Widok

Internet + tv ul. Saturna

Witajcie,

Niedługo zamieszkam przy ul. Saturna przy Tuchomskiej, jaki internet posiadacie w tej okolicy, ponoć Orange ma łącze neostrady na kablu ( tak pokazuje dostępność usług na stronie) ewentuqlnie Polsat cyfrowy? Play?
Co polecacie z doświadczenia w tej lokalizacji jeśli chodzi o internet i TV?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
My mamy Polsat, tv działa Ok, ale internet zakłócenia, ciągniemy też z telefonu z Playa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podłączam się pod pytanie. Czy jakiś rozsądny i solidny usługodawca dostarcza tam internet ? Może lokalny (radiówka/wifi) ? widziałem że jest tam kilka firm ale opinie są różne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam multi wifi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Potwierdzam, jestem klientem multi-wifi i mogę polecić z czystym sumieniem, dobre transfery, znikoma ilość awarii/zakłóceń, w razie pytań czy problemów zawsze pod telefonem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też używam Multi-Wifi i nie mam zastrzeżeń.
Rok temu był taki miesiąc gdzie z powodu wymiany urządzeń trochę się działo ale od tamtego czasu jest naprawdę dobrze.
Opłaca się zmieniać tego typu radiówki tylko na sensowne kablowe łącza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mnie też na razie z wyjątkiem jednej krótkiej awarii wszystko OK. Transfery jak na umowie. Kontakt dobry, pingi niskie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
to będę musiał się przyjrzeć tej ofercie, a z TV coś wybiorę z polsatu albo może ktoś jeszcze coś poleci.=,
bo dzwoniłem do Orange i podobno neostrada do 10mb jest, ale czy kabel jest czy tylko chcieliby, żeby tam był to nie wiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako że to radio ( różny zasięg w różnych lokalizacjach ) weź najpierw na miesiąc na próbę a jak będzie OK to zostawisz na stałe. Ja tak zrobiłem z multiwifi. Nie robili problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anteny macie na kominach? Jak prowadzone są przewody do routera? I czy kładł je deweloper na Wasze życzenie, czy monter już po odbiorze? Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy antene zewnetrza na poddaszu i smiga jak mila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostępność neo na papierze to jedno a real to drugie ... jeszce trzeba mieć miejsce w centrali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś się orientuje czy w jakiejś niedalekiej przyszłości w okolicy ulicy Tuchomskiej (np. Saturna własnie) bedą (lub są) kładzione jakieś kable pod internet/tv, a jeżeli tak to jaka firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jestem zainteresowany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzieś mi się obiło o uszy że przy Tuchomskiej jakieś okablowanie jest/ma być kładzione, ale kto, jaka firma, kiedy itp. niestety nie wiem. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to będę wdzięczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na ul. Saturna w szeregowcach sa polozone swiatlowody. Szkoda tylko ze skrzynki i kable mamy a nikt nie wie czyje one sa :p jak narazie mamy telewizje naziemna, antena zewnetrzna stoi w salonie i lapie. Net z tmobile i smiga dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
swiatlowody volta kladla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Volta wykonała projekt , położyła światłowód , wzięli dopłaty unijne ... i na tym koniec - szkoda :( zawsze byłem przeciwnikiem "radiówek" ale multi-wifi mnie zaskoczyło , jest naprawdę bardzo dobry net
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tych światłowodów nie uukładała volta. Rozmawiałem z wykonawcą i planują uruchomienie sygnału na Saturna za ookoło 4 miesiące. Powiedział ze będą się kontaktować. W pierwszej kolejności uruchomi ul. Wiśniowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaka to bedzie tv. Jaki dostawca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak via ftth to jambox = drogo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jaki to dostawca?
To będzie czyste FTTH?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak wygląda brudne ftth?
btw. mediakonwerter na scianie budynku i skrętka do samego mieszkania jest lepszym rozwiazaniem niz "czyste" FTTH.
światłowód jest kruchy, cieżko przeciągnąć do innego pomieszczenia, router drogi - same wady. a skrętką też leci gigabit bez problemu.

A w czasie oczekiwania na ftth znów autopromocja
http://www.wave.com.pl
nie musisz kupować anteny za 300 zł ani podpisywać umowy na 2 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W cenie instalacji masz modem FTTH rj45 1GiB.
Reszta to twoja sprawa.
Mam volte i jestem zadowolny - bardzo. Internet śmiga jak talala w porównaniu do radia.. hyh
Ping stały na poziomie 2ms
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyste FTTH to jak sama nazwa wskazuje światłowód bezpośrednio do domu. Brudne FTTH to pochodne typu RFoG/MoCA itd... I niech Pan nie narzeka na kruchość światłowodów itd. -bo oboje wiemy, że chodzi o koszty :)
Z tego co Pan napisał (mail 3 miesiące temu)to na saturna nie planujecie FTTH -dostęp tylko po radiu -więc słaba autopromocja...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak autopromocja to autopromocja. Też mam zasięg Internetu radiowego na Saturna i nie tylko - i to od dawna, mieszkam w Baninie, działam od 12 lat. Nie musicie czekać na "czyste ftth" jak na zbawienie. Dogadajcie się większą grupą w szeregu, to zamiast kilkunastu tanich radyjek może będzie dosył jednym, ale za to dobrym. Pokażcie mi ofertę konkurencji, a postaram się zaproponować lepszą - bo trochę zapytań było, "po ile internet" i potem cisza. To powiedzcie po ile ma być :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzień Dobry,

Powiem tak, popieram p.Amelka.
Ludzie siedzę w komputerach od zx spectrum i nie jedno widziałem i słyszałem. Mam do Was pytanie po grzyba Wam ten światłowód??? Czy wy go wykorzystacie czy chodzi o tzw. LANS!!!
Powiem Wam tak: mieszkacie w domkach i kupcie 1 talerz i 1 dobrą antenę do internetu dobre 2 lub 3 rutery (muszą być szybkie i żeby się nie zawieszały), jedna osoba bierze na siebie full pakiet i udostępnia pozostałym ludziom.
Z tego co widzę i zrobiłem wieczorny skan to co mieszkanie do oddzielny net. Masakra!
A do tego każdy oddzielony płotem hhmmm to mało powiedziane murem.
Koszt położenie światłowodu w żelu + urządzenia i itp to nie są małe koszta.
Ale widzę Polak to każdy musi mieć własny net, Tv, SAT. Zobaczcie jakie możecie zrobić oszczędności w roku a tą kasę zaoszczędzoną przeznaczyć np: piwo lub wyjścia do kina.
Tak samo może cie zrobić z telefonami komórkowymi: kupcie np: 30 numerów a już będą Wam oferować telefony z górnej półki i abonament za 1 numer 9,90zł i bez limitu gadania i smsy.
Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale to już było
Wracasz do starych czasów, sieci osiedlowych etc.
ale człowiek człowiekowi wilkiem... Kto ma za to być odpowiedzialny?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko skoro za 50-70zl mozna miec radiowki 20-40 Mb/s w Baninie,
czy normalnie w miescie za takie kwoty 100-150 Mb/s, to jest sens zbierac sie w pare osob i placic po 20-30zl i oszczedzac rocznie te 360zl, ale jak cos sie stanie to winic sasiada i gonic go ze 'panie znowu mi niedziala' ?
Moze i siedzisz od ZX Spectrum, ale troche szerszej perspektywy :) Na W98 też dzialal Internet, na XP wszystko smiga, ale to nie powod zeby zostawac w stanie sprzed 10-20 lat :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się dogadacie i pomożecie mi w fizycznym kładzeniu kabli wzdłuż szeregówki to nie musicie nawet nic kupować poza routerami dla siebie, we wspólną infrastrukturę (radio, switch, kable) dla większej grupy klientów mogę zainwestować (a w przyszłości dużo łatwiej będzie mi wymienić jedno radio, jak pojawi się coś nowszego i lepszego). I wszystko biorę na siebie, normalnie przyjmuję (ja, nie sąsiad) zgłoszenia awarii, każdy klient ma swój niezależny stały publiczny IP, nie ma problemów z NAT czy że jak ktoś jeden zapycha to innemu wolno działa itp. Podsumowując, metody może jak z sieci osiedlowych ale usługa nie gorsza niż u dużego dostawcy. Istnieją już szeregówki w Baninie, gdzie ludzie się dogadali i coś takiego działa. Można? Można! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale w jakim celu w domu publiczny adres ?
Nie lepiej jednak za routerami i firewallami dostawcy ?
Do firmy jak najbardziej rozumiem, ale w domu zewnetrzny adres to tylko zmniejszone bezpieczenstwo :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem, adres nie jest niezbędny w domu ale jak na LANie ktoś zacznie rozsyłać spam, bo będzie miał wirusa, to za chwilę wszyscy klienci za NATem zostaną zablokowani i nie będą mogli wysyłać emaili od siebie.

Dodatkowo może ktoś potrzebować postawić u siebie w domu serwer FTP lub jakąś inną usługę. Jeśli jest taka możliwość, to osobiście chciałbym mieć własny adres publiczny. Oczywiście przekierowanie kilku portów też by mi wystarczyło ale wolałbym publiczny adres IP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy publiczne adresy. Jak komuś naprawde potrzebny to nie widze problemu zeby dostał
Podsieci natowanych też mamy wiecej niż jedną, jak sie coś wydarzy to zmieniamy adres na inny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak przejdziesz do nas dostaniesz gratis pub'a.
Nawet dwa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i doczekaliśmy się.

Od tygodnia kopią i kładą światłowody wzdłuż Tuchomskiej. M.in. do nas. Firma Inter-Komp z Gdańska.
To teraz w technologii PON będzie światełko i to symetrycznie. 10/10Mbit za 60zł.
Czy konkurencja po falach radiowych się "dostosuje" do nowej oferty??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
światło 10/10? śmiech.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie odbierają radiem kilka domów dalej, a włókno do domu to tylko chwyt. Kolejni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na pewno by kładli swiatłowody dla takiego myku.

Ja się zastanowię czy skorzystać z ich oferty. Proponuję wziąść ulotkę od ekipy kładącej światłowody. Tam są różne pakiety. 10/10 po światle to najniższy pakiet.

Ja i tak uważam że nareszcie w tej części Banina będzie porządna infrastruktura i solidne medium.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kładli by. Tak jak jedna firma już kładzie na osiedlu chmary.
Dla klienta liczy się hasło "światłowód"
a to czy 300 metrów dalej jest on wpięty a antene czy starą linie TPsa to juz ma mniejsze znaczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tak. klient potem pisze na forum, że ty jesteś @!#$ i się nie znasz, bo ja mam internet po świetle...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta a symetryczne 100/100 leci przez satelite?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i potem z serwera który ma 100mb wyjścia się dziwi, że mu obiecane 500mb nie idzie (nie mówiąc o tym, że niektórzy liczą na 500MB zamiast 500mbit...)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poczekajmy na fakty. czemu zaraz ma być źle?

a czemu nie ma być dobrze?

Ta Polskość, że wszyscy kombinują, oszukują. Ludzie ogarnijcie się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no cóż, czasem wystarczy znać ceny usług po stronie sprzedawców i już wiadomo, że musi coś być źle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
konkurencja widzę oburzona, że ktoś kable kładzie. Jednak warto zainwestować, a nie teraz wymyślać jakie to złe i szukanie dziury w całym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po prostu ciężko coś nazwać prawdziwą kablówka, czy tam światłowodem skoro ów kabel będzie pewnie tylko na ostatnim odcinku. jeśli będzie inaczej to gratuluje i "zazdraszczam" klientom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
100/100 + kablówka, to pójdzie radiem? Nie znam się za bardzo ale wydaję mi się, że i tak dużo większe możliwości ma takie zastosowanie czyli radio + światło do każdego klienta niż radio - radio do każdego. Bo tak dostawca musi radiem tylko raz przesłać a nie do każdego z osobna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
no ok, ale jak antena obsluzy wszystkich uzytkownikow i da im satysfakcjonujace predkosci to mozna powiedziec ze to tylko medium. To zalezy pewnie od operatora czy bedzie jedna antena obslugujaca 1Gb ruch czy 10 anten. Poczekamy zobaczymy. Jezeli miala by byc antena to na pewno w wykupionym pasmie bez szumow i innych takich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety znów fail, wolne pasmo, 17ghz.
Albo lewizna, bo w wykazach UKE nie ma.
Jak chcecie to da sie zrobić jakies osiedle światłowodem, net 100/100 + tv.

A radiem te 800 czy gigabit to zaden problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry