Widok

Internet - Osiedle Rodzinne, ulica Pszenna

Po wizycie w Orange dowiedzialem sie, ze zeby zamontowac neostrade u nas na Osiedlu Rodzinnym trzeba znalezc 7 rodzin, ktore by chcialy taki internet posiadac. W zwiazku z tym, ze ja chce, to poszukuje jeszcze 6 osob chetnych. Na pismie do Orange musi byc conajmniej 7 podpisow.
Czy ktos oprocz mnie jest zainteresowany?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem zaint.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jeszcze kilka osób i można zacząć działać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam już dość radiówek na rodzinnym , dlatego też jeśli neostrada nie będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami w postaci np. dzierżawy kabla byłbym również ZA.
Jaki czas oczekiwania na neostradę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Baninie nie trzeba sie bawic w neostrade, jest internet bezprzewodowy u lokalnego dostawcy. Maszt stoi przy ulicy Poziomkowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kto jest dostawcą tego bezprzewodowego internetu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak ... u lokalnego transfer z YT, Vimeo wiecznie dławionony do 100kb/s, zamówione 6Mb praktycznie nigdy nie dostępne, na szczęście pingi jakby ostatnio lepsze.

Od lokalnego mam rok radiówke i nigdy więcej na ten wynalazek sie nie zdecyduje

Osobiscie wypatruje Volte, Neostrade, UPC - cokolwiek do czego kiedyś byłem przyzwyczajony i śmigało zawsze jak należy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radiówka radiówce nierówna, po IP widzę że to nie u mnie, nie Poziomkowa tylko Morelowa, można wziąć na próbę, zapraszam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michał podaj jak możesz przybliżone koszta montażu oraz miesięczny abonament. My byśmy byli za!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
df - a z ciekawości jaka masz radiowke?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostaliście pismo od volty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Postaram sie dowiedziec i napisze wiecej szczegolow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem za
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
proszę o odświeżenie wątku - czy wiadomo już coś w kwestii kosztów montażu kabla TP? I późniejszych kosztów podłączenia?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
temat umarl, bo malo chetnych. Trzeba chyba poczekac na Volte. Ktos wie kiedy dojda do Rodzinnego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po co czekać jak na zbawienie - można mieć dobrej jakości Internet ode mnie, tu i teraz. Też kiedyś czekałem na światłowód od Volty (łącze operatorskie 100 Mb/s za 2000+VAT miesięcznie), miał być w czerwcu zeszłego roku :). Nie ma problemu z wzięciem na testy by się przekonać jak działa. Mam już ponad 400 klientów, 2 łącza symetryczne od różnych dostawców (licencjonowane radiolinie po 150 Mb/s każda), w standardzie stały publiczny adres IP, bez limitów transferu, na czas nieokreślony. Rozejrzyjcie się za masztem na Morelowej - zapraszam. Wiem, radiówka... - ale może jednak warto przetestować zamiast powtarzać zasłyszane opinie. Nie ma TV i nie ma 100 Mb/s, ale Internet 8/2 (pobieranie/wysyłanie) Mb/s jak najbardziej działa, telefon jak ktoś potrzebuje też da się zrobić (VoIP, parę firm z tego u mnie korzysta). A jak ktoś chce po kablu, to tuż obok mnie jest wolna działka do kupienia (nie wiem za ile, nie ja sprzedaję), można się tam wybudować i pociągnąć gigabit skrętką w ziemi tak jak to zrobiło kilku sąsiadów 10 lat temu i tak się zaczęło. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
No tak a jaki cennik jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelek jest ok , ja akurat lubię czasem pograć po sieci i spokojnie daję radę . Są dni że wieczorami ping jest kiepskawy ale najczęściej jest ok a nie liczyłem przeprowadzając się z miasta że będę mógł grać on line.Zaś normalne korzystanie z netu bez problemu. Więc ewentualne minusy to czasami wyższy ping no i cena która w mieście jest niższa ale ważne że jest dobry net.Wiem że na początku Bajecznej w warsztacie też mają maszt na dachu i ostatnio widziałem tam samochód UPC i coś robili na maszcie ale o co chodzi nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nad cenami jeszcze popracuję (dotychczas nie miałem umów na okres 12 lub 24 miesięcy, tylko bezterminowe - porównując oferty warto brać to pod uwagę), biorą się też stąd że mam 2 dostawców (ale za to w razie awarii jednego Internet nadal działa, w grudniu zeszłego roku jak NASK się wyłożył bardzo się to przydało), a jakość też się poprawia (np. od miesiąca mam nowe 2x większe łącze od GTS, ale dopiero kilka dni temu po moich licznych zgłoszeniach naprawili i teraz działa jak należy - podobną historię miałem kiedyś z nowym łączem od NASK, tam trwało 4 miesiące - ciężko czasem przekonać dużego krajowego/międzynarodowego dostawcę że problem jest u niego a nie u mnie, trochę walka z wiatrakami ale po raz drugi wyszło na moje i teraz jest OK). A samochodem UPC z tego co się orientuję jeździ konkurencja JMT ta właśnie od masztu na Bajecznej. Ale Bajeczna to w sieci JMT tylko przekaźnik, a Morelowa to główny węzeł mojej sieci - mieszkam pod masztem :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja na Amelek nie narzekam a i mam to szczęście że mieszkając na Bajecznej maszt więc i główny węzeł mam niedaleko :) i jakby jeszcze cena miała być niższa w zamian za terminowe umowy to dla mnie nie ma problemu.Z resztą plus lokalnego dostawcy to to że w razie awarii wiadomo do kogo się zwrócić .....także byle nam wraz z latami rosły prędkości i ping malał :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na ulicy Rolniczej klada obudowe dla swiatlowodu (w tym tygodniu dojda do Rodzinnego), po okolo 2 miesiacach beda wciskac kabel, takze niedlugo zawita kablowka do nas. Pytalem sie robotnikow jaka to firma i powiedzieli, ze nie Volta, tylko Vectra. Mam nadzieje, ze sie nie pomylili, bo Volta ceny ma z kosmosu. Dzis ponoc maja miec ze soba wizytowki. Jak ktos moze, to niech podejdzie do nich i napisze tu co to za jedni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś może potwierdzić te informację? Już tyle razy kablówka miała zawitać do Banina, że do tej pory kilka ich powinno być :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam, kablówka Vectra, wiadomość od panów kładących kable, w najbliższym czasie będziemy mieli super szybki internet :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Volta. Zostawili ulotki w skrzynkach. Nie napisali, ale podłączenie 500 zł :-\
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zadzwoniłem do Volty bo to oni kładą kable. Osiedle Rodzinne powinno zostać podłączone już w czerwcu. Lipiec -sierpień powinni dojść do osiedla Familijnego. Opłata za przyłączenie 499 zł - może zostać rozłożona na raty. Internet 25 Mb/s ściąganie 5 Mb/s wysyłanie 80 zł miesięcznie , w pakiecie z TV 99 zł - umowa na 24 miesiące. Kontakt do przedstawiciela handlowego 602 621 621

Tanio to czy drogo trudno orzec bo nie mam porównania z innymi usługodawcami dostępnymi w Baninie. Na pewno odstrasza wysoka cena instalacji ale tak to już jest jak ktoś kładzie infrastrukturę od zera.
Zdecydowany plus za to że kładą od razu światłowód więc jak ktoś się już zdecyduje to ma spokój na lata.

pozdro.
Bart
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ulotce jest, ze 25Mb/s - abonament 60 zl.
Moze warto pomyslec nad rozdzieleniem we wlasnym zakresie (jakas firme wynajac) po calym osiedlu / budynku?
Za 100 zl jest 75 Mb/s. Taki internet powiniem spokojnie starczyc na 3 - 5 rodzin.
Jesli nie bedzie chetnych, to mam nadzieje, ze zejda z ceny instalacji, bo chetnie bym z nich skorzystal, ale jak sobie pomysle o kosztach instalacji, to sie czuje, ze chca mnie za przeproszeniem wydymac :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może z tym 80 zł za sam internet źle usłyszałem.
Co do kosztów instalacji to niestety tak na początku jest, mam nadzieje że za jakieś pół roku zejdą z ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pan przedstawiciel chodzący po Wspólnej twierdzi że nie zejdą a nawet cena może wzrosnąć ... dlatego my mamy ich gdzieś z takimi stawkami jak z początku lat 90, a na dofinansowaniu unijnym
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiscie ze bedzie tak gadal, poniewaz w ten sposob bedzie naklanial ludzi do zakupu TERAZ. A to, co mowi to czysty marketing i z rzeczywistoscia ma niewiele wspolnego. Juz to widze - do Banina wchodza inni operatorzy (to sie w koncu musi wydarzyc) a ten dostawca podnosi ceny ;)))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
też dzwoniłem i usłyszałem 499zł za podpięcie (to jakaś masakra) położyli światłowód, możliwe że będzie dzierżawa łącza przez innych operatorów. Ale na razie pewnie tylko Volta. Cena też wysoka jak by to było te 50-60zł za sam internet to spoko ale nie 80zł. Po okresie napływu nowych użytkowników odczekają rok i puszczą jakąś promocje. W Gdańsku za 50 Mb/s chcą 50zł a tutaj więcej i jeszcze za podpięcie kasują
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale co to w ogóle za porównanie ? Nie mam zamiaru bawić się w adwokata dostawcy ale porównywanie cen w Gdańsk gdzie masz gotową infrastrukturę i dużą konkurencję do Banina gdzie dopiero kable kładą nie ma sensu. Nikt tych kabli za free nie kładzie po to żeby potem ludziom dawać internet 50Mb/s za 50 zł. Inwestycja zwróciłaby im się za 50 lat. Nie ma konkurencji na kablu więc jest drogo. Proste.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Odzysk za inwestycje to sobie providerzy robią na konkurencji, przy dzierzawie lacza typu 10 Gb/s do dalszego rozprowadzenia.

Natomiast branie oplaty za podlaczenie 500zl klientom indywidualnym to jest zwykle zdzieranie kasy, ale chytry 2x traci, juz ludzie sie organizuja zeby brac 'pakiety na spole'.

Do domowego zastosowania 10-25 Mb/s starczy z nawiazka , wiec pakiet 50tki mozna podzielic i na rodzin :P
Z czego polowa pewnie korzysta z przegladarki i starczy im stabilne 2Mb/s
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak rozdzielicie we własnym zakresie po całym osiedlu światłowodami z jakiegoś jednego punktu widocznego ode mnie i będzie dostatecznie dużo chętnych, to i ja mogę zainwestować w coś lepszego niż radio 5GHz (są np. radiolinie Siklu pozwalające przesłać gigabit do 2km, tyle że takie coś kosztuje kilkanaście kPLN za link punkt-punkt więc nie opłaca się do pojedynczego klienta, ale do całego osiedla jak najbardziej) i dać te upragnione 25 Mb/s. Cudze chwalicie swego nie znacie - też nie stoję w miejscu, powoli (bo własnymi siłami i środkami, bez kredytów i unijnych dotacji) ale do przodu - pewnie i na światłowody przyjdzie czas (zwłaszcza do Familijnego, bo najbliżej), jeśli przetrwam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A rozdzielenie światłowodu po osiedlu będzie ile kosztowało? 500 zł na chętnego czy więcej ? Jakoś nie widzę możliwości żeby coś takiego się opłacało, no ale mogę się mylić.

Tymczasem jest już oficjalny cennik za volte:
http://www.volta.net.pl/dla-biznesu/lacza

Instalacja od 495 zł , najtańszy internet 50 Mb/s ( 50 Mb/s ściąganie, 10 Mb/s wysyłanie) - 80,00 zł

Szału nie ma
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
szału nie ma?
moim zdaniem to jest gruba przesada,
pomijam cenę podłączenia, ale jeśli już jest taka wysoka, to dlaczego mam później płacić miesięcznie 80 zł, zamiast 50 zł jak inni?????
hmmm no w ten sposób to chyba nie będą mieć klientów...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A masz inną alternatywę na łącze kablowe w Baninie ?
Brak konkurencji robi swoje. To nie osiedle w Gdańsku gdzie masz kilku operatorów którzy bija się o klienta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba było nie wyprowadzać sie na wieś człowieku!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Światłowód i 80 Mb? To jakaś wyjątkowo uboga wersja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na razie korzystam z radiówki, jest średnio ale da się żyć, żyłam kilka lat to pożyję kilka kolejnych i poczekam aż po prostu zejdą z ceny
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co stoi na przeszkodzie, żeby samemu przekopać sobie kabel do najbliższego słupka TP S.A.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może brak słupków TP S.A ?
Na tym polega różnica, że to już nie czasy monopolu i w takich nowych lokalizacjach wszystko zależy od tego kto I wejdzie.
W tym przypadku Volta, z ambicjami, że ludzie nie słyszeli tu jeszcze o Internecie i można go sprzedać 2x drożej niż normalnie, z 5krotnie większą opłatą instalacyjną, która często jest pomijana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poważnie, zamiast narzekać na brak słupków proponuję dogadać się choć w kilkunastu sąsiadów i zrobić trochę okablowania - sam nie mam mocy przerobowych by to zrobić, ale do jednego punktu mógłbym zrobić dosył łącza symetrycznego radiolinią w paśmie licencjonowanym, teraz to już nie jest jakiś wielki problem. Chciałem kiedyś do Feniksa, ale właściciele się nie zgodzili twierdząc że nikt z najemców nie chce Internetu ode mnie, a ktoś nawet chciał ale mnie nie chciało się szarpać przy pomocy art. 30 megaustawy - no to nadal mają obiecanki... Pokażmy że w Baninie potrafimy własnymi siłami bez unijnej pomocy. Pomożecie? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mówiąc to mi do domowego użytku starcza te 6Mb które mam,
jak się pojawi oferta, że za te 40-50zł będę miał więcej to na taką pójdę, a tak to Volta może sobie zassać swoje 50Mb kością ogonową :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za te 40-50 nie opłaca się robić lepszego łącza dla pojedynczego klienta. Ale dla kilkunastu po 40-50 każdy już tak. W jednej szeregówce (ale w innej lokalizacji, nie w 7 niebie) ludzie się dogadali i pomogli mi ciągnąć kable (sprzęt dałem swój), więc można. Na razie jeszcze mają radio 5GHz ale są pierwsi do modernizacji, bo jedno radio na cały szereg łatwiej wymienić na coś lepszego. Jak to mówią, w kupie siła :) - zapraszam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale to przecież tylko od Ciebie zależy czy chcesz rozpocząć kolejną inwestycję.

Bez urazy, ale wydaje mi się dość dziwne, że oczekujesz od potencjalnych klientów, zorganizowania swojej inwestycji.

Zwłaszcza, że prawie każdy posiadający radiówkę, ma kupioną antenę i wystarczy jedna zorganizowana osoba, z którą się dogadają - złożą na instalację (500zł) i to do tej osoby wejdzie kabel od firmy V.
Dalej obecnymi antenami rozdzielą sobie jak chcą i zrzucą na abonament firmy V.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cóż, po prostu nie chciałbym przeinwestować. Internet u siebie na Morelowej mam już teraz nie gorszy niż w firmie V, problemem jest tylko "ostatnia mila" czyli dosłanie tego do końcowego odbiorcy. Chcąc zrobić coś lepszego niż radiówka 5GHz (która jeszcze daje radę, ale wiadomo że ma swoje ograniczenia), chciałbym wiedzieć że inwestycja (radiolinia za kilkanaście kPLN ode mnie do szeregówki) mi się kiedyś zwróci. A nie zwróci się, jak z całej szeregówki podłączę w ten sposób 1 czy 2 klientów (chyba że dużych biznesowych), bo reszta jest już zadowolona z obecnego rozwiązania / niezadowolona ale związana umowami / niechętna do zmian itp.

Rozdzielanie sobie i zrzucanie się byłoby niezgodne z regulaminem V, oraz obowiązującym prawem (działalność telekomunikacyjna bez zgłoszenia w UKE jest wykroczeniem). I nie jest to też takie proste, trzeba trochę więcej niż kilka anten - wiem coś o tym, bo zajmuję się tym od 10 lat, od początku legalnie. Co takiego jest w V czego nie ma u mnie, że warto czekać na V jak na zbawienie? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam z Orange TP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie Orange , co chwilę awarie i bardzo wolno , teraz mam z multiwifi i jestem bardzo zadowolony szybko i bezawaryjnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałem Neostradę 10 mega a przeważnie chodziło 1,5 mega i co chwila przerwany kabel . Teraz mam neta i telefon z multi-wifi i nareszcie święty spokój . Nigdy więcej TP SA !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nagle jednocześnie na 3 tematach dotyczących internetu w Banini pojawiają się posty chwalące multi-wifi.
Natrętne, prymitywne reklamiarstwo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
świadczy to o iq reklamującego tylko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zobacz, nie ja to pisalem a czesc ip to samo... Widzisz tylko czesc numeru a koncowki sie roznia. Najzwyczajniej osoby te moga miec od tego samego dostawcy internet. Dlaczego jak ktos cos chwali to odrazu krypto reklama? Ja tez mam z multiwifi i zlego slowa nie powiem. Choc prawda jest taka, ze czekam na kablowke z prawdziwego zdarzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Też mam od nich. Jest Ok. Jak dotąd była jedna awaria. Naprawili po kilku godzinach. Amelek z tego co wiem też ma dobre opinie więc można śmiało brać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Generalnie czasy sie troche zmienily i lacza radiowe to juz nie jest ostateczna tragedia i non sotp problemy.
Sam mam od MultiWifi net, ale obstawam ze inni dostawcy radiowi prezentuja dobra jakosc.
Kwestia wyboru danego pakietu w promocji, czy darmowego montazu itp.
Sam czekam jednak caly czas na jakies sensowne lacze 20 Mb/s +
Nie oczekuje to nic rzedu 150 Mb/s ale cos z przedzialu 20-50.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj dzwonił do mnie przedstawiciel firmy WAVE z Gdyni. Wchodzą do Banina radiowo i mają mieć atrakcyjną ofertę. Jak dostanę pełne informacje dam znać. Na ich stronie mają radiówki od 10 do 40 mb/s w dobrych cenach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie prędkości mają znacznie większe w porównaniu do ofert firm z Banina, nie wiesz czasami jaki rejon Banina będą mieli w zasięgu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem. Prosili o podanie ulicy i powiedzieli, że prześlą ofertę na maila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Też poproszę o tę ofertę - postaram się popracować nad swoją :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy ulepszenie oferty objąć może też obecnych klientów Amelka :)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście - u mnie nie ma podziału na Klientów lepszego i gorszego sortu :)
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, a zobaczymy co się da zrobić - każdy przypadek jest indywidualny, bo różne są potrzeby Klientów, jak i możliwości techniczne w różnych miejscach. Klientów konkurencji również zapraszam - często da się wypróbować moją usługę wykorzystując już istniejącą instalację, po zmianie konfiguracji i niekiedy kierunku anteny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ktoś wie kiedy volta wejdzie do banina?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już dawno weszła - chyba jakieś ze 2 lata temu...
A ja powtarzam swoje - szukam firmy, której mógłbym za rozsądne pieniądze zlecić zakopanie rur w ziemi (projekt, formalności itp.), a sam chętnie wciągnę do nich światłowody i podłączę Internet. Chyba, że chodzi o TV - ale powiedzcie tak szczerze (to na temat TV w ogólności, nie mam nic konkretnie do Volty), naprawdę macie czas oglądać te reklamy (czasami przerywane filmami) na 100 kanałach full HD, a 24 w DVB-T nie wystarczają? Wiosna nadeszła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na pszennej Volta jest, na pozostałych różnie - kwestia opłacalności. Ja czekam na info, czy na Bajeczną wejdą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@AMELEK.NET - i byś był jedynym dostawcą internetu po kablu z limitem transferu danych?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelku, z tego co wiem to masz problem nawet na drabinę wejść antenę zamontować (lęk wysokości?), a szukasz kogoś za rozsądne pieniądze do wykonania prac ziemnych? Nie masz czasem wygórowanych żądań, że wszystko zrobi się samo i najlepiej za darmo bez Twojego udziału? Nawet strony internetowej z podstawowymi informacjami nie masz, tylko jakieś kąśliwe komentarze i wielokropki jak na blogu u 16-latki. I ta informacja "Projekt nie jest finansowany ze środków Unii Europejskiej" jakbyś jakimś buntownikiem był, że Unia to niedobra i w ogóle.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
@elemenTH - dostawcy po kablu z limitami jak najbardziej istnieją, przykładowa oferta ADSL 100 GB za jedyne 25 funtów miesięcznie - http://aaisp.net/broadband-home1.html - ale u mnie na kablu limitów nie ma, nie wiem skąd ten pomysł.
@ppp - po co tyle jadu. Do prac wysokościowych też szukam kogoś chętnego do współpracy. Samo się nie zrobi i nigdzie nie napisałem że za darmo, za dobrą pracę jak najbardziej należy się dobra zapłata. Wszystkiego sam nie zrobię, to chcę zapłacić komuś. Jakie kąśliwe komentarze? Buntownikiem nie jestem, po prostu twierdzę że bez dotacji też się da, bywa że sprawniej bo jak potrzebuję coś kupić to po prostu kupuję, płacę i na drugi dzień kurier przywozi a nie muszę ogłaszać przetargów, cała biurokracja też kosztuje. Unia da - a skąd weźmie? Wszyscy się na to składamy jako podatnicy i są w kraju miejsca, gdzie te dotacje byłyby dużo bardziej potrzebne. Strona cóż, wiem że nie jest ładna bo zawsze były ważniejsze sprawy - np. by Internet działał, nawet jak dostawca łącza zawiedzie (dlatego mam 2 różnych i szukam trzeciego).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@AMELEK.NET: żyjesz w PL nie w UK, g*wno mnie obchodzi ich adsl, w afryce wcale nie mają niektórzy internetów to ja też mam nie mieć? Równaj w górę nie w dół, wzoruj się na najlepszych a nie najgorszych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robię co mogę, ale nawet najlepsi nie mają cudownej infrastruktury o nieskończenie wielkiej przepustowości. Wszystko jest limitowane, fizyka jest wszędzie taka sama. Odniosłem się tylko do stwierdzenia o byciu jedynym dostawcą z limitami na kablu. Po pierwsze nie jedynym bo na świecie tacy istnieją (ten przykładowy w UK akurat chyba nie jest taki najgorszy), po drugie na kablu u mnie nie ma, teraz pozostaje tylko dotrzeć z kablem do klientów ale to niestety kosztuje. Na radiu też nie ma limitów w sensie że przestaje działać po przekroczeniu, ale muszę jakoś dzielić dostępne zasoby by wystarczyło dla wszystkich, więc monitoruję statystyki kto ile zużywa. Internet to medium jak każde inne, jakby woda była bez limitów to mało kto by zakręcał bo po co, tak samo wymiana rur na grubsze kosztuje, kiedyś limitem był wywóz szamba (małe dyski szybko się zapełniały), teraz można zużyć każdą ilość podlewając ogródek (wideo na żądanie, coraz częściej w 4K, może zapchać każde łącze) - i jak tu utrzymać ciśnienie (realnie osiągalną prędkość). Między radiem 5 GHz a kablem jest jeszcze opcja pośrednia - radio w paśmie licencjonowanym 6 GHz, drożej ale i lepiej jakościowo bo brak zakłóceń od konkurencji, a w 5 GHz nadawać każdy może. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są jakieś szanse na stabilny dostęp do netu 20 Mb/s + na osiedlu rodzinnym ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są nawet spore, zapraszam do kontaktu to zobaczymy co się da zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Amelek, ale dajesz jakieś ogłoszenia, że szukasz tych osób do współpracy, czy przyklejasz je tylko na swojej lodówce w domu i czekasz aż ktoś zadzwoni?
Masz gdzieś w ogóle dostępną ofertę jaką świadczysz poza informacją, że cena od 36,90zł ale nie wiadomo za jakąś prędkość?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Są nawet spore, zapraszam do kontaktu to zobaczymy co się da zrobić.
Sprawdziłem na stronie, niestety nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szukam na różne sposoby, może i na ogłoszenia przyjdzie czas, jak też na lepszą stronę www. O ofertę zawsze można pytać, na stronie są dane kontaktowe, telefon odbieram (lub oddzwaniam jeśli chwilowo nie mogę) i na maile odpisuję. Prędkości zwykle do 30 Mb/s, ale zależy też od konkretnej lokalizacji. Jak po kablu, to i do 100 się da (z czasem więcej jak wyjścia w świat przybędzie, w kablu już teraz jest gigabit). Jako chyba już jedyny uczciwie mówię że nie gwarantuję (choć dokładam wszelkich starań, by prędkości były realnie osiągalne), bo w tej cenie się nie da, sam kupuję łącza z gwarancją ale one są w cenach 4-cyfrowych i cudów tu nie ma. Ale może takie czasy, że trzeba jak inni mówić dokładnie to co Klient chce usłyszeć - że tak, oczywiście gwarantuję, nic że to gwarancja jak w greckim banku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to żadnych - podaję bardzo konkretny telefon 691677546 i e-mail kontakt@amelek.net - proszę o kontakt z podaniem konkretnej lokalizacji, to podjadę i na miejscu zobaczymy jak sytuacja wygląda. Większość osiedla jest w zasięgu, są miejsca które mogą wymagać pewnych kombinacji ale jak będzie takie zapotrzebowanie to coś zrobię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie wygląda to tak, że bardziej odstrasza niż nakłania do kontaktu. Generalnie ciężko powiedzieć że to strona internetowa.
Polecam zainwestowanie w stronę i jakiś dział 'Oferta'. Bo z tego co widziałem tutaj na forum nie są to pierwsze tego typu opinie klientów, a reakcji brak, co nie świadczy dobrze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale strony internetowe naprawdę tak wyglądały jakieś 20 lat temu, sam pamiętam :)
Temat strony www czeka na wolne moce przerobowe, może komuś to zlecę, chwilowo są pilniejsze tematy jak np. rozbudowa infrastruktury, większe łącza w świat, a i rodzinie czasem trzeba chwilę poświęcić, niestety doba ma tylko 24h, do końca marca trzeba było zrobić sprawozdawczość i inwentaryzację dla UKE itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Infrastruktura i łącza również takie jak wyglądały 20 lat temu ?
Naprawdę nie zdaje Pan sobie sprawy że robi Pan sobie antyreklamę i dość odważnie się pod nią podpisuje ?
Ja chyba odpuszczam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ten Amelek to nie wiem skąd on się urwał, ma limity na internet jak operatorzy komórkowi - jego tłumaczenie bo w UK jakiś operator na dsl ma limity!.
Strony nie zrobi bo ma wywalone, nie ma czasu, celne uwagi olewa, po co klient ma wiedzieć ile kosztują usługi ale może to i dobrze bo się dowie o limitach.

Mnie taka postawa odstrasza z automatu no ale gość jakoś się na rynku trzyma, widocznie mu wystarczą starzy klienci, nie potrzebuje nowych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
" i jak tu utrzymać ciśnienie (realnie osiągalną prędkość)"

Może po prostu w taki sposób, w jaki robią to inni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inni też mają ograniczone zasoby i te same problemy - VoD to teraz większość ruchu internetowego na całym świecie. Niektórzy już wprowadzili limity, inni wprowadzą - to tylko kwestia czasu, inaczej po prostu nie sposób nadążyć z rozbudową. Inni mają lepszy marketing, a ja staram się mówić jak jest - być może faktycznie niektórych to odstrasza. Inni sprzedają w pakiecie przykładowo TV za 100 zł + 8% VAT i Internet za 1 zł + 23% VAT, ukrywając część ceny Internetu w cenie TV z niższym podatkiem, a ja mam tylko Internet więc z preferencyjnej stawki VAT nie korzystam (a swoją drogą nie rozumiem, dlaczego akurat płatna telewizja jest preferowana podatkowo, niższa stawka VAT jest głównie na artykuły pierwszej potrzeby, spożywcze itp. więc moim zdaniem powinno być odwrotnie, Internet 8% a TV 23%). Inni mają dużo większy kapitał i mogą dłużej dopłacać do interesu czekając aż konkurencja padnie, a dopiero potem realizować zyski. Inni (zwłaszcza komórkowcy) czasami wypowiadają umowy klientom, którzy za bardzo wykorzystują "nielimitowane" usługi - wedle własnego uznania, nie definiują ile to jest "za bardzo". I nawet nie muszą podawać powodu, po prostu każda ze stron ma prawo rozwiązać umowę. Ja póki co limitów nie mam, po prostu liczę kto ile zużywa i dla zużywających mniej proponuję lepsze ceny. Niestety, konkurencja (głównie LTE) wymusza zmiany. Pozdrawiam. To mówił ten niedobry gość co się urwał i ma wywalone bo nie ma ładnej strony (ani profilu na FB o co pewnie będzie kolejna fala krytyki, bo jak to tak w XIX wieku), a przez telefon chyba gryzie... nie, nawet nie gryzie tylko połyka w całości :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
@AMELEK.NET

"Inni też mają ograniczone zasoby i te same problemy - VoD to teraz większość ruchu internetowego na całym świecie. Niektórzy już wprowadzili limity, inni wprowadzą - to tylko kwestia czasu, inaczej po prostu nie sposób nadążyć z rozbudową."

Inni czyli kto? Podaj mi jakiegoś dostawcę internetu z limitami, tutaj w PL nie dsl w UK. W miastach ludzie płacą po 30zł za symetryczne 100Mbit. O jakichkolwiek limitach na internet poza LTE spotkałem się tylko u Ciebie i nikogo nigdy więcej. Przeglądałem dostawców i nie znalazłem takich kwiatków.

Poza tym ruch generuje jaki bitrate? Przy obecnej prędkości internetów u "normalnych" dostawców nie radiówek to 10-20% możliwości łącza, film fullHD to jest 5-6Mbit, film 4k jakieś 15-20mbit a mało kto ogląda 4k.

Poza tym jakie ma wprowadzić limity operator, który oferuje łącza 100Mbit? Skoro 1GB danych możesz ściągnąć w 90 sekund? 100GB w 2,5h? 1TB wydoisz w dobę jak będziesz miał ochotę to jaki mają nałożyć limit?
Po co szybki internet skoro nie możesz z niego korzystać w pełni?
Może oferuj 512kbit prędkość skoro nie możesz zagwarantować klientowi korzystania 24/7 z pełnej prędkości bo nie masz na infrastrukturę, która wytrzyma więcej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tym symetrykiem przesadziłeś, ale klienckie łącza niesymetryczne faktycznie lecą po podobnych kosztach.
Banino nie ma jeszcze infrastruktury z prawdziwego zdarzenia, dlatego cały czas czekamy.
Z drugiej strony trochę mnie dziwi że UPC czy Vectra jeszcze nie wkroczyły do Banina bo oczekiwania są duże i popyt na pewno jest. Praktycznie każde osiedle 'czeka' i przy normalnych stawkach inwestycje zwrócą się dość szybko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczep się od tego AMELKA wreszcie.

Dla wielu osób to jest jedyna rozsądna opcja.
Chłop się stara, otwarcie stawia sprawę, a ty masz mu za złe, że tu na WSI na skraju 2 powiatów nie oferuje ci takich warunków jak VECTRA w centrum Gdańska
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co widać powyżej, to Amelek nie oferuje tego co Vectra, bo nie ma mu kto wykopać rowu na kabel. No i marudzimy na to, że Amelek też więcej marudzi niż próbuje zdziałać i wygląda, jakby łaskę robił, a mógł więcej niż chce :)
Nie jest problemem co oferuje, a nastawienie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam wszystkich do skorzystania z naszych usług
http://www.wave.com.pl
Mamy w zasięgu większość Banina - od ul. Lotniczej na południe.
Północna część w niedalekiej przyszłości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i wyjaśniło się, skąd ta obława na Amelka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mysle ze ta reklama wziela sie stad ze dzis byli m.in. u mnie sprawdzic jak wygladaja predkosci w tej okolicy. Sam mam amelka ale niestety limity ktore w sumie po cichu wprowadzil (dostalem maila o duzym ruchu) sa rzecza absurdalna w tych czasach. Predkosci do 30Mb to fikcja zazwyczaj jest maks15Mb a w godz 18-21 spada ponizej 10Mb. Pingi (gram w CS'a) sa tez uciazliwe.

Pomiary z dzis (chociaz dzis nie jest tak zle):
http://www.speedtest.pl/test/128143260
http://www.speedtest.pl/test/128149221
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
@VeB - proszę o kontakt bezpośrednio do mnie, to zobaczę co się da poprawić. Nie mam limitów, mail o dużym ruchu to jeszcze nie limit - limit jest wtedy, jak po przekroczeniu przestaje działać, albo "lejek" ogranicza np. do 1 Mb/s, a tego nie robię. Te maile wysłałem tylko pierwszej dziesiątce Klientów, robiących najwięcej ruchu (po kilkaset GB miesięcznie) - po to, by pozostałych kilkuset mogło się cieszyć mniejszymi pingami i większymi prędkościami. Nie ma w tym nic absurdalnego, po prostu staram się sprawiedliwie dzielić ograniczone zasoby - których z czasem przybywa (nie stoję w miejscu), ale czasem wolniej niż powinno, bo nie wszystko zależy ode mnie.
@elemenTH - LTE to też radio i też punkt-wielopunkt. W sektorze jest przykładowo 100 klientów, teoretycznie wszyscy jednocześnie mogą oglądać film fullHD 6 Mbit/s, to daje razem 600 Mbit/s. Ale nie ma tyle wolnego pasma radiowego (ani ogólnodostępnego, ani nawet płatnego - to zasób ograniczony odgórnie), by faktycznie sektor dał radę tyle przepchnąć - realnie daje radę kilkakrotnie mniej. Oczywiście oferując np. 1 Mb/s dałoby się każdemu o każdej porze taką prędkość zagwarantować - tylko ile by kosztowała taka usługa i kto dziś by ją kupił? Równie dobrze można wymagać od banku, by miał w kasie gotówkę równą sumie wszystkich (gwarantowanych przecież) depozytów, bo przecież teoretycznie wszyscy na raz mogą chcieć je wypłacić - Grecy niedawno to testowali. To wszystko opiera się na statystyce, że jednak nie wszyscy korzystają na raz, dzięki czemu można zaoferować większą prędkość w niższej cenie - i wszyscy to robią. Ale to się zmienia, właśnie wraz z rozpowszechnieniem oglądania filmów on-line. Przewidzieć się tego nie dało, nie było wcześniej czegoś takiego jak Internet i to wszystko dzieje się pierwszy raz, na naszych oczach. Byłoby łatwiej gdyby dało się pobrać film na dysk i obejrzeć później, jak się nie da to mamy wieczorne przeciążenie sieci bo większość ludzi wraca z pracy/szkoły o zbliżonej porze. Za to w nocy ruchu jest mało, aż się prosi właśnie wtedy pobierać filmy do obejrzenia później.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
@wave
Na stronie nie widać nic na temat Banina

@ZBIG
Kwestia dotyczy raczej podejścia niż samej usługi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ZBIG - jadę na LTE bo żaden dostawca lokalny radiowy nie działa ani szybciej ani taniej, odpaliłem kiedyś speedtesta u znajomych i ujrzałem aż 3Mbit. Wolę płacić 35zł za w teorii marne LTE z limitem 150GB niż wojować z lokalnymi dostawcami.

A co do amelka to po prostu niszczy mnie jego polityka działania. Kontaktowałem się, chciałem internet jak mi zapodał cennik to prawie z krzesła spadłem.

On twierdzi, że limitów nie ma ale sprzedaje dostęp w różnej cenie w zależności od ilości danych. Czyli co w sytuacji jak płacę najmniej a ściągam 500GB? Nakazuje mi płacić więcej? Zrywa ze mną umowę? Czy nie robi nic no bo przecież nie ma limitu jak sam mówi?

Co do symetryka 100/100 to tyle kolega płacił na Żabiance w multimedii a jak wypowiadał to jeszcze rabat chcieli mu dać. Wiem, że Banino to nie Żabianka i nie wymagam światłowodu pod dom ale tęsknię za kabelkiem i pewnie szybko się nie doczekam bo żeby był kabelek to trzeba kabelek położyć więc muszą się zgodzić mieszkańcy a na bank znajdzie się kilku co im się nie będzie podobać, żeby przez ich włości ktoś kabel od internetów kładł i nie wyrazi zgody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@AMELEK.NET - mnie nie interesują Twoje problemy techniczne, jeżeli oferujesz coś to spełnij obietnice. Ja nie jestem dostawcą internetu, nie obchodzi mnie ile płacisz za łącza, za prąd itp itd tak samo jak nie interesuje mnie to ile kosztuje utrzymanie piekarni bo chcę kupić chleb zrozum to w końcu. Żalenie się, bo to bo tamto, zrób taką ofertę jaką jesteś w stanie technicznie dostarczyć do klienta końcowego 24/7.

Weź może trochę posłuchaj dobrej rady bo możliwe, że jesteś i tak najlepszym dostawcą z technicznego punktu widzenia ale ciężko się z Tobą gada bo się zachowujesz jak byś sam nie chciał sprzedawać swoich usług. Jak pisałem wyżej, może masz po prostu za dużo klientów i więcej już nie trzeba ale jak widać konkurencja rośnie w siłę.

Może spróbuj się dogadać z mieszkańcami, sam mi proponowałeś jakiś zbiorczy temat jedna linia na cały kołchoźnik no ale to ja mam biegać po sąsiadach żeby w Twoim interesie działać i ewentualnie mieć 10zł taniej albo trochę szybciej?

Moim zdaniem jest w Baninku pole do popisu, jest spore zagęszczenie na kilku osiedlach, u większości wisi antena SAT więc płacą za TV, internet też mają już dosłownie WSZYSCY a na samym osiedlu familijnym jest pewnie ze 150 mieszkań, rodzinne jeszcze większe do tego chmara i te wszystkie mniejsze skupiska. Jest potencjał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oficjalnie Banino podłączamy od wczoraj, a admin jeszcze śpi, pewnie niebawem dodamy newsa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie są "moje" problemy techniczne, wszyscy mają te same tylko nie wszyscy o tym mówią, przykład dotyczy każdego dostawcy Internetu, tak to po prostu działa i tylko marketing obiecuje cuda. Nawet nie tylko radiowego, w ADSL od każdego klienta idzie osobny kabel do pudełka na centrali, ale z niego dalej w świat też często nie ma tyle łącza ile suma Mb/s sprzedanych klientom. Bo dotychczas nie było trzeba, sprzęt powstał jak jeszcze VoD nie było tak popularne. Cały Internet jest jednym wielkim współdzielonym medium, nie da się zagwarantować przepustowości do dowolnego miejsca na świecie.
Internet a chleb to trochę co innego, nie widziałem by gdzieś sprzedawali chleb 24/7 bez limitów - czyli płacę 50 zł miesięcznie i biorę ile chcę, kiedy chcę. Za każdy bochenek się płaci - albo jeśli nie, to trzeba osobiście zjeść na miejscu, nie można sobie załadować 100 kg na samochód dostawczy :).
Ciężko się gada? Cierpliwie próbuję wytłumaczyć skąd się biorą pewne ograniczenia, to w odpowiedzi tylko "mnie to nie obchodzi". Mimo to zapraszam do ponownego kontaktu.
Są miejsca gdzie mieszkańcy się dogadują i sprawdza się to dobrze, sąsiadów warto też poznać z wielu innych powodów, sam muszę się zająć przede wszystkim stroną techniczną i zapewniam że jest co robić, a rodzina też chce mnie czasem zobaczyć w domu - jestem tylko człowiekiem. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Amelek.
Jak nam brakuje łącza to dostawiamy.
100MB brakuje, daje się 500 radiem ( tak, bez problemu )
Brakuje 500, są kolejne technologie, xpic, bonding...
Jak braknie gigabita, to będzie fundusz na światło i 10G.

Powiedz gdzie dokładnie masz problem, to go rozwiążemy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem jakie są technologie. I też nie stoję w miejscu, choć może się tak niektórym wydawać - gdybym stał w miejscu, już dawno bym wypadł z rynku, a działam już 12 lat. Mam problem z powiedzmy nie zawsze czysto grającą konkurencją. A tak poza tym to nie mam problemów, tylko sam je sobie stwarzam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam wczoraj też odesłałem klienta do konkurencji. Na morelowej nie podłączamy :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry