nowy wąteknowy wątek
Jaka kosiarka do trawy?
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń] [Rodzina i dziecko]

Zupelnie sie nie znam a musze kupic. Trawnik kolo 200m2. Co mozecie polecic lub odradzic?

Re: Jaka kosiarka do trawy?

jakieś 6-7 lat temu kupiliśmy kosiarkę w Lidlu :) działa do dziś, a trawy mamy do koszenia ok 500m2 ;) (chociaż prawdopodobnie w tym sezonie będzie trzeba ją wymienić)

ja też mam jakąś zwykłą, elektryczną, do koszenia mam sporo ok. 600-700m, kosi już czwarty sezon i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku da radę choć czasami mam wrażenie, że ledwo zipie :)

http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych

Wielkość terenu to jedno, a druga zasadnicza sprawa to jaki on jest, czy prosty, czy z pagórkami. Jeśli to zwykły kwadrat, czy prostokąt, to wystarczy zwykła elektryczna, w jedyne co warto zainwestować, to w taką, co posiada torbę/kosz na skoszoną trawę, wtedy odpada grabienie.

", w jedyne co warto zainwestować, to w taką, co posiada torbę/kosz na skoszoną trawę, wtedy odpada grabienie"

a robią jeszcze takie bez kosza? :P nawet nie wiedziałam :) my od nastu lat mamy tylko z koszem ;)

teren u nas jest prostakatny, bez pagorkow. Naczytalam sie o Bosch ze jest bardzo psujacy sie wiec juz sama nie wiem. Moze tez pomysle nad taka z Lidla :)

Elektryczną z koszem, 200m2 to tak mało, że zaryzykowałabym kupno "lidlowej" jak AgusiaGda.

Ja mam Gardenę elektryczną z koszem ,świetnie sie sprawdza od 4 lat, narazie bezawaryjna.

my mamy jakąś z Obi za 400-500 zł z koszem , patrz zeby byla taka mocowo niezła - to juz 2 kosiarka poprzednia wytrzymala 4 lata bez awarii

AgusiaGda, tak są w sprzedaży jeszcze bez kosza.
Niektóre z elektrycznych są również szersze ponad standard.

Zdecydowanie postaw na kosiarkę spalinową, jest bardziej wytrzymała o ile kupisz taką z porządnym silnikiem, ogólnie Stiga ma dobre maszyny, sam koszę swój trawnik modelem Combi 53 SQ

No prosze Cie... Spalinowka na 200m2 trawnika? Bez przesady. A ile wiecej sily potrzeba do koszenia... Maz u nas kosi elektryczna z Lidla, a u matki 1000m2 trawy spalinowka. Woli nasza.