Widok

Jak się mieszka na Obłużu? Ul. Unruga

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam :) Od września będę mieszkała na Obłużu, ul. Unruga :) visa vi szkoły. nie znam w ogóle tej części Gdyni bo całe życie mieszkałam na Dąbrowie. Czy możecie mi powiedzieć jak się mieszka? Spokojnie jest? Bo z tego co się zorientowałam to sklepów sporo, szkoła i przedszkole pod nosem, przychodnia także. Jest gdzies w pobliżu jakiś większy plac zabaw dla dzieci? Albo miejsce gdzie mozna fajnie spędzić czas i pospacerować?
Mam nadzieję, ze szybko się tam zaaklimatyzuję ;)
Z chęcią poznam również koleżanki na wspólne spacery z dziećmi oraz pogaduszki przy kawie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam na Obłużu od 4 lat i jestem zadowolona. Jest spokojnie, sporo zieleni, dużo sklepów. Blisko na Babie Doły (ja chodzę na piechotę), czy nawet do Rewy. Jest ten cały Szperk, rynek, Kaufland, biedronki i lidl. Niczego mi tu nie brakuje oprócz jakiegoś pubu z prawdziwego zdarzenia (nie speluny), gdzie można by było napić się piwa, coś przekąsić i np. obejrzeć mecz na telebimie czy pograć w planszówki. Co do placu zabaw to nie pomogę bo mieszkam z drugiej strony, u nas jest coś takiego: http://wikimapia.org/7161526/pl/Plac-zabaw-Zameczek#/photo/1184250
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dziękuję za wypowiedz :)
A możecie polecić mi przedszkole? Które jest lepsze? Bo są 2 niedaleko siebie?
I czy szkoła podstawowa jest dobra? Córa będzie od września uczęszczała do 0.
W szkole jest basen z tego co się dowiedziałam, dzieci mają na nim zajęcia np wf?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przedszkole na maciejewicza mogę polecić, szkoła z basenem slyszalam ze ma niski poziom
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła po sporym remoncie,nie żle wyposazona i tak na basenie jest wf.Sama do niej chodziłam 20 lat temu ;)dzielnica świetnie skomunikowana polecam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam przedszkole 48 :) Też mieszkam naprzeciwko szkoły :)
Fajny placyk jest kilka bloków dalej, za obuwniczym :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam na Obluzu od kilkudziesieciu lat.
W odpowiedzi na Twoje pytanie: nie ma tu miejsc gdzie mozna "fajnie spędzić czas i pospacerować". No chyba, że ktoś jest wielbicielem spacerów wsród sklepów (szperk lub targowiska) lub wzdłuż ulic, a kawę wypić można jedynie na stacji benzynowej.
Place zabaw są, to prawda w postaci kilku drabinek i piaskownic, do których chętnie załatwiają się okoliczne pieski.
Poza tym typowy krajobraz blokowiska z kościołem, biedronkami, lidlem i kauflandem.
Pozdrawiam sąsiadów:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
chyba nie jest tak źle skoro mieszkasz tam od kilkudziesięciu lat :]
Moim zdaniem to bardzo fajne miejsce, blisko centrum, a z drugiej strony blisko natury.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Obłuże

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

Fitness, siłownia (22 odpowiedzi)

Hey :) Szukam kogoś do wspólnych wypadów na siłownię, fitness itp. Od tygodnia mieszkam w Gdyni...

do góry