Widok

I komunia św.

czy ktoś się orientuje czy dzieci z II klas będą szły w tym roku do I komunii św.? czy dopiero w III klasie ze względu na to że jest wiele sześciolatków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym roku w naszej parafii nie odbywały się Komunie Sw.,ponieważ
dzieci będą przyjęte teraz w 3 klasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy wiadomo coś o naukach dla dzieci do komunii z innych szkól ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W czwartek po mszy wieczornej jest spotkanie dla rodziców dzieci idących w tym roku szkolnym, do komunii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po mszy na 17-tą czy 18-tą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale to idą do komunii dzieci z III klas czy II ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brak mi słów! Chcecie posłać dzieci do I komunii i nie wiecie kompletnie nic o życiu kościoła, o tym w której klasie dzieci mają przyjąć komunię, kiedy jest zebranie rodziców w tej sprawie! Nic? To po co ten sakrament? Żeby się pokazać, dla kasy, no już nie wiem? Bo wstyd przed ludźmi? Nie chcesz, nie chodź do kościoła. To indywidualny wybór i ja to rozumiem. Ale bądź konsekwentny w swym postępowaniu i nie przyjmuj sakramentów świętych bo to szczyt hipokryzji!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6
to moja sprawa czy chodzę czy nie chodzę i dlaczego chcę wysłać czy nie, a tylko kulturalnie się pytam na forum, więc chyba nie jest to problem odpowiedzieć merytorycznie, albo po prostu nic nie pisać
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10
odpowiedziałam Ci merytorycznie. nie pytałaś się o jakąś bzdurę tylko sakrament święty. ok, nie chciałam Cię ani obrazić ani umoralniać tylko wskazać pewną nieprawidłowość postępowania. a zamiast pytać się na forum o tak ważną sprawę może lepiej przejdź się do kościoła. ale wiesz gdzie on się znajduje? czy wolisz żeby ci merytorycznie odpowiedzieć?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
nie osądzaj ludzi jak ich nie znasz, nie zamierzam opowiadać mojej historii na forum, chciałam tylko uzyskać info i dziękuję tym mamom, które bez zbędnych komentarzy informacje przekazują :-)
A z katechetką jeszcze będę właśnie rozmawiać. Miłego dnia wszystkim niesfrustrowanym mamom :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozumiem gorzkie słowa, ale nie wszyscy mogą uczestniczyć we mszy świętej w Baninie. Z drugiej strony zawsze można zapytać w szkole Pani katechetki o wszystkie szczegóły.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszystkie dzieci mają Komunię w 3 klasie. Jeżdżę do innego Kościoła, więc też nie miałam pojęcia o jakimkolwiek zebraniu w czwartek. Jeżeli coś takiego jest organizowane, to powinno się rodziców lepiej informować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Oczywiście, ksiądz powinien wynająć auto z megafonem i jeździć po wszystkich uliczkach. To chyba jest w waszym interesie, mamuśki - dowiedzieć się. Poza tym zamiast siedzieć pół dnia na pudelku to może odwiedź stronę parafii i zajrzyj do zakładki ogłoszenia parafialne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Brawo Kasiu, nic dodać nic ująć. Dziwię się tylko dlaczego chodząc do innego Kościoła chce posłać dziecko do komunii w Baninie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Matko, co za ludzie. Pewnie w wolnych chwilach palą też czarownice...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Cicho, nie dyskutować! Matka Boska Banińska do Was przemówiła...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu, Ewo ksiądz nie musi jeździć z megafonem, wystarczy gdy na lekcji religii przekaże się dziecku taką informację, ewentualnie wpisze do zeszytu informacji. Jak potrzebują na coś kasy, to wiedzą, jak informować ludzi.
A to, gdzie chodzę do Kościoła, to moja sprawa "wielkie katoliczki" i gdzie moje dziecko pójdzie do Komunii- ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Nie oceniajcie po sobie ludzi, skoro spędzacie na pudelku, forach i innych portalach tyle swojego czasu, bo nie pracujecie, to Wasza sprawa. Najważniejsze, że wszystko o wszystkim i wszystkich wiecie najlepiej, ale skoro nie macie nic ciekawego do przekazania, to może zamiast oceniać ludzi i wylewać swój jad, ugryźcie się czasami w swój wielce katolicki język.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak sobie myślę, że pisałaś ten komentarz patrząc w lustro.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Szanowna P. mamuśka może lepiej jak co niektórzy ugryzą się w ten paluszek. I oczywiście popieram twoją wypowiedz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
czy to jest jakiś zwyczaj, że z okazji I komunii, daje się księdzu prezent?? ja pierwszy raz słyszę o czymś takim...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
w tym roku decyzja metropolity gdanskiego komunie zostały odwolane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale koperty trzeba i tak złożyć w zakrystii. Tak słyszałem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry