Widok

JAK POMÓC dziecku przy ząbkowaniu????

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój 4miesięczny synek zaczyna ząbkować, ząbki jeszcze nie przebijają się, ale wszystko na to wskazuje i potwornie się przy tym męczy ( i ja też) Smaruję mu dziąsełka Bobodentem-polecił mi pan w aptece ale pomaga mu to tylko na kilka minutek. W nocy prawie nie śpi,w dzień zresztą też nie. Jak jeszcze moge mu pomóc???
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozesz mu dawac zimne gryzaki, ja polecam te z zelem w srodku bo dłużej trzymają zimno niz te wodne, no a na noc mozesz mu podac paracetamol w syropie (albo w czopku) lub nurofen, ale to raczej dopraźnie,żeby nie za często, no i mozna stosowac czopki Viburcol, u nas akurat nie sparwdzily sie ale wiele mam sobie chwali.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety niewiele można pomóc dziecku przy ząbkowaniu, będzie gryzł wszystko na potęgę, wkładał do buzi co mu pod rączkę podejdzie.....ja mam już to za sobą, moja córcia teraz już dostaje ząbki trzonowe, też nie jest lekko, pozostaje smarować maścią i ewentualnie schładzać gryzaki- to tez przynosi ulgę....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz tez sama masować mu dziąsełka
u nas pomagał bobodent...,ale są chyba silniejsze środki do smarowania , no i przeciwbulowo mozesz dawać syrop - 1 łyżeczkę panadolu ( rózne smaki)

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwoch lekarzy nam radzilo oszczednie stosowac wszelkie masci, ze wzgledu na zawrtosc lidokainy. Poniewaz nasza coreczka baaaaardzo bardzo ostroi przechodzi zabkowanie, w chwilach bardzo zlych podajemy Ibum + viburcol + psikniecie tantum verde na dziasla. Na ból "codzienny", tylko tantum verde

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie.Mój mały ma 8 miesięcy idą mu 4 zęby na raz podaje mu codzien paracetamol w czopkach,lub nurofen,a smarujemy dentinoxem jest dosyc fajny lepszy niż bobodent stosujemy go 3 razy dziennie oprucz tego viburkol.Niestety masaż dziąsełek odpada mały nieda sie dotknąć.Życze wszystkim mamą cierpliwosci i wytrwałości:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
viburkol- poczytaj w necie sklad, to nie jest lek przeciwbolowy, tylko oglupiajacy.
Polecam na noc:
czopki paracetamol(canpol) lub ibuprofen ( nurofen)

jak doroslego boli zab to lyka pastylke przeciwolowa a nie pastylke oglupiajaca.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czopek przecwbólowy i psikanie tantum Verde. Nic innego na moje dziecię nie działa, Bobodent i debtinox są za słabe. tantum verde polecił mi pediatra i dopiero po tym jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czopki przeciwbólowoe na ząbkowanie EFERALGAN plus żel do smarowania dentinox.moja mala podczas ząbkowania drze sie jakby ja ze skóry obdzierali,jedna wielka masakra,wiec te dwie rzeczy musze miec zawsze pod ręką.wprawdzie pomagają tylko troche,ale zawsze to cos.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0