Widok

Jaki szpital polecacie do porodu?

Sprzedam Temat dostępny też na forum:
witam
jestem ciekawa opinii na temat szpitali w gdańsku. który z nich polecacie? jakie sa obecnie warunki tam panujace? jak wyglada porod rodzinny (koszt), odwiedziny i opieka medyczna..
bede wdzieczna za wszystkie opinie, a zwlaszcza za te najaktualniejsze..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam szpiatl na Zaspie. Poród rodzinny za darmo. Nie ma znieczulenia przy porodzie ale bez tego też da się urodzić ;-). Opieka wg mnie bardzo dobra. Pomoc Pani z laktacji w razie problemów na miejscu w szpitalu. Ja cały tam pobyt wspominam miło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodziłam na zaspie - poród rodzinny za darmo - za przysłowiową kawe dla pielęgniarek albo bomboniere. sam poród był okej - nie musisz żebrać o znieczulenie, jak coś potrzebujesz to też nikt nie robi problemu. jedynie gorsze warunki w godzinanch nocnych - wiem że to śmiesznie brzmi - ale ja jedno dziecko radziłam w dzień - drugie w nocy - i w nocy w szpitalu poprostu jest mniej personelu, lekarze tylko dyżurni - i to czasem sprawia problem typu - trzeba dłużej poczekać na lekarza czy poszukać pielęgniarki (ale tak na dyżurach zawsze jest bez względu na szpital)
opieka po porodzie niezła, generalnie warunki bardzo dobre - ale z tego co wiem to ludzie narzekają na sale - nie ma indywiduwalnych tylko 2-3 osobowe (jak w sali oprócz twojego ddzziecka jest jeszcze 2 to czasem jest trudno o spokój i chwilę ciszy) - a odwiedziny są w specjalnym pomieszczeniu - tata nie może wejść do sali na której leżysz tylko ty z dzieckiem musisz do niego wyjść.
ale z tego co słyszałam na klinicznej są koszmarne warunki porodowe - zwłaszcza jak coś się dzieje - to wszyscy mają problem zeby cesarkę zrobić i nie miły personel - tyle że z kolei sale indywidualne i odwiedziny w sali u ciebie - ale osobiście wolę mieć przyjemny poród niż indywidualną salę.
opini na temat wojewódzkiego nie znam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja rodziłam na kinicznej i sale porodowe rewelka po remoncie miły zespół po porodzie sale 2 albo 4 osobowe ja miałam to szczęście ze byłam w 2 :) tylko jeden minus to brak pomocy ze strony pani od lektacji która nie pomagała żeby maluch chciał cycka ciągnąc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Kliniczna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodzilam 2x na zaspie rok po roku teraz. drugi raz tez chcialam bo juz wiedzialam jak tam jest, organizacja, plan dnia itp. polecam jak najbardziej mimo iz niektore baby nieprzyjemne. zreszta, nikt nie jedzie do 5-gwiazdkowego hotelu tylko rodzic, trzy nocki i dowidzenia.
- porod nic nie kosztuje, polozne na porodowce super, wygodne lozko mięciutkie, miłe dla męza.
- pokoj odwiedzin wspolny dla odwiedzających i tam tez wjezdza sie z wozkiem z dzieckiem do tych kaszlacych babc i dziadów, ale kto nie chce moze dziecko zostawic. a najlepiej w odwiedziny przyjsc z rana bo nikogo nie ma i wtedy z maluszkiem luz. zreszta caly szpital to zaraza
- opieka medyczna jak wszedzie, co lepszy lekarz to i wiecej powie itp. obchod rano i wieczorem ma kto inny wiec jak ten czegos nie powie (albo nie wie!) to zaczekasz na obchod kolejnego lekarza, jeden ma wiecej cierpliwosci i czasu inny mniej, jak pediatra jest kobieta to i zaczyna gadac i nie moze skonczyc wiec czas szybciej plynie:)
- z rana kąpiel maluszkow tez fajnie przebiega
- generalnie jest rozpiska co i o ktorej godzinie wiec wiadomo czego sie spodziewac
- jak przychodzi wieczor i nocka to taki fajny nastroj sie tworzy, matki cichaczem przemykaja po korytarzach, dzieciaki ladnie spia ...
- i wazna informacja - latwy i prosty dostęp do "sztucznego" mleka, wlasciwie samoobsluga, kazdy powie jak to zrobic itp, mozna tez wazyc maluszka sobie wieczorkiem jak juz mniej sie kreci ludzi i pani od laktacji jest zawsze na dyzuze i pomoze w razie co, mozna tez kupic tam kapturek na obolale sutki, herbatke bocianek
- i pojawil sie mega przystojny mlody lekarz, my glupie baby sie stresowalysmy pokazac krocze na obchodzie :)

eh, milo wspominam pobyt na zaspie, moze jeszcze bede miala okazje to tez tam pojade na bank :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie dobrze ze nie jest sie samej na sali! a tak to mozna wymienic sie doswiadczeniami, pogadac w chwili kryzysu, razem wesprzec, ma sie do kogo gebe otworzyc. ja za 1 razem bylam z 2 dziewczynami, a przy drugim dziecku z jedna dziewczyna. maluszkom nie przeszkadza placz innego dziecka bo sa wymeczone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam na Klinicznej i bardzo sobie chwalę.Sale porodowe po remoncie,czyściutko i personel też super. póżniej też było bardzo ok.Wiec polecam rodzenie tam.Mam bardzo dużo koleżanek które tam rodziły i naprawde wszystkie sobie chwalą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A i o znieczulenie nie musiałam prosić. Opieka dla mamy i maluszka bardzo dobra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kama-kiedy rodziałaś? moze napiszesz mi co trzeba zabrac dla siebie i dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam 10 m-cy temu na Zaspie - przez cesarkę w 35 t.c. Dziecko ułożyło się stópkowo, cała akcja porodowa szybka, o 3:20 w nocy odeszły mi wody, w szpitalu byłam 4:10 o córka urodziła się o 6:01. Personel ok, masz bóle - zaraz dawają coś przeciwbólowego, nie sępią na tym hehe, po porodzie leżałam 8 dni, córka na początku była w sali dla wcześniaków, bez problemu mogłam spędzać tam czas. Nawet mąż mógł przebywać na oddziale dla wcześniaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodziłam w zeszłym roku w styczniu w wojewódzkim i polecam szczerze w 100%
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co słyszałam.. od kilkunastu osób to w Wojewódzkim są mega negatywnie nastawieni na cesarki, nawet przy położeniu miedniczym każą rodzić i w trakcie obracają dziecko w środku !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trudno mi poweidziec bo ja miałam poród wywoływany a z opini innych trudno to stwierdzić.ja leżałam na patologi i na położniczym łącznie 5dni.a mój mały leżał 11dni ponieważ miał wrodzone zapalenie płuc.a jesli o opieke to jak w domu miło sympatycznie i życzliwie podchodzą do pacjenta.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 razy rodziłam na Kilinicznej :) Nie wyobrażam sobie rodzić w innym ;)

co prawda ostatni poród był 3 lata temu , ale zawsze byłam zadowolona. Jedyny minus to cena porodu rodzinnego , płaciliśmy za kazdym razem 200 zł , ale moze teraz coś się w tej kwestii zmieniło.
[b]Mama Julii (14 lat) , Oliwii (10 lat) , Lenki (8 lat) oraz [/b]

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jak się nazywa ten młody przystojny lekarz z zaspy? Bo to chyba on odbierał mój poród a nie mia identyfikatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm.. może Sławomir Matkowski ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co prawda 3 lata temu, ale rodziłam na Zaspie, i złego słowa powiedzieć nie mogę ;)

wiadomo, że są ludzie i ludzie! W życiu codziennym też możemy trafić na nieprzyjemną ekspedientkę, pana w tramwaju itd ;)
ale w ogólnym rozrachunku, wszystko na plus ..

tym razem zamierzam rodzić na Klinicznej, ale tylko ze względu na odwiedziny i bliskość domu ;)...
chociaż, z tego co widzę, co teraz się dzieje w szpitalach, przepełnienie itd, to mam nadzieję, że w sierpniu nie będzie dużo babeczek rodzić :D
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Matkowskiego prowadziłam ciążę. A ten co odbierał mój poród był młodszy i taki trochę lowelas ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dwoch bylo tam mlodych na zaspie, jeden w okularach, a ten drugi takie ciacho ze łaaaa!!! obaj wysocy i postawni:) a te mlode stazystki, ktore mu towarzyszyly podczac obchodu to takie zauroczone i wpatrzone jak w swiety obrazek. ot. takie urozmaicenie pobytu w szpitalu :):):)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie Piotr Zabul ;)
Był przy mojej cc 8 miesięcy temu :)

Polecam Zaspę jak najbardziej, u mnie z kolei bardziej spełniła się zmiana nocna. Rano na IP trafiłam na takiego lekarza ze najchetniej bym go udusiła :/ Wieczorem juz było wszystko super od IP po salę operacyjną :)

Położne na porodówce i na położnictwie ok, na nic narzekać nie moge :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten dr nazywa sie Arkadiusz Kulpa. Byl przy moim porodzie i bardzo ladnie mnie zszyl. Przy okazji milo bylo popatrzec na takie "ciacho" :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje bardzo za informacje.
Dzisiaj moja kolezanka urodzila córeczke na klinicznej, zobacze co ona powie o opiece i samym porodzie.
JA rodzilam 5 lat temu w wojewodzkim i nie narzekam, rewelacji tez nie ma... nie wiem czego sie konkretnie spodziewałam, ale zle nie było. Wiem ze to nie chotel 4 czy 5 * ale oczekuje sie chyba fachowej opieki i jakiegos wsparcia czy milego słowa :)

Rodze za niecałe 2 miesiace i sie mega stresuję pomimo iz to drugie dziecko. Kazdy porod wyglada inaczej.
Szczerze nie obstawialam Zaspy, raczej myslalam o klinicznej albo wpjewodzkim, ale moje zdanie chyba sie zmienia.. po waszych opiniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam tydzień temu na Zaspie i szczerze polecam :) Sam poród ok, nic nie kosztuje, mąż był cały czas ze mną, położna bardzo miła, ginekolodzy trochę gburowaci, ale tylko przyszli zbadali i poszli, więc da się przeżyć. Przeciwbólowych rzeczywiście nie oszczędzają. Nie mieliśmy problemu ze znalezieniem położnej w razie czego, była zawsze dostępna. Warunki może rzeczywiście są lepsze na Klinicznej (tutaj 7 sal i jedna łazienka na korytarzu, na którym poza tym był remont i chodzili robotnicy :D), ale da się przeżyć, to tylko kilka godzin ;) Jeden minus to może taki, że jest 7 łóżek i z tego, co zauważyłam, w jedym momencie rodzi się jedno dziecko, więc 'zajmują' się po kolei kobietami, u których poród jest najbardziej zaawansowany. U nas rozwarcie szło wolno, więc zostaliśmy na koniec :/ Ale było do przeżycia. Za to jeśli chodzi o położnictwo, to chciałam rodzić na Klinicznej ze względu na to, że odwiedziny są w sali, ale cieszę się, ze trafiliśmy na Zaspę (na Klinicznej nie było miejsc), gdyż po porodzie pierwszą dobę czułam się fatalnie, potem z resztą też krwawisz, śmierdzisz, chodzisz w koszuli nocnej, karmisz itp. i nie chcialabym, zeby u dziewczyny obok ciągle ktoś przesiadywał, krępowałoby mnie to. Wkurzał mnie już sam fakt jak gadała w kołko przez telefon. (Sale są 2 osobowe- 3 tylko w sytuacji jak już nie mają gdzie kłaść). A drugi duży plus Zaspy to taki, że kładą duży nacisk i robią wszystko w kierunku tego, aby karmić piersią. Jak nie możesz karmić malucha, to dokarmiają go strzykawką. Nie ma w ogóle butelek i smoczków. Wszystkie moje koleżanki, które rodziły na Klinicznej i przez jakiś czas nie mogły karmić (np. po cesarce), to dziecko dokarmiali butelką i potem miały duże problemy aby dostawić je do piersi. Personel, połozne, wszyscy bardzo mili, miło wspominam pobyt tam :) A co do lekarzy, to rzeczywiście co jeden to młodszy i przystojniejszy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co mowila mi kolezanka ktora rodzila na kliniecznej porod rodzinny jest tez darmowy :) i opieka tez calkiem niezla, wiecej informacji moge napisac jak sama je uzyskam po wizycie u kolezanki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Ja rodziłam w wojewódzkim i byłam bardzo zadowolona. Poród rodzinny bezpłatny. Odwiedziny praktycznie cały dzień, z tym że odwiedzający nie mają kontaktu z nowonarodzonym dzieckiem i oglądają je tylko przez szybę. Opieka dobra- ja zarzutów nie miałam.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
ja w listopadzie rodziłam na klinicznej, porodówka po remoncie bardzo ładnie i czysto. Personel hmm jak wszędzie zależy na kogo trafisz. Poród rodzinny bezpłatny. Jeśli chodzi o sale poporodową to wczesny prl heh ale jak już dziewczyny pisały to nie hotel. Sale są do 4 osób max są dwie sale o podwyższonym standardzie (1 i 2 osobowa) one nie są płatne można wpłaćić kasę na fundacje ale nie trzeba!! pytać o tą sale już na porodówce bo jak będzie wolna to nie powinno być problemu. W tych pokojach jest łazienka w środku i fotele do karmienia co jest naprawdę dużym udogodnieniem. Pani od laktacji ok położne też nie można narzekać jak się trafi na jakąś zołzę to wystarczy się wydrzeć i chodzą jak w zegarku heh:) Ja byłam tydzień z maluszkiem bo miała żółtaczkę i leżała pod lampami. Ogólnie polecam zresztą ja wyszłam z założenia że gdzieś muszę urodzić i co za różnica gdzie:) ale na zaspę miałam dalej wiec wybrałam kliniczną
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w wojewodzkim tez porod rodzinny darmowy??? Hmmmm.. jestes pewna bo mam nieco inne informacje..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodziłam na Klinicznej w październiku, podpisuję się pod tym, co dziewczyny pisały: porodówka piękna, położne super, potem opieka też ok, zarówno dla dzieci jak i dla położnic (np. nie byłam w stanie wstać do toalety na drugi dzień, to mnie położna zawiozła na wózku)

Co do dostępności mleka - ja sobie bardzo chwalę, że mogłam w razie czego dokarmić maleństwo butelką, na początku miałam problem z pokarmem, a dzidzia była głodna, więc dokarmiałam, kiedy tylko była taka potrzeba. I teraz karmię tylko piersią bez problemu ;)

No i odwiedziny - dla mnie super, że mąż mógł być na sali razem ze mną i maluszkiem - nie musiałam się nigdzie taszczyć, a dzidzia mogła tatę poznawać od razu, a nie dopiero po powrocie do domu... Choć leżałam w sali 4-os. nie przeszkadzali mi goście innych babek, wszyscy byli raczej na poziomie - nie było tłumów, a mężowie byli wpatrzeni w swoje żony i dzieci, więc zupełnie nie krępowali otoczenia ;)
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rodzilam 3 tygodnie temu na klinicznej i polecam szczerze,przy porodzie moze byc obecny mąż,jestem bardzo zadowolona z tego szpitala
patka19841@wp.pl
ODBIÓR RZECZY ORUNIA GORNA , WYSYŁKA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i zgadzam sie z nusia85 w 100 % :)
patka19841@wp.pl
ODBIÓR RZECZY ORUNIA GORNA , WYSYŁKA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny zalecacie zeby wziac do szpitala butelke?Skoro oni pozwalaja karmic mm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patka -to masz świeże informacje ,jak jest z tymi studentami przy porodzie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rok temu rodzilam na zaspie i rowniez bardzo polecam. co prawda byl to moj 3 porod, ale pierwszy w polskim szpitalu, wiec balam sie koszmarnie, bo sie naczytalam w necie i nasluchalam o tych polskich warunkach, niemilych poloznych i braku znieczulenia. a jak przyszlo co do czego to sie mile rozczarowalam:) porownywalne warunki do irlandzkich, z jedna roznica, tam prosisz o znieczulenie w kregoslup i dostajesz, za darmo, o ile brak przeciwskazan. tam robia to tasmowo i bardzo zaluje ze w naszych szpitalach nie ma takiej praktyki, chociaz przy pierwszym niby najtrudniejszym porodzie...a wracajac do zaspy, to porodowka przytulna, wszyscy mili i uprzejmi, oddzial polozniczy tez fajny, 2 babki z dziecmi na sali i to jest fajne, bo jak laski wyzej pisaly, masz do kogo gebe otworzyc, wymienic sie doswiadczeniami, radami, wyjdziesz siku czy do sklepiku to wspollokatorka luknie na twe dziecie. pani laktacyjna bardzo pomocna. sala odwiedzin osobno, ale to dla mnie jest ok, bo nikt z brudnymi buciorami nie wchodzi na polozniczy i ogolnie spokoj panuje a w ie cale ich wielkie rodziny zwalaly sie do pokoju i halas byl, kaszleli, trzaskali zamykajacym sie smietnikiem, zgroza to byla, a na zaspie mozna sobie odpoczac z dzidziusiem na brzuchu w spokoju. jedzenie tez mi tam bardzo smakowalo, jak nie szpitalne. ale zaspe glownie wybralam dla tej ich slynnej neonatologii, ponoc nie ma lepszej w 3miescie gdyby sie cos zadzialo...tfu tfu. a przepelnienie jest chyba wszedzie, ja rodzilam na poczatku grudnia i tez bylo przepelnienie, o maly wlos by mnie odeslali, ale ze wzgledu ze wielorodka ze mnie i mialam jakies rozwarcie juz to odeslali inna babeczke. a 2 godziny pozniej juz urodzilam heh. takze z czystym sumieniem polecam zaspe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i na zaspie tez rodzilam z mezem, za darmo, bez kaw i bombonier.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (3 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry