Widok

Jak daleko dojeżdżacie do pracy?

Ciekawi mnie jak daleko dojeżdżacie lub jesteście w stanie dojeżdżać do pracy? Czy szukacie pracy obojętnie gdzie czy tylko blisko domu? Sama pracuję dorywczo w Gdańsku, dojeżdżam z małej miejscowości, a dojazd w jedną stronę zajmuje mi prawie 1,5 h. Często nie jest to dla mnie w ogóle opłacalne, albo po odliczeniu biletu zostanie mi kilkanaście złotych, ale póki co nie mam lepszych ofert. Jednak najbardziej szkoda mi czasu, który marnuję na dojazd. Dlatego zastanawiam się czy jest dużo osób, które pracują daleko od domu, czy może większość szuka pracy w swojej najbliższej okolicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest dużo osób dojeżdżających. Jeśli jeździsz cyklicznie kup bilet miesięczny, będzie taniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zarabiam kokosów na dojazdy za wynagrodzenie które otrzymuję nie byłoby mnie stać pracować. Gdybym jednak otrzymała prpozycję pracy lżejszej ciekawszej i płatnej lepiej to zgodziłabym się na dojazdy, ale pod warunkiem, że to lepiej płatna praca to było by minimum 700-800 więcej dla stówki nie warto zmieniać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też myślę w ten sposób, że gdyby praca była dobrze płatna, cały etat, na umowę, to można dojeżdżać. W moim przypadku, wiem że nie jest to opłacalne zajęcie i szukam cały czas czegoś innego. Co do biletu miesięcznego, to nie opłaca mi się go kupować, bo nie jeżdżę do pracy codziennie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dojeżdzam 1 h w jedna strone komunikacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
13km w jedną stronę -około 30 minut autem lub godzinę (ZKM i SKM) Dojeżdżam samochodem, bo lubię...
Gdybym szukał pracy, to logicznym wydaje się, że jak najbliżej miejsca zamieszkania, ale życie wymusza często zupełnie inne decyzje. Gdyby była to naprawdę dobrze płatna praca, wówczas można poświęcić trochę swojego życia na dojazdy, w przeciwnym wypadku mija się to z celem. Jest jeszcze inny ważny aspekt. Często charakter naszej pracy -zawód- nie pozwala na swobodne manewrowanie i wymusza pewne poświęcenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę, że 1 godzina od wyjścia z domu na dojazd to dzisiaj standard. Znam osoby, które 1,5 - 2 godziny w jedną stronę dojeżdzaly, w sumie 4 godziny dziennie na dojazd. W tym kraju bezrobocia często nie ma wyboru...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka to jest dobrze płatna praca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie dobrze płatna to od 2000zł netto z umową o pracę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla mnie dobrze płatna praca, to taka, abym nigdy po jej otrzymaniu nie musiał pomyśleć, czy wyjście z rodziną do kina, restauracji, teatru etc. nie spowoduje, że "nie wystarczy do następnej..."
Uważam, że w dzisiejszych czasach rodzina 2+2, aby żyć zwyczajnie przyzwoicie (jak na nasze realia) musi posiadać około 5 tys. zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie żebym marudził ale może ci zabraknąć 5k na 4 osoby i na normalne życie.
450pln czynsz za około 60-70m2
100pln tv/net
500-1000pln rata za mieszkanie
150pln prąd
50pln naprawy w domu
2000pln jedzenie chemia itp
200pln ciuchy w zależności jak trzeba się ubrać i jak duże dzieci są
100pln telefony
200-600pln samochód naprawy paliwo ubezpieczenie
500pln dzieci en, basen, jakieś tańce, wyjścia w szkole itp
150pln wyjście do kina 4 osoby
150pln wyjście na basen 4 osoby
150pln wyjście do restauracji 4 osoby
200pln leki
Przydałoby się odkładać coś na wakacje (4 osoby 2 tyg to okolice 5k)
Może coś na zapas/utrata pracy (z 5k trzeba mieć na koncie)
Samochód na raty (500pln)
Oj padła lodówka 1500pln
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zajedziesz się biedaku,zanim to spłacisz;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiem, że 2000zł to może być mało na samodzielne utrzymanie się, jeśli nie ma się drugiej osoby, która dokładałaby tyle samo. Jednak nie chcę być znowu zbyt wymagająca, bo już trochę szukam dobrej, stałej pracy i wiem jakie są z tym problemy. Oczywiście, że chciałabym zarabiać 4000 na rękę albo i więcej, ale jak wszędzie widzę i słyszę, że oferują najniższą krajową i to z umową o dzieło/zlecenie to moje wymagania się obniżają. Zwłaszcza, że jestem młodą osobą, z małym doświadczeniem, chciałabym pracować w zawodzie a tu ofert mam bardzo mało, a innych szczególnych umiejętności czy tak zwanego "fachu w ręku" nie posiadam i z pracą w innym zawodzie byłoby chyba jeszcze trudniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pochodzę z okolic Trójmiasta dokładnie w powiatu kartuskiego, a pracuje obecnie jako pomoc kuchenna w Karpaczu, :-) ok 600 km do domu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale to przecież nie dojeżdżasz do Karpacza, tak to by mogli pisać nawet ci co w USA pracują :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
i codziennie zapitalasz z domu do karpacza? ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
52 km w jedną stronę, czyli 104 km dziennie sześc razy w tygodniu ZERO komunikacji w mojej wiosce .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie idealne rozwiązanie to takie, kiedy mogę się do pracy przejść, nawet jeżeli to spacer na pół godziny. Nie jestem zależna od korków, nie marnuję pieniędzy na benzynę i choć minimalnie dbam dzięki temu o kondycję, zawsze to godzina spaceru w ciągu dnia. W jeżdżeniu autem najbardziej przeszkadza mi codzienna loteria - będzie miejsce pod biurem, nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się nad zmianą pracy na lepszą ale z dłuższym dojazdem 40 minut. Czy ktoś tyle dojeżdża?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dojezdzalam 60 km w jedną stronę. Zajmowało to około godzinę, bez korków. W korkach to bywało nawet 4 godziny ale to była kwestia moich ambicji i przyjęłam to stanowisko dla własnego rozwoju. Po 4 miesiącach dostałam kolejny awans i objelam nowe stanowisko 2 miesiące później. Teraz mam tylko 12 km uważam że to super blisko. Musisz sama zastanowić się czy praca na tyle Ci odpowiada.

Przy krótszych dystansach dobrze jest zastanowić się nad przerzuceniem się na rower elektryczny https://ride-e.bike/rower-elektryczny-od-bmw/ O wiele tańsza opcja dojazdu do pracy niż auto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dojeżdżam autem w jedną stronę 30-40min. W korkach raczej nie stoję, bo trasa jest podmiejska. Uważam, że taki czas jest do przyjęcia, chociaż wiadomo, im krótszy tym lepszy. Więcej czasu na dojazdy na pewno nie chciałbym poświęcać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (58 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

do góry