Widok

Hashimoto a branie jodu w ciąży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, czy orientujecie się, czy mając hashimoto można bezpiecznie brać jodid w ciąży?Moja endo przepisała mi go w dawce 150 ug już od 6 tyg ciąży (biorę oczywisćie też euthyrox),ale ostatnio zaczęłam czytać, że przy hashimoto jod w ciąży jest niebezpieczny. Jestem teraz w 13 tyg i martwię się tym trochę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
brałam przez całą ciążę i podczas karmienia piersią
faktycznie jest niebezpieczny ale podobno chodzi o zdrowie dziecka, trzeba wybrać mniejsze zło...
ja brałam chyba 100 jodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też miałam przepisany przez endokrynologa pomimo Hashimoto. Moja lekarka stwierdziła, że ja swoją chorobę już mam, a teraz ważne jest dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla CIebie jod jest szkodliwy, ale dobry dla dziecka. Ja tez bralam, dopoki nie zaczelam brac witamin dla kobiet w ciazy, bo tam jod juz jest, tylko trzeba brac te z opdowiednia dawka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za odpowiedzi dziewczyny. No moja endo tez mowi ze ten jod to dla dziecka,ale na forum hasimoto na gazeta.pl wyczytalam, ze niby jod dla dziecka wlasnie nie jest dobry w ciazy, jak matka ma hasimoto, i ze endokrynolodzy sie mylą zapisując go. I juz sie zakrecilam szczerze mowiac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dostałam jod w dawce 100 , od samego poczatku tak jak dziwczyny pisza chodzi o dziecko, 4 miesiace temu urodzilam sliczna zdrowa córeczke i od momentu kiedy nie karmie piersia jodu juz nie biore, choc powiem szczerze ze czulam sie po nim o niebo lepiej ;]
image
image
Bianka & Vincent ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, no lekarze po 10 czy ilus tam latach studiow sie myla, najlepiej wiedza mamusie na forum;) Zaufaj lekarzowi:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jod w ciazy gdy masz haszimoto nie jest wskazany

tak twierdzi profesor pod ktorego opieka sie znajduje

ja nie bralam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi też lekarka zakazała brać jod. kazała zwracać uwagę czy jod jest w witaminach dla ciężarnch. na Twoim miejscu bym nie brała.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no oczywiscie jeżeli w witaminach już jest jod to wtedy jodid nie jest potrzebny, trzeba spojrzeć na skład witamin ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli zdania podzielone, już ten jod biorę od 2 miesięcy ale ostatnio tak mnie wątpliwości napadły, bo ponoć endokrynolodzy różnie z tym mówią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez nie brałam
a nawet jak kupilam Materne ( tam jest jod)
to moja endo Gross-Tyrkin kazała natychmiast zmienic na Prenatal tóry go nie zawiera

podobno bardziej moze zaszkodzic mamie niz pomoc dziecku
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To bardzo dziwn bo tez chodze do Gross-Tyrkin i mi sama zapisala jod na recepte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a chyba z tym jodem to wszystko zalezy w ktorym stadium jest H.

no i co zle dla matki moze byc zbawienne dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam jedynie Euthyrox w odpowiedniej dawce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez chodziłam do gross-tyrkin i kazała mi brac jodid..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam, podobno dobrze wpływa jod na mózg dziecka
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to faktycznie dziwne ale mi własnie nie pozwoliła
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja przyjaciółka (8. miesiąc) ma Hashimoto, lekarka zakazała jej brać jod, co więcej - zaleciła, żeby nie wyjeżdżała nad morze (jest z Warszawy)... więc różnie z tym jest.
Ale wydaje mi się≤ że lepiej słuchać swojego lekarza i nie sugerować się tym, co zaleca się innym. Każdy organizm jest wyjątkowy.
Powodzenia :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam, bo nie chcę zakładać kolejnego wątku :)

Mam pytanie do bardziej doświadczonych, otóż dzisiaj okazło się, że oprócz niedoczynności tarczycy, prawdopodobnie Hasimoto (według badań z krwii, potwierdzić muszę jeszcze poprzez usg), ale pytanie moje jest takie, lekarz zapisał mi jodid, ale tak czytam, że przy hasimoto to nie jest wskazne, czy się mylę, albo może jak zwykle źle zrozumiałam, lub przekręciłam :/

Jak ktoś coś wie, prosiłabym o pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja endo zapowiedziała, że jeśli gin zleci dla dobra Maleństwa branie jodu, to mam brać, bo plusów dla Maleństwa będzie więcej niż minusów dla mnie.
więc chyba możesz wierzyć w umiejętności swojego endo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja endo tez kazala mi brac jod od 12tc, albo jako jodid albo w witaminach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i w ciąży i teraz przy karmieniu biorę jodid w określonej dawce (w zależności od dawki euthyroxu)
poza badaniami hormonów w ciąży ze dwa albo trzy razy też poziom przeciwciał określałam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie brałam jodu ani w ciąży ani przed a mam niedoczynność i hashimoto. faktycznie wszystko zależy od lekarza....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko, że ja nie jestem w ciąży (zapomniałam napisać ;)) i tak się zastanawia czy to normalne branie przy hashimoto jodid :)

którś też tak miała? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jodid przy hashimoto zalecany jest tylko w ciąży.Matce szkodzi,ale jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka.Jeżeli nie jesteś w ciąży a masz stwierdzone hashimoto powinnaś unikać wszystkich suplementów diety które zawierają jod.
Ja od 4 tygodnia ciąży przyjmowałam jodid,a od 12-stego tygodnia femibion(z zalecenia mojej Pani endokrynolog)w tych tabletkach jest zawarta odpowiednia dawka jodu więc jadid odstawiłam.
A teraz trochę z innej beczki.Dziewczyny które maja hashimoto,ile przytyłyście w ciąży?Czy po porodzie udało sie Wam zrzucić nadprogramowe kg?

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam haszimoto

nie bralam jodu w ciazy

w ciazy schudlam

pod koniec ciazy wazylam tyle co przed ciaza

po porodzie jeszcze mniej

ale ja mialam ciaze z przygodami i urodzilam w 34 tyg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo Jodu zawierają Nasiona z Konopi zawierają wysoki poziom białka i korzystnych steroli roślinnych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Zawierają NIEZBĘDNE NIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE (NNKT) omega-3 i omega-6. NNKT mogą wpływać na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.Łyżka mielonych ziaren ok. 20 g zawiera 160 µg jodu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz prawidłowego metabolizmu, a także jest niezbędny w czasie ciąży podczas rozwoju płodu. Jod jest składnikiem mineralnym niezbędnym do syntezy hormonów tarczycy trójjodotyroniny i tyroksyny. Niedobór jodu w diecie prowadzi do niedoczynności tarczycy, a u dzieci powoduje również zaburzenia w rozwoju układu nerwowego. Dzienna zalecana przez WHO dawka jodu wynosi 150- 200 µg. Nasiona stanowią doskonałe uzupełnienie diety zarówno dla dzieci, osób dorosłych i kobiet w ciąży !! Produkt wegański 100% organiczny ! więcej informacja na http://www.konopiafarmacja.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja brałam jod w ciąży w suplemencie mama dha premium +, bo tam ten jod jest w dobrych miligramowo proporcjach, które mi nie szkodziły a pomagały dziecku. Synek urodził się zdrowy i mi też nic nie było. Poza tym z tego co pamiętam to ten preparat też zawierał oleje dha i magnez a mnie łapały wtedy okropne skurcze w nogach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Magda, Lukrecja,... i parę innych. Ach te reklamy i rozdwojenie jaźni? Nie można się podpisać tak samo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry