Widok

Jak załatwic cesarkę?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Jak w temacie; Jak załatwic cesarkę? Oficjalnie chyba nie można. Swissmed odpada, bo za drogi. Co robić?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Aha, i to nie jest sprawa prowadzenia ciaży u odpowiedniego lekarza, bo ciaza już zaraz zatoczy koło;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
RODZIĆ naturalnie!!!!!!!!!!!!
Co za głupota z tą wymyśloną cesarką!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 53
jeżeli ktoś ma cos do powiedzenia na temat, który mnie interesuje, bardzo proszę. Jeżeli nie, szkoda zawracać sobie głowę. Nie proszę nikogo o ocenę MOICH wyborów, tylko o poradę praktyczną. Czy jest ktoś, kto ma coś do powiedzenia, a nie traktuje tego jako okazję do zajęcia miłego prokuratorskiego stołeczka?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
odpowiedziałam ci wyżej , przeczytaj :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki, ale to wiem. Wiem też, że może być konflikt między sposobem myślenia lekarza prowadzacego ciażę i lekarzem władnym podejmowac decyzję o sposobie rodzenia. Nie chcę być między nimi w charakterze naleśnika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Koleżanko-ja nie chcę cię oceniać-czy tym samym krytykować. Chcę tylko powiedzieć,że jeśli nie ma przeciwskazań do porodu naturalnego to zastanów się jeszcze 200razy czy napewno chceszs poddać się operacji otwarcia brzucha-jaką jest cesarka (po której dochodzi się długo do siebie) czy nie lepiej chwilkę pocierpieć a potem raz dwa być w formie i cieszyć się każdą chwilą z maleństwam!
Napisałam pocierpieć chwileczkę-choć u mnie ta chwilka trwała 12 godzin-ale nie zamieniłabym tego na CC. Teraz jestem znów w ciąży i nawet przez myśl mi nie przyszło żeby dać się ciąć!
Więc jeśli to jest tylko twój wymysł to przemyśl to poważnie! Myślę że każdy potwierdzi moje słowa.
Pozdrawiam i powodzenia:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 23
Kochane dziewczyny! Chyba sie nie rozumiemy; ja nie proszę o apelowanie do mojego sumienia, tylko o informację. Nie mówię, ze na pewno ją wykorzystam, ale chcę móc. To tyle.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4
niestety nie masz chyba innego wyjścia ..........dlatego najlepeij jest chodzić w ciązy do lekarza ktory pracuje w szpitalu gdzie chcesz rodzic np. do ordynatora połoznictwa na zaspie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyno, nawet nie wiesz jak to boli. I w trakcie wyciągania dzidziusia i pierwsze 12 godzin po cięciu. Wiem co mówię, bo doskonale to pamiętam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jesli bardzo boisz sie porodu naturalnego sprobuj porozmawiac o tym z psychologiem moze wystawi ci zaswiadczenie o tokofobii, ktora powinna byc wskazaniem do cesarki, w koncu lekarz powinien tak samo dbac o strone fizyczna jak i psychiczna pacjenta. Pozniej pozostaje ci znalezienie lekarza, ktory uznaje, ze tokofobia to nie ''fanaberia''.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niestety załatwienie CC na tzw. lewo jest prawie nie możliwe, chyba że załatwisz to z ordynatorem danego szpitala, który jednak nie nadstawi swojego tyłka tylko po to bo ty nie chcesz rodzić naturalnie, nie będzie ryzykował utraty stanowiska. Niestety samo skierowanie nie wystarczy, jesteś dodatkowo badana na porodówce i jeśli nie masz wskazań, rodzisz naturalnie.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A jaka różnica 12 godzin bólu po cięciu czy 12 podczas porodu?
Ja nie miałam problemów z dojściem do siebie po CC. ŻADNYCH. Mogłam siedzieć, normalnie chodzić. Po zdjęciu szwów, było ok.

Ja nie namawiam, ale chodzi o to, że kobieta powinna mieć wybór. Chyba każda zna przeciwskazania, więc nie trzeba ich przytaczać sto razy.

Zgadzam się z Ryblonem, chyba inaczej tego się nie da załatwić. Musisz zgłosić się do ordynatora oddziału i z nim to ustalić.

Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 100% popieram Tinker Bell...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja jestem jakaś inna - mnie po cesarce nic nie bolało i nie boli :P

a miałam powikłania i groził mi paraliż... dlatego spędziłam na sali pooperacyjnej nie 12, a 24 godziny - z zakazem ruszania się, nawet podnoszenia głowy...



pierwsze 3 doby dostawałam tabletki przeciwbólowe - na zakładkę, na wszelki wypadek...

od 5 doby po porodzie byłam sama z Gabrysiem w szpitalu i musiałam wszystko koło Niego robić... spałam na niewygodnym, zapadającym się łóżku polowym... i tak przez 1,5 tygodnia...


przez warunki w szpitalu nie mogłam należycie dbać o ranę - dlatego dłużej się goi... (nie odpoczywałam na leżąco w ciągu dnia, nie wietrzyłam rany, dźwigałam Małego, spałam na tym niskim łóżku i zrywałam się z niego w nocy)

czasem czułam ciągnięcie szwów/w ranie(po zdjęciu szwów) i lekko bolał mnie brzuch przy śmianiu się i kasłaniu :P ale to nawet mniej jak przy okresie ;)

najpierw rodziłam naturalnie... ale bóle krzyżowe (7godz.) wykończyły mnie fizycznie, rozwarcie miałam tylko na 2,5 palca... i 10 godzin po odejściu wód płodowych zrobiono mi cc :) to było dla mnie jak wybawienie! nie dałabym już rady urodzić naturalnie :/

jeśli miałabym urodzić jeszcze jedno dziecko - to wolałabym cc :)



autorce wątku proponuję iść na 2-3 prywatne wizyty do lekarza pracującego w szpitalu, w którym chcesz rodzić... i do tego wskazania od innego lekarza - np. ortopedy :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
To chyba ci bez znieczulenia robili tą cearke. Ja w trakcie czulam tylko szarpanie (bezbolesne), a potem 12 lezalam a z kroplowką kapalo znieczulenie, nic nie bolalo!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podłączam się do pytania, może mi się przyda jeszcze kiedyś sposób. Również uważam, że kobieta powinna mieć wybór. W końcu to nie jest nic złego, ewentualne "minusy" dla dziecka są niczym w porównaniu z tym, co może spotkać kobietę w trakcie porodu. Ale nie będę się rozpisywać, żeby nie straszyć przyszłych matek.

Cesarkę zwłaszcza powinna mieć możliwość wybrać kobieta, która rodziła naturalnie i doświadczyła złych konsekwencji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
ewentualne minusy dla dziecka przy porodzie naturalnym niestety też są poważne...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia finansowa. CC kosztuje NFZ znacznie więcej niż poród naturalny, dlatego może jak na razie nie ma możliwości wyboru.
image
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i to jest głównym powodem, ale z drugiej strony. Już tyle lat płacę składki zdrowotne i czasami nie małe...więc chyba łaski nie robią. Ile razy w ciągu roku korzystamy z przychodni publicznych? Większość z nas i tak leczy się prywatnie....jak widać na tym forum ciąże w szczególności są pod kontrolą prywatnych przychodni.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety problemy ze służbą zdrowia dotyczą całego segmentu. Ja korzystałam z prywatnego gabinetu właśnie z powodu iż na wizytę na NFZ trzeba było czekać nawet 3 miesiące, co w przypadku kobiet w ciąży jest paranoją. Uważam, że trzeba zacząć od samego NFZ-u i zrobić tam porządek ale to na inną dyskusję:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeli nie ma wskazan do cc to lepiej nie miec to wcale nie jest takie przyjemne jak sie komus wydaje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A poród naturalny jest przyjemny?:) Myślę, że Joannie nie chodzi o to co jest przyjemne a co mniej...
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawie całą ciążę przenosiłam bez powikłań. Piszę prawie bo pod koniec dorwał mnie niedowład nerwu twarzowego ani jeść ani pić, itd. Na konsultacje w Akademii czekałam ponad 5 h w 40 tc. Na klinicznej i na zaspie kazali mi czekać na skurcze myślałam że mi zrobią CC bo już było po terminie zaledwie kilka dni- Tu słowo myślałam, hehehe dobre.
Całe szczęście że znalazłam się u pewnej p. dr z zaspy ta mnie odesłała na ponowną konsultację u neurologa. Tam badanie i długa rozmowa ponad 1 h na temat porodu. Sam powiedział że lepiej żebym miała SN niż CC. Ja mu na to że nie jestem nastawiona ani na CC ani na SN. Na koniec konsultacji napisał mi wskazanie CC.
Następnego dnia miałam Julkę na świecie. Tyle że zobaczyłam ją po 4 h leżeniu na OIOMie. CC. Znieczulenie ogólne i przy wybudzeniu powikłania jedną nogą na drugim świecie.
Potem 2 tyg walki o cyca i ja wygrałam.
Fizycznie czułam się dobrze bez tbl p/ bólowych ale psychika mi w dół.

Nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiego porodu CC.
www.ajka.com.pl - nauka jazdy konnej, spacerki dla dzieci na kucach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Joasi chyba nie chodzi o Wasze "dobre" rady Dziewczyny.
To jest jej indywidualna sprawa i nie rozumiem po co się wtrącacie jakbyście liczyły na jakąś cudowną przemianę ... na Wasze.

Każdy człowiek ma prawo wyboru a że nasz kraj nie jest zbytnio cywilizowany, to już inna bajka.

Pytanie jest proste ale większość ma problemy ze zrozumieniem - trudny ten nasz język polski...

Asiu najprościej byłoby gdybyś miała wskazania medyczne do cc.
Okulista, ortopeda etc.
Chyba , że spróbuj i popytaj lekarzy pracujących w szpitalach. Każdy ma prywatny gabinet więc nie będzie problemu.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ma mniej konsekwencji jak naturalny to normalne operacja wzielas pod uwage mozliowsc jak anestezjolog bedzie robil znieczulenie i wkluwa sie kolo kregoslupa ty sie ruszysz trafi w kregoslup i co zostanisz kaleka zastanow sie nad tym i wtedy dawaj komus rady jak nie przezylas to nie wiesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
a zdziwiłabys się, jestem po dwóch cc - pierwsze z powikłowaniami
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy masz może wiedzę ile na ile znieczuleń zdaża się taka sytuacja? Bo jestem ciekawa? Czy tak Ci ktoś powiedział, że gdzieś ktoś mu powiedział bo tamten słyszał?
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ta wiedze mam z wlasnego doswiadczenia szybko cc robili znieczulenie cisnienie spadalo mdlalam na biegu potem jescze dochodzenie do siebie szczegolow nie bede pisac nikt nikomu nie powiedzial wlasna wiedza doswiadczenie i bol szczegolnie duszy bo moglo mnie nie byc ale kto to zroumie jak sie dostanie po .... nie sie nie wierzy nikomu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kasia, a ja ze swojego doświadczenia mówię, że moja cesarka była, że tak powiem młodzieżowo lightowa...

Tak samo jest przy porodzie naturalnym...moja Mama mnie rodziła długo i w bólach....mój brat po prostu wyskoczył i po porodzie:)

Tu nie chodzi o wyższość jednego nad drugim, ale o wolność wyboru.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ryzyko niesie za sobą zarówno CC jak i SN ale nie ma badań w tym temacie.
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jakie mogą wystąpić powikłania po operacji?
Bardzo różne. Poczynając od takich banalnych jak keloidy czy ropienie rany poprzez problemy związane z laparotomią , czyli niedrożność jelita, zrosty wewnątrzotrzewnowe, poprzez pełne ropienie, atonię poporodową , stany zapalne miednicy mniejszej, stany zapalne macicy, aż po konieczność usuwanie trzonu macicy ze względu na krwawienie albo właśnie ze względu na procesy zapalne.

W porównaniu do porodu siłami natury cięcie cesarskie wiąże się z większym ryzykiem procesów zapalnych, czyli jednak jest większe ryzyko zakażenia. Oczywiście jest większe ryzyko problemów związanych z powłokami oraz wszystkich konsekwencji tego, że się operuje przez jamę otrzewnową.

Poród drogami natury wiąże się natomiast z większym ryzykiem, że dojdzie do uszkodzenia mięśni przeponowo-moczowo-płciowych (czyli problemów ze zwieraczami odbytu, z trzymaniem moczu, trzymaniem stolca) czy też pęknięcia krocza.

Ogólnie rzecz ujmując, liczba powikłań po porodzie – tych powikłań poważnych – zmniejsza się i ich suma jest się mniej więcej zbliżona. Nie ma większej liczby powikłań po cięciu cesarskim niż po porodzie drogami natury."

http://www.cesarskie-ciecie.pl/z5.htm
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Joanna, PODOBNO można załatwić sobie zaświadczenie o wskazaniu od okulisty, ale na co, to nie wiem :P CHYBA też jeśli ma się silną astmę ....

ps: nie są to sprawdzone informacje, tylko opowieści koleżanek, więc jeśli chciałąbyś wykorzystać którąś z opcji, zapytaj bardziej wtajemniczonych :P
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
podaj maila
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
joanno jesli moze napisz do mnie ja takze szukam sposobu na cesarke pozdrawiam malwina2424m@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ma, post z 2009r ;)
Miałam CC, i NIGDY WIĘCEJ !!
Mam porównanie, ponieważ rodziłam SN pierwszą dwójkę dzieci, i teraz najmłodszą CC, jak dla mnie MASAKRA dojście do siebie, SN to "pikuś" w porównaniu do CC, nie wspominając o bliźnie i fałdzie jaka się zrobiła nad blizną ;)
Zdecydowanie odradzam, jeśli nie macie dziewczyny wskazań do cięcia.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak załatwić? Bezmyślnie. Jak można pytać o takie rzeczy? Podżeganie do przestępstwa.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
Joanno,
w szkołach rodzenia często sa zajęcia z psychologiem... Po takiej rozmowie wystawia on stosowne zaświadczenie, ze bardzo boisz sie rodzić naturalnie itd itp
powinno wystarczyć
to moj sposób na drugie dziecko :) w innym wypadku moja córcia będzie jedynaczką :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę że zaświadczenie od psychologa/psychiatry nie będzie respektowane w państwowym szpitalu , niestety ,, zamiast cesarki załatw sobie znieczulenie :) albo weź kredyt i rodź w swiss
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już wcześniej się wypowiadałam, ale dodam coś jeszcze...
Jak znieczulenie po CC zaczęło puszczać, to miałam w głowie jedną myśl: "co za wariatki chcą za to płacić?!" i nadal tak uważam... Choć moja rana to cienka kreseczka, której wcale nie widać...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wszystko zalezy od punktu widzenia, ja mialam pord SN z gatunku lajtowych :) 3 h i po sprawie :) Mogłabym tak urodzic jeszcze gromadke dzieci :)

Ale mam koezanke, ktora rodzila w bólach bardzo długo, jej syn ma 4 lata, sytuacja finansowa super, ale ona panicznie boi sie porodu, panicznie!! I powiedziala, ze nigdy wiecej, mowi ze jedynym wyjsciem jest dla niej cesarka i pewnie jak zajdzie w ciąze to zdecyduje sie na CC i Swiss. I dopiero wtedy mozna powiedziec co dla Niej z punktu widzenia rodzącej bylo lepsze :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
załatwić pewnie i można ale nie zawsze szpital w którym rodzisz będzie respektował

najlepiej chodzić do takiego leakrza w ciąży, który pracuje w danym szpitalu i bez problemu wystawi skierowanie na cc

a ja z perspektywy dwóch cc powiem tak...mimo, ze przeszłam je lajtowo to w życiu...PRZENIGDY...nie zapłąciłabym za cesarkę i nie chciałabym jej na własne życzenie...
drugą dzidzie chciałam rodzić naturalnie ale lekarze zdecydowali inaczej dla mojego i dzidzi bezpieczeństwa

mówcie co chcecie ale to jest jednak operacja...i to poważna...a dla dzieciaczka też nie jest to dobre...udowodniono że dzieci po cc mają np.skłonnosci do astmy i chorób płuc
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
bla bla bla..... rana na brzuchu czy... rozerwana badź rozcięta pochwa i szyjka macicy? ... ja wole to pierwsze ;))
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
ponoć wskazanie od psychologa czy psychiatry nie jest już respektowane bo obcięli ile się da liczbę cc. Z każdej musza sie rozliczać. Ja jedyne co ci mogę poradzić jak nie uda sie z cc a boisz się bólu to idź tam gdzie dają zzo, same plusy- nie boli, a nawet jak coś boli to jest to taki ból,że da sie bezproblemowo go wytrzymać czyli u nas w trójmieście z państwowych pozostaje kliniczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam cieta 3 razy. pierwszy raz cc, drugi to operacja ginekologiczna i znów cc. pierwsza cc- ból do zniesienia, szybciutko doszłam do siebie, natomiast operacja i drugie cc to koszmar jakiego nikomu nie życzę. nawet najsilniejsze środki nie uśmierzały bólu i co sie nacierpiałam to moje. ciężko w panstwowym szpitalu o cc bez wskazań chyba, że masz lekarza, który dodatkowo jest zwolennikiem cc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem po dwóch sn z zoo więc z doświadczenia zachwalam.

Choć mozesz próbować załatwić to lepiej się psychicznie nastawić,że moze się nie udać ale sn nie zawsze znaczy w krzykach i w okropnym bólu.

Nie wiem jakie masz powody,że chcesz cc ale naprawdę można lajtowo urodzić sn ale z zzo, bo to wyłacza zupełnie ból, jedynie przy samych partych to przestaje działać ale wtedy to już właściwie nie boli, tylko czujesz,ze ci coś zalega i trzeba "to" wypchnąć, to jest bardzo proste, obawy,ze sie nie będzie umiało przeć są bezpodstawne, jedynie jak główka przechodzi małoprzyjemne ale dosć krótki moment:) no i dostajesz swojego maluśkiego dzieciaczka do rąk takiego rozkrzyczanego i tulisz póki się nie uspokoi, bezcenne chwile, a potem mozna normalnie siedzieć, nic a nic nie boli(chyba że natną:( ) miałam przyu pierwszym nacięcie gigant nie fajna sprawa.Ale to już czy rana po tym czy potym to też ból tylko inny. Bo podejrzewam jak brak wskazań medycznych to nie bardzo ci się udać.

Miałam szczęście mieć małobolesne porody więc się da ale sama też sie bałam to normalne. Dużo daje pozytywne nastawienie i wyciszenie bo panika chyba jeszcze powoduje że bardziej boli.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiu podaj maila....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ci bardzo chętnie podam. Od razu szykuj sobie dobrego adwokata za podżeganie do przestępstwa hehe

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 19
Jakie znowu podżeganie do przestępstwa?!
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ponury zajmij sie soba , poprostu nie bede tłumaczyc i pouczac na forum .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja jestem ciekawa, o jakim przestępstwie tu mowa. Ponury podaj, proszę artykuł, paragraf bo nie jestem biegła w tych sprawach.
Wiem tylko, że jest art 160 kk, w którym "za przestępstwo narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu popełnionego z winy umyślnej bądź nieumyślnej", jednak w tym wypadku nie ma o nim mowy. Być może można by o tym rozmawiać, gdyby maryska namawiała lekarza na wykonanie cesarki.
Są jeszcze artykuły o przekupstwie, płatnej protekcji ale maryska nawet słowemm o tym nie wspomniała, poprosiła tylko o maila.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy, ale chętnie się dowiem czegoś nowego. Także Ponury, podaj akt prawny, artykuły, które mówią o tym, że maryska może podżegać do przestępstwa.
Żeby było jasno, ja jestem przeciwnikiem cesarek na życzenie ale też nie można przeginac w drugą stronę i robić z tego nie wiadomo jakiej zbrodni. Ale dopuszczam sytuację, że po prostu czegoś nie wiem i dlatego chętnie się od Ponurego czegoś nauczę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podżeganie do popełnienia przez lekarza przestępstwa z art. 231 kk. Naprostsze.

Że już o typowym łapówkarstwie nie wspomnę. Bo nie wierzę z praktyki aby lekarz wykonał cc ot tak, bo pacjentka prosiła hehe

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18
Ale maryska poprosiła tylko o adres mailowy inną kobietę; nie było słowem wspomniane że szuka kontaktu z lekarzem, by go do czegoś nakłaniać.
Poza tym nie ma nic do rzeczy Twoja wiara w cokolwiek. żeby oskarżyć kogoś o łapówkarstwo, podżeganie czy cokolwiek innego, potrzebne są dowody a nie czyjaś wiara bądź jej brak w to, że lekarz wykona cesarkę ot tak.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
A. nie zawracaj sobie glowy , ja na ten post nawet nie zareaguje. Szuka sensacji i ma za duzo wolnego czasu, lubi udzielac sie w roznych wątkach-fajnie. Poza tym jego syn urodzil sie przez cc ,po dwu godzinnym naturalnym porodzie , jak sam opisuje w zalozonym przez siebie wątku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiesz, może szuka sensacji ale nawet to trzeba robić z głową. To że ktoś zna kilka paragrafów i ma doświadczenie zawodowe takie a nie inne, nie powoduje od razu, że ten ktoś ma rację. Te paragrafy trzeba umieć z sensem wykorzystać, dostosować do sytuacji. Doświadczenie może pomóc ale nie zastąpić faktów, zdrowego rozsądku, nie może prowadzić do nadinterpretacji. Taką ignorancję należy wytknąć palcem, zwłaszcza jak ktoś sam się wyrywa do udzielania takich wypowiedzi. Ale oczywiście zawsze istnieje szansa, że ten ktoś wytknięty palcem ma rację i druga strona się czegoś nauczy. Ale do tego potrzeba rzeczowych argumentów a nie stwierdzenia, że "nie wierzę z praktyki". Póki co ja jeszcze się niczego nowego nie nauczyłam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz A. , ja jestem po dwoch porodach silami natury, i o maila Asie prosilam , zeby zapytac z jakiego powodu chcialaby tą cesarke, bo jesli tylko z tak zwanego widzi misie to chciałam jej polecic szpital , w ktorym nie bedzie się bala rodzic silami natury , dzięki wspanialym ludziom , ktorzy tam pracują. Wogole przez mysl mi nie przeszlo doradzanie w sprawie cc, a tym bardziej wskazywanie na lekarza , czy podrzeganie kokokolwiek do lapowkarstw itp... bzdur, ktore wypisuje nudzacy sie pan czy tez pani -sadzac po suwaczku- Ponury. Milego dnia A.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale Asia już cyba tak czy inaczej urodziła, to jest post z 2009 roku ;)

Marysiu a zdradzisz nam gdzie taki szpital fajny? Myślę, że wiele z nas chętnie by się dowiedziało! Proszę!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
oj wiadomo, że Asia chciała przemówić do ludzkich uczuć lekarza, a Marysia chciała jej tylko szepnąć do który lekarz ma najmiększe serce. wiadomo.

sama miałam cc, na szczęście było wskazanie i nikogo prosić nie musiałam. jednak, gdybym musiała, nie wykluczam, że nie zawahałabym się podnieść argumentów, których chciała użyć Asia. wolę szycie w znieczuleniu ran ciętych niż szarpanych na żywca. jedne i drugie muszą się zagoić i tak.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Obawiam się, że nie dowiemy się z tego forum, jak "załatwić" cesarkę (a szkoda ;) )
Ale Marysiu, serio proszę napisz o jakim szpitalu mówiłaś.:)
Bo ja w Gdańsku przynajmniej żadnego dla siebie nie widzę na ewentualny kolejny poród. Czy to naturalny czy cc :/
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
to macie jakieś kontakty do lekarza, którego skutecznie można "podzegac do przestepstwa", jakim jest naciecie mojego ciala i wyjecie z niego innego mniejszego?
jakos tak bardziej konkretnie. debaty moralne, pragmatyczne i etyczne prosze zostawic dla siebie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozecie mi tez pomoc w tym temacie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co, także chcesz wychowywać lekarzy łapówkami? A potem twierdzić, jak to źłe jest w naszej służbie zdrowia...

W razie czego mogę pomóc namiarami dobrego adwokata :)

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcecie cesarkę? zapłaćcie sobie w swissmedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dziewczyny kto jest teraz ordynatorem na zaspie chodzi o porodówkę dzięki może ktoś wie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to leniu pomogą ci chłopaki... google, czas szukania 10 sekund...

http://www.zabul.pl/

ps. raczej nie bierze. porządny człowiek!

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Swissmed zamknięto FYI
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak i jeszcze pewnie częściej raka mają...weźcie się zastanówcie trochę nad tym co piszecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

do góry