Widok

Harmonogram wywozu śmieci

Dzień Dobry
Ktoś coś wie w sprawie nowego harmonogramu wywozu śmieci ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co znaczy nowego ?? na 2015 ?
bo stary jest dostępny o tu
http://www.zukowo.pl/nowastrona/web/pdf/lipiec.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro pytanie było o nowy, to raczej nie chodziło o stary. Pewnie autor pytał właśnie o harmonogram na pierwsze półrocze 2015, Sherlocku, a nie o stary, na drugie półrocze 2014, dostępny o tu: http://www.zukowo.pl/nowastrona/web/pdf/lipiec.pdf, ani o żaden starszy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Będzie się działo. Czekają nas zmiany:
http://www.chwaszczyno.pl/wiadomosci-wszystkie/aktualnosci/1674-sanipor-od-stycznia-bedzie-wywozic-smieci.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawe co będzie w 2015 z kubłami od p. Sttracha. Może ktoś ma wiedzę, czy 1-01-2015 obudzimy się bez kubłów.
Normalnie armagedon
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
p. Strach w umowach zaznaczył że kończąc dzierżawę należy odwieźć kubeł do jego siedziby w Gdyni także raczej nie będzie ich zbierał bo jego koniec wywożenia śmieci nie musi oznaczać zakończenia dzierżawy od niego kubła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może niebotycznie podnieść cenę i zmusić nas do rozwiązania umowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzwoniłam do firmy Stach
Umowy o dzierżawę pojemników zostają bez zmian, na tych samych warunkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
XYZ skoro tak samo nasz pytający może sobie wejść na stronę żukowa jak i my i sprawdzić sobie że widnieje tylko stary a nie nowy harmonogram to Twoje złośliwości są tu zbędne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale może również nie wejść i po prostu zapytać. Albo wejść, nie znaleźć odpowiedzi i zadać pytanie, licząc na to, że może ktoś wie coś więcej i zechce się podzielić swoją wiedzą. Czy to może GRZECH? Praktycznie na każde zadawane tu pytanie można znaleźć gdzieś odpowiedź - w internecie, albo w innym miejscu - może więc ogłosisz zakaz zadawania pytań?
P.S.
Interpunkcja! Jej zasady też można znaleźć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
UWAGA: Na stronie UG w Żukowie ukazał się dzisiaj harmonogram wywozu śmieci dla naszego obszaru w roku 2015. Zapisano tam, że SANIPOR będzie wywoził papier i szkło co... 2 MIESIĄCE. To nie żarty. Biedne te nasze lasy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to mnie utwierdza w decyzji NIESEGREGOWANIA na debilnych warunkach!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ciekawe czy opłaty bedą też o połowe mniejsze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatni wywóz śmieci 22 grudnia. kolejny 14 stycznia czy to nie za dużo jak na zmieszane?3,5 tygodnia?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie! Prawie miesiąc bez wywozu - opłata ta sama...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwoniłem do Urzędu Gminy - ma być dodatkowy termin wywozu dla całego Banina 3 stycznia - info ma się pojawić na stronach urzędu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ubiegłeś mnie - też dziś tam miałam dzwonić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko dla Banina?
Na pewno???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już jest na stronie urzędu - dla Rębiechowa, Barniewic i Nowego Świata 2 stycznia jest dodatkowy termin,a dla wszystkich rejonów Banina 3 stycznia przy czym jak zwykla każa pojemniki o 6:30 wystawić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akurat papier i szkło to sam czasem wystawiałem co 2 miechy tragedi nie ma ważne żeby plastik co miesiąc bo jego jest najwięcej...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cóż, kwestia gustu... Jedni piją colę i napoje z butelek PET, inni piwo z bezzwrotnych szklanych...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
uff to dobrze, że dodatkowy termin. Cud, że zabierali 2 dni przed świętami bo się namnożyło śmieci od przygotowań. A teraz sylwester. Do tego 14 to qpa worków by się uzbierała :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 4 osobowa rodzinę. Śmieci mam dużo. Zwłaszcza plastik i papier. Nie wyobrażam sobie aby wywozic papier raz na dwa miesiące. Juz teraz mam po świętach pełny pojemnik. A gdzie kolejne 2 miesiące. Żart z tymi terminami. To Jest UKRYTA PODWYŻKA. Jeżeli nie zostaną takie same terminy jak dotychczas to rezygnuje z segregowania śmieci. Nie będę robił z mojego garażu kolejnego śmietnika. Niech w każdej miejscowości powrócą smietniki i zbiorcze na papier i plastik oraz szkło. Wtedy mogą wywozic śmieci nawet raz w roku. Jestem tym wszystkim oburzony. I wybieram się do urzędu. Jeżeli nie zmienia harmonogramu to ja zmieniam deklaracje wywozu śmieci.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się ale niech zbiorcze pojemniki postawia na Twojej ulicy. Gdy takie pojemniki stały przy Źródlanej to jak się okazało część naszych mieszkańców ( zwykłe świnie i syfiarze ) zrobiła sobie wysypisko odpadów komunalnych. Sorki ale ja już nie chce sprzątac ze swojego ogrodu cudzych śmieci wwiewanych przez wiatr albo przechadzać się koło podpasek wypadających z rozerwanych przez zwierzęta worków.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest szansa by nowy Burmistrz się wykazał. Z mojego punktu widzenia jest to zakamuflowana podwyżka opłat za wywóz śmieci. Do tego uważam, że zmiana częstotliwości wywozu śmieci wymaga zmian warunków umów i bez ich akceptacji możemy rościć sobie rekompensatę za niedotrzymanie warunków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~koti wszytko pięknie tylko nie podpisywaliśmy żadnych umów także nie da się złamać ich warunków jedyne co możesz zrobić to zmienić deklarację na niesegregowanie i mieć wszytko wywożone co tydzień
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zlikwidować burmistrza to wszystko jego wina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To ma być jakaś zmiana ? Nie robię segregacji i śmieci są wywożone 2 razy w miesiącu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeprasza co 2 tyg. oczywiście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam, ale obszerne ankiety zawierające cenniki, terminy wywozu śmieci, ilości osób zamieszkałych na posesji, nie miały formy wiążącej dla gminy ? Dla mnie miały, gdyż to w tych dokumentach deklarowałem się i podejmowałem decyzję co do kosztów i sposobu wywozu śmieci - sądzę, że jak najbardziej można to traktować jako umowę z gminą - ja to tak traktuję. To że teraz jednostronnie próbuje zmienić się ustalenia, przerzucając koszty na mieszkańców, uważam, że jest mało eleganckie. Oczywiście jak twierdzisz jedną z opcji jest zmiana i niesegregowanie śmieci, ale czy o to chodziło ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś widział dziś śmieciarkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja:) zabrała nam dziś śmieci:) ufff... bo już kubeł był cały pełen!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieję, ze całe Banino objadą, bo u mnie nie tylko kubeł pełniutki, ale i dwa worki extra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na ogrodowej też juz była:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To czekamy :). Jeszcze nigdy z takim napięciem nie wypatrywałam śmieciarki ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I d*pa śmieciarki nie ma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie dzis zaskoczyli i wzieli smieci nawet sami z podworka pojemnik wzieli :) a ja ich spodziewalem sie 15 stycznia wg rozkladu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Kubusia Puchatka nie dotarli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Jasia i Małgosi też nie dotarli. Wiecie może gdzie składać reklamację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chwilę po ósmej widziałam ich na Rolniczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejowa z samego rana ogarnięta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będę dzwonić w poniedziałek do Urzędu Gminy. Jak odmówią przyjazdu to im je sama do Żukowa zawiozę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wczoraj widzialem jak zabierali wszystkie rodzaje z segregowanych smieci a u nas wzieli tylko te co mieli, dziwne to troche
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Księżycowa SANIPOR był w sobotę o około 14:00. Zabrali mieszane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widziałem że mieli problem z wjechaniem w okolicę Kubusia i Jasia , na pewno przyjadą w poniedziałek. Do ogarnięcia mieli całe Banino a śmieci 3 razy tyle co normalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwoniłam do Urzędu, podobno nie byłam jedyna reklamująca usługę.
Mają jeździć dziś w godzinach popołudniowych - mam nadzieję, że to na 100% bo jestem wkurzona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poczatek saniporu jak na razie słaby, albo nie znają topografii terenu albo specjalnie wszedzie nie dojezdzaja ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na części Tuchomskiej też ich nie było w sobotę, dziś dzwoniłem, mieli wysłać auto, póki co, jeszcze śmieci są nieodebrane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Kubusia Puchatka dojechali - uffff.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś był SANIPOR na Pszennej (w pobliżu Feniksa) i o dziwo po raz pierwszy odkąd jest segregacja moje kubły na śmiecie zostały odstawione na swoje miejsce (dokładnie tam gdzie je wystawiłem), bo czesto pozostawiali je na ulicy lub u sąsiada lub gdziekolwiek, tam gdzie było im wygodnie - a więc jedna zmiana pozytywna :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie Sąsiedzi
dzisiaj, tj. 7 styczna, był termin wywozu śmieci "mokrych" dla Banina I. Na Źródlanej chyba nie byli, bo mój kosz jest pełny. A jak to wygląda u Was??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Rubinowej też nie byli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Ogrodowej też nie byli. Czy ktos sie orientuje, czy choinke też powinni zabrać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
choinkę powinni zabrać, ale wzeszłym roku musiałem dzwonic, dopiero po telefonie zabrali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Błekitnej też nie było nikogo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ogrodowej tez nie byli wczoraj 09.01.2015 zadzwoniłam do gminy i dzisiaj w sobote zabrali nawet nie wiem kiedy chyba mniejszym autem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w kwestii formalnej ;)
Czy nie sądzicie, że skoro odbiór szkła i papieru następuje co dwa miesiące, a nie co miesiąc jak do tej pory, to nie powinniśmy domagać się zmniejszenia opłaty za wywóz śmieci? Kwota była ustalana za odbiór dwukrotnie częstszy.
Nikt nie protestuje, że w gruncie rzeczy dostaliśmy podwyżkę?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedno zastanawia niektórych ,śmieci segregowane i te nie segregowane biorą wszystko razem nie rozumie tego po .Co ta segregacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Deutz myśl dobra, tylko nikt nie ustalał częstotliwości odbioru śmieci. Opłata jest miesięczna i ustalona (zapewne) w oparciu o uchwałę gminy, ale nie jestem pewny. Obowiązuje w stosunku do każdego mieszkańca. Jeśli w moim mieszkaniu mieszka 7 osób i płacę za wszystkie to nie zabierają z mojego śmietnika częściej niż z Twojego, a przecież płacę więcej. Nie można zatem mówić o jakiejkolwiek podwyżce:(

Nie zmienia to jednak faktu, iż śmieci powinny być odbierane w porę - nie powinno dochodzić do braku możliwości zamknięcia pokrywy śmietnika:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
No jak to nie podwyżka? Za identyczną cenę dostajesz skromniejszą usługę. Skoro jakość spada to i cena powinna spaść. Za jakiś czas wpadną na pomysł, żeby jednak odbierać odpady co miesiąc i wtedy przyjdzie nam realnie dopłacić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie podwyżka bo my nie podpisujemy żadnej umowy, zwłaszcza z wykonawcą. Płacimy gminie bo ustawodawca tak wymyślił. Płacimy stawkę daną dla regionu banina dla każdego mieszkańca. Jeśli płacisz gminie, a ona nie wywiązuje się z wymogów ustawy to można założyć sprawę w sądzie na drodze cywilnoprawnej.

Niestety, ale tak to jest. Dodam tylko, że gmina może w każdym czasie zmienić uchwałę i możemy płacić więcej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy może ktoś wie co z pojemnikami na śmieci, dotychczas dzierżawionymi od poprzedniej firmy wywożącej śmieci?Czy będą zabierane a firma SANIPOR dostarczy swoje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej zostają, chyba że zdecydujesz się zmienić firmę.

odbiór to jedno, a dzierżawa śmietników to drugie. W tym roku Sanipor wygrał przetarg, a w przyszłym może wygrać firma poprzednia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do mieszkaniec.
A co ma ma piernik do wiatraka ? Usługa jest gorsza, cena ta sama. Nie sztuka zrobić taki przetarg. Co więcej, zobowiązuje się zrobić taki w przyszłym roku ( oczywiście w czynie społecznym ). Zarobiona będzie gmina - zapłaci mniej i wykonawca usługi, bo będzie wywoził je raz na kwartał. Łatwizna. Wydymani będziecie Wy, no i ja w konsekwencji, bo będziemy płacić tyle samo za mniej.
Szkoda tylko, że nowa " władza " tak zaczyna i boje się myśleć jak może skończyć !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
te ustalenia dotyczące nowego harmonogramu miały miejsce za poprzednich władz

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2015/01/zukowo-ukryta-podwyzka-stawek-za-smieci

ponieważ nie odebrano u mnie w sobotę suchych, obserwowałem poczynania dzisiejszego odbioru, panowie podjechali, odebrali od sąsiadów, popatrzyli na mój dom i odjechali...

na szczęście zaraz zadzwoniłem do Saniporu i śmieciarka wróciła, zabierając zarówno mokre, jak i zaległe suche zmieszane

w ferworze walki zapomniałem o choince, którą przecież też wystawiłem, ale wszyscy o niej zapomnieliśmy, dlatego mam pytanie, czy u Was zabierano choinki, jeśli były wystawiane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do xyz

Jak to co ma piernik do wiatraka. Przetarg możesz sobie zorganizować po tym jak mieszkańcy Cię wybiorą na Burmistrza, albo chociaż zostaniesz wpływowym radnym. Twoje pisanie o tym jaki jesteś kozak na nic się zda, a skoro jesteś taki społeczny to czytaj zdanie wyżej, na pewno nam polepszysz.

Jakoś ja nie mam z niczym problemu, a jak mam to dzwonie i rozmawiam, jeszcze nie miałem sytuacji w której bym musiał się z kimś wykłócać w Baninie.

Proponuję się tak nie pieklić bo zakładam, że wszystko się szybko unormuje. Jedyne co można to grzecznie zgłaszać swoje uwagi - nie na forum tylko w urzędzie gminy!!!

Wiesz, a tak na marginesie to wydaje mi się że większość udzielających się na forum to zgorzkniali (sfrustrowani) ludzie, którzy co do zasady do wszystkich skaczą z łapami zamiast merytorycznie oraz z szacunkiem załatwiać swoje problemy.

Niestety taka rzeczywistość:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
My wystawiliśmy z mokrymi i nie zabrali..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tez choinke wystawilismy z mokrymi i nie zabrali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do mieszkaniec.
Możesz mi wierzyć . Nie jestem sfrustrowany ale wku... .

Do gminy mogę zgłaszać swoje uwagi wtedy, gdy będą tam pracować ludzie, którzy nie będą z mieszkańców robić debili, cyt. "

Grzegorz Rek, kierownik zespołu komunalnego i gospodarki odpadami w żukowskim magistracie przekonuje, że gminie zależało na oszczędnościach i utrzymaniu dotychczasowego poziomu stawek za śmieci.

- Stawki za odpady pozostają w naszej gminie na poziomie nie zmienionym od wprowadzenia tak zwanej ustawy śmieciowej mówi Grzegorz Rek. Dotąd często zdarzało się, że firma wywozowa wykonywała kurs, mimo że pojemniki na szkło czy papier były zupełnie puste lub wypełnione tylko częściowo. To generowało koszty. Uznaliśmy, że sensowne będzie ograniczenie częstotliwości odbioru tego rodzaju odpadów, tym bardziej, że funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki, gdzie w razie potrzeby każdy może bezpłatnie oddać dowolną ilość makulatury czy szkła. " - Ekspress Kaszubski

Ten człowiek wmawia nam, że to dla naszego wspólnego dobra podjęto taką decyzję i właściwie to mamy się cieszyć. Skąd on to wie, czarodziej ?
Fakt. Mam jeszcze szałerek i jak już nie będę mieścił śmieci w garażu to mam alternatywę - zapełnię szałerek. I jak twierdzi ten gminny fachowiec, mogę je ( śmieci ) sobie zapakować do samochodu i gdzieś zawieźć. To zlikwidujmy całkowicie zorganizowany wywóz śmieci ! Paranoje ! Ile z tych śmieci znajdzie się w lesie ?
Należy się bać, bo nikt nie wie jakie decyzje w przyszłości zostaną podjęte przez urzędników gminnych dla naszego dobra !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieję, że to wszystko się szybko unormuje, a jak nie to chyba nawet ja stracę wiarę ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całą ta polityka z wywozem śmieci skutecznie mnie zniechęciła do ich segregacji. Zrezygnowałem z tego. Teraz nie segreguję, mam dwa, duże pojemniki, które z reguły wystarczają na dwa tygodnie i spokój.
Co do Saniportu, to muszę przyznać, że pierwszy raz zdarzyło się, że firma wywożąca śmieci wstawiła na miejsce do wiaty pojemniki, więc jak na tą chwilę duży +. Zobaczymy jak będzie dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie też poprzednia firma, dosłownie wrzucała pojemniki w wyznaczone miejsce.

Duże pojemniki według mnie nie rozwiązują problemu, którym w lecie będzie smród...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co z choinkami ? zabierają, bo słyszałam,że jest z tym problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ty xyz jestes jakims zje... w kazdym watku masz cos do powiedzenia na kazdy temat. wez sie do jakiejs roboty bo zygac sie chce od twoich madrosci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dziś dzwoniłam do UG w sprawie choinek śmieciarki mają obowiązek zabrać je z mokrymi , gdyby nie zabrali proszę dzwonić do UG i żądać wywozu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
baninianka
Do Twojej wiedzy, xyz to ktoś zupełnie inny niż XYZ. IP, mówi Ci to coś? Pewnie nie, bo po sposobie wyrażania przez Ciebie "myśli" widać wyraźnie, że wolałaś inne rozrywki niż nudne chodzenie do szkoły i uczenie się.
I nie używaj nicka "baninianka" bo wstyd całej wsi przynosisz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Generalnie forum jest od wolnego dyskutowania na różne tematy, więc XYZ ma prawo wyrażać swoje zdanie czy poglądy przy każdym wątku. On jako jeden z nielicznych forumowiczów jest przynajmniej na nim zarejestrowany i trzeba przyznać - aktywny.
Ty natomiast baninianko niestety nic nie wniosłaś pozytywnego do dyskusji, tylko obraziłaś drugą osobę, co raczej może źle świadczyć o Tobie. Szczególnie kobiecie nie przystoi takie zachowanie. Chcę Ci również pogratulować - wpisałaś się na listę frustratów wylewających żółć na tym forum.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pod poniższym linkiem znalazłem wyjaśnienie co do wywozu naszych śmieci:
http://radabanino.pl/informacje/308-wywoz-odpadow-raz-jeszcze-wyjasnienie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedź naszego radnego nie wyjaśnia niestety :

1/ Dlaczego utrzymanie dotychczasowych zasad miałoby skutkować podwyżką cen ?

2/ Czy odnosząc się do decyzji podjętych przez byłą " władzę " nowy Burmistrz będzie próbował zmienić ten stan rzeczy i zorganizuje nowy przetarg szukając tańszego wykonawcy usług ?

3/ Dlaczego argumentem mają tu być koszty ponoszone przez rodziny wielopokoleniowe skoro już teraz są bardzo uprzywilejowane ?

Przypomnę, że ceny za wywóz śmieci kończą się na rodzinach 4 osobowych, które płacą tyle samo co osób np. 12 zamieszkałych na jednej posesji mieszkańców, choćby te osoby były znacznie lepiej uposażone od tych mniejszych rodzin ?

4/Czy gmina podejmuje jakiekolwiek kroki by wyeliminować nieuczciwych mieszkańców i ściąga należności od tych którzy :

- dotychczas nie zadeklarowali wywozu śmieci
- oszukują przy segregacji śmieci
- badają jak niektórym rodzinom wystarcza w zupełności mały kubeł na wszystkie śmieci ? Nadwyżki są spalane ?

Bardzo łatwo jest tłumaczyć się działaniem byłej władzy ale czas już się wziąć do pracy ku nowej świetlanej przyszłości !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
do XYZ
Przepraszam, ale chamstwo proszę pozostawić w swoich czterech ścianach i proszę nie otwierać drzwi by się nie rozpełzło po okolicy !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Może jeszcze nie wieszajmy psów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Koti
Rzeczywiście, racja. Porównanie naszych władz - niezależnie od szczebla i etykietki partyjnej (włączając również rzekomą niezależność) - do burdelu, alfonsów i dziwek, było z mojej strony chamstwem wobec tych drugich. Oni przynajmniej nie udają kogoś, kim nie są.
Chamstwem i arogancją jest też na pewno to, że ani poprzednie, ani obecne władze gminy nie uznały za stosowne wcześniej łaskawie podzielić się ze swoimi uniżonymi poddanymi informacją o swoich planach (nie wspominając już o ich skonsultowaniu), stawiając nas przed faktem dokonanym dosłownie na kilka dni przed wejściem zmian w życie.
A efektem będą sterty papieru i szkła w lasach, wyrzucane tam przez tych, którzy nie mają ich już gdzie trzymać.

@Mieszkaniec
Ile, Twoim zdaniem, czasu należy im dać, skoro z 'wyjaśnienia' pana radnego jasno wynika, że obecne władze mają nas równie głęboko w poważaniu, jak szemrana klika Żurawicza? 100 dni? Pół roku? Rok? Czy może należy potulnie spuścić wzrok i czekać do kolejnych wyborów, kiedy przyjdzie nam wybierać... ok, nazwę to delikatnie, mniejsze zło, spośród tej samej zgrai cwaniaczków. A przyjdzie, bo ordynacja wyborcza + przepisy dot. finansowania działalności politycznej zostały tak skonstruowane, aby praktycznie nikt z zewnątrz - może z wyjątkiem Stokłosy i jemu podobnych - nie miał żadnych szans.

Oczywiście, Stokłosa i jemu podobni, nie będą tracić czasu na zabawę we władze gminne lub powiatowe, bo prościej im dać w łapę jednemu lub drugiemu karierowiczowi i mieć problem z głowy. Nie wierzysz? To popatrz sobie na skrzyżowanie przy Biedronce, albo prześledź przebieg konsultacji dot. usytuowania OMT.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
jest w tym trochę racji, ale razić niektórych faktycznie może język (mnie akurat nie). Sam jestem zwolennikiem sytuacji, kiedy władza, na jakimkolwiek szczeblu, pełni rolę służebną względem obywateli, a nie odwrotnie

mam nadzieję, oby, że obecna ekipa pod wodzą pana Kankowskiego, po pierwsze, konsultować będzie ze społeczeństwem planowane posunięcia, jak również będzie się z nim komunikować pod kątem dokonywanych decyzji - niby takie proste i oczywiste, ale jakże życzeniowe.....
trochę jak odkrywanie ameryki po latach...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dyrr: naiwniak ;]

Myśleliście, że coś się zmieni po wyborach. Co najwyżej będzie gorzej chyba, że się chce coś zrobić. A o to przykład.

http://polskiepiekielko.pl/nowe-porzadki-nowego-prezydenta-wiceprezes-zarobi-o-11-444-zl-mniej/

Dla Radnych:

http://polskiepiekielko.pl/debicki-radny-oddal-diete-na-cele-spoleczne/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mało znaczący gest. Osobiście nie jestem przeciwny wynagrodzeniom za
pracę. Szum medialny jaki został wywołany tą decyzją odwrócił uwagę
mieszkańców od cicho i szybko zatwierdzonej uchwały. Za pół roku
zobaczą jak np. w środku osiedla mieszkaniowego rozpocznie się budowa
spalarni śmieci. A w UG będzie informacja, że nikt z mieszkańców nie protestował jak był na to czas.
Stara dobra i skuteczna metoda zawsze działa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Włodarzy z Żukowa i okolic nawet na taki gest nie stać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry