Widok

Ile ważą wasze roczne dzieci?

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam jak w temacie mozecie napisac ile ważą wasze roczne dzieci?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
syn ma 19 miesięcy i waży 10960 84 dł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
moja młoda waży jakieś 9-9,5 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja jak miała roczek ważyła 10 kg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ma 15 miesięcy i waży 11 kg
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Błażej waży 10,9 kg
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Młody na roczek ważył 10300, teraz (20 m-cy) waży 13500.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj ma rok i 1 msc i wazy 9,7kg czy to nie za malo
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika, sprawdź na siatkach centylowych - jeśli nie jest dużo poniżej 25 centyla to jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ojej to teraz wyjdzie ze moja Malutka to kluska;P Mala na roczek wazyla ok. 11,5 kg i ciuszki na 80cm, teraz ma 14,5 mies i wazy ok 12 - 12,300 kg i ciuszki na 80-86
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do kasiaczek a ile wazyla mala jak sie urodzila. daje mu jesc normalnie nawet je za 3 tylko duzo biega i go jest pelno czy to od tego ze ma dobre spalanie
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój na roczek ważył 9 kg,teraz 10,200.Jest drobny,ale w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ma moze ktos link z tymi siatkami
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.siatkicentylowe.pl

Google rulez. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wyszlo mial wyjsc wynik wyszlo troszke ponad 25
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mala jak sie urodzila wazyla 3.870kg i spadla w szpitalu na 3.690kg. Ogolnie na poczatku zle nam przybierala. Musielismy zrobic badanie krwi i wyszla lekka niedokrwistosc, zelazo zalatwilo sprawe:) Od tamtego momentu zaczela ladnie przybierac, ksiazkowo po ok. 750-800g na mies.
Wierze ze sie denerwujesz, bo sama przez podobna sprawe przechodzilam. Ale jesli Maly jest radosny, usmiechniety, zywy, ladnie sie bawi, je i pije to uwazam ze nie masz sie co martwisc, dla upewnienia porozmawiaj z pediatra:)
Aaaa i ja tez lookalam co chwilke na http://www.siatkicentylowe.pl - swietna stronka.

A ile Maly wazyl przy urodzeniu? I jacy Wy jestescie? Tez drobni? Bo ja z Mezem to tak niekoniecznie, ale nieprzesadzajmy;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Twój syn ma barzdo dobrą wagę,w sam raz,po co ma być pulpet,też zalezy jaki ma wzrost bo niektóre dzieci mogą ważyć tyle samo,ale jeśli jedno z nich jest większe to automatycznie sprawia wrażenie chudzielca.Zależy od jego apetytu też noi jacy Wy byliście w jego wieku i teraz,geny robią swoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba nie reguły nie ma. Jakiś czas temu był taki wątek o drobnych dzieciach :).
Moja Lena ma 16 miesięcy i co prawda dawno jej nie ważyłam, ale waży gdzieś około 10 kg tylko
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia my to mamy chyba tej samej postury dzieci,tylko że niby dziewczynki są drobniejsze od chłopców,guzik prawda,a ile ma Twoja wzrostu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do kasiaczek maly jak sie urodzil wazyl 3675kg a jak wychodzilismy ze szpitala to 3340kg.ma okolo 77cm.My jestesmy przy sobie nie jestesmy chudzi ale i tez nie grubi.dlatego to mnie martwi my grubsi a on chudzinka.je wszystko bawi sie smieje sie caly czas;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się że 80, może z jakimś groszem :). NA szczepienie się wybierałam to bym wiedziała dokładnie ile waży i ile ma, ale przez to oparzenie musimy przełożyć :(
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie martw sie:) Skoro jest pogodny itd to napewno nic mu nie jest:) Mozesz porozmawiac z pediatra i powiedziec co Cie niepokoi. No Nasza nie przybuerala (ale byla malutka wtedy) bo nie chciala zabardzi jesc, znaczy sie pic meleka;) Zjadla troszke i koniec, meczyla sie. Zreszta do dzis mam egzemlarz ktory bardzo malo pije, ale moja pediatra mowi, ze jest wszystko wporzadku i widocznie tak ma. Ona nieliczac mleka, zupy czy cos na cly dzien pijez 260ml i wsio... a czasem i nie. Moze Twoj Maly poprostu tez ma taka budowe i juz, a Ty sie martwiosz:)
Jednak jesli mama sie denerwuje to tylko pediatra moze uspokoic, no niesttey:)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
260 ml płynów nie licząc mleka to jest mało?Mój syn do roku wogóle nie pił a teraz jak jest upał to wypije 300 a tak to samego mleka niecałe 300 a herbatki 100 ml.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu ja nie wiem, ale widze jak dzieci kolezanek pija to ja tyle niepije:P ja ogolni etez dosc malo pije...
Mala rano mleko z 200ml, wieczorem ok. 260ml no i to picie na dobe ok. 260ml, dosc czesto je zupy.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok podjade do lekarza i sie dowiem co i jak dzieki kasiaczek za pomoc:) a moge wiedziec jesli to nie problem twoj jadlospis dla malej co jej dajesz czy cos takiego patrzalam na inne jadlospisy i kubus je tak samo a dzieci wieceej waza:( moze sie martwie bo to 1 dziecko.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mójm mały waży 10,5 kg mówią że dobre wygląda zjada o 7 mleko z 3 łyżkami kaszki ryżowej razem 220 ml potem o 10 kaszke nestle owocową tak z 200 ml potem obiad duży słoik o 13 30 potem o 17 owoce flipsy itd potem o 19 220 ml mleka z kaszką ryżową pozdrawiam





popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tez moja pierwsze dziecko i wierze, ze mozna sie martwic. Ale zobaczysz nie ma czym:) A nawet gdyby (odpukac) to pediatra zarazdzi odrazu, bo nie widac by Malemu sie dziala jakas wielka krzywda hehe:)

A wiec moja Malutka je tak:
ok. 8.30 (tak sie ostatnio budzi) - pije herbatke ok. 100ml (trzeba kiedys przemycac;P)

ok. 8.50 - mleko ( z 6 miarek - jest na Bebilon Pepti)

ok. 10.00 sniadanko: 1,5 kromki chlebka bez skorki z czyms: z szyneczka, chlebek + jajo na miekko, albo chlebek + parowka, czasem je kaszke ze 180ml wody (ale ostatnio zadko)

po sniadaniu znow jej sie chce spac:P i spi z 1,5h

ok. 13.00 obiadek: albo sloik duzy (ale juz zadko), albo zupa (normalnie zjada caly spory talerz!!!!:P) albo ziemniaczki z warzywkami, klopsem itd, no wiadomo

ok. 16.00 - jogurt albo sliczek z owocami, albo owoc (ale tego zabardzo nie lubi:/) + flipsy, czy pieczywko chrupkie, czy cos podobnego

ok. 18.00 czasem zje pare kesow kanapeczki czy cos ode mnie z talerza, ale malo - taka przegryzka

w wozku przewaznie chrupie pieczywo chrupki, wtedy jest cisza:P

ok. 19.30 - mleko z 10 miarek, jesli cos zostawi to robie kaszke i po 10 min daje lyzeczka ale juz niechetnie chce jesc

W miedzy czasie herbatka:)

w nocy nic nie je, nie pije, nie budzi sie - odpukac:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moje dziecię je nawet więcej gdy ma lepszy dzień, waży ok. 9kg, 74/80cm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja waży ok 12 kg( ur. 3,970), normalnie jak jest zdrowa je:
-ok 8 180 kaszy / kanapka / parówka z kiszonym ogórkiem
-ok 11 mleko z piersi
-ok 14 180-200 ml gęstego obiadu mięso+warzywa
-ok 17 owoce + to czego nie było na sniadanie, czyli jak wtedy kanapka, to teraz kasz.
-ok 20 mleko z piersi

Oprócz tego pierś "w międzyczasie", ale to bardziej picie niz jedzenie, rzodkiewki, plasterki kalarepki, woda do picia, plasterek szynki, kawałek bagietki.

Boże, jak ja tęsknię za jej normalnym jedzeniem, a nie w kółko woda z lacidobaby albo przemycana kaszka.
image
---
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hanka waży niecałe 9kg, jak miała rok to ważyła 8.700. Je mniej więcej:
* 7.15 mleko z 270ml
* 9.40 banan / jogurcik dla malucha / owocki + czasem chrupki ryżowe
* 13.00 obiad zupa domowa, rzadziej słoiczek (ze słoiczka max 60g)
* 15.00 mleko z 270ml
* 17.00 owocki / jogurcik
* 21.30 (kaszką na mleku do picia z 270ml)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeju,ile Wasze dzieci mleka,kaszy piją,dla mnie to normalnie szok,moje dziecko nie jada kaszek wogóle,a mleko odżucił,że muszę mu je dawać przez sen,najwięcej pije 150 ml,czyli prawie połowa mniej tego co piszenie,ja to powinnam się marwić,ale już dawno przestałam bo bym chyba zwariowała od tego ciągłego myślenia o tym.
Jeżeli się czymś martwicie to poproście skierowanie na badania,morfologia,badanie kału i moczu na pasożyty i przestaniecie się tym zamartwiać,Wasze dzieci ładnie jedzą i ładnie ważą,ja mam niejadka i powiem Wam,cieszcie się że nie macie takich problemów z dzieckiem bo to można szału dostać z takim wciskaniem jedzenia prawie że na siłę.Macie siatki centylowe,jeżeli się mieści to chyba jest ok,prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu ale tu nikt sie nie martwi;) Tylko glowna zainteresowana poprosila mnie o podanie jadlospisu Kornelki i podalam, a dziewczyny podaly swoje i super:) Ale one nie pisaly dlatego ze sie martwia;P

A mleczka jak pija to dobrze, tylko pdobno w tym wieku tez nie mozna za duzo! Tak slyszlaam. Najlepiej wlasnie rano i wieczorem, to juz nie noworodek:P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki kasiaczek za rade i za jadlospis jak czytam to moj maly je podobnie :) tez je mleko rano i wieczorem tylko ze on w nocy sie budzi i pije wode kilka razy sie budzi :( to jego 2 minus kladzie sie po 22 predzej nie ma szans w dzien spi od 1 do 2 razy po godz badz 1,5godz .
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- kasiaczek, a po co dopychasz dziecko kaszą jak już mleka nie chce ? i z tego co piszesz to przed tą kaszka też się broni ?

nie pytam złośliwie, ale jak dziecko dużo waży to po co na siłe coś dawac ? 10 miatek to 300 ml mleka, to sporo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe nie no niedopycham:P ale jak zostawia mleko dos sporo np. z powiedzmy... 60ml to robia taka zadka kaszke i podaje lyzeczka, zje z 2 lyzeczki, do 5 i koniec:) O to mi chodzilo:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Piotruś ma 13 miesięcy waży 13 kg i ubranka kupuję na 92cm. Ale pierwsze dzieci były mniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na rok Synuś ważył 11 kg, a waga urodzeniowa to 3280...
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bylam wczoraj z malym na szczepieniach wazyla ga i wazy 11,600
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jejku, dziewczyny, moj chlopak 4,5mcy wazy 9kg i mierzy 68cm, czyli 95 i 75 centyl. juz sie boje pomyslec, co bedzie jak skonczy rok ;)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gabryś za kilka dni skończy roczek :) dzisiaj był ważony - waży 9900g :)

mierzyliśmy Go ok tydzień temu i wyszło nam 84cm :)


waga urodzeniowa 3820g i 55cm długości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia jak mierzysz malego ja go mierzylam ja wrocilam ze szpitala to mi mniej wychodzilo niz polozne jak go mierzyly
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i dodam ze byl w miare prosciutki znaczy nie mial nozek zagietych
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akurat Gabryś spał tak ładnie wyprostowany :) to wzięliśmy centymetr i Go zmierzyliśmy :P tak samo robiłam nasza neurolog :) bo pielęgniarka mierzyła po kawałku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Lila drobniutka ma 15mies. i wazy 9,3kg wysokosc 76cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miska ma rok, waży 13 kg, waga urodzeniowa 3480
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oliwka rok wazy 10 kg
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek ma 1,5 roku i waży 9,800, zawsze był drobniutki, długi czas się martwiłam, w przeciwieństwie do pediatry,która twierdzi,że dziecko jest zdrowe i nie ma co się doszukiwać chorób na siłę, a siatki centylowe sa tylko orientacyjne, każde dziecko jest inne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tak jak moj synek.troche sie boje ze tego nie zgubi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
identycznie jak moj.wszyscy mowia ze duzy.mam nadzieje ze z tego wyrosnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy miał rok ważył 11,3 kg
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj wazyl 10,9
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem ze kazde dziecko jest inne:) na poczatko wrzesnia bylam na szczepieniu i maly wazyl 12kg
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam waga urodzeniowa Arturka 2.650 ,na roczek miał 12kg teraz ma rok i dwa miesiące i waży 13.300 . A wszyscy mi mówili ,jak będzie miał na rok 8 kg to będzie cud, no i się pomylili synuś w pierwszym miesiącu życia przytył 2kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To mój młodszy ma 2,5 roku i tyle waży :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry