Widok

Ile was kosztują badania w ciąży?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Zastanawiam się czy ktoś to wszystko policzył. Niby mamy darmową służbę zdrowia, ale o tym, że to fikcja wie chyba nawet premier. Zatem powiedzcie moje drogie ile płacicie za wizytę u gin, usg, morfologie i badania prenatalne. Piszcie za ile, u kogo i gdzie. Może uda się innym nie przepłacać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nawet nie chce mi sie liczyć...

co miesiąc wizyta u gina po 100zł, ostatni miesiąc co 2 tyg no i jeszcze tą ciążę przenosiłam :/ więc co tydzień wizyta na koniec

2 razy tokso po ok 60 zł
chyba 4 razy morfologia po ok 20 zł

usg prenatalne i połówkowe po 50 zeta

no i do tego jeszcze witaminy, żelazo. kwas foliowy i duphaston przez jakiś czas

po prostu masakra
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja na poczatu chodzilam na NFZ. Lekarz dawał mi skierowanie tylko na badanie krwi i moczu , raz albo dwa. Nic poza tym, zadnych toxo i cyto, kompletnie nic. Jak go pytałam, czemu nie moze mi dac skierowania, odpowiadał, ze nie ma takiej potrzeby, ze nie w tym tygodniu itd.
W koncu, a byl to 4 miesiac zaczelam chodzic prywatnie - fakt, badania mialam takie, o ktorych nawet nie sniłam, ale za wszystko niestyety musiałam płacic-
podobnie jak Wiper, mialam mniej wiecej tyle badań+ cytomegalia, badanie wymaz z szyjki na obecnosc bakterii.
Koszt wizyty wahał sie pomiedzy 120-170zl, w zaleznosci czy drukowała mi lekarka zdjecia czy nagrywała płytke itd. Prawie na kazdej wizycie były zdjecia i nagrywania na płytke;/..

Witami nie brałam żadnych, wiec na to nie wydawałam w ogołe kasy. Zadnych leków tez nie.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzicie,bo lekarze przesadzają niekiedy z tak częstymi wizytami,żeby kasę od was wyciągnąć albo z niektórymi badaniami,bez którym mogłoby się obejsć.Ja chodzę do przychodni na NFZ i dopiero pod koniec ciąży,mam wizyty co trzy tygodnie już do końca a wczesniej też co miesiac.Wiem,że jak by były za kasę to byłyby częściej,to normalne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mialam czesciej jak co 3 tyg czy co miesiac. Nieprawda, ze wszyscy lekarze prywatnie naciągają.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok dziewczyny. Wróćmy do tematu. Gdzie i za ile ? Kto kogo naciąga to inna sprawa. Niech każdy sobie sam oceni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To napisz skąd jestes, zeby Ci ktokolwiek mogl odpowiedziec na pytanie. Chyba nie chcesz chodzic do lekarza gdzie Wiper, w Gliwicach:)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ? Mieszkam w Gdańsku, Gliwice mnie nie bardzo interesują... Ale ceny zawsze można porównać :P Najbardziej interesują mnie lekarze z Gdańska , ale ponieważ ma to być informacja dla wszystkich, zatem wszystkie wiadomości są mile widziane. :D (zwłaszcza te, które nie zbaczają z tematu, tak jak ta :P)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro tak płaczesz ze tyle cie kosztuja te badania to po co w ciaze zachodzilas??????? ja co miesiac na wizyte wydaje po 200 zl,usg tez 200, badania ktore zleci lekarz tez robie prywatnie i jakos nie uzalam sie ze to tyle kosztuje a witaminy tez biore te z lepszych ok 60 zl za 30 szt wiec wiesz........
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 40
A co cię to interesuje po co zachodziła?? Może nie każdego stać na prowadzenie ciąży prywatnie i na witaminy po 60zl, jak w ogóle możesz zadawać takie pytania ...?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
witaminy pewnie bierzesz nie "z tych lepszych" tylko "z tych droższych" - a w ogóle lepiej milcz kobieto!:)
pewnie wkrótce w jakimś wątku będziesz się licytowała ile wydajesz na zabawki i ubranka;p
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
To że masz n******* w kij kasy nie znaczy ze wszyscy maja!

Kobieta która marzy o dziecku musi mieć w kij kasy??

nie wydaje mi sie...każda chce zostać matką nawet ta która nie ma tak n****ne od pieniedzy w glowie jak Ty!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co ty jesteś taka szybka żeby oceniać innych, co cię to obchodzi na co kto narzeka? Twoja wypowiedz jest niestosowna i w ogóle nie związana z tematem, chyba , ze chciałas pokazać jak inni sa biedni na twoim bogatym tle? Nie twoja sprawa po co kto w ciąże zachodzi, nie wszyscy maja tyle samo kasy, a ty nie udawaj zdziwionej życiem. Ogarnij sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezeli nie wiesz chodze do lekarza państwowo i tez płacę za wszystkie badania wiec ty nie płacz albo sie nie chwal ile to musisz wydac .Witaminy kazda ma takie same a nie droższe ,zmien aptekę pewnie w innej jest taniej:)Wogóle jestes strasznie bezczelna adając takie pytania a Ty dlaczego zaszłas zeby sie chwalić ile to na lekarza wydajesz.Puknij sie!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwszy raz poszłam prywatnie do przychodni SwissMed, zapłaciłam 100zł, w czym było badanie usg, lekarz zlecił wykonanie badań, ale skierowania nie dostałam.
Po skierowanie poszłam do mojej lekarz rodzinnej, więc za nie nic nie płaciłam.
Potem poszłam państwowo do lekarza prowadzącego (do którego uczęszczałam wcześniej), do przychodni NFZ na ul. Kartuskiej - na kasę chorych mam tylko 2x usg (jedno już wykorzystane) i podczas wczorajszej wizyty dostałam skierowanie na badania ogólne moczu, morfologię i glukozę, cytologię miałam zrobioną również podczas pierwszej wizyty (na kasę chorych).
Wierzę, że państwowy lekarz wie co robi, w końcu nie jestem jego pierwszą pacjentką, jeśli będę miała jakieś wątpliwości - zawsze mogę go o to zapytać, a dodatkowe usg i tak będę chciała zrobić, w 3-4 tygodnie po tym państwowym (marzy mi się 3D, zbieram opinie:)).
url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chodzę państwowo, za nic nie płacę.
Tylko pierwszą wizytę miałam prywatnie, 50 zł za wizytę + 40 zł beta. (u innego ginekologa)
I potem jeszcze za toksoplazmozę płaciłam, ale nie dużo.
Później- zero kosztów, a jestem już w 8 miesiącu ciąży. USG mam na każdej wizycie, dostaję zdjęcia, ginekolog poświęca mi dużo czasu, cierpliwie i miło :)
Chyba, że mam szczęście... Moja ginekolog jest bardzo w porządku.

A chodzę do dr Aleksandry Dubaniewicz w wejherowskim szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A już miałam nadzieję, że ktoś z Gdańska. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bylam prywatnie u 2 lekarzy, wydalam mnostwo kasy na badania a ze poszlam od razu na zwolnienie to najlepiej gdybym chodzila co 2 tyg. po zwolnienia i za kazda wizyte placila...troszke przemyslalam sprawe i teraz poszlam do przychodni. nie place chociazby za to ze chce zwolnienie i za podstawowe badania...jak bedzie potrzeba pojde od czasu do czasu prywatnie na usg i jakies konsultacje.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gwiazdeczkaania, policz sobie, czy nie lepiej opłaca się jeden przyjazd miesięcznie do Wejherowa :) nie jest to aż tak daleko, a można sporo zaoszczędzić przy zachowaniu/lub nawet jeszcze wyższej jakości leczenia ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także chodzę do Przychodni w Gdyni przy ul. Legionów (NFZ). Polecam lek. A.Grzybowską, poświęca mi bardzo dużo czasu, odpowiada chętnie na pytania,mam co m-c badania usg, badania krwi itd.takze toksopl., poza tym ze względu na wady genetyczne zostałam skierowana do AMG do bardzo dobrego prof. -tam jestem pod stałą obserwcają, usg genetyczne, badania prenatalne-wszystko przez NFZ.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chodziłam cala ciąże prywatnie. bo jak chcialam w marcu sie zapisać do jakiegokolwiek gina to były trtminy na koniec maja... jakbym byla 14 tygodniu. za 1 serie badań zapłaciłam 200zl, potem co miesiac lub częsciej mocz i krew bo mailam zapalenie pęcherza:/ czyli jakieś 30 zl. za wizyte płaciłam 120 zł, plus jedna 170 bo z cytologią, i w ostatnim miesiącu miałam wizyty co tydzień i co dwa dni ktg za które płaciłam po 40 zł... a dwa razy byłam na usg 3 d. ogolnie cała ciąża kosztowała mnie ok 2,5 tysiąca złotych...
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja cala ciaze chodzilam na NFZ, placilam tylko raz za jakies badania hormonalne ale to byla drobna kwota. Mialam chyba 5 czy 6 badan usg i to wystarczylo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w przychodni żeby dostać skierowanie na badania nie ma problemu(mówię tu o lekarzu 1 kontaktu, co do gina to nie wiem bo chodze prywatnie),ale żeby później na te badania -chodzi o badania z krwi,moczu itd -się dostać trzeba wstać o 6 rano i zająć kolejkę(laboratorium czynne od 7.30). Więc ja dziękuję-szczególnie w te mrozy jak 1,5h na dworzu kwitnąć:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
oj ja też nawet nie liczyłam. Wszystko prywatnie. Wszystkie wizyty po 80zł jak z usg to 120 chyba. do tego dużo badań robiłam bo mi sie kaszaniło zdrowie w ciaży. Do tego jeszcze 2 konsultacje u innych lekarzy to 100 u Zygmuntowicza i 140 czy cos u Prisa. Badania prenatalne z krwi 250zł . Co miesiąc wizyty u endokrynologa po 80zł. No diabetolog był na NFZ ;-)Ehhh sporo tego było. Napewno mnie ta ciaża kilka tysiączków kosztowała. No ale wiadomo zawsze można nie robić pewnych rzeczy lub nie robic ich prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba dlatego Pani nie płaci bo lekarz jest ze szpitala,ja tak miałam z pierwszym synkiem mój lekarz przyjmował w szpitalu i tez nie płaciłam teraz przy drugiej ciąży chodze w prawdzie na NFZ ale za wszystkie badania płace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem z Gdańska :) i leczę się prywatnie.
Za wizytę w płacę 100zł co miesiąc (w Sopocie), jeśli jest USG to 200zł. Cytologia też będzie płatna.
Badania robię w LuxMedzie (mam 10% rabatu) i za pierwsze badania (krew pod każdym możliwym kątem łącznie z toxo oraz mocz) zapłaciłam około 130zł. Kolejne badania co miesiąc to już tylko morfologia krwi i mocz (jakieś 30zł), teraz czeka mnie obciążenie glukozą, około 24zł.

Teraz kilka innych wydatków: dojazdy do lekarza i na badania, witaminy, krem na rozstępy, ubrania ciążowe, lepsze jedzenie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
duzo kosztowaly.....duzo za duzo...:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny czytam wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku ,że ciąża to ogromny wydatek. Jak jest wszystko z ciażą o.k i nie ma zagrożenia to można na NFZ chodzić, badać tyle co nic i na usg 3 razy albo i 2.
Ja jestem w innej sytuacji np: ciaża zagrożona, poronienia w wywiadzie, zaburzenia hormonalne, problemy ogólnie o których już nie chcę mi się pisać. Do gina chodze prywatnie bo jestem wyjątkowo trudnym przypadkiem i potrzebuje dobrej opieki, wizyta co 2 tyg albo i częściej od 4 tc razem z usg, badania co 2 lub 3 tygodnie: morfo, mocz, CRP, cukier, progesteron, h. tarczycy, do tego była beta 3 razy , cytomegalia , toxoplazmoza, różyczka, HBS, HIV, Cytologia , i jeszcze szereg innych. Ja jestem w 15 tc!!!!! Ile wydaliśmy to nie zlicze, ile wydam do końca....nie ma znaczenia.
Po prostu chce mieć dziecko...zdrowe dziecko.
Jeśli ktoś ma podobną sytuacje to poleca wykorzystanie jakiegos abonamentu w przychodniach i wtedy można sporo zaoszczędzić.
Zazdroszczę tym mamusią co nie muszą się tak czesto badać jak ja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
niestety..ciąza to dosc droga "impreza" :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No, ale trzeba przez to przejść a warto :-) Pojawia się kolejny człowiek, więc trudno przeliczać co do złotówki ile co kosztuje, ubranka, mebelki, pieluchy itp. itd. ;-) Wiemy na co się decydujemy.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
państwowo i bezpłatnie również można mieć dobrą opiekę. Wcale nie trzeba wydawać kokosów.. Jedyny problem- to trafić do takich lekarzy i gabinetów z NFZ. A witaminy ciążowe i lepsze odżywianie to wcale nie jest wielki koszt- za Prenatal Classic wychodzi mi ok. 12 zł za miesiąc, a owoce znowu nie są AŻ takie drogie...

Trzymam kciuki, żeby dzidzia się urodziła zdrowiutka ;)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobre stwierdzenie-najpierw trzeba trafic gdzies gdzie cie przyjma na NFZ bo zgadzam sie ze dobrzy lekarze nie musza to byc koniecznie ci ktorzy przyjmuja prywatnie.na NFZ tez jest mnostwo swietnych.niestety mnie nigdzie nie chcieli szybko przyjac na NFZ.wszedzie kazali czekac po 2-3 miesiace na wizyte bo kolejki...Tak wiec bylam zmuszona chodzic prywatnie:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justi30, a próbowałaś w Wejherowie w Pro-Femina w szpitalu?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie nie.to jedyne miejsce do ktorego wtedy nie zadzwonilam bo nawet nie wiedzialam ze tam jest tyle lekarzy ginów na NFZ.obdzwanialam wszelkie przychodnie(rumia reda wejherowo gdynia).teraz juz po fakcie ale nastepnym razem odrazu wlasnie do szpitala sie zapisze do jakiegos gina.jednak to i tak nie zmienia faktu ze nawet moja wlsna ginka na NFZ do ktorej naleze w gdyni na zwirki wigury nie chciala mnie przyjac bo...kolejki....:]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
justi30, to zgłoś się może już teraz :) pewnie wizyta za 2 miesiące, ale już będziesz miała tam swojego ginekologa, bo są naprawdę świetni :) i w razie czego na kolejną ciążę już będzie! :P
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justi30
wiem o jaki lekarzu mowisz w gdynia. a wiesz jak ja zrobilam aby to tej gin sie dostać tz poszłam z ulicy zapisałam sie na odpłatna wizyte ( 50zl) i mnie przyjela.stwierdzilam ze chce aby to ona mnie prowadzial i mialam wizyty akurat w moim przypadku co 2 tyg juz bez problemu na nfz

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nalezalam tam w gdyni do dr stasiak.ale juz mi sie tam nie chce jezdzic.mamy w redzie kilka przychodni i w jednej nowej kolo dworca jest teraz jakis gin.musze isc tam zobaczyc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może stac cie na takie wydatki , ale trzeba pomyśleć o tych kobietach czy dziewczynach które bardzo chciały dziecka ale nie sa w stanie tyle płacić , to miało by znaczyć .że nie powinny mieć dzieci ty lko dlatego, żę nie sa przy kasie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam za darmo i wizyty i badania :) mogłabym chodzić za darmo, prywatnie do luxmedu lub evimedu, ale mogę też wziąc rachunek od lekarza i mam zwrot kosztów, taki mamy pakiet socjalny w pracy :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to fajnie.tez bym tak chciala...ale niestety..buuuu ...;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wszystkie badania w ciazy sa platne dlaczego alez wszedzie pisze ze kobiety w ciazy maj ulge tak za usg 50 zł ktore trzeba wykonac 2 razy morfologia oraz mocz 30 zł na miesiac do tego glukoza itd.... razem przez cała ciaze 500zł to chyba nie malo a gdzie do tego witaminki koszmar ale ponoc mozna zbierac faktury za badania i na koniec roku sobie odbic to spowrotem po rozlioczeniu super !!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam o tyle fajnie, że mój Mąż wykupił mi dodatkowe ubezpieczenie(u siebie w pracy) - na jego podstawie wizyty u lekarzy mam "za darmo" + USG + nawet beta HCG :) morfologia itp. również :) tzn. za ok 40zł miesięcznie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie czytam jakie mogę mieć badania w czasie ciąży w ramach tego dodatkowego ubezpieczenia :P

wiecie, badania że na przeciwciała różyczki(IgG, IgM), cytomegalii(IgG, IgM) i toxoplazmozy też mam wliczone w pakiet? szok :) pomijając różnego rodzaju badania hormonalne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja chodzę prywatnie- miesięcznie wizyta 120-170- zł. Podliczyłam pierwsze badania i wyszło 430 zł (w Brussie), dlatego poszłam do rodzinnego, który mi przepisał morfolologię, mocz, glukozę i tsh. Zapisałam się do przychodni do Orłowa na wizytę (czekałam, o dziwo,mniej niż miesiąc), ale za to dowiedziałam się, że mam grzybicę i kosmówka się odkleja czyli leżenie i tona leków. Za to dostałam skierowanie za darmo na mocz, morfologię, hbs i wr. Reszta nierefundowana, więc i tak zapłaciła 350 zł za pierwsze badania. W połwoe grudnia zapisałam się do Grzybowskiej i niedługo mam u niej wizytę. Ciekawa jestem czy da mi badania, bo na fachową opiekę nie liczę. Dodać mogę, że dwa dni po wizycie u przychodni Orłowieskiej byłam u mojej gin i okazało się, że jestem zdrowa, dzidziuś też, a leki zbędne (dobrze, że ich nie brałam). Posiew potwierdził opinię lekarza prywatnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się z saszą..., niech mnie ciąża kosztuje tyle ile powinna, nie ma to dla mnie znaczenia, chcę mieć zdrowe dziecko i jestem w stanie przeznaczyć nawet ostatnią złotówkę na badanie lekarskie...byle byłoby wszystko ok, do lekarza chodzę raz prywatnie , raz państwowo, prywatnie to koszt ok 70-100 zł za wizytę (w tym usg), badania ponad 100 zł (nie pamiętam dokładnie ile), wizyta u lekarza co 2 tyg , dodatkowo leczę się na Klinicznej (ale państwowo)..., generalnie nie liczę kasy którą wydam na to aby być szczęśliwą i aby szczęśliwym był mój mąż...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja zapłaciłam za badania 258 zł. Zrobiłam bete-42 zł. Jestem cały czas na duphastonie i na zastrzykach clexane. Więc ok 800 zł a to dopiero 4 miesiąc. Pozdrawiam.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja byłam na pierwszej wizycie, jeszcze przed ciążą, bo ją dopiero planujemy i kosztowała mnie 150 złotych, a wcześniejsze badania ponad 200... to dopiero początek :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodzę na NFZ w Gdańsku na al. Zwyciąstwa mam darmowe 3 USG a tak naprawdę będę miała 4 bo pierwsze to tylko było w 8 tygodniu dla sprawdzenia czy płód żyje. Miałam 4 razy morfologię i mocz jakieś badanie przejrzystości pochwy, cytologie, HBS, WR, cukier i wiele innych i wszystko za darmo. Wizytę miałam raz na 4 tygodnie teraz już co 3 tygodnie, nie mam ciąży zagrożonej, ale wiem, że jak jest zagrożona to częściej na badania wysyłają. A teraz mam na kolejną wizytę kolejne badania do zrobienia.
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wykupiłam z pracy abonament w Medicover (pobierają mi z pensji co miesiąc ~120zł) i w pakiecie mam opiekę ginekologa, innych specjalistów i USG. Ale i tak: Duphaston brałam do 16 tygodnia ciaży a badziewie drogie jak cholera, bo nie refundowane, tarczyca padła a że ufam tylko dr Mizan-Gross, to nawet nie mrugnęłam okiem płacąc jej 100zł za wizytę (dobrze że Euthyrox jest tani, refundowany), na USG 3D/4D się umówiłam osobno. Jakoś to wszytsko się układa, póki co nie mam powodów do narzekania :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej mam złe pH i te badanie musze powtarzac dośc często kupiłam sobie http://www.medicline.pl/careplan-test-glove-rekawiczka-testowa-20sztop-p-2562.html i myslę że to się bardzo opłaca.Ponieważ mam więcej czasu i pieniędzy zaoszczędzonych.Pozdrawiam:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wole nie liczyc,bo duuuuzooo:P
Fakt,chodzilam prywatnie,gdyz na nfz nigdzie nie chciano mnie szybko przyjac.(kazano czekac po 2-3 miesiace haha).
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokłądnie nfz to wolne miejsce dopiero za 2 miesące mieli, chodzę prywatnie badania kosztuja mnie ok 65zł miesięcznie plus wizyta 100zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmmm, do tej pory 0zł. NFZ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny ktore chodza na NFZ podajcie namiary do swoich lekarzy.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
proszę. Przychodnia w Gdyni na Legionów. przychodnia "wzgórze św. Maxymiliana" Poradnia K 058 6993563. Dr.L.Skarbek-Żurek. jest tam też chyba inna pani gin. ale ja trafiłam do tej, bo szukałam i poleciła mi ją znajoma.
na pierwszą wizytę czekałam miesiąc (jeszcze przed ciążą), a w ciąży jak się dowiedziałam, najbliższy termin bym za 3 tyg (zresztą i dobrze bo wcześniej nic by na usg nie było widać a ja bym się tylko stresowała).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od paru lat chodzę na NFZ do dr Sylwii Łapińskiej - Szumczyk (przychodnia w Sopocie Kamiennym Potoku, ul. Małopolska). Teraz prowadzi moją ciążę. Pani dr jak już zapewne wiecie z innych wątków jest super. Na normalną wizytę czeka się długo (około 2,5 - 3 m-ce) ale dzięki wspaniałej siostrze położnej z rejestracji ciężarne "wciskane" są wtedy kiedy potrzeba bez problemu. Dr daje skierowania na potrzebne badania (również USG - do dr Fiutowskiego), czasami trzeba coś zrobić na własny koszt (typu toxo czy tarczycowe), ale to wynika z tego że umowa z NFZ w tym przypadku nakazuje: jedna wizyta = jedno skierowanie a nie że dr np nie chce dać. Z resztą to nie problem bo ja w takim przypadku chodzę po skierowanie do lekarza rodzinnego (ta sama przychodnia) i dostaję je bez problemu.

Uważam, że skoro płacimy co miesiąc ubezpieczenie zdrowotne do ZUS-u, nie warto dodatkowo ponosić tak wysokich kosztów.

Dodam jeszcze, że z pewnych względów musiałam robić na początku ciąży badania prenatalne (amniopunkcja) i także robiłam ją za darmo na skierowanie w szpitalu na Klinicznej.

Dziewczyny naprawdę nie warto przepłacać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam jeszcze, że dr Łapińska jest na tyle miła, że kiedy po zrobieniu testu chciałam potwierdzić ciążę, przyjęła mnie bez problemu bez wcześniejszego zapisywania się na wizytę :) Kazała mi wejść bez kolejki i zrobiła szybciutkie usg :)

Naprawdę polecam tą Panią Dr !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie - Aga zgadzam się z Tobą. dobrze byłoby mieć wybór, tzn składka zdrowotna lub ubezpieczenie własne (prywatne). gdyby mi co miesiąc nie dociągali z pensji, wykupiłabym sobie jakiś abonament czy ubezpieczenie. czyli decyduję sama o sobie.
poza tym mam to szczęscie, że ciąża przebiega prawidłowo więc robię te badania, ktore zleca mi lekarz. (w tym sensie, że sama dodatkowo nie robię usg itp).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak patrze ile wydajecie niepotrzebnie za badania to szok 350 zl za pietrwsze4 badania oszalalyscie????? ja chodze do dobrego lekarza i ni9c nieplacilam po co prywatnie????jak jest ubezpieczenie.no i ludzie pytaja o toxoplazmoze a wy ciagle o tym samym masakra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwsze badania tj: morfologia, mocz, grupa krwi (35zł), glukoza na czczo, HBs (80zł), Toksoplazmoza, CMV (80zł) kosztowały mnie w Warszawie 330zł. Potem zrobiłam cytologię za 35zł.
Oprócz tego oczywiście prywatnie wizyta w Warszawie 150zł plus jak ktoś chce zwolnienie to opłata dodatkowa 30zł!!!
W czwartym miesiącu przeniosłam się do Wejherowa i tu płacę dużo mniej: co miesiąc wizyta 100zł, morfologia14zł a mocz 6zł. Test obciążenia glukozą 11zł. Przy każdej wizycie ginekolog robi usg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A i jeszcze dodam, że chciałam zapisać się do państwowej placówki, ale dzwoniłam w czerwcu i już nie przyjmowali nowych pacjentek ze względu na wykorzystany budżet !! Zgrozo !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w tym miesiacu mam cale szczescie tylko krew i mocz,standardowo wiec 17 zeta:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem w ciąży z drugim dzieckiemi. "Od zawsze" jestem pod opieką dr Lautenbacha ze szpitala na Klinicznej. Przyjmuje prywatnie w Tczewie lub we własnym gabinecie w Pszczółkach. Najważniejsze, że czuję się pod dobrą i fachową opieką. Dr zawsze ma dla mnie dużo czasu i o wszystkim mogę z nim porozmawiać. No a teraz koszty :)
Wizyta co miesiąc 80zł z USG lub badanie na fotelu (+20zł cytologia)
pod koniec ciąży co 2tyg 80zł + 40KTG
Zaleca mi dużo badań, które robię w mojej Przychodni Gdańsk Nowy Chełm (mają umowę z Labor. Synewo):
morfologia 8zł
mocz b. ogólne 8zł
glukoza 5zł
Toxo IgG 40zł
FT4 25zł
Udało mi się zdobyć w przychodni skierowanie na TSH, WR, HBS, p-ciała -Rh
Jestem w 21 tyg więc jeszcze sporo przede mną. Teraz wybieram się na HIV i też zbieram opinie gdzie i za ile. Prawdopodobnie gdzieś przy Długiej robią z ulicy i za darmo ale porobiło się duzo chętnych, w przychodni ok 40zł.
Podsumowując koszty są spore ale jakoś trzeba sobie radzić, a widzę, że inni trafili znacznie drożej. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie, swietny pomysl: chodzic do ginekologa prywatnie, ale po skierowania na badania przychodzic do przychodni nfz. ja jestem po pierwszej wizycie prywatnie (poczatek ciazy ;) mam zrobic szereg badan. nie chce mi sie za nie placic, skoro tyle kasy z wyplaty idzie na skladke zdrowotna!! ale nie wiem czy jak pojde do przychodni to czy mi pani ot tak wypisze skierowanie bez badania (nie mam jesczce zalozonej karty ciązy zeby to jej potwierdzic) a ugs nie chce znowu robic bo po co? ja naleze do przychodni na morenie, musze badania zrobic w ciagu tyg, ciekawe ile bym czekala wogole na wizyte. a moze ktos zna jakiegos zaufanego ginekologa gdzies w przychodni, który by nie robił problemów i "wszedł" w taki układ, by wypisywac same skierowania? jakies pomysly?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wlasnie wrócilam z przychodni Jesionowa we Wrzeszczu.
ceny:
Toxo IgG IgM 2x 28zł
Cytomegalia IgG IgM 2x 38zl to chyba nie są spore kwoty? nie wiem nie znam sie
aa i doplata 5zł-usługa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja za ob, morfologie, tsh, 2xtoksoplazmoze, wr zapłaciłam 150 zł w spółdzielni.
Chodze prywatnie wiec za wszystko 100%, oczywiście poszłam też państwowo po skierowanie i nie dostałam :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ToXo Igm 33 zł w przychodni Kołobrzeska
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a teraz zobaczcie jakie są zróżnicowane ceny badań w różnych przychodniach to jest chore....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, ja porównałam sobie spółdzielnie na ul.grunwaldziej z przychodnią na ul.chopina (obie w sopocie) i różnica wynosiła 40 zł!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w gdyni na wejherowskiej toxo IgG 20zł IgM 20zł mocz 7zł morfologia 10zł, grupa krwi 25 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy czy chodzisz prywatnie czy na nfz.
Ja miałam zamiar prywatnie ale po co? mam dosłownie pod domem przychodnię a w niej super ginkę na nfz. Oczywiście na wszystko nie moze dac mi skierowania, ale jak na razie nie płaciłam za nic! A większość badań jest refundowanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam sobie takie zestawienie wydatków w ciąży.
Ale od początku miałam ciąże zagrożoną co wiaże się z częstymi wizytami i dodatkowymi lekami takimi jak Duphaston (drogi lek :/)
i wyszło mi tak:
wizyty prywatne 12x80zł =880zł
leki = 770zł (głównie Duphaston i NoSpa)
różne badania obowiązkowe w ciąży (prywatnie)=457zł.
SUMA 2109zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy któraś z Was orientuje się ile kosztuje glukoza i TSH w Instytucie Medycyny Tropikalnej w Redłowie ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno nie wypisze,obowiązują pewne procedury .Skierowanie na badania wystawiane są pacjentkom prowadzonym w danej poradni!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam grupowy pakiet zdrowotny przez PZU w Polmedzie.
Za wizytę u gin, cytologię, usg, badania ogólne krwi i moczu i obecność przeciwciał nie muszę płacić.
Za grupe krwi i posiew moczu też nic nie płaciłam.
Za Toxo, Rub, WR zapłaciłam 90 zł.
No i oczywiście witaminy wydatek rzędu 30 zł / miesiąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pakiet kosztuje mnie 28 zł / m-c.
Oprócz gin mam w pakiecie jeszcze innych lekarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każda cena warta dobrego lekarza. Ja chodzę do dr Chmielewskiego, super specjalisty do Swissmedu.
Omijajcie dr Pawlaczyk z Zaspy.
Najpierw gdy zgłosiłam się do niej z krwawieniami i objawami w ciązy, powiedziała mi, że to miesiączka i że nie jestem w ciąży i przepisała globulki hormonalne na rzekomą infekcję. W dziewiątym miesiącu trafiłam na Zaspę z zatruciem rotawirusem i ona mnie badała USG. Powiedziała że wszystko ok,choć było jej głupio że jestem w ciąży. W tym samym tygodniu,tuż po wyjściu ze szpitala poszłam do dr Chmielewskiego, bo na Zaspie nie chcieli mi powiedzieć czy z dzieckiem wszystko ok, bo jak stweirdził ordynator, trafiłam tam ze swoim problemem, a nie z dzieckiem.Dr Chmielewski zrobił nam USG i wykrył GUZA wielkości 4 cm u naszej córeczki. Oburzona wysłałam męża ze zdjęciem do dr Pawlaczyk, na co ona,że to może być smółka u dziecka! Poszłam jeszcze raz do dr Preisa i on potweirdził NOWOTWÓR!!!
Moja córeczka żyje dzięki doktorowi Chmielewskiemu.
Chodziłam do niego w ramach abonamentu w Swissmedzie,USG zrobił za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszt badan w Wejherowskim szpitalu wyglada nastepujaco:
mocz: 7,00
cytomegalia IgG:26,00 zas IgM 29,00
Glukoza z krwi 5,00
grupa krwi 39,00
Morfologia 9,00
Toksoplazmowa IgG 29,00 zas IgM 48,00
usługa pobrania 6,00
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chodzę na NFZ w Gdańsku ul. Abrahama,
- wizyta co miesiąc,
- na wszystkie badania mam skierowanie,
- płace tylko 30 zł za USG, no i za USG genetyczne w 12 tc. 130 zł
- na razie wydaje kasę na duphaston, kwas foliowy, feminatal i usg ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej a ile czasu jest "wazne" skierowanie na badania od lekarza w przychodni? i jeszcze pytanko dla tych co robily prywatnie badanie ft3, ft4 i tsh - ile kosztuje ta przyjemnosc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam w szpitalu na Zaspie i płaciłam około 60 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny. Może któraś sie orientuje, jak chodzi się do Pro Feminy w Wejherowie na NFZ (w ciąży) czy za wszystkie badania się płaci, czy jak to tam wygląda??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak ciężko odpalić google, namierzyć nr. tel, zadzwonić i zapytać?


My w ciąży jedyne 80 zł za ostatnie prywatne badanie gin. zakończone skierowaniem do szpitala.

Bez przesady, nie mieliśmy ciśnienia. Bo i o co? W końcu za coś się płaci 300 zł. składki zdrowotnej z pensji. A ginekologa się zagadało, dlaczego nie kieruje na to badanie czy tamto i w końcu skierował na całość w ramach NFZ.


"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie masz racje :) ja rowniez mialam wszystko na NFZ, jedynie usg genetyczne robilismy prywatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wizyty na NFZ
Badania podstawowe jak mocz (ogólny i posiew) , morfologia, glukoza, tsh tez NFZ
Badania krwi dodatkowe- prywatnie Toxo- 4x36, CMV 2x28, ft4 - koło 15zł ale nie pamietam
No i póki co ( 29tc) 2 badania prywatne USG 2x150 plus jeszcze dwa mnie czekają wiec łącznie 600zł
Czyli łącznie koło 800zł plus na początku jeszcze tabletki, kwas foliowy, witaminy, luteina.. wiec całą ciąża kosztowała mnie koło 1000zł
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Zabrzu w Śląskim Laboratorium Analitycznym na dzień 18.02.2013 badanie hiv ,hcv, toxopla. 2 grupy kazde z nich kosztowało 40 zł plus 2 zł pobranie ,wyniki były następnego dnia.morfologia, mocz po 8 zł, VDRL 9 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja przez całą ciąże chodzę do lekarza w przychodni i nic nie płaciłam za żadne badanie tylko usg połówkowe ale to prywatnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodze do Swissmedu w Gdańsku, mam wykupiony abonament, koszt 200zl /mc w tym wszystko wliczone, wszystkie usg, badania i wiele innych specjalistów jeśli mam taką potrzebę. Dopłacałam tylko za test Papa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodziłam całą ciążę do ginekologa na NFZ. Ani grosza nie wydałam. Dawał skierowania na toxo, cytomegalię, HIV, wymazy itp....
Jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży to nie było problemu by się zapisać ok. 8 tyg. na wizytę bo położne mają "okienka" specjalnie przeznaczone dla ciężarnych, żeby móc je gdzieś wcisnąć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

do góry