Widok

Jaki jest koszt budowy domu?

Jaki jest mniej więcej koszt budowy domu? Posiadam działkę około 1000 m2 kilka km od Trójmiasta. Chodzi mi o wszystko- robocizna, materiały, bez wykończenia w postaci malowania od środku czy mebli. Dom załóżmy 140-150 m2 powierzchni użytkowej, 1 piętro, bez piwnicy, garaż na 2 samochody, ogrodzenie + brama. Budowanie przez jakąś ekipę z polecenia pewnie z Kartuz itp.

Wiem, że to temat rzeka, ale biorąc pod uwagę kryterium cena/jakość? Orientacyjnie? Ile muszę rozsądnie liczyć na budowę domu? Ile na budowę domu i zagospodarowanie działki? Ile na dom, zagospodarowanie działki i wykończenie domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak piszesz - temat rzeka. Zerknij na projekty muratora, masz tam dołączoną wycenę. Możesz też użyć kalkulatorów budowlanych online. Za dużo zmiennych żeby podać nawet szacunkowe koszta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
I do tego dolicz najmniej 20% bo jest jeszcze sporo rzeczy ktorych w tych wycenach nie ma a poniesiej te koszty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
za dwie stówy coś ulepisz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
A opłaca się w dzisiejszych czasach kupować działkę budowlaną i budować dom? To pi razy drzwi wyjdzie koło miliona złotych. Czy nie bardziej opłacalne jest szukanie domu na działce, który ktoś chce sprzedać?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
Racjonalnie patrząc ok. 500 tys. zł, materiały pośredniej jakości, fachowcy (nie ci najtańsi, co po nich trzeba poprawiać - nowy materiał + nowa ekipa, która liczy za poprawki ekstra - mieliśmy takich specy od dachu właśnie), no i bez jakiejś wymyślnej automatyki w chacie. Gotowy dom na działce, zazwyczaj kryje jakieś "niespodzianki", sąsiad kupił z kominem do rozbiórki i ponownego postawienia (komin nie trzymał pionu). Jak będziesz zainteresowany mogę polecić murarza.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Serio aż tyle? Na stronach deweloperów piszą, że dom 160m stawiają od 220-290k do stanu deweloperskiego. Zastanawiało mnie zawsze to dlaczego są takie rozbieżności między opiniami odnośnie cen
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

To wszystko zależy od materiałów jakie sobie wybierzesz, wiadomo też, że budując samemu będzie dużo taniej niż by wynająć ekipę do budowy domu. Poza tym można różnymi sposobami zmniejszyć sobie koszty, choćby wziąć udział w konkursie na dziennik budowy https://www.budogram.pl/konkurs i liczyć na główną wygraną czyli rekompensatę zakupów marki winerberger na 12000, to już jest całkiem spory kop do przodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też to zauważyłem jaki jest realny koszt budowy domu 130 m2 bez cudów prosty domek. Nie licząc dzialki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz http://pixelghetto.com.pl/2023/04/12/kupno-domu-na-osiedlu/ dużo lepsza opcja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komin nie trzyma pionu ...
Gorzej jest, gdy postawiony komin ceramiczny nie posiada należytego odpływu wody . O tym mało kto pisze,że każdy komin wykonany z segmentów ceramicznych koniecznie musi posiadać odpływ wody i nie taki jak ma to miejsce w niektórych typach z malutkim otworem w odskraplaczu . Taki szybko się zapycha np: przez owady wpadające latem do komina i zbiera sie w nim woda . - Tak,tak i to sporo . Będzie w krótkim czasie wylewać się przez wyczystkę, a wtedy robi się duży problem !!! Zwłaszcza wtedy, gdy komin nie zaczyna się od piwnicy a od kondygnacji parterowej.
Otwór w odskraplaczu musi mieć fi50 i koniecznie odprowadzenie do kanalizacji ! Kominy z takim odskraplaczem są też w sprzedaży i o tym należy pamiętać przy budowie domu. Jest to bardzo ważne o czym niektórzy budowlańcy nie mają pojęcia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mi się tak wydaje, chociaż z tego powodu że w tej chwili wiele firm pośredniczych mają dużo dobrych ofert od developerów. Tym bardziej że budowa domu nie tylko dosyć kosztowna ale i wymaga poświęcenia czasu. Jakiś czas temu też planowałem przeprowadzkę z mieszkania w mieście do bardziej spokojnej okolicy. Na początku planowałem budować dom, ale potem znalazłem pare fajnych propozycji od biura nieruchomości. Więc po przeanalizowaniu tej całej sytuacji zdecydowałem na kupno domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba z kartonu 200 ale razy dwa z dobrych materiałów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

moim zdaniem przesadzacie, spokojnie za 250 tyś idzie wybudować domek jeśli ma się działkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
2,5 stowki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czesc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z doświadczenia mojego:

- weź firmę robiącą conajmniej kilkanaście budów rocznie i mogącą Ci zapewnić conajmniej 6 ludzi na budowie w postaci zmieniających się ekip od poszczególnych spraw;
- firma ma kupować materiały - przy tej skali nie osiągniesz inaczej ich marż na nie.

Co do kosztów budowy - nie sposób ocenić nie znając projektu. Niestety większość z nich potrafi pięknie generować koszty.

Mnie dom do wprowadzenia się (150 m2 użytkowej, ogrzewanie podłogowe, piec z wyższej półki 2x droższy od tzw. deweloperskich), czyli łącznie z zabudowami i AGD wyniósł 330.
Urządzenie działki pomijam.
Przy dobrej ekipie czas budowy do stanu deweloperskiego to 6-8 tygodni (u mnie była dobra pogoda - więc po 6-ciu stał).
Z firmy jestem zadowolony (zresztą od tego czasu budowali też kilku znajomym), ostatnio robili sprawy gwarancyjne (wiadomo, dom po zbudowaniu jeszcze pracuje, więc trzeba pewne sprawy nieco poprawić po czasie).

Ale tak jak powiedziałem - podstawa to projekt (u mnie np. rewelacyjne okazało się wyciągnięcie oryginalnego projektu o 60 cm).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ok, liczmy 350 000-400 000 zł za dom (tanie, marketowe materiały) 450 000-500 000- lepsze materiały.

Ale co z wykończeniem, co z urządzeniem, ogrodzeniem i bramą i aranżacją działki?

Orientacyjnie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
To wszystko zależy od projektu (dach dwu spadzisty będzie tańszy), czy na dachu będzie ceramika czy blacha, a może blacha na rąbek stojący. Od rodzaju docieplenia. Jaki typ ogrzewania wybierzesz, jaki piec. Od ilości i wielkości pomieszczeń. Nie da się za bardzo orientacyjnie, jak wiadomo jedynie, że chcesz coś wybudować. Znajomy ostatnio robił podjazd i chodniki -20tys., ogrodzenie 25 tys., na kuchnię ok. 25-30tys. (ze wszystkim), łazienka tu zależy dużo od armatury i wielkości pomieszczenia - 10tys. to takie minimum, i średnio 10tys. na każdy pokój (zakładając, że godzisz się na meble typu ikea lub inne brw). Aranżacja działki :) heh przy kosztach budowy, to się etapami robi, bo nikt nie ma zbędnych 20 tys., żeby działka jakoś wyglądała :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
350-400 za dom to wcale nie oznacza tanich marketowych materiałów, szczególnie w przypadku firm robiących większą ilość budów. Przebitki na cenach dla klientów indywidualnych są kosmiczne, dla małych wykonawców niewiele lepsze.

Jeżeli weźmiesz sensowny projekt to sam dom wyjdzie Ci poniżej 300.
A tak ogólnie to ile pokoi i na ile osób ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Duży salon z aneksem kuchennym + 1 łazienka + minimum 3 sypialnie + garaż na 2 samochody. Na pewno bez piwnicy i bez strychu. Nie chcę również 2 łazienek i toalet.

Dom ma być dla mnie, żony i dwójki dzieci, może w przyszłości będzie trzecie.

Jak już się buduje to bez sensu chyba się ograniczać do do metrażu?

Jeżeli chodzi o opłacalność i sensowność to dom parterowy czy z piętrem?

Odnośnie działki lepiej kupić np. na Osowej 700 m2 czy kilka km za miastem w tej samej cenie 1200 m2?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że tysiące przede mną godzin czytania i decyzji, ale na razie chcę się zorientować pobieżnie w temacie.

PS. Jaką powierzchnię minimum musi mieć działka budowlana żeby człowiek się nie wkurzał całe życie że nie kupił większej :)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na cztery, pięć osób warto pomyśleć od drugiej łazience - nawet malutka z kabiną prysznicową wystarczy. Dom z piętrem to mniejsze straty ciepła, no i lepszy podział domu na część bardziej "mieszkalną" i "użytkową", na dłuższą metę wygodniejszy przy większej ilości osób w domu. Przemyślcie dobrze, jakie pomieszczenia są wam w domu niezbędne i czy brak piwnicy to dobry pomysł, bo to dobre miejsce na kotłownię, pralnię i spiżarnię.
Większa działka to więcej miejsca na dom o ogród, ale wszystko zależy od tego, czego WY naprawdę potrzebujecie. Jeśli w okolicy jest dobry dojazd do szkół lub macie możliwość bezproblemowego dowożenia dzieci do szkoły i odbierania z niej, to większa działka będzie lepsza. Może kiedyś zechcecie więcej czasu poświęcić na ogród, zbudować altanę, mieć miejsce na grill, oczko wodne...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
My wybudowalismy dom 15 min Od centrum gdanska i 1200m2 działki ale grunt był do wymiany wiec większe koszta i płyta fundamentowa dom 225m2 uzyt. Teraz jest stan surowy zamknięty okna dach dachówki ceramiczne 3 syp. 2 łazienki jadna na gorze druga na dole gabinet na dole
330 tys bez działki i projektu .Dom piękny przestrzenny jeszcze wykończenie same domu z 350 tys sam dom mamy garaż 2 samych.ale nie wybudowany brak funduszy .zyczymy powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba było zrobić 4 garaże
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

typowe buraki z blokowiska ktorym zamarzyl sie palac , zero realiow a moze wystarczylo wybudowac 120 m2 i nie bylo by klopotu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy ja wiem czy kosmiczne przebitki, tam gdzie się da można negocjować, pośrednie usługi lepiej brać np. z montażem od nich wówczas płaci się 8%Vatu (materiał i usługa). Podane przeze mnie powyżej 500tys. dotyczy takiego domu gotowego do zamieszkania, bez fajerwerków, ale i bez "taniochy".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cena materialow i rabaty - to tylko jeden czynnik ceny koncowej.
Drugi to robocizna i prowizja za posredniczenie w zakupach (oficjalna badz najczesciej nie).
Zlecisz zakupy materialow i rozliczenie na fakture - na machlojkach naciagna Ciebie - co za problem np 5 wywrotek piachu zamowic a fakture za 6 czy nawet 7 ? I tak na kazdym materiale. Jak ktos budowal to wie ze zalatwienie faktury na wieksza ilosc, czy nawet na towar ktorego nie kupowales - to pestka. Nie polecam takich rozwiazan. Mnie probowano naciagnac na o 50% pustakow wiecej niz powinni. Musialem policzyc i udowodnic ze sciemniaja. i tak ze wszystkim - wiec lepiej samemu kupic normalnie i wynegocjowac rabat.
Co wiecej - piszesz ze metrazu nie ma co ograniczac a drugiej lazienki nie chcesz - bedziesz zalowal na 1000%.
lepij 700m Osowa niz 1200 - np. Przodkowo.
Nie potrzebujesz 1200m na 100% - chyba ze jakas hodowle zalozyc chcesz. 900...1000 - to optymalna wielkosc. Ale jak mialbym patrezc z perspektywy odleglosci i dojazdow - to zdecydowanie Osowa (sam tu mam dom). A jak szukasz odludzia - to malo bedzie 10000m2.
Zgadzam sie 500tys to dom taki OK. Nie poszalejesz w wykonczeniach ale masz. od 30....100 tys za wykonczenie dzialki (w zaleznosci co robisz).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
asd, dzięki za informacje. Piszesz, że sam mieszkasz na Osowej, ale wiesz, że tutaj za działkę 1000 m2 zapłacę około 500 000 zł + do tego dom 500 000 to razem wychodzi 1 mln. Dzisiejsze czasy to chyba najgorszy czas na budowanie się, mam rację? Ile m2 masz dom i ile m2 działkę na tej Osowej? Ile m2 to złoty środek między powierzchnią a kosztami? Może wiesz gdzie na Osowej można kupić taniej działki czy może już nie ma?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak naprawde to mieszkam na granicy Osowej - ale administracyjnie w Chwaszczynie juz :-) Kolo jeziora :-)
Tu dzialki sa w granicach 250...280/m2 - chyba, bo nie monitoruje tego dokladnie. Dla mnie lokalizacja lepsza od Osowej - bo nie lubie tlumu, a jednoczesnie blisko. No tyle ze do spozywczego trzeba podjechac bo najblizszy > 1km - ale dzisiaj kazdy ma auto i po drodze zawsze mozan cos kupic. Ma 1000m2 - i wiem ze do zabawy z dziecmi (domek drewniany do zabawy, trampolina 5m, sporo trawy , drewutnia duza, zaparkowania 2 Aut na zewnatrz (mam garaz na 1,5 samochodu ale parkuje przed domem) - wszystko styka i jeszcze mam zapas. Wiec 900 tez bedzie super. 800 - na styku. >10000m2 - powoli uperdliwe dbanie o zielen (koszenia duzo).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asd;

W Chwaszczynie na górce mieszkasz? Tam niedaleko będzie obwodnica Metropolitalna. To może być spora uciążliwość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kilometr ode mnie - wiec nie bedzie uciazliwa bardziej niz obwodnica w Osowej w tej odleglosci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam do Ciebie pytanie. Mieszasz gdzieś w ok. ul. Bogusława, Drogi Kaszubskiej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
daj maila to sie odezme - na forum takich danych juz nie podam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj mi ty do siebie maila to Ja ci coś napiszę. Bardziej mi chodzi o twoją radę/pomoc jako mieszkańca tych terenów. Bo mam pewien dylemat i szukam pomocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkam jakieś 300m od obwodnicy. szumu nie sluchać. nic nie przeszkadza takze tym bym sie nie kierowala.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aby nie bylo slychac hałasu z obwodnicy trzeba by mieszkac minimum kilometr od niej. A Ty po prostu przyzwyczailas sie do niego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przevywam b.blisko obwodnicy i szumu tak bardzo nie slychac. Prawd.
A to dlatego ze:
- sa ekrany
- w dzien jest i tak sporo szumu

W nocy za to mniejszy ruch - wiec tez nie przeszkadza.
Ale slychac jak sie chce uslyszec - co najwyzej nie przeszkadza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
>Przevywam b.blisko obwodnicy i szumu tak bardzo nie slychac

Z ciekawości zapytam: Jak blisko mieszkasz czy pracujesz? - jaka odległość?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skad miałes hydraulika jak mosze odp greg1982@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz polecić firmę ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kończymy właśnie dom 120 metrów..nie licząc działki wydaliśmy juz 265tysiecy i jeszcze ze 20 jest do wrzucenia bo została elewacja i ogrodzenie. Jak robisz dla siebie to chcąc nie chcąc szukasz dobrych materiałów wykończeniowych zeby to wszystko posłużyło jak najdłużej nie mówię o materiałach wykończeniowych z wysokiej półki a ze średniej.. i już taki koszt wyszedł,pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej a czy w 600 tys. zmieszcze sie z budowa i wykonczeniem mam dzialke i projekt lacznie z meblami do kuchni i lazienki dom ma prosta bryle 2 spadowy dach poddasze 216 m2 ale po podlodze jak myslicie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno masz duze szanse - wszystko zalezy od tego jak bedziesz wykanczal...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to wszystko zależy od firmy budowlanej jak to wyceni. U mnie dodatkowo sytuacja wyglądała tak że dostaliśmy z żoną dofinansowanie z MDM-u plus rabaty już bezpośrednio z tej firmy (Ribet). Nie powiem wyszło to korzystnie i obyło finalnie bez kredytu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Koniecznie chcecie murowany dom? Jest mnóstwo firm, które robią drewniane domy, nawet za 250 tys. dostaniesz pod klucz, no i takie domy powstają nawet w kilka tygodni, a pod względem wytrzymałości nie ustępują murowanym. Dla takiego widoku warto :) http://www.proeko.com/realizacje-domow-z-bali/polska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na Florydzie po przejsciu witerku widac ze faktycznie tak samo trwale jak murowne...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na twojej florydzie trąby powietrne niszczą wszystko wiec z murowanych tez dachy mogą polecieć- mogą ściany się położyć itp.
Gdyby murowany zapewnił ochronę 100% to tylko takie powstawałyby na terenach zagrożonych.
POMYŚL.
Podczas wichury wolisz żeby waliła się an ciebie ściana murowana czy konstrukcja szkieletowa? :-)

Dom szkieletowy stawia mniejszy opór przy podmuchach bo potrafi pracować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pewnie taki dom z bala fajna sprawa ale 250 tys za 75m2 pow.uzytkowej to chyba żadna super oferta ? I co widac jeszcze trzeba doliczyć prace ziemne to przynajmniej przy domu takich rozmiarów to dodatkowo 20tys .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo wiele zależy od kosztu materiałów budowlanych. Nie warto jednak oszczędzać na ich jakości. Dobrym sposobem jest znalezienie taniego składu budowlanego, który ma hurtowe ceny i przede wszystkim promocje i zniżki od dużych zamówień. W trakcie budowy domu korzystałem ze składu budowlanego http://www.elgrom.pl/ z Gdyni. Kupowałem tam wszystko - począwszy od cementu i cegieł, a skończywszy na oknach dachowych i farbach do wnętrz. Po zakończeniu budowy i podliczeniu kosztów mogę stwierdzić, że oszczędności sięgnęły około 15%.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja od nich nie bralem bo drogo mieli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A skąd brałeś? Wydaje mi się, że nie mają drogo. Porównywałem z dużymi marketami i mają taniej. Teraz też widziałem na ich stronie elgrom pl że mają przeceny na farby Dekoral, więc podejrzewam, że to zależy od produktu. Poza tym jak pisał Mirbas nie warto oszczędzać za wszelką cenę kosztem jakości produktów, porównuj tylko ceny tych samych produktów, a nie z zamiennikami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dom ma być energooszczedny to polecam zapoznać się z ofertą:
http://www.zielonedomy.com.pl
w razie pytań jestem do dyspozycji
517420470
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby tak zaopatrzyć się we wszystkie materiały elektryczne w tanim sklepie internetowym, jakim jest Elektron Online (http://elektrononline.pl/), koszt ostateczny zapewne byłby zauważalnie niższy. Polecam w ogóle znajdować podobne tanie źródła zaopatrzenia jeśli chodzi również o pozostałe materiały niezbędne przy budowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sa inni tansi i z lepszym wsparciem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To rzeczywiście temat rzeka, ponieważ wszystko zależy od ilości i jakości materiałów, projektu i ekipy. To samo dotyczy bramy garażowej, są różne typy bram, każda z nich ma swoje wady i zalety. Aby co kolwiek powiedzieć na temat tego jaka by pasowała,warto by orientować się w projekcie przyszłego domu. Ostatnio na przykład jak planowałem wymienić bramę garażową, to musiałem uwzględnić wszystkie wymiary aby dobrać pasującą bramę garażową. Więc ciężko będzie co kolwiek powiedzieć bez szczegułów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My skorzystaliśmy z programu Domy dla Ludzi Fasady Plus, Mamy dom modułowy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dom jest energooszczędny, przytulny i wygląda na solidny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kolejny naciagacz...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Forumowicze trójmiasta, bardzo proszę o podzielenie się swoim zdaniem w ankiecie (wynajem sprzętu budowlanego):

https://goo.gl/forms/NhmZEfyXNNeoHWcT2

Dziękuję serdecznie, liczy się dla mnie każdy głos :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem nie da się okreslić to zależy od zbyt wielu rzeczy, musiał byś się z jakąś firmą na wycene umówić etc. W trómieście firma Marpat jest dobra, specjalizują się w domkach jednorodzinnych także może się z nimi skontaktuj, biuro mają w Gdyni ale działają też w Gdańsku i Sopocie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na swój dom o podobnych wymiarach (pojedynczy garaż, 150mkw) wydałem ok 400 tysięcy i nadal część spłacam. Nie wiem czy to dużo czy mało - na taki było mnie stać. Nie oszczędzaliśmy na materiałach, zastosowaliśmy nowoczesne technologie - system rekuperacji, użycie keramzytu.. Dom - jednym słowem - pracuje, tzn. oszczędza każdą energię. Teraz jeszcze za bardzo tego nie odczuwam, bo spłacam kredyt :D Ale firma, która wybudowała mi dom (http://www.itodesign.pl skutecznie mnie przekonała, że warto zainwestować w rozwiązania, które obniżą wysokość przyszłych rachunków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

sa rozne opcje jak chcesz jak najtaniej to pozniej co roku bedziesz wiecej dokladal bo sie okaze czego brakuje bo oszczedzales. Hanlo stawia domy energooszczedne moze to jest dobre wyjscie zeby pozniej mniej wydawac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze NIE POLECAM tej firmy. Jako klient HANLO nie mogę doprosić się zwrotu swoich pieniędzy. Firma zaproponowała ofertę niedostosowaną do założeń planu zagospodarowania, po podpisaniu umowy pobrała 10% wartości domu. Po wyjściu na jaw błędów w projekcie pani prezes unika kontaktu, nie odpowiada na pisma, telefony i smsy. Pewnie sprawa zakończy się w sądzie. To ma być polski odpowiednik “niemieckiej” jakości? Żenada a nie jakość!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepiej skierować się do architekta po projekt lub zakupić gotowy projekt a następnie dokładnie go wycenić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wycenilem budowe domu w dom.pl. Znalazlem jakis numer na ich stroni i tam mi wszystko powiedzieli. znalzlem dom 100 m2 i wycenili mi 150 tys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja porównywałam koszty budowy swojego domu na stronie:

http://www.taniabudowadomu.pl/

Dzięki temu wybrałam najlepszą opcję spośród firm budowlanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to wszystko zależy nie da się tego tak wycenić z głowy, ale na pewno trzeba założyć ok 2% więcej kasy niż wychodzi w wycenie, a i tak pewnie będzie mało.Dobrze kupować wszystkie materiały w jednym miejscu bo pomimo wszystko tak jest taniej i wygodniej. My budowaliśmy z http://www.baumit.pl/ i nie możemy żałować, wyszło przyzwoicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sie przymierzam do budowy z firmą Marpat http://marpat.pl/ cenowo mi pasuje, porównywałem z inną firmą i tu przystępniej wycenili a warunki też mi pasują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od tego jaki to ma być dom, jak wykończony. Zobacz na https://www.domoweklimaty.pl/. Masz tam domy róznego rodzaju i metrażu. Od energooszczędnych, po domy na skarpie. Za projekt płacisz znacznie mniej, niż za robiony na zamówienie, a przy każdym masz średnią wycenę całej budowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie znam duzo osób, które dokładnie trafiłby z kosztorysem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej patrzeć po projektach, często na stronach firm wypisane jest ile będzie kosztować budowa danego domu w zależności od stanu (stan surowy, deweloperski czy inny)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja budowę domu już rozpocząłem - niedługo będę go ocieplać. Jestem na etapie poszukiwania systemu z którego mógłbym skorzystać. Rozważam CARBON opracowany przez CAPAROL. Czy mieliście z nim styczność? Szukam opinii na jego temat...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak kupujesz projekt domu to zazwyczaj przy projekcie sa szacunkowe koszty budowy danego domu. My tak mieliśmy jak kupiliśmy na dom.pl, ale oczywiście w rzeczywistości okazuje się różnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dopiero jestem przed tą "przyjemnością"... Jak zaczęłam wyliczać koszty to się załamałam. Potem utrzymanie takiego domu też sporo kosztuje. Znajomy podsunął mi pomysł domów energooszczędnych. Budujecie takie? Zasięgnęłam trochę porad z artykułu o takich domach ( http://toczytam.pl/budowa-domu-energooszczednego-pasywnego-pytania-i-odpowiedzi/ ) i poważnie zaczynam się nad tym zastanawiać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciężko po krótkim opisie stwierdzić. Cena zależy od projektu, później trzeba doliczyć wszystkie dodatkowe koszty. Na początek może zajmij się zdobyciem pozwolenia na budowę domu. Ja również od tego zacząłem i wspomogłem się Kancelarią Grzybkowski Guzek Jackowski. Podsyłam do nich stronę, na której jest kontakt https://grzybkowskiguzek.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja pozwolenia na budowę są bardzo ważne sporo kosztują no i trochę to czasu trwa zanim się załatwi. Koszt każdego domu nawet małego to spory wydatek jak nie ma się skąd pożyczyć funduszy to jak ktoś buduje to wario np. wziąć udział w konkursie budogram i założyć swój dziennik budowy jest spora gotówka do wygrania ja już to zrobiłam i założyłam swój dziennik https://www.budogram.pl/moj-budogram/moj-dziennik Jestem też w trakcie budowy więc każdy pieniądz się przyda:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedzi na takie pytania nigdy nie są łatwe, bo kosztu budowy zależeć będą od wielu czynników: projektu domu, jego wielkości, materiałów użytych w budowie, technologi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A słyszałeś o systemie domów modułowych? Tu jest to szczegółowo opisane: http://modularsystem.pl/oferta/innowacyjne-systemy-modulowe/ . A tak pisząc w skrócie, możesz kupić gotowy dom składający się z takiej liczby modułów, jaka Ci odpowiada. W miarę potrzeb można go też rozbudowywać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

super strona hahahah wchodzisz a tam kontenery budowlane, faktycznie bardzo fajnie sie w nich mieszka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A nie myśleliście nigdy o domach pasywnych? To najbardziej energooszczędne domy o jakich kiedykolwiek słyszałam. Dużo szczegółów w tym temacie można się dowiedzieć ze strony http://finaldom.pl/zalety-i-wady-pasywnego-energooszczednego-domu/ i wybrać swój faworyt. Za taką opcją opowiada się wiele argumentów, a najważniejszym jest ekonomiczność.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się że nie da sie tak z góry założyć ile będzie kosztował dom jakieś widełki jedynie można podac. Na wiosnę albo wczesnym latem już chcę ruszyć z budową domów i się orientuję we wszystkim co potrzebne jest przy budowie. Do końca grudnia chece już projekt domu mieć wybrany. Z homekoncept są takie dwa które mi się podobją tylko zastanawiam się czy wziąć dom ekologiczny czy nie. Bo to że piętrowy chce to jestem pewien.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najszersze możliwości daje tradycyjna technologia murowana. Na rynku dostępne jest najwięcej materiałów wykończeniowych izolacyjnych do tego typu budynków. W związku z tym można wybierać rodzaj materiałów w zależności od budżetu. O zaletach murowanych domów przeczytasz w artykule http://www.liderbudowlany.pl/artykul/967/zalety-domu-murowanego
Nie bez znaczenia jest to, że ekipy budowlane konkurują ze sobą ceną, bo właśnie w technologii murowanej jest najwięcej fachowców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszty budowy domu mogą być bardzo zróżnicowane, wszystko będzie zależało od tego jaki mamy projekt, jakie materiały do tego i tak dalej. W trakcie budowy cena może się też zmienić, więc trzeba mieć to na względzie. Warto też zainwestować w dobrą termoizolację i jej instalacje: http://kedu.pl/czym-mocowac-termoizolacje-i-ocieplenia-na-elewacjach-fasadach-i-dlaczego/ podbija to cenę, ale na przyszłość różna się większej oszczędności na ogrzewaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na budowie na pewno przyda się kontener magazynowy, aby przechować w nim wszystkie niezbędne rzeczy. Ja wynajmowałam od https://wcserwis.pl/. Warto się zdecydować, bo wtedy wszystko mamy pod ręką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zwrócę jeszcze uwagę na firmę El Kop która specjalizuje się w wykonywaniu prac ziemnych wszelkiego rodzaju. Właśnie też pomagają realizować wszelkiego rodzaju iwnestycje budowlane. Warto wejść na stronę, bo przecież od wykopów się zaczyna budowę domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi pełen kosztorys zrobił Pan Marek Galwas i teraz będzie go budował. Mam nadzieje że tak jak mówił ok 500 000 tyś się zmieścimy z wejściem do domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trudno jednoznacznie napisać. To zależy od metrażu, technologii, czasu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W projekcie powinny być ujęte koszty budowy, przynajmniej szacowane, ale wiadomo, że w "praniu", to wychodzi różnie. Koszt zależy od przyjętej technologii np. trochę taniej wychodzi dom szkieletowy http://finestrahouses.com/blog/229-producent-domow-szkieletowych.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się, domy skieletowe są dużo tańsze, a jakościowo niczym nie odstają od tradycyjnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostateczny koszt budowy domu jest zależny od bardzo wielu czynników. Należy przede wszystkim brać pod uwagę wydatki w skali długoterminowej. Jeżeli na przykład zainwestujesz w solidne docieplenie elewacji, to oczywistym jest, że początkowy koszt się zwiększy, ale po latach na pewno da się dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładny koszt dostaniesz pewnie od projektantów, niestety nie znam się dokładnie ale moi rodzice w zeszłym roku pracowali z ITO Design którzy się dla nich tym zajęli i byli bardzo zadowoleni, najlepiej po prostu umów się na spotkanie i wszystko będziesz wiedział :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś szuka miejsca do przechowania narzędzi oraz materiałów podczas budowy domu to z własnego doświadczenia mogę Wam polecić kontenery magazynowe - bardzo dobrze się sprawdzają :) http://kabiny-i-umywalki-przenosne.pl/kontenery-magazynowe/kontenery-magazynowe-przydatne-na-budowie/ - tutaj znajdziecie więcej przydatnych informacji na ten temat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo ciężko określić jaki wyjdzie koszt. Może wyjść, że zapłacisz 300/400 tys, a może się okazać, że poszalałeś z technologiami i wyjdzie grubo ponad milion. Z rozsądną firmą (http://budsport.pl/) za dom 150m2 wyszło około 300 000 tys, ale dom jest taki jak sobie wymyśliłam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na budowy na pewno przyda sie także wc. https://wcserwis.pl/ - warto zapoznać się z ich ofertą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie da się dokładnie wycenić, bo:
a) zalezy to od wielkości domu
b) materiałów
c) firmy, która się będzie zajmować budową
d) dodatkowych kosztów, które mogą wyniknąć w trakcie budowy

Pewnie do tego można byłoby coś jeszcze dodać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Jeśli chcesz mieć garaż to na pewno przyda się dobra brama garażowa. http://www.bramykolobrzeg.pl/pl/oferta/dla-domu - ja mam 2 stąd i nigdy nie było żadnych komplikacji, do tego świetnie się prezentują :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tyle samo kosztuje co samochod - chyba proste
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://budujemytutaj.pl/ile-kosztuje-dom/ tutaj jakbyś chciał możesz sobie poczytać, dom kosztuje >150k jak robisz większość sam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo często słyszy się, że na budowie domu lepiej nie oszczędzać i zainwestować w dobre trwałe materiały. Jednak często pod koniec brakuje już pieniędzy i szuka się rozwiązań korzystnych finansowo. U nas właśnie tak było i byliśmy zmuszeni na początek założyć na nasz dach płytę warstwową zamiast blacho dachówki i całej reszty. Na szczęście mamy producenta płyt "Veyna" koło siebie i mogliśmy się dogadać co do ceny i nie mieszkamy pod gwiazdami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

koszta się różnie wahają... ja sporo zaoszczędziłam na narzędziach budowlanych bo zamówiłem na http://tarwis.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

witam temat mam przerobiony , obecnie cena jest na poziomie 2000/2100 za m2 po podlogach , stan deweloperski z przylaczami / bez wkladu wlasnej pracy /materialy sredniej jakosci z pokryciem dachu typu brass , kominy systemowe , okna 3 szybowe , ocieplenie 15 cm sciany i podloga , skosy 25 cm.taki dom przezyje ciebie. przyklad dom 100 m2 po podlogach 200 / 210 tys zl . prosze doliczyc dzialke . pozdrawiam . zapomnialem cena dotyczy obrzezy gdanska tj 10 do 20 km od centrum .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko to kwestia znalezienia uczciwych budowlańców..trzeba się trochę naszukać, lecz można takich znaleźć. U mnie budowała firma RS-DOM . Co do kwestii technicznych, czy jakości pracy nie mam żadnych uwag. Koszty wyszły odrobinę mniejsze niż wstępnie oszacowałem, lecz na to narzekał nie będę. W końcu siedzę na swoim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że pod miastem będzie taniej. Tak czy inaczej warto będzie doliczyć do tego rekuperację (https://www.wojwent.com/rekuperacja/) Tak naprawdę w dzisiejszych czasach to podstawa, by postawić na wentylację mechaniczną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno sporą rolę w wyliczaniu kosztów budowy odegra projekt domu. Koszta będą uzależnione od tego jaki wybierzesz. Sporo ciekawych i oryginalnych projektów w dobrej cenie znajdziesz tutaj projektyzwizja. pl . Uważam, że warto skorzystać z tej strony, ponieważ na prawdę jest tu w czym wybierać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no zgadza się , projekt to podstawa. Jak szukasz dobrego projektu polecam ci tą autorską pracownie projektowa Projektyka https://projektyka.pl . My u nich zamawialiśmy gotowy projekt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak na dobrą sprawę, jeżeli już zdecydujemy się na konkretny projekt domu, powinien posiadać on wycenę kosztów budowy. Tak przynajmniej wygląda to w przypadku propozycji, dostępnych w ofercie Pracowni Architektonicznej MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ . Co istotne, różnorodność dostępnych tam projektów jest na tyle duża, że bez względu na to, czy szukamy czegoś na wąską działkę, czy też marzy się nam luksusowa rezydencja, każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj znajdziesz wysokiej jakości pokrycia dachowe w dobrej cenie. Jeśli chcesz zminimalizować koszty budowy domu, to wybierz blachę trapezową. https://glinmet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A u mnie to już tylko ogródek zostało urządzić. Właśnie skończyłem z ogrodzeniem, a dokładnie to firma Europlot.pl skończyła :D Montaż sprawny oraz szybki i pomoc specjalistów na każdym etapie. Plus za jakość obsługi i kontakt z firmą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszty budowy domu bywają naprawdę ogromne. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników, niektóre są niestety pomijane. Z tego co rozmawiam ze znajomymi, to najczęściej pomijane są koszty wykończenia. Jak czytałem ostatnio na http://www.budowa.org/artykuly,85294,1,Wykonczenie_domu__ile_kosztuje to pominięcie wielu elementów naprawdę jest bardzo łatwe. Swoją drogą - ile więcej wydaliście ponad to, co pierwotnie planowaliście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stosunkowo tanie są domy z keramzytu. Więcej info na ich temat znajdziesz na stronie krosbud.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również skorzystaliśmy z usług krosbud - szybka i bezpieczna budowa domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,
My współpracowaliśmy z NardosHouse i jesteśmy bardzo zadowoleni, wiadomo każdy ma inne możliwości jeżeli chodzi o kasę. Możecie sobie sprawdzić ich czy są na wasza kieszeń, ja uważam ze maja bardzo dobre ceny jak na takie domy które budują. oto link do nich https://www.nardoshouse.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszt budowy jest w dużej mierze uzależniony od firmy budowlanej oraz użytych materiałów. Ja w ubiegłym roku zamawiałem farby, chemię i materiały budowlane ze sklepu http://www.arsen.pl Posiadają atrakcyjne ceny oraz szybką dostawę do klienta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmieściłem się w zakładanych kosztach http://vietnamimmigration.pl/domy-z-drewnem-na-elewacji/ udało się zrealizować marzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz takie czasy, że warto pomyśleć nad ubezpieczeniem domu w budowie... Nigdy nic nie wiadomo... Jak ktoś woli dmuchać na zimne to polecam poczytać https://www.bslubaczow.pl/artykuly/ubezpieczenie-domu-w-budowie--co-obejmuje,139
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ni e da rady podać żadnych danych szacunkowych. Zwłaszcza przy dzisiejszych zmiennych cenach materiałów i kosztach robocizny. Najlepiej podpytac architeka, który zaprojektuje wam dom. A przy budowie domu na pewno będzie wam potrzebna więźba dachowa. Już dziś moge podpowiedzieć, ze najlepszą znajdziesz tutaj: http://www.sopexim.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem na etapie budowy, koszt domu 140m2 , bez udziwnień i niewiadomo jakiś rarytasów to do stanu zamkniętego 568tys.(bez wykończeniowymi) Tyle kosztuje budowa sposobem zleceniowym czyli nie dotykasz się do budowy tylko robią wszystko ekipy budowlane, materiał po stronie ekip wg projektu. Projekt atchon "dom malinówkach."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O czym warto jest pamiętać i co mogę polecić:
1. Jak najwięcej otwartej przestrzeni (kuchnia, jadalnia, salon, korytarz)
2. Pompa ciepła
4. Dach kończący się na ścianie, rynny tradycyjne - w razie wiatru super sprawa. Nie boimy się, że nam zerwie dach.
5. Minimum dwie łazienki.
6. Garderoba wspólna.
7. Jak najmniej okien dachowych.
8. Okna jak największe (u nas większość nieotwieralnych na parterze)
9. Drzwi (skrzydła) 90 cm
10. Garaż w piwnicy. Dwustanowiskowy.
11. Wszędzie podłogowe ogrzewanie
12. Odwodnienie domu

Najważniejsze znaczenie ma dobranie odpowiedniej ekipy do stanu surowego: https://lukas-budownictwo.pl/stany-surowe/ Od siebie polecam kontakt z firmą. Współpracują z osobami prywatnymi ale rownież i z deweloperami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukacie firmy która zajmuje się profesjonalnie pracami ziemnymi, wynajmowaniem maszyn budowlanych a nawet transportem ponadgabarytowym i niskopodwoziowym to koniecznie zajrzyjcie do oferty http://www.koptech.com.pl/ Szczerze ich polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Około 1 mil . Pozwolenia i wszelkie formalności ok pół roku . A zbudować w zależności od technologii można już w 3 miesiące albo nawet lata.

Jeśli zależy Ci na czasie, weź pod uwagę postawienie domu z prefabrykatów:
https://greenhomes.pl/
Zobacz realizacje i projekty tej firmy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

specjaliści chętnie wycenią https://spartexbialystok.webflow.io

Aby upewnić się, że nasze produkty są najwyższej jakości i spełniają wszelkie normy i przepisy branżowe, współpracujemy z renomowanymi producentami i dostawcami. Nasze materiały budowlane są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne, łatwe w montażu i o wysokiej izolacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszt budowy domu o powierzchni 140-150 m2, w tym robocizna, materiały i zagospodarowanie działki, może się wahać, ale orientacyjnie powinieneś liczyć od 3000 do 5000 zł za m2. Pamiętaj też o ważnym aspekcie jakim jest bezpieczeństwo Twojej nieruchomości polecam rozważyć instalację systemu monitoringu wizyjnego od https://www.security.gd.pl/ dla dodatkowej ochrony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

Gdzie zamieszkać? (61 odpowiedzi)

Witam serdecznie :) Obecnie mieszkam jeszcze we Wrocławiu,ale w najbliższym czasie planuje...

do góry