Widok

Jak prawidłowo wypisać zaproszenie

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześć dziewczyny!!
Mam Big problem i mam nadzieje że mi pomożecie :)
Słuchajcie jak byście wypisaly zaproszenie do małżeństwa które ma 2 dzieci ?? np. SZ.P. Janina i Jan Kowalscy z dziećmi czy lepiej wypisać imona dzieci też??
A drugie pytanie to jak Jest sama kobieta która się rozwiodła lub mąż umarł i ma dziecko lub dziecie ?? Janina Kowalska z dziećmi i osobą towarzyszącą??
Zagmatwane :)
Plisss help.
Czekam na odp.
Pozdr.
Luna

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiec tak jesli dziedzi sa juz dorosłe to dla tych dzieci powinny byc osobne zaproszenia, a jesli nie to napisz np.Kowalscy z dziecmi.
a co do wdów itp wydaje mi sie ze masz dobry pomysł nie wiem co bym zrobila bo nie mam takiego prblem.
U mnie wyglada to troszke inaczej bo na moich zaproszeniach nie bedzie " z osobą towarzyszącą" będa zaproszenia imienne.
image
image
Bianka & Vincent ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak bym napisała

Lunaa131 napisał(a):

> Cześć dziewczyny!!
> Mam Big problem i mam nadzieje że mi pomożecie :)
> Słuchajcie jak byście wypisaly zaproszenie do małżeństwa które
> ma 2 dzieci ?? np. SZ.P. Janina i Jan Kowalscy z dziećmi czy
> lepiej wypisać imona dzieci też??

======== jesli to starsze dzici to z imionami, jesli małe to pisz "z dziećni" lub "z rodziną"

> A drugie pytanie to jak Jest sama kobieta która się rozwiodła
> lub mąż umarł i ma dziecko lub dziecie ?? Janina Kowalska z
> dziećmi i osobą towarzyszącą??

========= J. Kowalską z os. towarzyszącą oraz z dziećmi
> Zagmatwane :)
> Plisss help.
> Czekam na odp.
> Pozdr.
> Luna
>
>

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
np: Maria i Jan Kowalscy wraz z dziećmi ( jeżeli są one jeszcze małe), natomiast gdy dzieci są już dorosłe to wypada dać im oddzielne zaproszenie wypisując jego/jej imie i nazwisko oraz "wraz z osobą towarzyszącą"
U mnie sa dwie rozwodki wsrod gosci zaproszonych, tak wiec do tej ktora z kims sie spotyka i jest to potwierdzone napisalam "wraz z osoba towarzyszaca" a ta ktora jest swiezo po rozstaniu z mezem i raczej nikogo nie ma to same imie i nazwisko...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja nie pisałam nigdzie czegoś takiego, że zapraszamy np. P. Kowalskich z dziećmi, chciałam aby każdy czuł się dla nas wyjątkowym gościem więc pisałam również imiona dzieci - wg. mnie jest o wiele milsze a nie takie ogólne, dla "dużych" czytaj kuzynów po 21 roku życia dzieci pisałam zaproszenia oddzielnie i zapraszałam z osobą towarzyszącą choć doskonale wiedziałam, że nikogo nie mają :)

http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 22 lata i moj kuzyn jak bral slub miesiac emu to napisal na zaproszeniu: kogos tam i kogos tam iksinskich z rodzina (niby ze ja ta rodzina jestem). hehe rozbawilo mnie to... ale coz... poza tym ze smialismy sie ze zaprosimy jeszcze nasze rodziny typu ciotki moje i takie tam, no bo w koncu z rodzina zapraszali =P

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja wogóle zrezygnowałam z nazwisk, pisałam tylko imiona

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie problem, wielki problem. Zamiast korzystać z gotowców warto wysilić szare komórki i zdobyć się na oryginalną treść. W końcu znasz swoich gości, prawda? To, nad czym się teraz zastanawiasz (czy dzieci na zaproszeniu, czy osobne zaproszenie dla dzieci) jest sprawą wtórną. Chociaż mało to poważne i zakrawające na przerost formy nad treścią, jeśli wyślesz im osobne zaproszenia. Zapraszaszając małżeństwo, to AAAA i BBBB iksińskich z (dziećmi lub wymieniając pociechy z imienia), jeśli osobę samotną z partnerem, to AAAAAAAAAAA iksińską i BBBBBBB iksińskiego. Wysyłanie zaproszeń zawierających jedynie imiona jest nieporozumieniem. Świadczy o tym, że nadawca ma problem z językiem polskim i odmianą nazwisk. Co w tym trudnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłam dokładnie tak jak Karolinka. Moi kuzyni byli tak dumni ze swoich zaproszeń, że do tej pory stoją jako ozdoba ich pokojów :D Jeśli znasz imiona dzieci, wypisze je a będzie im miło.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
janko_muzykant - spośród osób, które otrzymali od nas zaproszenia zawierjące tylko imię, nikt nie był tym faktem oburzony, a wręcz przeciwnie, taka, dość nietypowa forma bardzo się podobała i spotkała się z ogólnym uznaniem.
I wbrew Twoim podejrzeniom - poprawna polszczyzna nie jest mi obca :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazlam na necie coś akiego:

Trochę teorii o zawartości zaproszenia...

Im prościej tym lepiej ! Tekst zaproszeń ma podawać w jasny sposób przyczynę zaproszenia, miejsce i czas oraz kto zaprasza.
Przyczyna zaproszenia: Ślubowanie, Zaślubiny, zawarcie Związku Małżeńskiego, przyjęcie Sakramentu Małżeństwa, początek Wspólnej Drogi Życia...
Czas i miejsce: wiadomo...
Kto zaprasza: Narzeczeni, Narzeczeni wraz z Rodzicami, Rodzice jednego z Narzeczonych, wspólnie Rodzice Narzeczonych, Rodzice i Narzeczeni...
Teoretycznie (tylko!) nie powinno się dokonywać personalizacji czyli wpisywania nazwisk zapraszanych osób w treści zaproszenia. Właściwym miejscem na personalizacje jest koperta, w którą wkładane jest zaproszenie. Jeżeli uznacie, że Wasze zaproszenie powinno zawierać nazwiska osób zapraszanych to... odbiorcom Waszych zaproszeń będzie bardzo miło!
Treść zaproszenia oficjalnego powinna być pisana w 3 osobie - tak jakby informację przekazywał narrator.. Zwróćcie na to szczególna uwagę w przypadku gdy w zaproszeniu zechcecie umieścić zaproszenie na przyjęcie weselne. Jeżeli użyjecie w tej części słowa ..."miło nam"... albo ..."zapraszamy"... to należy umieścić podpis pod tym zdaniem: np "Rodzice i Narzeczeni"
Bezpieczniej i bardziej eleganko jest przekazać zaproszenie na przyjęcie weselne na osobnym karneciku, wkładce z dopiskiem o potwierdzeniu przybycia...
Powielając teksty ze stron internetowych (i nie tylko) - róbcie to w sposób przemyślany!

Unikajcie nadmiernego wypełnienia tekstem blankietów zaproszeń!
Jeżeli pierwszym wyborem w przygotowaniach zaproszenia będzie rozbudowany tekst to... konieczne jest też dobranie większego formatu zaproszenia. Gdy zaczynacie od wyboru wzoru zaproszenia to dostosujcie "ilość" tekstu do pojemności wybranego blankietu.

Wybrany cytat czy "złota myśl" określa Wasze uczucia i staje się "mottem" Waszych dalszych, wspólnych dni. Najlepiej gdy wybór dokonany zostanie razem przez narzeczonych.

Prośba o potwierdzenie przybycia powinna sprowadzać się do umieszczenia skrótu: R.S.V.P. - (z franc: "repondez s'il vous plait"="Proszę o odpowiedź") i dotyczyłoby to zasadniczo przyjęcia weselnego i miejsc noclegowych. Niestety skrót ten jak i konieczność odpowiedzi na tę prośbę (w krótkim czasie) poszły w zapomnienie... Pozostaje więc wpisywanie prośby o potwierdzenie przybycia do dnia.. i podawniem numerów telefonów.
Mam nadzieję, że przekonamy się do stosowania bilecików (w osobnej kopercie) a zawierajacych prośbę o potwierdzenie z miejscami do wpisywania: nazwiska gości i liczby osób, ktore przybędą na uroczystość. Bileciki - potwierdzenia przybycia - wypełnia zapraszana osoba i przesyła w kopercie dostarczonej przy zaproszeniu na adres napisany przez zapraszających...

Kilka słow o personalizacji - wypisywanie osób, które zapraszamy.
Na forach internetowych można spotkać się z zapytaniami o poradę w jakiej kolejności wpisać poszczególne osoby na zaproszeniu? O kolejności imion i nazwisk przy personalizacji zaproszeń decyduje nasz krąg kulturowy, nasza tradycja...
(Poniżej słowo "Gość" oznacza nazwisko, "Pani" to imię kobiety, "Pan" - imię mężczyzny)
Najczęstsza konstrukcja zapraszamy małżeństwo - wpisujemy : Pani i Pan Goście z dziećmi (z Dorotką i Piotrusiem) i nie ma tu znaczenia, że Pan Gość jest naszym krewnym (np.brat, kuzyn, wujek,...)! Przypadek: Pani Małżonka ma dwuczłonowe nazwisko: Pani Pierwszyczłon -Drugiczłon i Pan Jedenczłon z dziećmi (..)
Przypadek: zapraszamy parę, która jest po zaręczynach - osoby bez związku formalnego ale "oficjalna para": Pani X-sińska i Pan Y-grekowski nawet jeśli Pan Y-grekowski jest naszym bliższym czy dalszym krewnym.
Przypadek: zapraszamy parę, którą dobrze znamy ale nie są po zaręczynach i nie są naszymi krewnymi: Pani X-sińska i Pan Y-grekowski .
Zapraszamy parę gdy Pan Y-grekowski jest krewnym jednego z Narzeczonych i znamy Panią X-sińską: Pan Y-grekowski i Pani X-sińska.
Przypadek: zapraszamy Bardzo Ważną Osobę np. naszego Szefa: Pan Szef/ Szefowa z Małżonką/ z Małżonkiem (bez imion małżonków gdy nie byliśmy nigdy przedstawieni, nie znamy osobiście żony/mężą)
Nie ma problemu z zapraszaniem znanej nam osoby z nieznaną osobą towarzyszącą: Pan/Pani Gość z osobą towarzyszącą.

Osobnym zagadnieniem pojawiającym się na forach dyskusyjnych jest problem KTO i na co ZAPRASZA ? Znów tradycja ma głos ale w przypadkach wesela wskazuje kto jest sponsorem uroczystości.
Jeszcze nie tak dawno nie było problemu gdyż to rodzice młodej pary (przeważnie Panny Młodej) organizowali całe wesele i zapraszali na to wesele gości - w imieniu własnym i narzeczonych.
Zaproszenie podpisują: na ślub mogą sami młodzi, mogą być i rodzice młodych, mogą być i sami rodzice gdy z koncepcji przygotowań to wynika. Wesele - podpisuje ten kto płaci za wesele - czyli gospodarze! Jeśli Młodzi sami finansują wesele (często teraz to się zdarza) - spokojnie mogą wpiać tylko siebie. Ze względu na szacunek dla rodziców nie ma przeszkody aby i w takim przypadku dopisali rodziców (Narzeczeni wraz z Rodzicami). Gdy głównymi płatnikami są rodzice to podpis pod zaproszeniem na wesele może brzmieć np: "Rodzice i Narzeczeni"
http://www.weseletarnow.pl/zaproszenia/zaproszenia4.htm

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm.... A ja mam taki problem, może pomożecie. Mam samotnie wychowującą dziecko (12 lat) ciotke, która ma nieoficjalnie jakiegoś tam faceta (ogólnie nie znany rodzinie). Jak mam wypisać zaproszenie? Ciotka zakomunikowała, że sama nie przyjdzie.
Help...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm

magiczna...cięzki przypadek :)
moze warto byłoby napisać Pania Iksinska z córka/synem i Pana (Imię i nazwisko)

chyba najprościej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak nic innego nie wymyślę to chyba napisze tak jak mówisz, tylko będę musiała się dowiedzieć jak człowiek się nazywa:)
Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może osobne zaproszenie dla córki a dla cioci jej imie i nazwisko oraz dopisek z osoba towarzyszącą??
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dwie pary znajomych ktore maja dzieci ale nie sa malzenstwami wiec wpisywalam kazdego z imienia i nazwiska lacznie z dzieckiem.Jesli byla zamezna rodzina wpisywalam np. Sz.P. Krystyna,Zbigniew,Zosia,Marysia Kowalscy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wpisywałam dzieci - bez względu na wiek, w końcu to też moi Goście!
Rozwiedzioną lub wdowę wpisałabym: J. Kowalską z os. towarzyszącą oraz (tu imiona dzieci).
No i raczej wpisywałabym nazwiska gości. Pamiętajcie tylko, żeby je odmienić - wszystkie nazwiska w języku polskim są odmienne. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0