Widok

Idą wybory !!!

Radzę wszystkim zastanowić się nad wójtem gminy .Obecny wójt
zorganizował dużą koalicję do rady gminy , aby mógł jeszcze bardziej opróżnić nasze kieszenie .Zrobiono co prawda trochę drogi ale przy
wydatnej pomocy mieszkańców ,natomiast opłaty wzrosły a po wyborach
na bank podniesie pod różnymi pozorami a i o własną reklamę zadba .
Na razie parę osób jest w radzie gminy w opozycji i to nas ratuje ,
ale przykłady takie jak opłata za halę będą się mnożyć .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12
Mnóż, mnóż bo nie wiemy.
Jesteś jakimś frustratem, który kandyduje z konkurencyjnego komitetu?
Macie jednego kandydata na radnego mniej, i to już nie jest "duża koalicja"? Trudno, pogodzić się z faktami że mieszkańcy chcą zmian, zmian na lepsze. Poprzednia rada z poprzednim śp. wójtem rządziła słabo mało efektywnie, my chcemy bardziej efektywnej władzy która potrafi współpracować z mieszkańcami a nie traktować Nas jak ciemną masę i wprowadzać swój dyktat. Bez inicjatyw mieszkańców i kasy z gminy byśmy mieli gów.. nie drogi i raz do roku rozwalone zawieszenie. Jak byś się trochę zainteresował tematem dróg to byś nie pisał głupot o drenażu kieszeni. Jak ktoś nie miał to nie dawał.

"Na razie parę osób jest w radzie gminy w opozycji i to nas ratuje ,
ale przykłady takie jak opłata za halę będą się mnożyć ."
Pisz prawdę.
To grupa wójta jest w mniejszości w obecnej radzie gminy i jej plany rozwoju są lekko to nazwać torpedowane przez grupę "oldbojów" Szemudzkich.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8
Panie "adi"
Pan się również nie zainteresował tematem dróg. Proszę zajrzeć do drugiego wątku i jeszcze raz przeczytać.
Jaki postęp? Mogła być dotacja drugie tyle? Mogła, ale wniosku nikt nie złożył.
Mogła być tańsza technologia, którą podpowiadałam na wiosennym zebraniu, a dzięki której odcinek asfaltu mógł być 2-3 razy dłuższy? Mogła.
Obejrzał Pan chociaż te materiały, zapoznał się z nimi? A można było zrobić za te pieniądze całą Na Dambnik i Majora Bojana. I to nie jest drenaż kieszeni i kasy gminnej?
Materiały znajdzie Pan tu
https://www.facebook.com/KordylewskaMalgorzata
Pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12
Pani już się tak nie udziela po kompletnej kompromitacji w swoim wątku. Odpowiedziała Pani tylko na wygodne sobie pytania, większość pozostawiając bez odpowiedzi.
Ba zgłosiła Pani swój wątek do moderacji gdzie z ponad 100 postów pozostało 65. Między innymi wycięto posty Pana Jacy który dokładnie opisał jak były budowana droga na Dambnik. !!!
To że Pani głos nie został usłyszany, to Pani niestety problem i Pani awanturniczego stylu zachowania którego popis dała Pani na spotkaniu wiejskim, który to został potwierdzony przez niektórych forumowiczów. Szkoda że to nie Pani jest inicjatorem budowy dróg w Bojanie i to Panią boli najbardziej.Nie będzie Pani zmieniała rzeczywistości moderując niewygodną dla siebie prawdę.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9
Proszę Pana,
te wpisy w żaden sposób nie były dla mnie niewygodne. To było najlepsze świadectwo jakim elektoratem dysponują przeciwnicy i do jakich metod się posuwają by zdyskredytować konkurencję. O ich braku znajomości Regulaminu Forum i netykiety nie wspomnę.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8
No ladnie sie nam tu Pani przedstawila przed milionami sluchaczy.
Sie juz nie pograzaj.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
adi - czy mógłbyś tak ad rem a nie ad personam? Mnie też drażnią absurdalne decyzje ws dróg - np. żółte płotki wzdłuż drogi od Chwaszczyna po Koleczkowo. Cały czas nurtuje mnie po co są i kto na tym zarobił
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
@abc - właśnie braku merytoryki szukaj w wątku o MK, tam postawiono konkretne pytania bez odpowiedzi. Część odpowiedzi została udzielona, ale wysoce niemerytorycznie i niekompetentnie.
Ad persona - MK cały czas na wójta nadaje, taką ma metodę na kampanię (brudna). Po prostu za mało ma swoich zalet dlatego stara się oczerniać innych. Poza tym najciekawszych postów z końcówki wątku już nie ma, tam MK poszła na wymianę zdań i przepadła.
Jeszcze raz i ostatni odnośnie dróg.
1)Drogi w Bojanie to zasługa mieszkańców i radnych którzy koordynowali prace.
2)W gronie organizatorów nie było MK. Wójt wspomógł inicjatywę mieszkańców.
3)Drogi są.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
metodą blokowania prawdy daleko się nie zajedzie .W lesoku nie ukazało
się sprawozdanie za wykonanie budżetu i co na to rada gminy .Wójt już w tym momencie powinien być odwołany .Że nie wszystko jest jasne
i transparentne wiedza nie tylko wtajemniczeni .A co hali sportowej
to powinien być wyłoniony z konkursu człowiek który miałby jakąś
wizję aby ta hala żyła ,zarabiała i przynosiła korzyść mieszkańcom ,na razie
pustka i wysoka cena za wynajem nic nie zmieni .T jeden z przykładów pazerności .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
ad 2) sala zatrudniamy rasowego managera - zgoda.
Koszty managera w dobrej restauracji.
-ok. 10 tys. zł miesięcznie wynagrodzenie.
-samochód służbowy
-komórka, laptop + internet.
Koszty przez pierwsze 3 lata (+samochód) to ok 14 tys. miesięcznie.
Rocznie to daje 12x14tys = 168 tys zł.
Ile musi zarobić manager?
Wynajem sali standard czyli bez managera.
liczmy po kwocie wyższej ponieważ promocje się skończyły i będzie to 80 zł/h.
Dziennie liczymy max od 17-22 czyli 5h. + siłownia i inne.
Boisko dzielone na 2.
Sala może zarobić 5x80x2 = 800 + 200 = 1000 zł. za dodatkowe usługi(super optymistycznie), sala robi 5 dni w tygodniu to 16tys miesięcznie. 192 tys. rocznie to sporo. Oczywiście w wariancie super optymistycznym.
Różnica 2 tys.zł/msc - mało. Aby sala zarabiała to muszą być ekstra eventy typu koncerty itp. Kto na nie będzie przychodził aby się opłaciły ? Już widzę jak pół Bojana co sobotę biegnie na salę...
Wniosek po co manager? W wielu szkołach wynajęciem sali zajmuje się sekretariat dyrektora i naprawdę z tym nie ma żadnej filozofii. Pani woźna kasuje za jednokrotne weście i po sprawie. Szkoła zamiast zarabiać mniej, zarabia więcej.

Ad 1)
http://www.bip.szemud.pl/download.php?file=2014-09-15-08-47-57_1_38651.zip&name=Sesja LVI - 17.06.2014 (JPG sp
Rozpakować i przeczytać. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Manager w sali sportowej w Bojanie za 10 000 zł miesięcznie + dodatkowe profity Zgadzam się z Adi, to zadani dla szkoły, woźnej i sprzątaczki.
Koszty eksploatacji znajdują się na odczytach liczników i tyle.
Mamy prawo poznać koszty , w tym wynagrodzenie faceta i kto nim jest, w jakim trybie został zatrudniony.
A MK, jeżeli zna się też na technologii budowy dróg, to trzeba się bać.

Uznanie dla komitetu budowy dróg.
Może w tym Bojanie powstanie jakaś sprawnie działając zespół i skrzyknie tych, co chcą coś dla nas dobrego zrobić.
A propos. Wczoraj w I programie TVP był niebanalny film o Żydach. Niebywałe, jak byli solidarni względem siebie i pomocni, nasza "Solidarność" przy tym jest pustym hasłem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
A Ty Koba ten filmik do ktorego link podrzuciła MK obejrzałeś, bo ja tak. Kobieta podsuwa pomysł dzieki któremu zamiast 1 km możemy mieć 2 lub 3. Droga asfaltowa tyle że na innej podwalinie. Skoro inne gminy korzystają i oszczędzają, to dlaczego nasza nie może? Bo co? Jakiś kolejny manager jak w sali sportowej ma dobrą fuche? Jego nie rozliczysz?
Chwała dla komitetów, odwalili kawał dobrej roboty, ale przy takich kosztach to ile lat zajmie nam budowa tych dróg i le naszej kasy pochłonie? A taniej nie znaczy gorzej, trzeba iść z postępem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
@npl nikt nie neguje pomysłu budowy dróg tym sposobem. Jest ciekawy i zasługuje na uwagę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to sie adi określ. Pomysł jest ciekawy czy pani MK nie ma zalet? Bo dobre pomysły to tez zaleta.
Brudna kampania to jest wtedy kiedy sie kogos oczernia a nie pisze prawde. Czy ona gdzies skłamała? Był złozony wniosek na dotacje? Nie. Zaangazowała się prowadzac rozmowy z potencjalnym wykonawcą i dała info na zebraniu? A wójt też polityk i jak ci w rzadzie też nam rzucił kiełbasę wyborczą. Jakby negocjował z kolejną firmą to mógł z drogami przed wyborami nie zdążyć, a tak się wszyscy cieszymy że coś drgnęło.
Kobicie się raczej szacun należy bo widać prawda dla niej ważniejsza niż wygrana w wyborach.
A czy wątek o okręgu 13 też ona zmoderowała? Wpisy w obu wątkach dobrze o tym wiesz zrobiła ta sama osoba i chyba sie gosciu skapnął że za to jest prokurator i sam poprosił o usunięcie, albo mod to zrobił to z automatu bo niezgodne z regulaminem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Adi określony jest.
Z tego co pamiętam Pani z tym pomysłem wyszła na spotkaniu do wójta, a rozmowy i projekt już był w toku. Poza tym Pani z tym poszła do wójta (nie wiem po co) a nie do komitetu, a wiedziała że tak jest bo kasę zbiera. A teraz pisze, że wójt drenował kieszenie. To jest nie prawda po prostu i z tym się zgodzić nie mogę.
Co do moderacji to się na ogół usuwa jeden post a nie 50! z czego może max 8 było OT.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Do Adi trochę się pomieszało Tobie .Dobry operator hali sam na siebie i salę zarobi .Tylko Debil lub decydent może zatrudnić kogoś na etat
za pensję 10tys zł plus reszta co wymieniasz a nie na prowizji .
Czasy że gdy się stoi czy leży 1000zł się należy minęły , może z wyjątkiem
rządzących .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Obojętnie, etat czy prowizja - to jest koszt. Dobremu operatorowi trzeba dobrze zapłacić. Tak jak dobremu pracownikowi, może tego nie znasz dlatego się tak obruszyłeś? Zatrudnij, znajdź kogoś kto na tym kasę zbije dla siebie i dla szkoły/gminy. Godzina 80 zł dla grupy za godzinę. Powodzenia. Pamiętaj że w tej chwili przy promocyjnej cenie 70zł nie ma pełnego obłożenia. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
A taki ciekawy wątek i zamarł. Co do hali to obłożenie jest chyba pełne, bo chcieliśmy grać w siatkówkę i nie ma wolnych godzin, jest otwarty wątek na ten temat. Co do wójta powiedział, że obowiązuje stawka 70 zł, nasi radni zapewnili, że pilnują żeby nowe już nie promocyjne stawki nie były z kosmosu. Ale jestem ciekaw waszego zdania na temat tego na jaki komitet powinni głosować mieszkańcy Bojana. Generalnie mamy do wyboru komitet obecnego Wójta oraz Wspólnotę samorządową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Wspólnota już pokazała nam jak rządzi i jak to w ich wykonaniu "zgoda buduje". Zastanówmy się sami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
Nie rozumiem tego! Jak masz coś do powiedzenia to powiedz ale prawdę nie kłamstwa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie tu kłamstwa ? Już Wspólnota samorządowa miała swoje "5 minut" A jakie to były rządy niech każdy sam sobie odpowie. Jest nowy wójt który się sprawdza. Dajmy mu większość w radzie tak aby projekty, pomysły mogły być realizowane, a nie blokowane czy też sprzedawany bardzo cenny grunt (żwirownia w Donimierzu) za bezcen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14
Chyba nie jesteś dobrze zorientowany i trochę się Tobie mylą fakty. Wyjaśnij np. dlaczego obecny Wójt nie otrzymał absolutorium za swoją działalność za 2013 i jakie były tego powody i dlaczego zadłużenie gminy wzrosło o ponad 3 mln, a Wójt mówi, że odkąd on objął rządy nic nie wzrosło. Dlaczego tak mówi ?

A żwirownia w Dobromierzu to inny temat. Zorientuj się lepiej !
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przecież Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku wydał pozytywną opinię na temat wykonania budżetu przez wójta.
"Dyskusja nad udzieleniem absolutorium Wójtowi została zdominowana tematami bezpośrednio nie związanymi z wykonaniem budżetu.
Część Radnych podnosiła kwestie raczej swoich oczekiwań, nie odnosząc się do wykonania uchwalonego przez Radę Gminy ubiegłorocznego budżetu..." Budżet został wykonany należycie. Czy to, dlaczego nie otrzymał absolutorium, przypadkiem nie wynika z osobistych przekonań, pobudek części osób którzy o tym decydują ? A żwirownia to temat który został przegłosowany przez większość rady gminy, czyli przez radnych Wspólnoty Samorządowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
No i co?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie to! Prawda na temat tej całej Wspólnoty Samorządowej !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
A co ze wzrostem zadłużenia na ponad 3 mln zł. Ta kwota to nie jest istotna? to znaczy "o czym tu mówić !" przecież nie wzrosło !!!!
To jest nie prawda?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie mam zupełnie wiedzy w tym temacie a więc się nie będę wypowiadać. Zachęcam Cię do kontynuacji wątków które poruszyłem. Ty odpowiadasz kolejnym zarzutem. Boisz się tematu ? Zmieniasz wątek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
No właśnie. Zachęcam Cię do zapoznania się z tematem na temat zadłużenia i opowiedz, czy to jest uczciwe podawać nieprawdę i to w dodatku przez Pana Wójta ! Jak ma się do tego jego wiarygodność?
Dziękuję Tobie za szczere wypowiedzi i przekazywanie innym twego punktu widzenia. Każdy ma prawo do swojego zdania.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
do Marek

Z tego co się orientuję to wyeksploatowana żwirownia miała być kupiona, a nie sprzedana przez gminę więc nie mydl oczu. I jaka cenna? Teren do zabezpieczenia - skarbonka bez dna.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kto mi powie jak wygląda rozliczenie kosztów zrobionych ostatnio dróg w Bojanie do których dokładali się mieszkańcy ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawy temat temat. W sprawozdaniu za półrocze nie ma nawet wpłat z niektórych ulic. Też mnie to interesuje.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
No właśnie !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wpłacałem na początku lipca więc ciężko żeby było rozliczone w I półroczu, masz umowę to możesz sprawdzić w gminie o ile wpłacałeś, po co takie spekulacje ? Potem będzie ciężko razem coś zrobić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale niektórzy wpłacali np w czerwcu, więc jakie spekulacje? Najzwyczajniej w świecie pytamy. Ty masz chyba jakąś obsesje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Naczytałam się, trochę napisałam. Ostatnio dotarły do mnie ,list otwarty Klubu Radnych Wspólnota Samorządowa Gminy Szemud i i odpowiedź Wójta. Większego znaczenia już nie ma, jak to oceniam, zatem krótka moja opinia. List w treści chaotyczny, napastliwy, po prostu napisano, co pomyślała głowa. Odpowiedź Wójta merytoryczna, zwięzła i w pięknym stylu. Nie oceniam prawdziwości stwierdzeń w żadnych z pism, bo nie mam potrzebnych materiałów.
Z obserwacji w ostatnim czasie wiem, że w Bojanie drogi zmieniły się nieprawdopodobnie. Stale są równane i to nie tylko jako "kiełbasa wyborcza". Roboty wykonane są starannie. Odśnieżane też były, kiedy była potrzeba. Śmieci odbierane są terminowo, kosztują mnie mniej niż, kiedy kupowałam worki z SANIPOR-u, marzy mi się jeszcze kanalizacja.
No i sarny nas nie opuszczają, pozostały też żurawie, bociany niebawem, zaraz po Bożym Narodzeniu znów przylecą. Mamy delikatesy, niestety trochę nie po drodze, dzwony kościelne może rano nie będą budzić. Bojano jest piękne!
Nie znam P. Wójta, życzę Mu aby wygrał.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9
U mnie śmieci nie są wywożone regularnie (bywa że tydzień później), worków dostaję zawsze mniej niż wystawiam więc muszę kupować, droga równana była na wiosnę, kanalizacja w drodze położona starannie za wysoko więc się nie podepnę, a w lesie i przy drogach leżą stare meble i sprzęt AGD. Do pięknego Bojana naszej wsi daleko.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Podejście typowego malkontenta polaka. Jak by nie było, to zawsze źle. Ciągłym narzekaniem to świata nie naprawimy. A odnosząc się do "Listu otwartego" - dla mnie to akt desperacji tej pseudo opozycji. Zegar tyka. Do poniedziałku. Good bye
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Bojano

Parafia w Bojanie (6 odpowiedzi)

Triduum Paschalne - 2024 wielki czwartek 18.00 Uroczystość Wieczerzy Pańskiej 20.00 Adorację...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Słychać wycie? Znakomicie. (6 odpowiedzi)

Kalkowskiemu już tak się pali koło tyłka, że trolle odpalone na 150%.

do góry