Widok

Jak sie mieszka w Jankowie Gdanskim?

No własnie.. jak sie mieszka w jankowie..? zapraszam do dyskusji...mile widziane wszystkie opinie jak i zadowolonych i nie zadowolonych
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jankowo coraz bardziej sie rozwija. Mieszka tam duzo młodych rodzin z dziećmi. Nie ma tam specjalnie miejsc dla dzieci do zabawy, świetlicy ale jest punkt przedszkolny - na ul. Mokrej. Znajomi mają tam dziecko i są zadowoleni bo z osiedla Sarnia dolina mozna dojśc na piechote.
Szkoda, ze kursuje tam rzadko autobus ale dla korzystających z samochodu to nie problem, w 15 min jest się w gdańsku;-)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Szkoda tylko ze tak mało osób udziela sie na tym forum piszcie ludzie!
Powinnismy to rozkrecic.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyny problem zamieszkiwania w Jankowie to zbyt mała częstotliwość kursowania 256, mimo iż z roku na rok przybywa mieszkańców (wiem coś o tym, bo mieszkam tu dobrych parę lat i nic się nie zmieniło w tym zakresie). Dorośli mają jeszcze alternatywę w postaci auta. zaś młodzież dojeżdżająca do szkół w Gdańsku lub na dodatkowe zajęcia (np. języki, sport) ma w perspektywie marznięcie na przystanku lub chodzenie po mieście, by wrócić do domu za kolejne 1,5 godziny, gdy autobus odjeżdża w momencie, gdy nastolatek kończy zajęcia w szkole językowej... Cóż, ambitnym dzieciakom na wsi zazwyczaj podcina się skrzydła...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Miejmy nadzieje ze to sie zmieni bo ten autobus to faktycznie jezdzi za rzadko,mysle ze trzeba pisac do ZKM i tyle.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba monitować o zwiększenie częstotliwości kursowania 256 do Urzędu Gminy, ponieważ gmina partycypuje w kosztach obsługiwania linii autobusowej, która wykracza poza granice Gdańska. Pojedyncze głosy w temacie "komunikacja" na wiejskim zebraniu pozostają bez echa. Może gdyby tak znalazła się grupka młodych aktywistów - którą koniecznie wsparłby miejscowy radny- i zebrała długą listę podpisów mieszkańców, by pisemną petycję złożyć w gminie w Kolbudach - to może wreszcie byłby jakiś oddźwięk. Na hasło "zwiększenie częstotliwości kursowania 256" nikt nie powinien odmówić podpisu pod petycją. Przecież to w interesie wszystkich mieszkańców.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inną opcją odnośnie polepszenia komunikacji na trasie Jankowo - Gdańsk (jeśli upadnie możliwość zwiększenia częstotliwości 256) mogłoby być wydłużenie linii 255 do Jankowa (autobus 255 kursuje do Kowal, więc wystarczyłoby wydłużyć trasę tylko o kilka minut). Gdyby do Jankowa docierały oba autobusy, czyli 256 i 255 (po sensownym zaplanowaniu rozkładu jazdy) - to problem z przejazdem do pracy, do szkoły, na treningi, do klubu, do kina, itp. do Gdańska i z powrotem do Jankowa chyba byłby rozwiązany.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej sie zgadzam z maxem`choc dla porównania wezmy Banino, rozwój tej miejscowosci pod kazdym wzgledem bije na głowe Jankowo(nie wiem dlaczego, Jankowo jest ładniej połozone i blizej CENTRUM)) szybko przybywa mieszkańców a i infrastruktura sie rozwija dosyc ładnie..JEST SZKOŁA KOSCIÓŁ SKLEPY POCZTA w Jankowie tego nie ma, zmierzam do tego ze w Baninie tez kursuje tylko jeden autobus, i wiem tez ze tak jak u nas maja z tym duzy problem, a pisma ida jedno po drugim.Co nie znaczy ze nie mamy próbowac powalczyc o dodatkowy autobus ewentualnie zwiekszenie kursowania 256.Sołtys powinien zajac stanowisko i działac...zreszta nasuwa sie refleksja ze w dzisiejszych czasach internet jest głównym przekazem informacjii a w Jankowie nawet forum porzadnego nie ma ...no ale cóz, moze czas tu zatrzymał sie 15 lat temu..zreszta tak mysle wygodniej dla sołtysa aby jak naj mniej sie działo... plusem jest to ze to forum sie rozkreca i mysle ze beda z tego owoce-:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sprawie zwiększenia częstotliwości 256 (lub wydłużenia trasy 255 do Jankowa) należałoby monitować w gminie jak najszybciej, zanim zostanie rozdysponowany budżet na rok 2013. Jeśli nie trafi tam petycja od mieszkańców - to o zmianach w komunikacji na naszą korzyść nie ma co marzyć. Ciągle zastanawiam się, co z aktywnością radnych z naszego okręgu wyborczego. Bo jakoś mało słychać i widać... Może zatem ta ambitniejsza część młodzieży jankowskiej zainicjowałaby sporządzenie petycji, zebranie podpisów mieszkańców oraz zmobilizowałaby "naszych" radnych do skutecznego działania w tej sprawie. Chyba nadszedł czas na realizacje wyborczych obietnic...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie internetowej Gminy Kolbudy, czyli www.kolbudy.gd.pl jest komunikat pod nazwą "Harmonogram zebrań wiejskich". W Jankowie przewidziano zebranie we wtorek 11 września 2012 o godz.17 w świetlicy. Może warto skorzystać z zebrania i podjąć dyskusję wśród przybyłych mieszkańców, włączyć w sprawę polepszenia komunikacji Jankowa z Gdańskiem: sołtysa, radnych (jeśli będą). W każdym razie trzeba działać. I przypominać o poprawie komunikacji naszym przedstawicielom w gminie systematycznie, tak długo, aż do skutku...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miejsce do zycia super tylko drogi do du....y
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, Mam krótkie pytanie. Chciałabym kupić dom lub działkę w Jankowie Gdańskim, ale nie wiem czy do Jankowa (okolice ul.Daliowej) tez dociera przykry zapach z Szadółek? pozdrawiam i dziękuję za pomoc w nietypowej sprawie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czasem zalatuje...jak wszedzie, ale max raz w miesiacu,wiekszym problemem na daliowej jest pobliska lisiarnia która czesciej czuc ale mysle ze to jest temat przejsciowy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak z tą fermą, wie ktoś może czy długo jeszcze tam bezie, czy często czuć ją w okolisach daliowej, też chcemy kupic tam domek, ale jedynie nie pasuje nam zapach tej fermy:(. A co ze szkołą, gdzie prowadzicie dzieciaczki, piszecie że ich dużo, czym dojezdzają do szkoły?? Będę wdzięczna za info:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Latam bardzo często czuc,okna niestety trzeba zamykac!Jak długo tak będzie ? tego niewie nikt..może jak sie moda na futra skonczy?A co do prowadzenia dzieci do szkoły to jedynie auto wchodzi w gre bo zima egipskie ciemnosci panuja i brak chodników a i pamiętac trzeba o zapasowych butach pod pacha bo błoto tam uuuuu.... (ostatnio w marcu ma spacerze z psem w jednym bucie do domu wracałem-:) o poprawie jakosci tej drogi na razie mozna zapomniec,deweloper który tam buduje nie poczuwa sie do obowiazku poprawienia jej stanu a z tego co wiem częsc Daliowej nie jest droga gminna a prywatna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli z tego Co piszesz wnioskuję ze nie polecasz Jankowa Daliowej, bo ogólnie wszystko nie tak, smród lisów, ciemno, daleko szkoła, czy to miejsce ma jakieś plusy które zniwelowałyby smród lisów???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szadółki tutaj nie docierają. Mieszkam 2 lata i nic nie czułem. Wcześniej mieszkałem w Gdańsku na Ujeścisku i tam mocno czułem ten aromat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tu tylko od czasu do czasu czuć lisy. Mówimy na to lisia pogoda. Szadółki nie docierają, bo tu wiatr nie wieje w naszą stronę. Gorzej jeśli kupisz działkę za lisiarnią w stronę Borkowa tu częściej czuć lisy. Nieraz jadąc samochodem od strony Borkowa czuć lisy do lisiarni, a za nią już nie. Tak widocznie wieją wiatry.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam na spotkanie w czwartek 23 stycznia 2014r. o godzinie 17:00 na skrzyżowaniu ulic Straszyńskiej i Podgórnej. Nasze Jankowo odwiedzi Radio Gdańsk. Głównym tematem będzie przebudowa tych ulic wraz z oświetleniem. Od 2009 roku Wójt Gminy remontuje nasze drogi tylko marny tego skutek. Mam nadzieje, że nagłośnienie naszych problemów coś pomoże. W sprawie tego spotkania chętnie udzielę odpowiedzi mail:kkocieda@o2.pl lub tel. 509-925-398.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Mam 2 pytania.
Czy są tam fajne tereny do spacerów?
Czy wszędzie czuć lisią fermę?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, oczywiście jeśli ktoś ma i chciałby się podzielić jakimiś dobrymi radami co do konkretnych lokalizacji dzialek budowlanych również bardzo chętnie poczytam (szukam miejsca na dom dla młodej rodziny z dziećmi)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Generalnie wszędzie mozna chodzic na spacery,choc latem jak sucho to okropny kurz a znowu jak zima to błotko:) generalnie przed zamieszkaniem w Jankowie trzeba sobie zdawac sprawe z tego ze fajne to miejsce ale infrastruktura drogowo chodnikowa nie instnieje.A co do działek to radze sie zapoznac z planowana budowa obwodnicy południowej która ma sie ocierac o Jankowo.Lisiarnie czuc w ciagu ulicy Podgórnej i jej odnóg.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli na daliowej smród??
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam chciałbym zakupić nieruchomość w Jankowie, aktualnie mieszkam na kowalach i niestety uciążliwe zapachy z szadółek dają o sobie znać, jak tam sytuacja w jankowie nie doskwierają przykre zapachy z szadółek bądź z fermy lisów proszę o odpowiedź
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wysypisko nie ale lisy daja sie we znaki,szukaj bardziej w strone Kowal niz Borkowa
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Mieszkam na ul.Daliowej.Jeśli chodzi o lisy to zapach przykry ale ostatnio bardzo rzadko czuć. Nie pamiętam kiedy ostatnio przeszkadzał.Szadółki raczej nie docierają. Jesli chodzi o szkołę państwową to Kolbudy. Z przystanku końcowego do szkoły zabiera dzieci autobus rejsowy. Nie ma w nim opiekuna. Ale po lekcjach na przystanku w Kolbudach Pan ochroniarz pomaga dzieciom odjechać odpowiednim autobusem . Reszta ok. Widoki piękne, sąsiedzi fajni i mili.Dzieci trochę mieszka w wieku od 2 do 18.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozmawialiśmy z mieszkańcami Daliowej, mówią ze Lisów nie czuć. Okolica piękna, sąsiedzi bardzo mili. Myśmy sie zdecydowali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16
Najlepiej zamieszkac i samemu sie przekonac
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Straszne błoto w tym Jankowie /: nie wiadomo co z remontami dróg :/ ktoś oś wie?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogi?:) WJankowie temat tabu:)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzis w warsztacie zostawiłem 1200zł za naprawę podwozia przez dziury,wie ktoś komu mam przedstawić rachunek?Może Pan Wójt zapłaci?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
No własnie zwiększa się zabudowa w Jankowie przybywa coraz więcej mieszkańców, niestety jak wszyscy wiemy już niedługo będziemy czule otuleni z trzech stron drogami o znacznym nasileniu ruchu.
Obwodnica południowa zostanie przedłużona w kierunku Kościerzyny -w rejonie Ulicy Straszyńskiej (najprawdopodobniej w pobliży linii napowietrznej wysokiego napięcia.
Również obecnie z rejony obwodnicy Trójmiejskiej i Południowej - zwłaszcza rano i wieczorem / gdy jest zwiększona wilgotność powietrza/od poniedziałku do piątku dobiega szum jadących pojazdów. Zjazd z kierunku Gdyni w kierunku Kolbud w godzinach szczytu to porażka, dodatkowo korkowany przez pojazdy dojeżdżające do firm umieszczonych przy tym zjeździe.
Już niedługo będziemy mieć nową atrakcję / z obwodnicy widać/ potężne magazyny i kolejne firmy.
W porannym szczycie równie ciekawe jest włączenie sie do ruchu na rondzie przy stacji benzynowej. Koledzy jadący od strony Kolbud - pozwólcie i nam wyjechac do pracy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
podbijam wątek, bo właśnie zaczyna się gwałtowny rozwój miejscowości i ciekawe co sądzą o tym nowi i starzy mieszkańcy.

Z tego co można zauważyć to korki coraz bardziej doskwierają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Korki na zewnątrz Jankowa będą zawsze, puki nie przebudują węzła Kowale a co do samego Jankowa to można wiele zdziałać lecz trzeba większego zaangażowania do pilnowania decydentów patrzenia na ręce i rozliczania z obietnic...aby nie przespać szansy na fajne życie w Jankowie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam.

Czy coś w kwestii lisiarni się zmieniło? Czy nadal śmierdzi na Podgórnej?
A jakość dróg się polepszyła?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co ma sie zmienić??? Liski sie hodują i hodować będą.. Pisiory przyklepały ustawę i nie zlikwidują hodowli a śmierdzieć tez pewnikiem nie przestanie :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W tym roku będzie (albo już się zaczęła, proszę mnie poprawić jeśli są aktualne informacje) remontowany fragment ulicy Podgórnej i Straszyńskiej. Zawsze coś.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lisiarnia jest w likwidacji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba jeszcze nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam, mam zamiar kupić dom w okolicy Podgórnej/ Narcyzowej ....
1. Jak tam liski i wysypisko??? Nadal śmierdzi?
2. Mam też dziecko , które jest w podstawówce-jak ogarniacie temat szkoły?
3. Jak z komunikacja miejską do Gdańska?
Bedę wdzięczna za odpowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. chyba zlikwidowali już. Ja nic nie czuje.
2. szkoła kowale jest przepełniona. Bez adresu w rejonie ciężko się dostać do 1 klasy. Chyba, ze do starszaków. Tak to zostaje rejon w kolbudach.
3. z podgórnej to kawał drogi do autobusu.
Ogólnie nie polecam tej części Jankowa. Zaraz będzie tam iść obwodnica metro. a za kilkanaście lat kolej metropolitarna. Z jakiegoś powodu jeszcze 2-3 lata temu działeczki były tam za bezcen;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Potwierdzam,rejon Podgórnej koło sadu będzie za rok bardzo glosna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tymi działeczkami za bezcen to nie opowiadaj głupot. Chyba że mówisz o okolicach am projekt lub jeszcze bliżej Borkowa. A i tam kosztują bardzo dużo już. I obwodnica metropolitarna dużo nie zmienia. Zresztą oni teraz mieszkają przy obwodnicy Trójmiejskiej.

Co do autobusu- jak mieszkasz na początku Podgórnej, to jest ok do przystanku jak na "wieś w mieście". Ja mam 900m- 8-10 minut spacerku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie mówię o rejonach am projekt. Bliżej straszyńskiej jest ok.
Działki jeszcze 3 lata temu chodziły za 100 000 zł. Tak więc mega tanio. Dzisiaj faktycznie każda dziura kosztuje pół miliona, nawet 150 metrów od obwodnicy:)
Warto jeszcze wspomnieć, że wszystkie pola "za" domkami w Jankowie w niedalekiej przyszłości zamienią się w magazyny. Panatoni już buduje, a zaraz obok szumi lasu ma powstać kolejna inwestycja na 3 magazyny. Na spacery zostanie już chyba tylko ten mały las:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry