Widok

Jak bebilon pepti dziala na wasze dzieci?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moj synek ma 2,5 miesiaca, jest karmiony w trybie mieszanym, byl dotad na Bebilonie - ze wzgledu na ostre kolki, wysypke, zapchany nosek lekarka orzekla ze moze to byc alergia na bialko mleka krowiego i zalecila dla mnie poki karmie diete bezmleczna i Bebilon pepti. Od tygodnia stopniowo je wprowadzam, od dwoch dni pije juz tylko pepti - bylo duzo lepiej, wysypka zniknela, a wczoraj wieczorem znowu ostry bol brzucha. Jakie macie doswiadczenia? Moze trzeba odczekac zeby ocenic efekty dzialania tego mleka? Swoja droga maly coraz mniej chce jesc z piersi niestety, a karmieie piersia takie wazne przy alergii :(
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
prosze o rady :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
może ma zwyczajnie kolki dziecece??moj mlodszy synek tez na pepti byl ale kolki mial swoja droga :)
poczekaj, podawaj herbatkę , kropelki powinno pomoc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
tez pomyslalam, ze to zwykla kolka - wczesniej plakal po kazdym jedzeniu, a teraz tylko raz mu sie zdarzylo wieczorem :) poczekam i zobacze. a herbate jaka polecacie, hippa czy zwykly parzony koper wloski?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
moj synek ok 2 miesiecy jadl bebilon 1 i tez mial takie niewielkie plamki przewaznie na buzi ale tez zdazaly sie na nozkach... wiec przeslismy na bebilon pepti 1 i jest dobrze teraz synek ma roczek wiec je juz bebilon pepti2... byla jedna proba przejscia na mleko bebilon 2... dalam mu w ciagu dnia dwie porcje kaszki mleczno- ryzowej... dostal strasznej wysypki i bombli przypominajacych ugryzienia po komarze... wiec dalej jedziemy na pepti 2... niedlugo bedzie kolejna proba i zobaczymy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak bebilon pepti dziala na wasze dzieci?

Moja córeczka była na pepti 2,5 m-ca, w jej przypadku powodował niesamowite kolki, ból brzuszka, i brak wypróżnień przez 3 doby, teraz je bebilon normalny i nie ma żadnego problemu.
Pepti tj nutramigen i enfamil to preparaty mlekozastępcze, rozkładają się w zasadzie w 95%.
możesz synkowi stopniowo podawać soczek z jabłka, jaki sok z marchewki, zacznij od małych ilości i dopajaj wodą lub herbatką koperkową,
powodzenia:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja córcia jest karmiona beblion pepti1 tak jak wyżej kolki szorstka wysypka, zapchany nosek po ok tygodniu stosowania bebilon pepti kolka przeszła jak i inne dolegliwości a karmie ja od 3tygodnia życia pepti. Będziemy próbować przystawić zwykłe mleczko po 3 mcu jak się nie uda to znów po 6.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
dzieki za wiesci dziewczyny, mam nadzieje ze to kwestia czasu i za pare dni sie wszystko unormuje... lacznie z tym zapchanym noskiem, ale jak piszesz Lula u Twojej corki przeszlo i to, to pocieszajace :) a jak z kupkami po tym mleku u waszych dzieci? bo nasz robi srednio co drugi dzien, ale wczesniej tak nie bylo wcale czesciej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Moja córcia po Bebilon pepti miała zaparcia i bóle brzucha,przeszłyśmy na zwykły Bebilon i jest dobrze.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
no własnie ja też się zastanawiam czy przypadkiem nie trzeba będzie zmienić mleka.Antek pije bebilon pepti od 2 miesięcy i było ok.niestety gdzies tak od tygodnia znowu wróciła szorstkość policzków, kupki są zielonkawe(niby mogą być ze względu na zawartość żelaza),zdarza się luźny stolec i mały potrafi nie zrobic kupki przez cały dzień.w czwartek idziemy do pediatry ,zobaczymy co powie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
mała czasem zrobi kupkę co 2 dzień a czasem 3 dziennie. Moja mama mówi, że kupki zielonkawe moga byc od " przewianego brzuszka" i poleca mi owinąc brzuch flanelową pielucha ( mała miała tak raz kiedyś i pomogło) ale ile w tym prawdy to niewiem;/
a dziewczyny ile płacicie za papti? ja ostatnio za 4 puszki zapłaciłam 35zł ( i zastanaiwam się czy tylko w tej aptece tak tanio czy w kazdej:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ojej a gdzie ta apteka Lula? Ja kupuje w Osowej, ostatnio za 3 opak. zaplacilam 33 zl...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakby któraś mama była zainteresowana mam na zbyciu 3 puszki Bebilon Pepti 1, bo przeszliśmy już na 2. Cena do uzgodnienia. Odbiór Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio za 6 puszek zapłaciłam 53 zł
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
kupuje w dom leków w przychodni na Chyloni:)
eliza- chętnie odkupie mleczko bo akurat potrzebujemy:) odezwij się na gg 2675060 to się umowimy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moj mały jest na bebilonie od 2 miesiaca zycia , strasznie miał suchą skórę, odkad pije bebilon znikneła i wogóle mały ma duzzo lepsze kupki. Zostały mi dwa pudełka bebilon comfort i chętnie oddam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Lula, właśnie dzisiaj sprzedałam, je przez allegro ;(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no trudno, jutro lecę po recepte:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka też ma nietolerancję na mleko krowie i lekarka zaleciła Bebilon pepti1 oraz dietę bezmleczną dla mnie. Karmiłam wtedy tylko piersią i wykluczenie produktów mlecznych od razu pomogło - wysypka zniknęła po 4 dniach i już nie wróciła.
Jeśli karmisz piersią nie musisz dopajać maluszka herbatkami ani tym bardziej soczkami- szczególnie jeśli czujesz, że masz mniej pokarmu, bo mały woli mleko z butli. Z tego co piszesz na soczki jest jeszcze za malutki, a herbatki jeśli już to lepiej zwykłe, do zaparzania, a nie granulaty, które są dosładzane. Dziecka lepiej nie przyzwyczajać do cukru, jeszcze się go zdąży w życiu najeść :)
Ja na twoim miejscu próbowałabym jak najczęściej karmić piersią, wtedy automatycznie będziesz miała więcej pokarmu, a jest on dla dziecka najwartościowszy. Wiem, że czasem jest ciężko, albo nie ma siły, wydaje się, że może dziecko się tym naszym mlekiem nie najada itd. Ale naprawdę warto się przemęczyć, wyciągać "cycka", bo nic go dziecku nie zastąpi. Moja córeczka ma teraz 7 miesięcy są już pierwsze ząbki, teraz jest troszkę przeziębiona, gorączkowała - w takich chwilach, kiedy dziecko cierpi, płacze nie może jeść i nie chce butelki, pierś mamy jest wybawieniem i jedynym ukojeniem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Musisz pamiętać, że Bebilon pepti nie gwarantuje, że dziecko nie będzie miało kolek...niestety...
Może je troszkę zminimalizować, bo jeśli dziecko pije zwykłe mleko, a ma nietolerancję mleka krowiego, to może mieć problemy z jego trawieniem i stąd silniejsze koleczki.
Z mojego doświadczenia wynika, że na kolki nie pomaga nic...wprawdzie stosowałam kropelki, okłady, ale to chyba tylko uspokajało rodzicielskie sumienie...trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Wielu dzieciom pomaga uspokoić płacz szum suszarki i ciepły strumień powietrza - brzmi może dziwnie, ale działa. Moja córeczka natychmiast przestawała płakać. Tą metodę polecała położna w szkole rodzenia. Oczywiscie należy uważać, żeby nie poparzyć dziecka!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Maja jeśli bebilon confort jest aktualny, chętnie go węzmę, poproszę o informację,skąd odbiór, mail: skelle@gazeta.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek zaczynał od Nan HA stopniowo pojawiała mu się wysypka, pojawiła mu się również ciemnieniucha, zatkany nosek i okropna kolka praktycznie się nie kończąca na szczęście trwała w dzień w nocy spał elegancko ale chyba ze zmęczenia bo krzyczał całymi dniami. Później się okazało, że ma skazę białkową więc zmieniliśmy na bebilon pepti, które jadł przez prawie dwa miesiące.
Wysypka którą wcześniej zaleczyłam sterydem wychodziła co jakiś czas ale niewielka, więc się tym nie martwiła a pediatra mówił, że steryd tylko zaleczą więc wysypka może wracać i aby się jej pozbyć mam stosować kosmetyki emolium lub balneum i tak też robiłam i robie do dzisiaj. Niestety bebilon nie złagodził w żaden sposób kolek ale zastosowałam chyba wszystkie kropelki dostępne na kolki w Polsce i w Niemczech aż w końcu załagodził je niemiecki Lefax.
Problem zatkanego noska również nie zniknął a z czasem pojawił się jeszcze problem z kupką. Czasami dochodziło do tego, że nie mogąc już patrzeć jak moje dziecko męczy się już cały dzień podawałam mu czopek glicerynowy mimo zakazu lekarza, żeby się nie uzależnił. Pewnego dnia doszło do tego, że czopek nie pomógł i w desperacji zdecydowałam się użyć termometr. Po tej sytuacji poszłam do alergologa prosząc o pomoc poradził mi nutramigen, nie byłam zbytnio przekonana bo słyszałam i czytałam, że dzieci nie chcą tego jeść ale postanowiłam spróbować. Nie mogłam uwierzyć gdy zobaczyłam, że mój synek zajadał się nim bardziej niż bebilonem. Od tego momentu nie dość, że robi 2-3 kupki dziennie to go nic nie boli i się nie męczy a zrobienie kupy to kwestia doslownie 2-3 parć często jeszcze podczas karmienia lub zaraz po. Wysypka z twarzy zniknęła i nie musiała tym razem stosować żadnych sterydów a kolki nie występują juz prawie wcale no i ciemieniuch zaczęła w końcu schodzić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja corka piła Bebilon Pepti przez około 1,5 roku
z tego co pamietam jest on na recepte i kosztuje 11 zł puszka
obojetnie w jakiej aptece

moja piła bo miala prawdopodobieństwo alergii
po kilku próbach przejścia na zwykle
od Lipca pije mleko krowie z butli (takie 2 dniowe)
i wszystko jest ok :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
od kilku dni Gabryś jest na Bebilonie Pepti :P zaczynaliśmy od Bebiko 1 RTF (w szpitalach), Bebiko 1 (w domu) zmienione na Bebilon Comfort 1 (po nim ustały kolki ale pojawiły się problemy z zaparciami - pewnie dodatkowo "przysłużyła" się 1,5 miesięczna antybiotykoterapia) :P

teraz sprawdzamy jak będzie z Bebilonem Pepti 1 - czy znikną zaparcia :)

póki co dzisiaj sukces :D duża kupka bez naszej pomocy ;)


płaciłam w aptece Gemini ok 7 zł za puszkę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 4 puszki bebilon pepti dha oddam za 20zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy po bebilon pepti to normalne że dziecko przez 4dni nie zrobi kupki zrobiło w ciągu tygodnia raz ale za pomocą termometra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam to samo, jeśli kupka jest luźna tzn ze jest zagazowany. My interweniowaliśmy dwa razy, a teraz dziecko radzi sobie samo. Nie pomagać mu zbyt często, bo rozleniwia się jelita.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek był na piersi i butli. Na początku dawałam bebico. Miał wysypki, gazy, ale nic poza tym. Pediatra swierdzila nietolerancję na białko, zaleciła bebilon. Od zmiany mleka mam jazdę bez trzymanki. Dziecko nie chce tego jeść karmienie kończymy w tym samym momencie, w którym powinien budzić się na kolejne karmienie, wysypki dalej się pojawiają i gazy również, dziecko prawie nie śpi. Udałam się do alergologa, która uświadomiła mnie, że u takich maluszków każda nawet wziewna alergia pokazuje się poprzez wysypki. Są to zbyt małe dzieci aby stwierdzić co jest przyczyną, a odstawienie mleka krowiego może doprowadzić do bardzo ciężkich komplikacji pokarmowych w późniejszym czasie. Gazy u tak małych dzieci są normalne i są często przyczyną poprzecznego rozstępu mięśnia, dzieci gorzej radzą sobie z cukrami i gazują. Najpierw powinno się zmieniać mleka krowie w celu dopasowania do potrzeb dziecka, a dopiero gdy wszystko zawiedzie rezygnuje się z krowiego. Tyle na razie mogę podpowiedzieć, bo jesteśmy do 16.03 na obserwacji. Co mogę poradzić założyć zeszyt, wpisywać godziny i ilość pokarmu jakie dziecko zjada, zapisywać obserwacje, robić zdjęcia wysypek i szykować się do alergologa. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (58 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

do góry