Widok

Ile ciasta na Wesele?

Wesele Temat dostępny też na forum:
hej, mam w tym roku wesele. W przyszłym miesiącu czeka mnie ustalanie menu.
Menadżerka lokalu powiedziała, że 2 porcje ciasta plus tort na osobę to jest wystarczająca ilość na wesele.
Mam jednak pewne obawy czy to jednak nie będzie za mało, szczególnie gdy mają być również poprawiny.
A jak to wygląda u Was? Albo ile miałyście porcji ciasta?
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas właścicielka sali poradziła 18kg ciasta na wesele 65 osób (60 dorosłych, 2 dzieci, Dj, foto, video) plus poprawiny 30-40 osób.
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm... Myślisz, że na 1kg będzie około 10 kawałków ciasta?
bo wtedy by też wychodziło około 3 kawałków ciasta na osobę. Czyli podobnie jak u mnie.
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy, jakie są preferencje żywieniowe Twoich Gości :) Nam powiedziano, że ciasta liczy się zazwyczaj 100 g/ os., czyli z kilograma wychodzi średnio 10 kawałków. Ale moja rodzina jest wybitnie ciastolubna, więc tę liczbę podwoiliśmy i NIC nie zostało :D, a dodam, że nie mieliśmy poprawin. Zawsze warto zamówić ciut więcej, jeśli coś zostanie, można rozdać Gościom do domów :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy w tych 200g miałaś wliczony tort?
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, tort liczyliśmy osobno :) 100g na osobę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o tort to liczy się 100 g tortu/os (w naszej pracowni zawsze dodajemy oczywiście mały zapas)
Wyliczając ilość ciast na wesela (przynajmniej w naszej pracowni) liczymy średnio 1 blachę ciasta na 8 osób.
Oczwiście ta ilość może się zmienić w sytuacji kiedy Pańśtwo młodzi robią pakiety z ciastami na pożegnanie gości, czy też w sytuacji kiedy w grę wchodzą poprawiny.
Mam nadzieję, że pomogłam. W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu.
www.pyszneciacho.pl
https://www.facebook.com/pyszneciachopl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprawka, blachę ciasta liczy się na 10 osób :)
www.pyszneciacho.pl
https://www.facebook.com/pyszneciachopl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

60 osob
Tort 3 pietrowy
Blacha sernika, ciasta z agrestem ,jablecznik, śliwkowe ,karpatka, ok 80szt muffinek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry