Widok

Ile snu potrzebuje dziecko

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Wiem, że każdy ma własny rytm i potrzebę snu itd. Ale moje dziecko chyba przegina :(
Ostatnio śpi 10h na dobę tylko - tylko w nocy.
Jak nauczyć ją spania w dzień ? Czasami wieczorami bywa rozdrażniona, widać że już zmęczona się robi ale tak rzadko udaje jej się zasnąć w dzień ( czasami tylko 10 minut pośpi), nie wiem co robić ...

Od początku tak miała, bardzo mało spała, ale to już chyba niezdrowe jest.


http://www.hipp.pl/poradnik-zywieniowy/zdrowie-rozwoj/sen/ile-snu-potrzebuje-moje-dziecko/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa jestem odpowiedzi dziewczyn bo moja też ten typ co mało śpi. zazwyczaj jedna drzemka w ciągu dnia całe 30 min!! szał w trampkach:)))

Ale w tym linku to chyba trochę przesadzili - 2 drzemki po 2-3 godziny????
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja jeszcze do zeszłego tygodnia miała dwie drzemki właśnie po 2-3godz, teraz jej się coś odmieniło. Pierwsza drzemka jest najczęściej ok 1,5-2godz. a druga 30min i budzi się z płaczem... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha w nocy śpi od 20 do 6-7rano z przerwą na 180mleka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na spacerach nie chce spac? moja 10m, spi ok 10 2-3h to roznie,ale tyle tylko na spacerze, w domu to 30-45min.
a potem ok 16 30-45min.
a zasypia o 20 a budzi sie o 6.30

a moze kladz ja wczesniej spac, to pospi 12h bo wiekszosc dzieci wstaje skoro swit, bo jasno, chyba ze masz ciemno w pokoju nawet jak sjuz jasno.
szkoda czasu na sen, taki ciekawy to swiat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehh nie ma oczywiscie zlotej rady i jakis norm.

Paulina jako niemowle nie spala tylko miala czuwania... potem od roku tez zrezygnowala z drzemki i teraz jak wstaje ok 5 to idzie spac o 20 a zapewniam Was ze nawet bajki dluzej niz 5 minut nie oglada :-) motorek w tylku... ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja na spacerze też zazwyczaj śpi 30 min potem się budzi i zwiedza. czasami zdarzy się jej pospać godzinę.

Risika nie strasz!! Moja Hela przejawia niebezpieczne podobieństwo do Twojej Pauliny:)))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje 17miesięczne dziecię w nocy śpi od 20 do 5-6(już się przestawiło na czas letni - od 2 tygodni...)

w dzień dwie drzemki po ok 1,5 godziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka od urodzenia miała "szybki sen" spała po 10-15 minut paręnaście razy na dzień ,szła spać o 20 i budziła się 8-9 (bez nocnych pobudek) od jakiegoś czasu ( chyba odkąd zębule się pchają) w dzień śpi tylko raz po 15 minut max no czasami jak synek idzie na drzemkę to zasypia "kawałek" jakieś 20 minut pół godziny przed nim albo zasypia równo z nim i śpi 2-2,5 czasami 3 godziny (szok) od 6 miesiąca zdarzają się pobudki w nocy ale pogada do siebie pobawi się zabawkami i dalej idzie spać .Na dworze pośpi z pół godziny do godziny ale rzadko .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę, że wszyscy mamy podobny problem :)
Moje dziecko (5,5m.) zasypia ok 19:30- 20 a budzi się o 5 ( z zegarkiem w ręku :)), w dzień przysypia na 30 min. ok 10, później drzemka godzinna na spacerze i ok 17 też tak na pół godzinki idzie spać :), ale ja nie narzekam bo na początku miałam nocki nieprzespane... wole taki rytm :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na spacerze też nie zasypia :( zwiedza :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja śpi w nocy około 11h a w dzień ma dwie drzemki, pierwsza około 2 godzin druga około godziny czasem 1,5

Nie wyobrażam sobie, żeby nie spała w dzień, bo wystarczy, że tylko jedną drzemkę sobie w dzień zrobi, to już o 17stej jest nie do życia.

Ale chyba nie ma reguły, każde dziecko jest inne.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Filip w dzien ma dwie drzemki, pierwsza ok 1-1,5h a druga do 40 minut, ale w nocy to wydaje mi sie ze prawie w ogole nie spi, od polnocy budzi sie co godzine a o 6 juz jest wyspany :/ i tak od ok 2 tygodni. ja bym chetnie zamienila spanie w dzien na to zeby w nocy ładnie spal
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w dzien 2 godziny ,w nocy okolo 10
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super wątek bo ja tez się zastanawiałam jak inne dzieci mają mój w dzień spi z 2 godziny a w nocy 9 . Więc tez mi się wydaje ze jakoś mało :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nilka moja tez duzo nie spi, w nocy od 20 do max 6.30-7, czyli 10,5-11h a w ciagu dnia ma 3 drzemki ale takie po pol h... Wiec tez spi okolo 12h na dobe tylko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas rekord to 9 godzina na dobę ... - na razie nikt nie pobił :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko od kad skończył rok nie spało w dzień a teraz skończy 3 lata i zaczeło sobie drzemać w dzień :) 1 h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale widzisz ze ona chcialaby spac a nie moze zasnac? Czy po prostu nie ma potrzeby spania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak jesteśmy w domu to mały śpi 3 drzemki po 45-60 minut.
A jeśli na spacerze to 2 godziny i domu 2 x 30-45 minut
Na noc zasypia około 20-21 i śpi do 7
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od 21 do 5:30-6 (później butla) i dosypia do 8
ok11 do 12 ( bo następne jedzenie)
na spacerze zasypia i wraz z dospaniem w domu zajmuje to z 1,5 godziny, później ma jeszcze z dwie drzemki po pół godziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasze 12 miesieczne w dzien dwie drzemki kazda po 2h,nocka niekiedy sie budzi,ale nie czesto ,ogolnie przesypia cale nocne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak był młodszy drzemki trwały nawet do 3 h oczywiscie x 2 ,,,,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny..Mój synek też do 8miesiecy spał po 20-30min a potem czuwanie przez 2h i spanie 20-30min...Czasami zaszalał i zasypiał około 21 i spał do 10rano (wow)...Teraz czekamy na drugie maleństwo i jestem "przerażona" że bedzie spało jak starszy braciszek :( ... Nio ale przeżyło sie jedno to i sie druge przeżyje :)
image

image



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u nas dwie drzemki pierwsza okolo 1h a druga okolo2h ale to zalezy za to noc pobudka min2razy nawet do 4 wiec to różnie bywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas ostatnio 2 drzemki po 30 min :] sen nocny ok 10h więc szału nie ma
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michasia śpi od 19.30-5.30 potem ok.6.30/7.00 pośpi godzinkę. Następnie ok.10 drzemka od 1 godziny do 3. Ok. 14 spacerek i tu spanko godzinę. Wieczorem przed snem czasem drzemka 30min.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak czytam że dziecko ma drzemkę nawet 3h to mnie aż zżera z zazdrości :P jak to możliwe by dziecko spało tyle ciurkiem :))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A możliwe możliwe :) Moja chsześniaczka przesypiała nawet 4h ciurkiem..A nawet spała 2 razy po 3-4h i wiekszość nocy...cud miód z maleństwem...
image

image



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tylko pozazdroscic takim rodzicom ale fakt tez mamy znajomych co mala tak spala i chyba nadal tak spi wiec cud miod:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córeczka też spała krótko-zwykle 25min, najpierw 2 razy w ciągu dnia. potem już ten drugi raz nie chciała zasnąć chociaż marudziła bardzo. postanowiłam więc wprowadzić 1 drzemkę w ciągu dnia i teraz kładę ją ok.12.00 i śpi 1-1,5h. to już duży sukces jak na nią :). wprowadziłam tą 1 drzemkę miesiąc temu(teraz Mała ma 11 miesięcy) ale wcześniej to właśnie tak krótko spała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

do góry