Widok

Internet - VOLTA, proszę o opinie.

Usługi i wykonawcy Temat dostępny też na forum:
Witam

Ktoś już ma i korzysta ? Czy dotarli już do osiedla familijnego?
Negocjował ktoś z nimi koszt instalacji ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po kontakcie z firmą Volta dowiedziałem się, że wejdą na osiedle Familijne (ul. Goździkowa) późną wiosną 2015 r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Osiedlu Rodzinnym maja byc ponoc za miesiac. Korzysta juz ktos z ich uslug? Powiedzieli mi, ze juz czesc Banina ma zalozony Internet od nich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Opinie z internetu nie są zachęcające ..... Reszta banina ma pewno internet z WiFi lub oragne/3g
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
na gozdzikowjej mieli być już w wakacje

ale ceny sa zaporowe ja mam nc+ i lepsza oferta programowa i takie same pieniądze albo i mniejsze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A internet?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Internet radiowy no szalu nie robi ale jest
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oni nigdy nie wejdą do Banina nawet w 2089 roku położyli światłowód w innym celu niż świadczenie usług.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W jakim celu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam internet z volty i jestem zadowolony. Wszystko chodzi płynnie tak jak nalezy. Trochę bolała mnie opłata za przyłącze. Ale już teraz o niej zapomniałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ile miesięcznie płacicie i za co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecam tej firmy!!!! Po spotkaniu z przedstawicielem, który zapewniał mnie, że instalacja usług nastąpi przed Euro 2016, zamówiłam pakiet tv+internet+telefon. Po podpisaniu zamówienia Pan Jakub D., ich przedstawiciel, zapadł się pod ziemię - nie odbierał ode mnie telefonów (jak zadzwoniłam z innego nr to odebrał). Wydawało mi się, że żyjemy w XXI wieku i jakieś standardy obsługi klienta obowiązują, ale najwidoczniej Pan Jakub kieruje się pradawnym kodeksem mówiącym: zdobądź klienta a potem miej go ............ Zależało mu tylko na podpisaniu umowy, potem ma klienta w nosie. Napisałam maila do firmy - brak odpowiedzi. Zrezygnowałam z ich usług. Naprawdę nie polecam - skoro na etapie przedinstalacyjnym w karygodny sposób ignorują klienta to co będzie potem??? Szukajcie innej firmy!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widzę piersszy niezadowolony klient, nie wiedzieć czemu.

W baninie wszyscy klienci którzy podpisali zlecnia, są już podłączeni albo mają dociągniety kabel, bądź czekają na dociągniecie (czasem potrzebne są zgody na przejście w drodze gminnej - na które czeka się dość długo i nie jest to już zależne od nas)

Może Pani się przedstawi? Albo chociaż adres poda.

Pozdrawiam "zapadnięty pod ziemię" p.Jakub.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
p.Jakubie, a dalej bierzecie 500zł za przyłączenie? czy już zeszliście z ceny :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

W Banienie "bierzemy" za przyłącze od 400zł brutto. W zalezności od tego co musimy wykonać. Prosze mi na email dokładnie opisać sytuację z mapką z zaznaczonym domem, a postaramy się coś wymyśleć.

Pozdrawiam J.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja czekam juz 8 miesiecy na wycene i nic!! kpina
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mimo podpisanej umowy o przyłącze (niecałe 100m od skrzynki) i obietnicy podłączenia w 30dni, czekam już półtora roku, brak odzewu na telefony i emaile. Szkoda słów i nerwów na voltę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy te 30 dni było zapisane w umowie jako wiążący termin uruchomienia usługi (umowa rozwiązuje się jeśli nie zostanie dotrzymany)? Bo jeśli nie, a umowa pewnie na 2 lata... to będzie obowiązywać przez 2 lata od dnia "kiedyś tam" kiedy podłączą (bez względu na to, czy usługa jeszcze wtedy będzie potrzebna, trzeba będzie za nią płacić).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To była tzw. ankieta instalacyjna, w której volta zobowiązała się podłączyć internet do naszego domu w ciągu 30 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
500zł niby dużo; ale za antenę z podłączeniem Tv na 3 telewizory i internet płacisz 400zł, a jednak światłowód to inna bajka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Obecnie wydajność radia jest już jak najbardziej wystarczająca, dodatkowo trochę bardziej niezależna prądowo, co w takiej okolicy ma pewne znaczenie.
Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się korzystać z netu na routerze i antenie wpiętej w UPS, za pomocą laptopa.

Sam światłowód faktycznie super, stabilność i łącza typu 50-100 Mb/s, gorzej jeśli podłączenie kosztuje tyle co 2 lata abonamentu za łącze radiowe rzędu 20 Mb/s, z podłączeniem w kwocie opłaty za 1 miesiąc.

Długo czekałem na Voltę i po prostu nie było sensu, 2 lata odpowiedzi 'miesiąc dwa i jesteśmy' :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja 3 lata temu dzwoniłem do nich i mieli być za miesiąc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już ponad dwa lata mieszkam na Wspólnej i jeszcze Pan z Volty nie dotarł i nie podłączył a podłączyć miał za miesiąc.
Nie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

5 MIESIĘCY czekania na przyłączenie internetu w Rębiechowie i nic! Po chyba 100 telefonach ciągłe narzekanie na "podwykonawcę", rzekome rozmowy z prezesem i zero efektu. Jak za komuny. Odradzam podpisywanie umów z nimi!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam podpisał umowę i ma gdzieś klienta . Odrzuca połaczenia .Kłamie. Brak Internetu brak zwrotu podpisanych dokumentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę nie kłamać podpisuje PAN umowy a później brak kontaktu i instalacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo dotacje są rozliczane za podpisaną umowe a nie działajace przyłacze :)
Za unijne pieniążki pracuje sie troche inaczej - ma sie klienta w d*pie poprostu, bo abonament, to marny procent zysku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pan chyba z WAVE?

Lepiej nie komentować jak się nie wie o co kaman ;)
Niektóre miejscowości nie są w dotacji, budowane są z własnych zasobów.

Osoba która pisała komenatrz czekała na podłączenie niecałe 3tygodnie (staraliśmy się wyrobić przed EURO) gdzie w umowie jest zapis 60dni.

Staramy się zawsze wykonać podłączenia jak najszybciej, ale są czasem przeszkody z którymi troche trzeba powalczyć (pozwolania, podwykonawcy, gminy etc.)

Trzeba wziąć pod uwagę że to nie montaż anteny na paśmie nielicencjonowanym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
volta oferujecie internet , telewizje na osiedlu królewskim? konkretnie ul. jeziorna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
niestety w północnej części Banina obecnie nie budujemy sieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A planujecie jeszcze w tym roku podłączyć tam neta ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety w tym roku już nie.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A czy będzie dostępny internet na osiedlu familijnym?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
niektóre budynki mamy podłączone.

proszę mi wysłać na emaila zapytanie odnośnie Pana/Pani budynku, najlepiej z mapką na ktrórej będzie zaznacozny.

Pozdrawiam J.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a na ulicy przemyslowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
do przemysłowej nam brakuje około 500m.
Jesteśmy na krzyżówce Księżycowa - Wspólna.

Jest szansa że w przyszłym roku będziemy sieć rozbudowywać w tamtym kierunku.

Pozdrawiam J
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje szkoda ze az w przyszlym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kombinujcie żeby okablować osiedle familijne wewnątrz, te dalsze szeregi (dalsze od pszennej) to jest potencjalny klient, ludzie się powprowadzali w 2015-2016, mają pewnie jakieś umowy na internety albo te radiówki, mi się w 2017 kończy umowa i będę coś szukał, kabel nawet jak droższy to bym tak wolał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miesiac dwa i bedziemy :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może zamiast woleć kabel nawet jak droższy, warto wypróbować radio w paśmie licencjonowanym? Dostępne już teraz, są szeregi gdzie już działa bo ludziom się chciało działać zamiast czekać. Zapomnieć na chwilę, że tam gdzieś po drodze są te niedobre fale radiowe zamiast tylko dobrych świetlnych - i przekonać się, że Internet też działa wystarczająco dobrze :)

Też chętnie zainwestuję w infrastrukturę dla tego osiedla. Ale każda firma jest nastawiona na zysk - tak samo dla Volty jak i dla mnie, inwestycja musi mieć sens ekonomiczny, czyli zwrócić się w rozsądnym czasie. Dogadajcie się większą grupą, to będzie łatwiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja Ci powiedziałem, nie będę za Ciebie latał i załatwiał, jak komuś się chce odwalać Twoją robotę to OK, nie po to chcę płacić żeby jeszcze samemu za tym ganiać, tym bardziej że połowa sąsiadów nawet "dzień dobry" nie odpowie więc mam tak samo w nich wywalone.

Poza tym ograniczenia i limity nie interesują mnie!

Wiem wiem, nie masz limitów...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy jest szansa na podłączenie Narcyzowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można zapłacić pełną cenę za indywidualną instalację, albo można się dogadać z sąsiadami i mieć lepiej i taniej - jest wolny wybór. Jak będzie trzeba to do odwalania roboty zatrudnię pracownika/podwykonawcę, ale to też kosztuje. "nie po to chcę płacić" - ile? No właśnie... A dobrze żyć z sąsiadami warto też z wielu innych powodów. Który to szereg, może jak ja powiem "dzień dobry" to jednak ktoś odpowie? Limitów nie mam, był tylko taki zamiar który nie został zrealizowany. Dla 95% klientów i tak nadal byłoby bez limitów, bo nie ograniczając się i tak nie zużywali tyle transferu by był to problem. Ale OK, na hasło "wave" limity znikają :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie konkretnie na Przemysłowej / Narcyzowej i jaka usługa jest potrzebna? Jeśli musi być koniecznie Volta i nikt inny (dlaczego?) to trudno, pozostaje czekać. Ale jeśli po prostu dobrze działający Internet stacjonarny (telefon też da się zrobić, jeśli trzeba) - zapraszam do kontaktu tel. 691677546.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie Amelek, prosze nie zasmiecać tematu.

Na ulicy Narzyzowej, dokładnie w którym miejscu.

Prosiłbym o wysłanie mapki z google z zaznaczonym domem na email: jdrywa (at) volta.net.pl

Klientów z tygodnia na tydzień przybywa, trochę cierpliwości i z reguły da się coś zrobić.

Pozdrawiam J.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie Volta, ja nie zaśmiecam tylko po prostu proponuję alternatywę jak ktoś potrzebuje teraz, a nie być może kiedyś. W temacie wątku, skoro autor wątku prosił o opinie - oto i moja. Waszym klientem byłem w roku 2013, łącze operatorskie za 4-cyfrową cenę, czekałem na światłowód który stale był "tuż tuż" w międzyczasie płacąc niemało za odbiór własny drogą radiową z Budowlanych. Jak do tego doszło wiecie, na pewno coś Wam mówi nazwa NASK (też byłem ich klientem). W końcu się nie doczekałem i znalazłem alternatywę. Mimo to nie wykluczam współpracy, jeśli oferta się poprawi - bo w sumie od kogo bym nie kupił łącza, to i tak zawsze będzie od konkurencji :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
@jdrywa@volta.net.pl - napisz maila i zrób mapkę tak? Napisałem już prawie tydzień temu, nikt nie raczył odpisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostawcy internetów - czy "stara" część Banina - ulice Lipowa, Sosnowa, Dębowa, Kościelna jest w zasięgu jakiejś sieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@~chester: Na każdej z wymienionych ulic mam klientów, ale konkretne miejsce trzeba by sprawdzić. Jak gdzieś zasięgu jeszcze nie mam ale wiem że jest zapotrzebowanie, to staram się zasięg zrobić, choć czasem to trwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ze trzy razy wysyłałem mejla i mnie w du*ie mieli. Dzwoniłem i obiecywali, że oddzwonią i też mieli to gdzieś. W końcu po dwóch miesiącach sam znów zadzwoniłem to nagle "a nie, my w tym roku już nie rozwijamy sieci".

Ogólnie odnoszę wrażenie, że dla Volty klient to przykry obowiązek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ ~elemenTH

Witam,
niestety żadnej mapki od Pana nie otrzymałem, a na emaile odpisujemy wszystkie w max 24h.
Proszę wysłać jeszcze raz.

@ ~mieszkaniec banina
Niestety, w Baninie budyujemu z własnych zasobów finansowych. A jest to dość trudny teren.

Pozdrawiam J.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłane drugi raz, za pierwszym wysłane bez problemu, brak raportu o niedostarczeniu więc po prostu jak to Wy wywalone na klienta, na kilka maili nikt mi nigdy nie odpisał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jużkolejny tydzieńczekam, była mapka, był monit i cisza :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
oni tam w Volcie całą pocztę w spam albo i w > dev/null puszczają :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na prawdę nie rozumiem tego wszystkiego, ludzie chcą płacić pieniądze jednemu czy drugiemu a oni mają w Ciebie wywalone albo Ci sugerują żebyś se po sąsiadach połaził i jak w 99 roku osiedlówkę montował, smuteczek :(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jest, dopóki nie pojawi się trzecia firma, przysłowiowo całująca po nogach. Wtedy się obudzą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sosnowa z TB Telecom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każda firma jest nastawiona na zysk, dostawcy Internetu nie są wyjątkiem. Jak ktoś chce płacić odpowiednio dużo, to prawie nie ma rzeczy niemożliwych. Ale jak ma być za półdarmo i każdy sobie niezależny kabel (bo sąsiad sąsiadowi wilkiem) to tak się nie da. Kiedyś chciałem na swój koszt okablować te szeregi jeszcze na etapie budowy, niestety deweloper nie był chętny do współpracy - nie było z kim konkretnie rozmawiać, będąc w ich biurze 2 razy w odstępie kilku miesięcy usłyszałem tylko "jak będziemy zainteresowani to się skontaktujemy". Dobra skrętka która w 1999 przenosiła 10 Mb/s, dziś po wymianie urządzeń może przenosić gigabit, więc co złego w osiedlówkach?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No deweloperzy też nie całują w Baninie po nóżkach niestety. Byle sprzedać mieszkanie, a drogi, place zabaw, infrastruktura, internet - nie ich problem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przerabiałem już lata temu zbiorowe sieci a później nie wiadomo z kim gadać albo się coś komuś nie podoba bo u niech sprzęty stoją itp. itd. Jak ktoś będzie chciał kable ciągać jakiekolwiek co by nam na wsi było lepiej to nie ma problemu, może po mojej elewacji (byle jakoś estetycznie), może w moim skrawku ziemi przed czy za kołchoźnikiem, nikomu dostępu do mediów nie będę blokował ale wiem też, że znajdzie się kilkoro piesków ogrodnika i pewnie zablokują w p***ziet wszelkie inicjatywy bo jemu nikt nie będzie kabla ciągnął przez jego teren. Dlatego nie chcę się w to angażować, mogę zapłacić niech ktoś to zrobi, nie jestem typem społecznika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu byłoby wiadomo z kim gadać - ze mną. Usługa jest ode mnie, nie od sąsiada u którego stoi sprzęt. Sprzęt udostępniam mój i nim zarządzam. Sąsiedzka współpraca oczywiście też jest potrzebna, ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Są miejsca gdzie się udało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja tam moge te gwarantowane 40 czy 60 Mb montować bezpośrednio. Antena, skrętka do mieszkania, router.
Wszyscy psioczą na radiówkę a w domu na wifi siedzą :)
Nie potrzebuję ugadywania się z sąsiadami na wspólne instalacje, lepszego sprzętu w najnowszej technologii, i wydziwiania.
Przyjeżdżamy z dnia na dzień, dwie godziny, i działa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie cuda, gwarantowane już 60Mb na Mikrotiku "n" w zatłoczonym paśmie 5GHz? Dla ilu klientów na sektor równocześnie? Kiedy zagwarantujecie 100Mb, bo tyle ma LAN w LHG5? Drżyjcie Ceragon, Ericsson i NEC - wraz z Wave nadchodzi koniec radiolinii jakie znamy. A tak na poważnie, indywidualna instalacja u mnie wygląda podobnie - oczywiście tak też można. Chwilowo niestety jeszcze poza częścią "z dnia na dzień, dwie godziny" - ale i to się zmieni. Lepszy sprzęt w nowszej technologii to nie wydziwianie tylko prędzej czy później konieczność, inaczej nadal byśmy siedzieli na 802.11b które było na topie 12 lat temu. Warto patrzeć trochę dalej w przyszłość - łatwiej i taniej będzie wymienić na coś nowszego i lepszego jedno wspólne radio, niż kilka indywidualnych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Panie cuda, gwarantowane już 60Mb na Mikrotiku "n" w zatłoczonym paśmie 5GHz?
- tak, z tym zatłoczonym to bym nie przesadzał, w baninie to jest bajka!

Dla ilu klientów na sektor równocześnie?
Moge robić punkt-punkt

Kiedy zagwarantujecie 100Mb, bo tyle ma LAN w LHG5?
Jak byś chciał zapłacić to i 200 Ci zagwarantuje.

Drżyjcie Ceragon, Ericsson i NEC - wraz z Wave nadchodzi koniec radiolinii jakie znamy.
Drżyjcie, bo teraz już wszędzie się ciągnie światło.

A tak na poważnie, indywidualna instalacja u mnie wygląda podobnie - oczywiście tak też można. Chwilowo niestety jeszcze poza częścią "z dnia na dzień, dwie godziny" - ale i to się zmieni.
Zaskakujące - prowadzisz firmę znacznie dłużej od "nas" a dopiero wprowadzasz obsługę klienta.

Lepszy sprzęt w nowszej technologii to nie wydziwianie tylko prędzej czy później konieczność,
Oczywiście. Na ap'kach mamy AC, jak pewnie doskonale wiesz, MT jest kompatybilne wstecz ( do bazy w AC mozna wpinać stacje w N )
Wiesz pewnie też, ze nie ma zadnej róznicy w wydajności tcp między N a AC na mikrotiku, poza większym obciążeniem procesora w AC.
Specjalnie dla Ciebie przestawiam wlasnie jeden z AP w AC - też uzywamy najnowszej technologii.

inaczej nadal byśmy siedzieli na 802.11b które było na topie 12 lat temu.
Nadal zaleznie od potrzeb się sprawdza

Warto patrzeć trochę dalej w przyszłość - łatwiej i taniej będzie wymienić na coś nowszego i lepszego jedno wspólne radio, niż kilka indywidualnych.
Czy ja wiem... zakładając 300 klientów, 2 instalatorów, 8'mio godzinny wymiar pracy, i 15 minut na wizyte u klienta ( tyle zajmuje podmiana anteny, konfig, i wizowanie ) w tydzień da się wymienić - a stare cpe pójdą służyć dalej w mniej wymagającym terenie.

A wlasnie - mam troche CPE zdjętych od Twoich starych klientów - chcesz tanio kupić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Bajka jest tylko dzięki superchannel, ale poniżej 5180 jest zdaje się pasmo rządowe czy wojskowe - ja bym się nie odważył, ale parę konkurencyjnych wszystkogwarantującychbezlimitu sieci już tam widzę. Powyżej 5925 to pasmo za które płacę kilka tysięcy rocznie, mam nadzieję że nikt rozsądny nie wpadnie na to by je za darmo wykorzystywać. Nie da się zrobić punkt-punkt do każdego klienta, nie ma tylu wolnych kanałów ani miejsca na tyle anten na maszcie, a ja pytam o ofertę za 2-cyfrową cenę dla przeciętnego klienta, którego przekonujecie że Wasza radiówka jest bardziej gwarantowana od mojej radiówki - a jakby mi zgłosił że czegoś brakuje, to samo dostałby i u mnie. Obsługa klienta to ja, tak było dotychczas ale dziecko chce czasem zobaczyć tatusia więc już czas zatrudnić instalatora i mam taki zamiar, wtedy będzie z dnia na dzień 2 godziny. N dopracowywali przez kilka lat, AC też dopracują. Dalej nie chce mi się pisać, bo i tak już odbiegamy od tematu wątku. Te 3 sztuki kilkuletnich LocoM5 nie są mi potrzebne, mam dużo nowych. Przetrwałem Air-net, przetrwam i Wave.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chłopaki od radiówek - może wymieńcie się mailami i popiszcie prywatnie ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Amelek - Volta - Wave stworzyli kółko wzajemnej adoracji :) Myślę, że trzeba by im zrobić wieczorek zapoznawczy z wódeczką i od następnego dnia będzie w Baninie światłowód i 100Mb/s za 49zł ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoda tylko, że Volta, która ma zdecydowanie najlepszą ofertę, nie chce podłączać w Baninie :) Np. osiedle Królewskie w tym momencie ma 304 mieszkania! To są setki potencjalnych klientów. I jest całkowicie poza zasięgiem Volty. Z resztą jest poza zasięgiem jakiegokolwiek rozsądnego internetu. Radiówki nie liczę bo to nie jest rozsądny internet, który przerywa jak są burze i jest przeciążony jak nie powiem co...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadzwoń do mnie zrobie Ci instal za free.
Jak bedziesz mial przerwę lub przeciażenia to nie płacisz w tym miesiącu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego tylko 100 za aż 49, bez kozery powiem pińcet plus :)
Prywatnie to już się kontaktowaliśmy, sprytnie mnie podeszli i wyciągnęli trochę informacji pod pozorem zaoferowania mi łącza operatorskiego. Wódeczka odpada, bo po kielichu też można powiedzieć za dużo, co konkurencja wykorzysta - więc co najwyżej woda lekko niegazowana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale na Królewskim jest światłowód od netpolu i miałem instalacje za darmo - a mam od nich telewizje (jambox) i internet (światlo) i nie narzekam - jeszcze żadnej przerwy nie było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam do mnie, na osiedlu królewskim specjalna promocja do końca września. A potem - pokaż ofertę konkurencji, a postaram się dać lepszą. Mam tam bardzo dobry zasięg, nie jest prawdą że coś jest przeciążone czy przerywa, jest nowa baza bardzo blisko i mało obciążona. Jeśli jest już istniejąca instalacja po innej radiówce, często można ją wykorzystać. Ale z niejasnych powodów właśnie stamtąd mam najmniejszy procent faktycznych instalacji w stosunku do zapytań "po ile internet" (dla takiej samej oferty jak wszędzie indziej), czasem trochę jeżdżenia i sprawdzania zasięgu a potem cisza, komuś nawet kiedyś zostawiłem kabel jeszcze podczas budowy i też cisza, więc powiedzcie po ile ma być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadal można się dogadać - moze nie za 3 czy 5 zł, ale 7.
Nie może być zbyt tanio, bo wtedy bedziesz bardziej konkurencyjny :-) A na kawe chciałem wpaść już rok temu, zanim w ogóle był plan na pojawienie sie w Baninie. Wzbranialiśmy się od tego rekami i nogami, a jednak coś się zadzialo, co tydzień jakaś tam instalacja jest. Paradoksalnie - wiecej klientów przechodzi zza miedzy, ostatnio jeden płacił u konkurencji 120 zł za 30Mb.

Jak by co, to po kabelku sprzedajemy 100Mb/40zł 300Mb/70zł

Pan Drywa jest najlepszym przykladem ze maile nie dochodzą.

Amelek - tu nie chodzi o to ze ktoś ma nie przeżyć. Już dawno pisałem że wielkie boom potrwa miesiąc moze dwa, kilka osób przejdzie od różnych operatorów do nas, i sie uspokoi.
Dla nas nie jest konkurencją lokalna firemka która która ma 300 czy 500 klientów w jednej miejscowosci. Rób swoje, rozwijaj się. Konkurencja sprawia że trzeba iść do przodu - zanim się pojawiliśmy nie miałeś tak dobrej oferty :-) Każdy wie co limes wyczyniał w trójmieście. Jak by taka volta zaczęła poważnie podchodzić do działalności poza unijnej, to po 12 latach bycia ISP musiał byś się zacząć rozglądać za etatem. Kwestii technicznych tutaj nie bede poruszał. Nie wiem też co wyciągnąłem prywatnie,o tym mozemy pogadać via email, albo przy kawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale na Królewskim jest światłowód od netpolu i miałem instalacje za darmo - a mam od nich telewizje (jambox) i internet (światlo) i nie narzekam - jeszcze żadnej przerwy nie było.

- pamietaj ze ten światłowód kończy się ulice dalej, a z tamtąd do chwaszczyna leci radiem :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wave, jeżeli jesteście w stanie zapewnić pingi na europe (głównie niemcy) na poziomie 50 w godzinach szczytu. Dodam, że stabilne 50, to myślę że się dogadamy. Tylko pytanie jaka jest realna szansa na takie pingi po radiu? A nie tylko obiecywanie.

To światło kończące się ulicę dalej to potwierdzone info? Czy tylko przypuszczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to pogratulować sieci radiowej bo 100/100 na końcu kabla jest, telewizja też przecież pasmo jakieś musi zajmować i wszystko hula ;) Zatrzymałem się na sieci radiowej z ofertami do 10/1 wiec tylko się cieszyć, że teraz jest tak dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TV nie mam, tylko Internet obecnie do 30 Mb/s i są to realne osiągi drogą radiową, jak ktoś nie wierzy można wziąć na próbę, stały publiczny adres IP dla każdego w standardzie (u innych często opcja za dopłatą / dla biznesu). A w ofercie był pewien zastój z zupełnie innych powodów niż Wave - choćby takich że dostawca Internetu też człowiek, doba ma tylko 24h, a poza sieciami i antenami istnieje jeszcze coś takiego jak życie prywatne i rodzina, która czasami się powiększa :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
!światło: Napisz maila to Ci pokaze gdzie sie kończy.
Odnośnie pinga - podaj konkretny adres IP wtedy bedziemy mogli sprawdzić jak to wygląda. Do warszawy zamkniesz się w 10-15 ms, dalej to już bardziej zalezy od tier1 niż od nas.

strumykowa - Jambox nie zajmuje dużo, poza tym robi się proxy juz za radiem, i śmiga bez problemu.

Amelek - Ja nie neguję tego ze to co robisz działa dobrze. Sieć jak sieć, wpakowałeś się w ubnt, zmądrzałeś, świat kręci się dalej.
Tematu życia prywatnego nie bede poruszał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wave - jak się tak broniliście przed wejściem do Banina, to był prosty i skuteczny sposób obrony - po prostu odesłać tych klientów do mnie. Zarobić też byście zarobili bo chciałem odpłatnie zlecać instalacje które tak chętnie robicie w 15 minut, miałem wtedy też akcję serwisową wadliwej serii kilkudziesięciu LocoM5 XW którą też chciałem zlecić (już sobie poradziłem własnymi siłami). Podobno narzekali że u mnie drogo i mała prędkość dlatego szukają innego, tylko jakoś żaden wcześniej się nie odezwał do mnie, dopiero po fakcie że rezygnuje. A to nie Orange, u mnie zawsze można negocjować i się dogadać.
A co do UBNT vs MT - używam i tego i tego. W nic się nie wpakowałem, sprzęt tam gdzie jest swoją rolę spełnia ale w mocno zaszumionym eterze cudów nie ma. Zmądrzeli to ci co wcześniej nie aktualizowali firmware, wystawiali UBNT na publicznych IP i mieli wirusa, mnie to ominęło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja jestem ciekaw ktora radiowka da mi stabilne lacze podczas wiatru lub burzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to ma do rzeczy?
Zwiewa fale radiowe?
Jeżeli tylko odrzucamy sytuacje ekstremalne ( uderzenie pioruna ) to mamy w nosie wiatr i burze.

Czasy problemów przy wilgoci chyba juz dawno odeszły razem z 2.4 ghz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym się tutaj doszukiwał akpektu socjologicznego.
Jak jest brzydka pogoda, to zamiast siedzieć za domem przy piwku i kiełbasce każdy siada do komputera :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam radiówkę i podczas wczorajszych opadów i wiatrów zero problemów. Pingi i transfery jak w każdym inny dzień.
Też byłem sceptycznie nastawiony do radiówek bo mają delikatnie mówiąc słabą opinię ale jak na razie jakościowo sprawuje się lepiej niż Neostrada którą miałem w poprzednim mieszkaniu. Lepsze transfery, pingi i mniej awarii. Wiadomo nie jest to łącze kablowe ani światłowód ale naprawdę nie ma się czego obawiać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@~gosc: Witam Klienta. Przyznaję bez bicia, od niedawna mam chwilowe problemy ze stabilnością podczas wiatru/burzy - właśnie udało się namierzyć ich przyczynę. Bynajmniej nie radiówka jest tu problemem, lecz radiolinia w nierównej walce z topolami które tej wiosny urosły już trochę za wysoko i kołysząc się na wietrze przysłaniają widoczność, pechowo akurat w kierunku na Emitel. Właśnie staram się zorganizować ich przycięcie, wtedy będzie OK. Przepraszamy za usterki, prosimy nie regulować odbiorników.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na burze bier od nas, z percentyla rozlicze :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
topola to chwast, do wycięcia powinno iśc :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Amelek - była by u Ciebie opcja dajmy na to internetów ale w paśmie licencjonowanym dla jednego mieszkania? Bez limitów oczywiście :) No i jaką prędkość mógłbyś zagwarantować wtedy. Jakie są pingi na świat w takim przypadku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem z drzewami rozwiązany, łącze zwiększone (na razie jeden z 2 dostawców, ale nie zamierzam na tym poprzestać) - przykładowe wyniki testów ode mnie do zewnętrznych serwerów:

http://speedtest.ipartners.pl/control/share/186129/1
http://www.speedtest.net/my-result/5467476025

Dla jednego mieszkania jak najbardziej też się da, po szczegóły zapraszam już bezpośrednio do mnie. Są możliwe różne rozwiązania, gwarantowane i "gwarantowane", bez limitów i "bez limitów", droższe i tańsze, zależnie od konkretnej lokalizacji, potrzeb i budżetu. Instalacja też może być dowolnie tania, wszystko sprowadza się do usług finansowych czyli jak rozłożyć na raty by wydawało się super ofertą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez bym sie pochwalił, ale wiecej mój komputer nie pociśnie:
http://www.speedtest.net/my-result/5471384733

Ale dobrze ze zwiekszyles. Chociaż nasi klienci z pakietami 100 i 300 MB przestaną narzekać ze im speedtest tyle nie pokazywał, bo do Ciebie puszczali.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zastanawiam się czasem, do czego w domu można wykorzystać takie "300 MB". Jeśli głównie do testowania prędkości, by klienci mogli upewnić się że dostają to za co płacą i wymagają - może warto by im zdradzić sekret, że speedtest.net pozwala dowolnie wybrać serwer ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pewnie po to, żeby update 10gb nie ściągał się 3 dni :) Technika idzie do przodu, wraz z nią rozmiary plików. Kiedyś gry zajmowały dyskietkę, teraz konsolowe zajmują po 60gb. To samo z filmami, BluRay. Do tego co to jest takie 30mb? 2 osoby na youtube w full hd + 3 coś robi i wykorzystane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelka strona dlatego nie ma obrazków i CSSów, zeby się szybciej wyczytywała i nie wymagała 300Mbit/s ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
10 GB z prędkością 30 Mb/s to nie 3 dni, lecz mniej niż godzina - jeśli oczywiście serwer po drugiej stronie nadąży z wysyłaniem. Więc nie jest tak źle, aktualizacji po 10 GB raczej nie ściąga się zbyt często.

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/monterserwisant-sieci-lanwlan-ogl59208924.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strona wiem jaka jest i to też się zmieni, tylko są inne priorytety (jak choćby ostatnio większe łącza) - i nie ma się co śmiać, wielu moich potencjalnych klientów ma słabo działający internet mobilny więc strona nawet jak będzie ładniejsza, ma pozostać lekka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o mozliwosci zmiany serwera warto poinformować swoich klientów przede wszystkim... if you know...

Po co 300Mb? W sumie nie wiem. Ale są gagatki którzy backupuja internet i wciągu dnia potrafią 50-60 GB danych pobrać.
Widzę po sobie, mam bez limitu prędkości w domu, a na wykresie widać głównie jamboxa. Ale już wyrosłem z grania, a filmy oglądam w kinie.

A z optymalizacją stron to macie racje. Ostatnio nawet głupie WP jest napisane tak, ze bez I5'tki nie podchodź. Niby troche tekstu, a zajmuje kilka ładnych MB.

Panie Marku - jak wyglada to dobre wynagrodzenie za dobrą pracę? może wezmę drugi etat, albo zmienie firmę:D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak diagnozujemy jakiś problem to jak najbardziej proszę klienta o wyniki speedtest.net dla porównania z lokalnego serwera u mnie i innego gdzieś dalej. Backupującym 50GB dziennie, innym lokalnym ISP itp. proponuję przeznaczoną do tego usługę za odpowiednią cenę (radiolinia) lub zapraszam do konkurencji. Widełki płacowe są w ogłoszeniu, wszystko jest do dogadania zależnie od umiejętności i doświadczenia. Drugi etat niechętnie (dyspozycyjność, BHP - do chodzenia po wysokościach trzeba być wypoczętym, zakaz konkurencji, tajemnica przedsiębiorstwa itp.), zmiana firmy jak najbardziej (mile widziane doświadczenie), ale szczegóły najlepiej bezpośrednio mail CV + list + zgoda na przetwarzanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelku, ale Twoja strona mi się obecnie ładuje 10,3 sekundy (przez jedno 404), więc nie wiem czy na komórkach nie zacznie renderowania dopiero wtedy... ;)

Zasada numer 1 - nie hotlinkuj, bo nie wiesz kiedy coś zniknie ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie coś zniknęło, już poprawione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może warto się zabrać do pracy i przestać wypisywać głupoty na forum !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie J. Przestań oszukiwać ludzi w Baninie odpisujesz umowy później nie odbiera Pan telefonu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"dobrze działający Internet stacjonarny" to chyba jakaś kpina, że Pan to pisze. Jestem u Amelka 2 lata i działa tragicznie, dlatego teraz szukam innego rozwiązania. Dzisiaj np. do maila musiałam 3x próbować, żeby się zalogować... Odradzam każdemu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Weryfikowałem, nadal widzę to co wcześniej - słaby sygnał od urządzeń WiFi, co jest niezależne od dostawcy Internetu. Jeśli zmniejszenie odległości między routerem a urządzeniami WiFi ani podłączenie kablem nie jest możliwe, to niestety nic więcej nie poradzę - być może w tym miejscu tak musi być, że Internet z sieci komórkowej działa lepiej od WiFi (niezależnie od kogo jest Internet - nawet gdyby do routera dochodził światłowodem). Odgrzebywanie kolejnych starych (i do tego nie na temat) wątków z forum w niczym tu nie pomaga.

Ping z zewnątrz do routera (po drodze przez sieć radiową) nie wykazuje nieprawidłowości:
--- 185.38.220.xxx ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 19870ms
rtt min/avg/max/mdev = 2.258/5.686/27.106/4.204 ms, ipg/ewma 200.710/5.658 ms

Z wyjściem w świat też nie mamy obecnie problemu:

http://www.speedtest.pl/wynik/215246134

Ale przy tak słabym sygnale odbieranym przez router od Państwa urządzeń to normalne że WiFi nie będzie dobrze działać:

jul/20 14:58:18 wireless,info C8:F7:33:xx:xx:xx@wlan1: connected, signal strength -87
jul/21 18:21:09 wireless,info C8:F7:33:xx:xx:xx@wlan1: disconnected, extensive data loss

A wracając do tematu wątku - chciałem kiedyś jako klient biznesowy kupić od Volty gigabit Internetu po światłowodzie, z odbiorem na Imbirowej gdzie jest ich studzienka (około 200m od Morelowej), za całkiem ładny 4-cyfrowy abonament. Od czerwca ubiegłego roku próbowałem się kontaktować, we wrześniu odpowiedzieli "nie jesteśmy zainteresowani współpracą". Chcąc nie chcąc kupiłem od Orange, długo trwało zanim uruchomili ale jak już ruszyło to działa jak należy. Więc póki co jako klient biznesowy niestety Volty nie polecam - choć nie wykluczam że zmienię zdanie jeśli Volta wykaże zainteresowanie współpracą. Nadal jest okazja zarobić, choć już nie tyle co rok temu bo byłoby to już tylko łącze zapasowe - zamiast T-Mobile po radiolinii przydałoby się coś lepszego i tańszego po światłowodzie idącym niezależną trasą inną niż światłowody Orange (by nie dało się uszkodzić obu łącz na raz jedną koparką).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Mam ten sam problem, albo nikt nie odbiera telefonu albo jak zadzwonię do biura to obiecują, że ktoś się skontaktuje. To są kpiny, rezygnuję z ich oferty, najwidoczniej mają gdzieś nowych klientów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda nikomu nie zależy na podłączeniu nas do sieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie do volty: ile kosztuje internet 50/10 mb miesięcznie w Baninie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Na chwilę obecną najniższy pakiet internetu to 69zł brutto miesięcznie za 100/30 Mb/s ;)

pozdrawiam J.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za 100 zł zrobie Ci taki pakiet po radiu.

Edit:
Mowa oczywiście o 50/10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale po co, skoro za 69 będę miał lepszy?
Ja już mam instalację i już prawie dwa lata korzystam z Volty
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Licytacja licytacją, ja mam w domu łacze którego ani Amelek nie ma w swojej serwerowni, ani volta nigdy Wam nie da.
Nie dajmy się zwariować.
W tej chwili robimy osiedle domków takich jak w baninie i mamy jedną oferte:
500/500 za 59 zł
I co słyszymy od ludzi?
- A może by tak taniej?

Robimy też radiowo wioskę 80 km na północ od Banina. Ludzie tam mają 2Mb za 75 zł od monopolisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelek też nie stoi w miejscu, jak będzie realna potrzeba (inna niż licytowanie się kto ma więcej w serwerowni) to się dokupi i będzie. Hmm, 80 km na północ od Banina to ja na mapie widzę pełne morze :) - lepiej spróbujcie jakieś 300 km na wschód, tam naprawdę brakuje takiej Volty i Wave, bardziej niż tutaj (jest tylko neostrada albo neostrada, jak kilka dni temu była w całej okolicy jakaś awaria w Orange to przez kilka godzin nie było niczego i nawet na błękitną nie szło się dodzwonić zgłosić awarię). Tylko teren trudny, dużo lasów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mamy tam sieć, trochę większą niż "amelek",
tak prawie do okoła zalewu wiślanego, i troche jeszcze w dół.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy na nowym osiedlu przy ul Wspólnej Volta planuje się pojawić ? co sądzicie o Multi Wifi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy takiego operatora volta na zaspie t r a g i e d i a unikajcie jak ognia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

odpowiedz na mojego @ z piatku ... gdzie szanowny pan J , przez tydzien 0 kontaktu ...

"Dzień dobry,

A czy Szanowny Pan mógłby się przedstawić i podać adres niedoszłej instalacji, będzie mi łatwiej znaleźć odpowiedzialnego przedstawiciela czy tam konsultanta jak zwał tak zwał.

Ułatwi mi to zadanie na tyle, aby niezadowolony klient nie miał poczucia że mamy go w d*pie."

goscie sa nie normalni ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

haha kwintesencja żenującej obsługi klienta tej firmy. Ja nie wiem jak oni się na rynku utrzymują...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy cos sie zmienilo w temacie volta podlancza ludzi w baninie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry