (18 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera zapewni...

do góry