nowy wąteknowy wątek
JAKI DOBRY PROSZEK DO PRANIA?
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń]

Witam!

Proszę Was o pomoc. Ostatnio nie jestem zadowolona z jakości mojego prania - przez ostatni długi czas używałam płynów do prania np. PERWOLL - z tym, że jak się okazało nie spełniają one moich oczekiwań. Pranie, szczególnie rzeczy ciemne, po pierwszym założeniu - choćby na krótki czas pachnie jakby stęchlizną.. i nie mogę się tego pozbyć. Pranie wietrzę, wystawiam na balkon by złapało świeżości, używam płynu do płukania, piorę na długich cyklach, no i pralka jest nowa zupełnie.. więc już nie mam pomysłu. Zostaje jedynie zmiana proszku do prania.

Jakie polecacie? Jakich używacie?
Czy niemieckie proszki naprawdę są takie dobre?

Re: JAKI DOBRY PROSZEK DO PRANIA?

ja zawsze kupowalam proszek taki, jaki byl na promocji- ariel, bryza itp
myslalam, ze to bez roznicy jaki, proszek, to proszek, ma prac i tyle
do czasu ;) az kupilam wlasnie niemiecki persil
bez porownania... po pierwsze zapach, po drugie jakosc prania... dopiero teraz mam wszystko wyprane jak trzeba, dopiera mi plamy z ubran, ktore ponad rok czekaly z niedopranymi plamami po Zuzi na Ole...

Zuzia 26.11.2009

Ola 30.10.2011

Tomek 13.03.2013

wiesz co ja kupuję niemiecki żel do prania i płyn do płukania i nigdy wcześniej rzeczy tak nie były wyprane i tak pachniały po płynie rewelacja :)

A gdzie kupujecie niemieckie proszki ?
Z tego co szukałam to można chyba dostać w LIDLU.. czy macie jakieś stałe punkty ?

ja kupuję u cioci mojej :)

ja jestem z Zukowa i mamy tu dwa sklepy z chemia i slodyczami z niemiec
byl gdzies taki watek chemia z niemiec w gdansku, musialabys poszukac

Zuzia 26.11.2009

Ola 30.10.2011

Tomek 13.03.2013

ja kupuje niemiecki ariel w realu

też kupuję niemiecki Ariel w Realu :] płyny do płukania na stoiskach z chemią niemiecką :) (na rynku na Przymorzu, w budce koło baru mlecznego na Jagiellońskiej, czasem na Zaspie koło Biedronki przy ETC)

http://forum.trojmiasto.pl/Gdzie-najtaniej-niemieckie-proszki-do-prania-i-plyny-do-plukania-t194572,1,16.html

Jest niemiecki ariel w realu,nawet nie wiedzialam.A jaka cena?

Warto pożyczyć od znajomej trochę (jeśli jest taka możliwość oczywiście ) i wyprać w takim niemieckim proszku najpierw pościel, żeby sprawdzić czy czasem nie masz alergii na taki proszek. Ja właśnie we wrześniu kupiłam taki 6 kg na Przymorzu na rynku i potem przez 2 miesiące nie mogłam dojść skąd mam zapalenie błony śluzowej nosa i uczucie zatkanego nosa. Namęczyłam się okropnie, aż doszłam do wniosku, ze to alergia na ten proszek. Niemieckie proszki mają mocniejszy skład chemiczny i można to już odczuć po zapachu wypranej rzeczy. Chociaż wszystko prał bardzo dobrze, pozostałe 5 kg oddałam koleżance z pracy :)

nie wiem jak niemiecki ariel, ale polski mnie nie urzekł ;)
a persil od razu kupiłam niemiecki, polskiego nie miałam, więc nie wiem jaka jest różnica:)

Zuzia 26.11.2009

Ola 30.10.2011

Tomek 13.03.2013

A czy ubrania Waszych dzieci też pierzecie w takim niemieckim proszku. Ja mam w domu półtoraroczniaka prawie i piorę już w zwykłym proszku więc i chciałabym prać razem nawet gdyby zakupiła ten zza granicy :) hehe
I podbijam pytanie? Ile kosztuje taki z reala ?

ja przez pierwsze dwa czy trzy miesiące prałam w dzieciowym :) potem normalnie z naszymi
i używam dużo płynu do płukania lenora bo uwielbiam złotego :D

Zuzia 26.11.2009

Ola 30.10.2011

Tomek 13.03.2013

ja piore w płynie dreft- nigdy nie pachną stęchlizną ani przy tym ani przy innym- szukałabym raczej problemów w pralce, zbyt dużej wilgotności mieszkania itd

image

nigdy nie uzywalam dzieciecego proszku. zawsze ubrania Mlodego pralam z naszymi, w tym samym proszku.
ceny w Realu sa rozne ;) trzeba trafic na dobra promocje. np jakies dwa tygodnie temu kupilam Ariel fioletowy cos ok 5,2 kg za ok 45zl czy jakos tak :) potrafia miec nawet 4kg w podobnej cenie ;)

a czy na chełmie jest sklep z chemią z Niemiec?

ja kupuje żel niemiecki w butli chyba ma 4 litry za 25 zł żel to koncentrat i płyn do płukania też intensywny rewelacja :) a syn ma 3,5 i cały czas w loveli muszę bo jest alergikiem strasznym :(

Ja zawsze kupowałam Bonux i zawsze ubrania pachniały jak wyjmowałam z szafy teraz mam Rex kwiaty japoni czy coś takiego i też pachną rzeczy jak wyjmuje z szafy.

image

Proszki typu Rex czy Bonux mają faktycznie bardzo mocny zapach. Nie dziwie się, że "pachną" długo po praniu.
Tyle, że dla mnie to jest, delikatnie mówiąc, zapach bardzo nieprzyjemny.
Na 5 metrów czuje, że ktoś prał w nim rzeczy i staram się z nim nie rozmawiać zbyt długo. Bez obrazy, ale moim zdaniem ten zapach jest okropny. Nie pomaga nawet płukanie w najlepszych płynach do płukania.

image
image

ja używam tylko niemieckiego persilu, jeden do koloru, drugi do białego

schodzą ładnie plamy, a białe rzeczy sa jak nowe

ja kupuję u takiej grubej Pani na zielonym rynku na przymorzu, ona handluje spożywką i chemią z Niemiec

dzisiaj w Lidlu widziałam 3 rodzaje Ariela :] 5,2 kg za 55,55zł ;)

Agusia tez go widzialam,ale czy to dobra cena?

ja piorę tylko wproszku vizir. Wszystko schodzi rewelacyjnie. Nawet trawa ze spodni.

ja uzywam ariel actilift fioletowy, niemiecki kupulam ostatnio 5,2 kilo za 79 zeta i to drogo niestety bylo ale bylam w potrzebie ;) wczesniej starczyl mi na 8 miechow... ale dopiera wszystko no i ludzie czuja zapach i sie pytaja czym pralam :)

MamoAlanka - cena w Lidlu w porowaniu do ceny jaka zaplacila Risika - jest dobra ;) ale jak widac w Realu bywa jeszcze lepsza ;) Nie wiem jak bedzie teraz jak Auchan wykupil Reala ;)
w Lidlu zaciekawil mnie Ariel "mietowy" (kolor kartonu) - febrese czy jakos tak. Bardzo lubie Lenor o tym zapachu :)))) tylko jak ten proszek pierze?

Ja sie ciesze ze bedzie auchan za miast reala.W auchanie sa lepsze promocje.I zawsze zaluje ze mam do niego tak daleko.

też się cieszę, że będę mieć Auchana na Przymorzu ;P bo jednak na Szczęśliwą to cała wyprawa ;) (no, chyba, że jesteśmy akurat na działce, to rzut beretem)

..

ja mam niemieckie płyny i żele rewelacja :)

to że nowa pralka nie oznacza, że nie może być jej wina, moja koleżanka z pracy kupiła nowa pralkę "jakąś super oszczędną" i okazało się że przy 1 z cykli, kory używany był najczęściej tak pralka "oszczędzała wodę", że jej pozostałości gdzieś tam zalegały- zaczynały śmierdzieć a pralka wykorzystywała je przy kolejnym praniu...i tez koleżanka zmieniała proszki płyny a potem zaczęła czytać dokładnie instrukcje o każdym programie i wyszło własnie to ... teraz nie używa tego programu.

image
image

ja kupuje od niedawna te kapsułki persil i sa świetne ale do czarnego uzywam perwolla

Kapsułki albo żel Persila, płyn do płukania np. Lenor. Jeśli jest okazja, kupuję oryginalne niemieckie, polskie nie mają podskoku.

A co do zapachu stęchlizny - tak, jak napisały poprzedniczki, problem może być w wysokiej wilgotności mieszkania i długim suszeniu.

mi kilka razy zatęchło pranie w czasie gdy nie było ogrzewania-tzn po sezonie grzewczym. Nauczona doświadczeniem w tym czasie piorę codziennie wersje oszczednościową:P

Wyprobuję sobie kapsułki do prania persila niemieckie. może dostanę na sztuki?
Też mam wrażenie, ze te nasze viziry, ariele czy persile jakoś tak niedopierają.....szczególnie skarpety

żałuję ze nie mam auchana blisko domu albo pracy. Do reala też kawałek mam.
W lidlu są dobre proszki?nigdy nie kupowałam tam.

Witam ja używam fajny proszek sprowadzany z ameryki sprawdz i poczytaj http://www.amway.pl/product/109848,sa8-premium-concentrated-laundry-powder-detergent#.UpdFK0B5-IU

a używał może ktoś niemiecki foriel activ?

ja ostatnio zaczełam używać płynów do prania z lidla FORMIL do bieli i do koloru i muszę powiedzieć że jestem zadowolona, cena super, prać pierze dobrze, a jeśli chodzi o plamy przy dzieciach to używam i tak vanisha.

image