Widok

Jak jechać Kartuską

Rowerzyści doczekają się bezpiecznego przejazdu (drogi rowerowej) do Jasienia lub dalej z centrum?
Droga rowerowa skręca w kierunku Moreny do góry, a prosto w górę w stronę Kartuz szosa ruchliwa i chodnik, którego też potem nie ma.
Czy wg. przepisów jeżeli nie ma drogi rowerowej, rowerzysta ma poruszać się po tak niebezpiecznej ulicy, nie może jechać chodnikiem?

https://zapodaj.net/0f24984d47bf7.jpg.html

Foto na wysokości Zaborni.

Chwalić w tamtych rejonach można osiedla z zamkniętymi dla zewnętrznego ruchu ulicami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak mówią przepisy. Jeśli jest poniżej 50km/h należy jechać jezdnią. Wyjątek jeśli warunki uniemożliwiają - zdaje się pogoda.

Z górki to luz, chociaż kretyni i tak wyprzedzają na siłę, gorzej pod górę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestań. Bo znowu zbudują jakąś pseudościeżkę. Ulica to najodpowiedniejsze miejsce dla rowerzysty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, o ile co dziesiąty rowerzysta to policjant drogówki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kartuska (z gdanska) w prawo w nowolipie na piecki piekarnicza ,do gory w matemblewska?do konca i na rondo i dalej wylatuje na sciezce nowa mysliwska ,prosto w nowa kartuska wzdluz wz i jestem na kielpinku ....
zobacz na mapie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Matemblewska, to trochę w innym miejscu jest ;)

Podjazd Myśliwską w stronę Bulońskiej jest bardzo stromy (okolice 12%). Może lepiej w lewo do Kartuskiej, tam 300m i na prawo w Stolema, Pólnicy, Jasieńską i Zwierzyniecką na początek górnego odcinka ddr przy Kartuskiej.
Tylko trasa nie dla szosy, bo sporo płyt, a na Stolema 300m drogi gruntowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

na myśliwskiej nie ma ścieżki. Tz na części jest, ale znak ogranicza ją do rowerów wielośladowych, więc... jak masz dodatkowe kółka... Chodnik jest wąski, ulica też, kierowcy wypychają ruch rowerowy na chodnik... tragedia gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaintrygowałeś mnie... jakie znaki ograniczają ruch do drowerów wielośladowych, zakazując jednośladowych?
w razie co służę rykszą, polecam, drogo nie wezmę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczególnie zrywna pod górę w okolicy 12% :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tam jest zdaje się ciąg pieszo rowerowy i Tabliczka T-22 ( nie dotyczy rowerów jednośladowych), z tym że nie na całej myśliwskiej tylko na części górnego odcinka. Na innej części jest po prostu dwukolorowy chodnik :)
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

do góry