nowy wąteknowy wątek
Inhalacje z mucosolvanu
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń]

Witam czy ktoras z mam robiła inhalacje z mucosolvanu ??
Lekarka kazała mi robic inhalacje 1-1 z sola fizjologiczna i teraz moje pytanie czy do tego dodaje sie jeszcze jakas wode ,niemam elektrycznego inchalatora ??

Re: Inhalacje z mucosolvanu

Z tego co nasz lekarz mówił to mucosolvan jest tylko do inhalacji elektrycznych z nebulizatorem, zapytaj u siebie w przychodni czy nie wypożyczają?

musisz mieć inhalator co wytwarza parę - dodajesz soli fizjolog. ja robie 1 ml Mucosolwanu i 1 ml soli fizj.

dziekuje za odpowiedz , mąz własnie idzie wypozyczyc inhalator z przychodzni :)

tylko uważaj , moje dziecko przy mucosolvanie zalewa się flegmą.

I zamiast polepszenia pogarsza się bo nie potrafi dobrze odksztusić

Dobrze jest po inhalacji oklepać dziecko i jeśli jest możliwość położyć je główka w dol na brzuszku(np.w łóżeczku pod materac położyć zwinięty ręcznik lub koc) wtedy wydzielina będzie się lepiej ewakuować.

dziekuje za porady ,moja corka ma ponad 2 latka wiec jakos sobie poradzimy:)

aha jeszcze jedna ważna rzecz. Wszystkie inhalacje z leków które maja na celu rozrzedzenie wydzieliny należy wykonać do godz.17. Później dziecko faktycznie może odkrztuszać wydzielinę a wtedy ciężko będzie mu spać.

my robimy 40 kropli mucosolvanu i 2 ml soli fizjologicznej oczywiście nebulizatorem

nam lekarka kazała do godz.16 robic ,ale jeszcze mam pytanie ile czasu ma trwac taka inhalacja??

od 5 do 10 min,przynajmniej tak u nas było i też do ok.16 robiłam, bo to powinno się robić max.3 godziny przed snem

dziekuje bardzo:)