Widok

Inhalacje z mucosolvanu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam czy ktoras z mam robiła inhalacje z mucosolvanu ??
Lekarka kazała mi robic inhalacje 1-1 z sola fizjologiczna i teraz moje pytanie czy do tego dodaje sie jeszcze jakas wode ,niemam elektrycznego inchalatora ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co nasz lekarz mówił to mucosolvan jest tylko do inhalacji elektrycznych z nebulizatorem, zapytaj u siebie w przychodni czy nie wypożyczają?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
musisz mieć inhalator co wytwarza parę - dodajesz soli fizjolog. ja robie 1 ml Mucosolwanu i 1 ml soli fizj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za odpowiedz , mąz własnie idzie wypozyczyc inhalator z przychodzni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko uważaj , moje dziecko przy mucosolvanie zalewa się flegmą.

I zamiast polepszenia pogarsza się bo nie potrafi dobrze odksztusić

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze jest po inhalacji oklepać dziecko i jeśli jest możliwość położyć je główka w dol na brzuszku(np.w łóżeczku pod materac położyć zwinięty ręcznik lub koc) wtedy wydzielina będzie się lepiej ewakuować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziekuje za porady ,moja corka ma ponad 2 latka wiec jakos sobie poradzimy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha jeszcze jedna ważna rzecz. Wszystkie inhalacje z leków które maja na celu rozrzedzenie wydzieliny należy wykonać do godz.17. Później dziecko faktycznie może odkrztuszać wydzielinę a wtedy ciężko będzie mu spać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my robimy 40 kropli mucosolvanu i 2 ml soli fizjologicznej oczywiście nebulizatorem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam lekarka kazała do godz.16 robic ,ale jeszcze mam pytanie ile czasu ma trwac taka inhalacja??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
od 5 do 10 min,przynajmniej tak u nas było i też do ok.16 robiłam, bo to powinno się robić max.3 godziny przed snem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje bardzo:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zależy jaki masz nebulizator u mnie taka inhalacje trwa ok 10 min 1ml leku plus 2 ml soli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

40 kropli !!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

30 kropli to dawka dla dorosłego!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wypożyczaj inhalatora !! ja wiem że maski sa wymienne ale nie wiesz co siedzi w środku .... a zresztą koszt wypożyczenia po 4 dniach jest prawie taki sam jak za nowy . Ok 150 zł i masz na lata własny . Póżńiej to kwestia ok 20 zł wymiany maseczki . A jak masz 2 latke i puscisz ja do przedszkola uwierz mi inhalacje w okresie jesienno-zimowym , beda prakrtycznie codziennościa :(
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecę nasz Simple odkąd go kupiliśmy to ciągle inhaluje tak samo mocno szybko nic się niepokojącego z nim nie dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli chodzi o uświadamianie ludzi o wartości aerozoloterapii, chodzi mi o ich Akcja Inhalacja. Ja się tak naprawdę dowiedziałam że inhalacja jest najzdrowszym i najbezpieczniejszym sposobem podawania lekarstwa właśnie od nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czego używasz do inhalacji? Paulina.tkaczyk@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie leki na pewno podasz tym inhalatorem https://iamed.pl/product/-AGU-BABY-Inhalator-kompresorowy-z-nebulizator-AGU-N3-s101122?CategoryId=234066&, u mnie od zawsze inhalatory stanowiły główną część profilaktyki zdrowia (genetyczne uwarunkowanie można powiedzieć). Ten polecam, bo szwajcarska marka Agu Baby to raz, a dwa nie do zniszczenia. Elementy zaprojektowane tak, że dziecko w sumie może nawet rzucić na podłogę i nic się nie stanie (u mnie codzienność :)). Szybko działa, sprawny, na pewno dla astmatyków dobre rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Ostrogi piętowe - jakie zabiegi najskuteczniejsze? (75 odpowiedzi)

Czy ktoś się borykał z tym problemem? Jakie zabiegi najbardziej pomagają?

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

do góry