Widok

Jaki krem na skórę z AZS?

Moda i uroda Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny proszę polećcie jakiś krem do buźki, który pomoże zlikwidować suchą skórę ze zmianami AZS. Stosowałam już kremy dermaveel, oilatum i cutibaza niestety bez efektów :(
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam cetaphil
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam emolium- tyle,że u nas takie małe azs - i pomaga-dostałam próbki od pediatry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co prawda nie mam azs, ale bardzo suchą skórę i smaruję się a-derma exomega, jest to krem dla dzieci od 1 dnia życia, właśnie z problemami azs, testowałam cetaphile, phisiogele, emolienty, tylko ten krem się spisał, może spróbuj?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam też pomaga tylko A-derma, także używamy serii Exomega
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My używaliśmy dexeryl, poleciła nam go pani alergolog ale jest bez recepty. Pomaga jak tylko skóra na buźce czy pleckach zaczyna mieć krostki i inne dziwne objawy niby alergiczne.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolezanka poleca serie Demsa (albo damsa), sprawdzil sie przy duzych problemsch skornych.
Js tymczasem poszukuje szamponu dla czterolatki najprawdopodobniej z azs tylko skory glowy, w zasadzie caly czas uzywamy emolientow bo po kazdej probie mycia czymkolwiek innym jest dramat. Atoperal ma szampon w swojej serii ale poki co jeszcze nie probowalam- w aptekach nic nie maja i nic nie wiedza. Moze jeszcze jakas seria?
Przepraszam, ze sie tak podpielam pod watek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do twarzy polecam krem Iwostin - krem tłusty, dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergicznej. Mi bardzo pomógł, a z buzią mam okropne problemy, skóra się miejscami łuszczy i nic mi nie pomagało. Farmaceutka poleciła mi ten krem. Kosztuje ok. 24zł za 50ml, ale jest mało wydajny i to jedyny jego minus. Oczywiście do stosowania dla dorosłych oraz dzieci i niemowląt. Farmaceutka odradziła mi natomiast Vichy, bo podobno podrażniają skórę atopową.

Cutibazę polecił mi dermatolog - ot, taki "natłuszczacz", ale bez rewelacji.

Ostatnio na próbę kupiłam też Ziaji krem na dzień i na noc i narazie też jestem zadowolona. Jeśli miałabym wybierać to lepszy będzie Iwostin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na buzie u synka stosuje Nivea SOS i pomaga nam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Emiliana, Emolium ma w swojej serii szampon do włosów, używamy od dwóch lat i dla nas jest ok. Bardzo wydajny dla małej chłopięcej główki, bo zużywamy dopiero drugą butelkę.

A jeśli chodzi o smarowanie skóry z AZS, to wypróbowaliśmy już (prawie) wszystko, ostatnio dostałam próbki Lipikar Baume AP Plus i jest to naprawdę dobry balsam, choć niestety z tych bardzo drogich :(
Na większe zmiany nie pomaga nam nic ze smarowideł bez recepty, dla starszego używamy Protopic, dla młodszego Elidel - tylko te dwie maści (oraz sterydy oczywiście) mają działanie spektakularne.
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez urazy, ale chyba Madzia nie wiesz co to jest AZS. Mój syn cierpi i tak jak napisała poprzedniczka - konieczne są specjalne kremy czy balsamy i sterydy - rada, że niby Nivea SOS pomaga na pewno nie jest radą od mamy dziecka z AZS....
my stosujemy emolium i sterydy właśnie, ale szukam jakiegoś mocno tłustego kremu na przeguby bo emolium nie sprawdza się, znacie coś takiego? tylko nie maść z apteki, bo mu nie pomaga...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lipikar Baume AP!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alantan, Lipola, maslo shea nierafinowane
Retimax masc z witamina A

U nas wszystko co jest naturalne sie wlasnie sprawdza, wyciskany sok z liscia aloesu... itp

Wszystkie super drogie kremy z tablica mendelejewa u nas sie nei sprawdzaja ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
aa jeszcze linomag z tlustych ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio Ziaja wypuścila specjalną serie do AZS testujemy i póki co ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze też jest poprosić w aptece o próbki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobrze wiem co to jest AZS synek od urodzenia ma ..nam nic nie pomagalo nawet sterydy mielismy ale ich niestosowalismy bo wiem jakie sa skutki i dopiero zwykly krem Nivea sos pomogl. Przy atopowy trzeba bardzo skore natluszczac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lekarz może przepisac maść chłodzącą -witamina a 10000 jednostek, euceryna 180 jedn woda destylowana.na 200g wyrobu

lub
wazelina 33,3 g
euceryna 33,3 g
woda dest. 33,3 g - to przepis na 100 g kramu.
Tylko prosze pamietac żeby nie zapisywali wersji z kwasem borowym bo ona nie jest dla takich malutkich dzieci a niestety pediatrzy o tym zapominają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ktos tu stosował może dermaveel? Szukam opinii o tym leku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krem LINOLA, zmarowałam miejscowo, zawsze pomagało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie bardzo dobrze sprawdził się Żel do ciała na AZS https://hermzlabs.pl/collections/frontpage/products/healpsorin-body-wash-500ml dlatego mogę go polecić z czystym sumieniem. Świetnie oczyszcza skórę, pozostawia ją wygładzoną i odżywioną i co ważne dobrze sobie radzi z podrażnieniami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sobie zamówiłam w e-sklepie Pachnąca Kraina znakomity balsam- Balsam kokosowy Pahwash z mango. I mega nawilza i pomaga na zmiany skórne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pośród wielu preparatów których próbowałam najlepiej u mnie sprawdził się Apiderm krem odbudowująco-odżywczy polskiej marki APIS o naturalnych składzie i ekstra działaniu. Nie kosztuje dużo - warto spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taki jaki zaleci dermatolog
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem wam z doswiadczenia, ze sprawdzają się bardzo fajne kremy dla dzieci, takie dermokosmetyki typowo. U mnie pomogły :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakies konkretne marki polecasz? Nie mam dzieci to nie wiem nawet czego szukac :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajne są kosmetyki z dermedic :) to masełko natłuszczające to sztoshttps://www.notino.pl/dermedic/normacne-preventi/ ja go uzywam i bardzo sobie chwale , moim zdaniem nawilza najlepiej z tych wszystkich kremów których do tej poryz uzywalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki kochana, na pewno wieczorem dzis siade to zamowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

Kartony do przeprowadzki ! PILNE!!! (111 odpowiedzi)

Dziewczyny pomóżcie...w piątek czeka mnie przeprowadzka, a jeszcze nie mam kartonów. Potrzebuje...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry