Widok

Jak oduczyć dziecko budzenia się w nocy do cycka????

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dodam,że nie jest głodny,napewno nie budzi się z głodu, chce tylko przez minutkę, a czasem nawet krócej possać i śpi dalej. Dodam że ma skończone 8 mc. A budzi mi się 6-8 razy w tym może raz lub 2 tak naprawdę pije mleczko
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Uuu to masz ciężko, Moja juz ladnie cala noc spała. alee chyba przez to ze jej zabki ida też sie budzi ale rowno co 2 godziny i cumka 5 minut.
hmm a moze sprobuj podawać wode do picia?? po jakims czasie moze sie oduczy... albo nauczy ze cyca nie bedzie:)
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj maly ma 9 mc a nadal sie budzi ok. 02 w nocy na kamienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dobre wyjście jest wtedy gdy inna osoba pójdzie do niego- nie kojażąca się z piersią. Moje córki też się często budziły w tym wieku, ale nie chciały jeść/pić tylko się przytulić- sprawdzić, że nie są same. Czasem wystarczyło pogłaskanie, a czasem wzięcie na ręce i utulenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej żeby ktoś inny szedł do maluszka pogłaskał po główce, a jeśli to nie pomoże dać do picia wodę. Po pewnym czasie maluszek powinien stwoerdzić, ze ie opłaca mu się taka pobudka bo nie dostaje mleczka tylko wodę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
podobno jak wyslesz kilka razy męza z woda zamiast mleka , to szybko się zniechęci i da sobie spokoj z budzeniem.. tak czytałam jak w praktyce .. jeszcze nie wiem...
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mysmy tak robili. W nocy wstawał mąż, zamiast mnie. Pobujał troche młodego, pogłaskał i kładł do łóżka (bez dodatkowego pojenia). Po kilku dniach młody się zorientował, że mamy i cyca nie bedzie w nocy. Po 3 tygodniach prawie się juz nie budził w nocy, a nawet jeśli, to mogłam już ja do niego wstać i nie domagał sie cycka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie bylo to samo. Mała budzila sie kilkanascie razy. Ja potem bylam totalnie niewyspana. Pomoglo calkowite odstawienie od cyca w nocy. Karmie ja jeszcze w dzien 2 razy, a w nocy dostaje jeden raz butlę. Ma 11mcy. Jak ok. 8mcy wlasnie odstawilam ja od cyca w nocy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas niestety ten sam problem : maly budzi mi sie co najmniej 8 razy na cyca, w ogole spi bardzo niespokojnie, rano jestem zazwyczaj wykonczona zamiast wypoczeta. I ciagle noszę sie z mysla odstawienia go od piersi, bo to chyba jedyny sposob , zeby zaczal on i ja normalnie sypiac.
image

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dawaj mu smoczka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
magberry ja mam to samo i nic nie pomaga

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja sis karmi do teraz-Zu ma 11 miesiecy:)-do 9 m, w ncy miala koszmar, mala "szarpala" ja po pare razy dziennie. Postanowila z tym skonczyc, bo mala i tak tylko ciumkala a nie jadla,
Wyprowadzila sie do innego pokoju, kladla mala najedzona w lozeczku i stosowala metode z wychodzeniem i wchodzeniem tylko, jak mocno plakala. Od 2 miesiecy sis twierdzi, ze rozpoczeła normalna egzystencje i zyje!
image

image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
metoda uczenia samodzielnego zasypiania (wczodzenie, wychodzenie) jest suuuuper, ale trzeba być konsekwentnym. U mnie przy obu dziewcznach trwało to 2-3 dni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak, zgadzam sie, widzialam efekty:)..Troszke dluzej to siostrze zajelo, all KONSEKWENCJA na pewno zadzialala;)
image

image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie podawjcie wody bo to poprostu wpadanie w kolejny zly nawyk. Chcecie sie pozbyc jednego a wpadniecie w drugi...
Najepiej isc do placzacego dziecka i starac sie je uspokoic ale bez noszenia i spiewania-wyjsc z pokoju-jesli placze wrocic ale dopiero po 5 minutach-i tak w kolko. Dziecku nie dzieje sie zadna krzywda-wiadomo placze ale zazwyczaj ze zlosci i z niezadowolenia-wchodzi sie do pokoju co 5 minut zeby pokazac ze mama tu jest nie zostawila cie...
Stosowalam ta metode najpierw przy wieczornym zasypianiu-potem przy nocnych pobudkach-drastyczna ale mega skuteczna i tez stwierdzam ze odzylam... W pierwszych dniach mala wrzeszczala po 1,5 godziny ale bylam na to przygotowana-inne mamy opowiadaly mi o 4godzinnych wrzaskach!!!
Jest mnostwo kobiet ktore twierdza ze na ich dzieci to nie dziala. Ale to nieprawda-to nie dziala na niektorych rodzicow:)
Serce sie kraje gdy slyszysz swoje dziecko wrzeszczace w nieboglosy, ale trzeba do sprawy podejsc twardo i z mysla ze to dla dobra nas wszystkich...
Metoda oczywiscie nie nadaje sie dla malenkich noworodkow,ale mysle ze 6-7 miesieczne dziecko mozna smialo przyzwyczajac...
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
pisze ze dziecko wrzeszczalo a nie plakalo bo od zwyklego placzu to bylo dalekie
Nie dopisalam tez ze polecam jednak od poczatku wdrazac nawyki dzieki ktorym ta metode bedzie mozna ominac:)
Teraz juz jestem madrzejsza o to doswiadczenie i zrobie wszystko zeby nie musiec robic tego jeszcze raz
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://parenting.pl/portal/kontrowersyjne-metody-usypiania-dzieci
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Zgadza się, nie spadnie Wam korona z głowy jak na chwile dacie cycka. Ja karmię 11 miesiąc i będę karmiłam w nocy tak długo jak dziecko będzie potrzebowalo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tak długi płacz nie tylko oznacza że dziecko się bardzo boi ale tez b.źle wpływa na jego psychikę oraz-inteligencję. Podczas takiego płaczu w mózgu dzieciaczka powstaje mnóstwo rzeczy. Proszę zapoznac się z literaturą zanim się zacznie wypisywać takie bzdury i jeszcze inne matki do tego namawiać
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
A masz pojęcie co to znaczy, kiedy dziecko budzi się 7 razy każdej nocy, a kończy niebawem rok? Mam jeszcze dwoje innych dzieci, którymi też muszę się zająć i pracuję na pół etatu. Masz pojęcie jak wyczerpana chodzę każdego dnia? I nie trwa to kilka tygodni, tylko ROK.
Nie mów,że mi korona z głowy nie spadnie,bo w największych koszmarach nie śniło ci się takie zmęczenie z jakim ja się zmagam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Joasia ja mam pojęcie mój spał 1,5h a potem co 45 min krzyk na pierś. Próbowaliśmy przeczekać trzy noce jak radził pediatra, syn spał z tatą nie wyspał się nikt. Dopiero jak miał rok i 7 miesięcy udało się odstawić od piersi, ale nadal jęczy, krzyczy woła i trzeba utulać ma prawie 2,5 roku. Poprawiło się bo pierwszy sen się wydłużył nawet i 5h pośpi. Mam też trzy miesięczne niemowle które budzi się raz koło 2 na karmienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

do góry