Widok

I co z biedronka.

I co z ta biedronka w bojanie? Na wiczlinie jest ekstra, lepsza niz w chwaszczynie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
No jaki inteligentny jeseś, sam sobie odpowiedziałeś
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dziś widziałam,że na nowo ogradzają teren gdzie miała powstać biedronka w Bojanie.Czekam na szybkie otwarcie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zakupy na wigillie w grudniu 2014 robimy w biedronce BOJAŃSKIEJ. Teraz już chyba z terminem uprawomocnienia się poczekali dość długo.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ruszyli z budową :-)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2
No i niech sie Groszek kula :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
No !!!

Kur.. Wkońcu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Osobiście uważam tę inwestycję za zbyteczną. Ale zapewne jestem w mniejszości. Dyskontowe jedzenie to straszny syf..... Zawsze namawiam aby w trakcie zakupów poczytać skład na opakowaniach.... tablica Mendelejewa. A poza tym takie sklepy zabijają okoliczny handel. Taki Mcdonald w handlu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 19
zapewne ta wypowiedz jest przedstawiciela sklepu groszek.Pytam czym on się różni od biedronki?Nie interesuje mnie okoliczny handel ale mój portfel.Bardzo się cieszę,że nie będę musiała jeżdzić do Chwaszczyna.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
Powiem tak. Strasznie głupia riposta. Moje odmienne zdanie w żaden sposób nie uprawnia Pani do wyciągania wniosków że jestem pracownikim Groszka. Może Pani jest pracownikiem Biedronki?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mamy wolny rynek, kapitalizm, niech te czynniki zdecydują o tym kto jest lepszy ;) Komunistyczna mentalność, każąca kupować u groszka czy kupować w biedrze to już nie te czasy:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie jestem pracownikiem biedronki,napisałam wyrażnie że nie obchodzi mnie handel lokalny tylko mój portfel.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
To takim razie pisze Pani bez zrozumienia tego co pisze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
a co tu jest do zrozumienia
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ruszyło i oby jak najszybciej nastąpiło otwarcie. Nie przejmujcie sie atakami wielbiciela Groszka-jak nazwa mówi teraz będzie zarabiał grosze.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Atakami? Jakimi kuźwa atakimi? Ja się pytam jakim prawem jakaś baba po mojej wypowiedzi śmie sugerować że jestem pracownikiem groszka? Czytajcie tekst ze zrozumieniem. Ja po prostu nie przepadam za jedzeniem z Bidy chociaż czasami też coś tam kupię. Wolę jednak czasami zapłacić więcej i kupić coś np od rolnika czy lokalnego wytwórcy zdrowszej żywności. Tyle.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
mówią uderz w stół a nożyce się odezwą, i ze złości taki przeciwnik biedronki musi wyzywać"jakaś baba".Jest mi przykro ,że tak to boli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wypowiedzi nie mają nic wspòlnego z tematem.

Zamykam :-) :-) :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
co Jacek dzwonił ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie biedronka ! to TESCO !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak ktoś nie chce kupować w biedronce,to niech nie kupuje. Na litość boską, po co tyle jadu. To że powstaną miejsca pracy,trochę więcej podatków do kasy gminnej wpłynie, to już każdego gó*** obchodzi. Tylko to że będzie miał wybór czy kupić lepszej jakości jedzenie czy gorszej.... Ludzie dostają wybór a zaczynają marudzić, chyba do czasów kolejek po papier toaletowy co nie którym tęskno...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pomyśl o tym trochę szerzej. Miejsc pracy nie przybędzie - prawdopodobnie sklepy z okolicy (nie tylko w Bojanie) splajtują - wystarczy łatwo policzyć ilu ludzi straci w tym momencie pracę, a ilu zyska. Więcej pieniędzy wpadnie do kasy gminnej - piszesz - ta sama sprawa co wyżej. Kapitał Biedronki nie jest krajowy, więc wszystkie podatki nie idą do gminnej kasy.

Osobiście mam mieszane uczucia co do powstania tego sklepu.
1. Szkoda mi ludzi, którzy prawdopodobnie stracą pracę po jakimś czasie.
2. W wiosce zrobi się tłoczno, ludzie zaczną z okolicy przyjeżdżać na zakupy.
3. Na plus jedynie pozostaje fakt, że będzie pod ręką, ale ja i tak robię zakupy po drodze z pracy. Jak potrzebuję czegoś z biedronki to wjeżdżam po drodze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
1. A ile masz tych sklepów spożywczych w Bojanie? Ile tam ludzi pracuje? Właściciel może zawsze przekwalifikować się i sprzedawać inny asortyment. Jacek pewnie coś już ma w planie bo dla jego działki zmieniły się warunki zagospodarowania. Może tam otworzyć każdą usługę.
A inni? Im większa konkurencja tym lepiej dla Nas.
Biedronka też musi kogoś zatrudnić, więc nie będzie tak źle.
2. A myślisz, że Koleczkowo, Bieszkowice jadąc do Lidla albo Biedronki w Chwaszczynie jedzie przez Gdynię czy Bojano? Jestem przekonany, że i tak przez Bojano.Jesli będzie dobrze zaplanowany wjazd/wyjazd, korków nie powinno być.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
ad. 2 Koleczkowo zjeżdża samochodem na Chylonię - bliżej niż do Chwaszczyna i większy wybór:)
Wracając do meritum sprawy - też sądzę, że w Biedronie znacznie więcej osób znajdzie prace niż w kilku małych sklepikach, które łącznie zatrudniają parę osób. Zresztą nie przesadzajmy - dyskonty nie mają najlepszej jakości, część ludzi będzie chciała asortymentu wyższej jakości - i tu szansa dla sklepikarzy.
Co do podatków, to chyba nie do końca tak - nawet podmioty zarejestrowane w obcych państwach muszą płacić lokalny podatek od nieruchomości, podatek VAT, podatek dochodowy od zatrudnionych tam pracowników itp.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
No popatrzcie na sklepy na wiczlinie. Wybudowali biedronkę, a pobliski sklep ma się wspaniale, nawet rozmawiałem z sprzedawczynią, mówiła że obroty się nie zmniejszyły. Powstała również Alma, lokalne sklepy upadły? Nie, ruch tam dalej kwitnie. Więc to że biedronka zabije okoliczny handel to mrzonka....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podatek vat płacisz wg siedziby, a dochodowy też wg siedziby, następnie urząd rozsyła wg miejsca zamieszkania pracowników, więc się tak nie ciesz tymi podatkami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam!
1. Nie jestem przekonana, czy artykuły typu owoce, warzywa, pieczywo, nabiał w Biedronce są bardziej napakowane chemią niż te u Jacka. Trudno się spierać, chemia jest wszędzie.
2. Wielbiciele BIO żywności i tak nie zaopatrują się u Jacka.
3. Nie mam osobistych sentymentów ani antypatii do właściciela "Groszka", bo nie znam człowieka, ale wierzę, że od dawna oswajał się ze świadomością rychłej konkurencji, bo Bojano się rozwija... ale z całą pewnością będzie funkcjonował dalej z powodzeniem!
4. Z punktu widzenia samotnej mamy dwójki dzieciaczków, o ile tablica Mendelejewa nie sponiewierała mojego zdrowia, to różnica cen w Biedronce i Groszku niejednokrotnie wyrzuciła mnie z papci!! - przepraszam za kolokwializm.
5. Nawet niewielka Biedronka zatrudni więcej osób niż "Groszek" i "U Ilony" razem wzięci... zakładam, że oba sklepy pozostaną, więc kolejne osoby znajdą pracę.

Tak na marginesie, wesołych Świąt wszystkim życzę!!:)
Odi profanum vulgus... et arceo.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście,że Biedronka i Jacek mogą normalnie egzystować obok siebie,,ale tylko jeśli pan Jacek wprowadzi towary z tzw.wyższej półki,których nie ma w Biedronce:dobre,swojskie wędliny,sery dojrzewające kozie i owcze,twarogi robione tradycyjną metodą,pyszne ciasta domowego wypieku,chleby na zakwasie,jajka od gospodarzy ,świeże ryby,różne rodzaje mąki itp.....coś takiego jak Alma i sklep eko w jednym.Jeśli będzie miał półkę z żywnością dla alergików,bezglutenową,z różnymi rodzajami mleka roślinnego i kasz.Takie rzeczy się teraz sprzedają,a w Biedronce jeśli w ogóle są,to ich jakość jest marna.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Groszek to też sieciówka która zmniejsza obroty lokalnym sklepikarzom, idąc tym tokiem rozumowania doszlibyśmy do wozów drabiniastych i latarń na gaz na ulicach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
jajka to lepsze od kury...niz od gospodarza...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobrze że są jeszcze tacy w Bojanie którzy nie myślą kategoriami wstecz XX w.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
a co to znaczy "kategoriami wstecz"?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś zna przewidywaną datę zakończenia inwestycji?

pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nikt nie zna ? W tym tempie co robia to licze poczatek lipca ;)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
I przyjdzie Głódź święcić Biedre i pochować Groszka :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2
amennn,i będzie powód do wypicia,niech tylko nasz kochany biskup uważa na co siada
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przecież Biedronki nie będzie, to wszystko plotka....
:D
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jedz do chwaszczyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Debata wyborcza 17 kwietnia godzina 14.15 (14 odpowiedzi)

Nareszcie będzie szansa na merytoryczne porównanie kandydatów.

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

do góry