Widok

Jaka nawigacja samochodowa?

Wybieram się w trasę do Niemiec. Zastanawiałem się nad jakąś aplikacją na telefon (mam samsung galaxy s5 z dużym wyświetlaczem) - ale jaka? Może lepszym rozwiązaniem będzie jednak tradycyjna nawigacja? Jadę w okolice Frankfurtu nad Menem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Automapa, najlepsza w mojej ocenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam jakąś wbudowaną w Nokii. Dziwna jest. Np.: w Sopocie często kieruje mnie pod prąd i muszę kluczyć chcąc dojechać do celu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jest nie tak z googlowską nawigacją? Jest za darmo i niewiele jej brakuje. W pełni zastępuje mi płatne nawigacje i komercyjne rozwiązania sprzętowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Googlowska nawigacja jest dobra w większych miastach, w trasie kompletnie się nie sprawdza, jest niedokładna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakieś przykłady? Przejechałem tysiące kilometrów na nawigacji googlowskiej i jakoś się nie pogubiłem po drodze. Mogę co najwyżej przyznać, że słabo widać zjazdy na odgrodzone pasy równoległe, ale od pilnowania trasy są jeszcze znaki drogowe oraz.... mózg ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Parę razy zdarzyło mi się, że nie miałem Automapy ze sobą i byłem zmuszony skorzystać z nawigacji Google; wyprowadziła mnie, literalnie, w pole. Nie wiem jak działa teraz, ale zraziłem się do map Google.

Niemniej jednak może masz rację, muszę spróbować w trasie - być może się coś zmieniło na lepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od kiedy Google maps i nawigacja na androida połączyły sie w 1 aplikację (mapy wessały nawigację), to działają lepiej. Wiem, bo jechałem w góry i kiedy mój telefon padł, używałem starszego telefonu dziewczyny ze starszym andkiem i nieaktualizowanymi aplikacjami. I tak jakoś dojechałem ale zgubiłem się za rzeszowem. Na moim telefonie nigdy nie miałem problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używam iOS, nie mam sprzętu pod Androidem niestety ale zobaczę, jak działa na moim sprzęcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poniżej wrzucam kilka z któych ja najczęściej korzystam:

Yanosik - jest to nawigacja z systemem wczesnego ostrzegania przed zdarzeniami drogowymi. I właściwie dlatego warto to mieć. Informacje pochozą przez interent (trzeba mieć niestety włączony pakiet danych) od innych użytkowników ruchu. Coś jak CB radio tyle tylko, że w postaci komunikatów na telefonie.

Maps With Me to jest trochę lepsza aplikacja działająca offline, czyli nie potrzebuje pakietu danych do poprawnego działania. Jest to typowa nawigacja na telefon tyle tylko, że płatna bo jej koszt na Google Play to chyba 15 zł.

Jest jeszcze kilka fajnych aplikacji do nawigacji - rozejrzyj się na tej witrynie z recenzjami http://yourapps.info/aplikacje-na-telefon
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja także używam Yanosika, ale w tle. Jako główną nawigację mam Waze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaję mi się, że najlepiej będzie tutaj sprawdzić oferty nawigacji: http://www.zadowolenie.pl/telefony-i-smartfony/nawigacje/nawigacje-po-drogach . Też mam kilka aplikacji na telefonie, ale jednak podczas dłuższych podróży taka nawigacja jest o wiele lepszym rozwiązaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

narzędzia warsztatowe Unior czy warto? (17 odpowiedzi)

cześć. rozglądam się za nowymi narzędziami do warsztatu i chodzi mi konkretnie o narzędzia do...

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

do góry