Widok

Jakie najlepsze prezenty dostały Wasze dzieci na chrzciny?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
jw.
Zastanawiam się nad prezentem i chciałabym wiedzieć jakie pomysły się rzeczywiście sprawdziły.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
U mnie srebrne pamiatki - ryngrafy. Dla mnie to sliczna pamiatka i swoim chrzesniakom tez takie kupowalam :) podobne do tego np.:
http://allegro.pl/swieta-rodzina-srebrny-ryngraf-slub-chrzest-i2640139005.html
image
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mój syn dostał:
-Złoty łańcuszek z Matką Boską
-Piękną figurkę anioła
-1500zl
-kwiaty,czekoladki,kartki pamiątkowe i albumy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 43
pod jakim względem najlepsze?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
a w jakim wieku był chrzczony ,że dostał czekoladki?
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 18
Po co ten sarkazm, przecież czekoladki to podarunek, żeby dziecko miało słodkie życie, to symbol, z dziada pradziada a kto zje to już inna sprawa.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 10
Czekoladki na chrzciny? To ile ten dzieciak miał lat-5?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 32
To normalne, że się daje czekoladki, dawniej dawało się 1 kg. cukru, żeby dziecko miało słodkie życie a teraz czekoladki i niema nic w tym śmiesznego.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 12
Taka malutka sztabka złota z certyfikatem. Bardzo trafiony - wykorzysta kiedy będzie szedł na swoją "nową drogę życia". Poprosiliśmy zamiast pieniędzy które po prostu by się rozeszły :)

i medalik z łańcuszkiem które wykorzystamy na komunię. Też zgodnie z moją prośbą.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 48
sztabka złota? OMG
to może od razu zażądać wpłaty na lokatę albo jakiejś nieruchomości co by miał na "nową drogę życia"?
przesada
ciekawe co na Komunię wymyślą dla chrzestnych...może już powinni zacząć oszczędzać?

to powinny być pamiątki, coś co przypomina o tym wydarzeniu a nie wsady na "nową drogę życia"
popieram tę opinię 98 nie zgadzam się z tą opinią 9
nie wiem jak moj syn za pare lat ale mi sie wlasnie podobaja wszelkiego rodzaju pamiatki dostal co bardzo cenie:
łancuszek z medalikie
srebrna lyzeczke, smoczka
ryngraf stoi u niego w pokoju
pieniadze uloowane nie rozeszly sie bo sa to jego pieniadze co innego jakbym ich nie miiala to moze by na biezace wydatki z jego pokojem poszly ale tez na pewno na niego.
my mu damy od nas plyte z Chrztu od kamerzysty i album ze zdjeciami ale taki specjalnie zrobiony zberam tez wszystkie kartki z zyczeniami.
ja uwielboam pamiatki ale czy on jako chlopak to doceni to nie wiem...okaze sie pewnie ale przypuszczam, ze jesli nie on a moze bedzie mial zone to jego zona:)
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 20
A moje dziecko dostało rzeczy praktyczne- kojec i leżaczek bujaczek, szczeniaczka-uczniaczka, złoto-platynowy łańcuszek z literką M ( jej inicjał). I wiecie co? I tak uważam, że to za dużo. Dla nas najważniejsze było, żeby ludzie bliscy nam i małej byli z nami tego akurat dnia. Że ma piękne zdjęcia z chrzestnymi rodzicami, których wybieraliśmy patrząc na "zawartość" serca, a nie portfela. Że moi rodzice przejechali 600km specjalnie dla małej. Było ciepło, rodzinnie, swojsko. I nikt się nie spinał, co kupił, ile dał.

Uczestnicząc swojego czasu w przygotowaniach do komunii kuzynki byłam świadkiem, jak ciocia z wujkiem układali listę gości. Osłabiło mnie, kiedy słyszałam "tych nie zapraszamy, bo na chrzest w kopertę tylko 50 zł dali".
Co się porobiło z tym światem...?
popieram tę opinię 176 nie zgadzam się z tą opinią 9
ale czy ktos tu napisal ze zaprosil dla zasobnosci portfela u nas rodzicami chrzestnymi zostalo nasze rodzenstwo i oprocz ich rodzin i dziadkow nikogo innego nie bylo domowe przyjecie i tylko najblizsi i tez sie cieszylam ze moja mama przyjechala z daleka tak samo brat.
dla kazdego co innego jest wazne ja mialam juz te wszystkie dzieciowe pitoly a poza tym nikomu nie mowilam co ma kupic to byla ich indywidualna sprawa kazdy dal co uwazal za sluszne choc uwazam ze dziadkowie i chrzestni przegieli to przeciez im nie oddam prezentow a jedynie moge sprawic aby nie rozeszly sie tylko zostaly kiedys dobrze spozytkowane.

ale jako matka chrzestna sama kupilam ryngraf i uwazam to za super pamiatke.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 13
no tak, ale jak sie mówi "zamiast pieniędzy kupcie sztabkę złota" to daje się do zrozumienia, że to nie ma być jakaś tania pamiątka, ani 50 zł tylko "troche" wiecej kasy... A jak was nie stać na sztabkę to moze sobie darujcie ten chrzest już w ogóle...
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 7
Sama zakupiłam chrześniaczce sztabkę złota 1g za... 170 zł + obrazek :) Prezent kosztował mnie około 200 zł, coś w okolicy kosztów za dobrą matę edukacyjną :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7
To od razu wyjaśnię - sztabka złota jest prezentem od dziadków (zamożnych) którzy sami stwierdzili że chcieliby jakoś dokapitalizować start małego. Myśleli o pieniądzach na lokacie ale z tym różnie bywa stąd moja sugestia - bo złoto wbrew pozorom nie straci przez lata na wartości tak jak pieniądz. Chrzestni na moją prośbę (aby nie wyszło zbyt drogo) wspólnie kupili łańcuszek z medalikiem (tu też ceny rozpiętości od 200-300 zł do ...). Ponieważ moja mama nie jest zamożna finansowo poprosiłam ją o zakup świecy i szatki którą z własnej inicjatywy wyszyła przepięknie złotymi literkami z imionami nazwiskiem i datą uroczystości (i synek ma przepiękną pamiątkę).

Dlatego nim ktoś skrytykuje proszę się zastanowić że po drugiej stronie sieci może nie siedzi osoba nastawiona tylko na kasę - ale na rozsądne podejście do życia. I że są takie osoby którym przyjemność sprawia obdarowywanie kosztownościami np. dzieci, wnuki - i czasem po prostu warto nakierować. W Mennicy Polskiej są różne sztabki - w zależności od zasobności portfela można kupić złoto 1 gram za już od 220 zł. Są także inne metale szlachetne.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 13
Nie musisz się tłumaczyć, tytuł jest prosty "Jakie najlepsze prezenty dostały Wasze dzieci na chrzciny?" i napisałaś szczerze. A to, że jednego stać na 50zł. na chrzciny a na papierosy miesięcznie wyda 400zł., to jest inna sprawa. W zależności też gdzie są chrzciny robione, bo jak w domu to prezent może być bardzo mały ale jak mój syn robił chrzciny w lokalu a dostał tzn. jego dziecko dostało trzy święte obrazy na ścianę i to jeszcze w starym stylu, to teraz nie wiadomo co z tym zrobić, do powieszenia nad łóżeczkiem nie pasują, jeden zostawił a dwa oddał do kościoła. Jeszcze dziecko dostało dwa łańcuszki srebrne. Z naszej rodziny zaś wszyscy daliśmy pieniążki, do tego koniecznie zabawkę i czekoladki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 19
Ludzie Chrzest to sakrament, a nie okazja do zbierania pieniędzy. A co do obrazków, to były pamiątki, które można było schować i dać dziecku gdy dorośnie. Ja mam 30 lat i mam tylko Pismo św. z Komunii, żadnych innych pamiątek nie mam niestety. W ogóle uważam, że nie powinno się nic dawać na takie uroczystości, a jeśli już to tylko pamiątki. Ludzie narzekają na pazerność Kościoła, a sami nie są lepsi.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 4
chrzest jak kazda inna okazja jest rowniez odpowiedni do robienia praktycznych prezentow tzn. kupno tego czego maluch w najbliższym czasie moze potrzebowac a czego jeszcze nie ma. Moga to byc prezenty typu chodzik, krzesełko do karmienia, jakis leżaczek czy huśtawka. Sa to rzeczy dosc drogie i napewno odciąża budżet rodziców.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2
u nas najbardziej się przydały kołysanki mini mini :) które córka dostała i jej puszczałam do usypiania
a z pamiątek to super jest łańcuszek i pamiatka z aniołem stróż :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja uwazam za najgorsze prezenty jakies rzeczy, ktore zawsze beda zamkniete w pudle i nikt na nie nawet nie spojrzy. Czyli: lyzeczki, smoczki itp. Na szczescie na taki pomysl nikt u nas nie wpadl.
Tylko srebrny ryngraf od mojej Babci powiesilismy synkowi w pokoju. I to ladna pamiatka.
Delikatnie zasugerowalam, ze moj syn, to facet a mezczyzni bizuterii nie nosza (poza obraczka, ale raczej na Chrzest nikt mu kupowac nie bedzie). I na szczescie nikt nas nie uszczesliwil medalikiem.
Szczerze to nie pamietam jakie byly prezenty, na pewno i pieniadze i cos praktycznego. Listy zadnej nie bylo, nie sugerowalismy co wolimy, kazdy przyniosl to co chcial i za ile chcial. Tylko z ta bizuteria wolalam w luznych rozmowach zasugerowac, bo to juz naprawde szkoda byloby kasy.
Na pewno pieniedzy na lokate nie odkladalismy, ale tez ani grosza nie wzielismy dla siebie. Wszystko poszlo na rzeczy dla synka.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 23
ja mysle ze najlepiej to sie podpytywac rodzicow jak nie podsuna jakiegos pomyslu to kupowac co sie uwaza.
no z ta sztabka to ja bym nie powiedziala nikomu he chyba ze to rodzona siostra albo szersze grono osob:))ale tez bym nie miala smialosci. jedynie moj maz swojej rodziny podpytal czy nie kupuja czasem malemu lancuszka bo moj brat chcial i tyle nic wiecej a i chrzestna sama powiedziala ze kkupuje szatke, a moj brat sam ze swiece wiec luz.

na rynku tego jest tyle ze ciezko cos wybrac ale chyba jeszcze fajnym prezentem sa grawerowane sztucce bo tego akurat nigdy za duzo i sa na tyle fajne ze mozna uzywac dosc dlugo a potem moga byc pamiatka:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
A tak sztucce to fajny pomysl, nikt u nas nie kupil, ale pamiatka bylaby fajna. Szatke i swiece Chrzestni kupili, bo to jakby ich obowiazek (chyba ;) ? ).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
U nas komplet sztućców z imieniem bobasa i zwierzątkiem na każdym to hit, mały teraz jak już je obiadki, to ma swoje własne sztućce i myślę że one zostaną na zawsze jako pamiątka od chrzestnego, i też są niedrogie. U mnie w rodzinie mama i teściowa mają swoje sztućce dziecięce albo talerzyki porcelanowe jako pamiątki z własnego chrztu i bardzo je cenią i się wzruszają. Córeczka dostała sporo złotej biżuterii, ale to taki prezent, który pewnie z czasem doceni dopiero,teraz jest nieprzydatny zupełnie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Agusiu miałam na myśli takie, które albo się przydały (np. krzesełko do karmienia, jakaś zabawka) lub mają szansę się przydać (np. łańcuszek z medalikiem). Nie takie, które zalegną na lata w szufladzie i w zasadzie się o nich zapomni. Chociaż wiadomo, że kwestia prezentów jest zawsze bardzo indywidualna, to jednak chciałam poznać Wasze zdanie. Czeka mnie to i dlatego pytam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
nie wiem czy się przydadzą ;) złoty łańcuszek z medalikiem i srebrny z medalikiem :] Nie wiem czy Mój Syn będzie to nosił ;)
uszyta i haftowana ręcznie (przez Chrzestną) szatka to też raczej na pamiątkę.

największa frajda i "używanie" do dziś (czyli już 2 lata) - takie zwykłe kubeczki http://allegro.pl/piramida-edukacyjna-kubeczki-12szt-foremki-i2678555982.html ;)
i jeździk - lokomotywa Chicco :] (używany ponad rok)
(mieliśmy Chrzest połączony z roczkiem)

Jeśli chrzczona jest malutka dzidzia - osobiście wolałabym jakąś fajna zabawkę (matę, karuzelkę, leżaczek-bujaczek itd.) niż te wszystkie grawerowane pamiątki, imienne kocyki itp. :]
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Myślę, że sprawa prezentu na chrzciny jest bardzo indywidualna. Nie bez znaczenia ma też światopogląd rodziców. Jeśli dla rodziców chrzest jest raczej folklorem, tradycją to na pewno lepiej trafionym prezentem będzie chodzik, krzesełko do karmienia, wózek - spacerówka (jeśli jeszcze nie mają). Jesli rodzice sa praktykującymi katolokami, to łańcuszek z medalikiem będzie jak najbardziej ok także dla chłopaca, bo na pewno pójdzie do I Komunii, a wówczas łańcuszek już będzie. Warto też zwrócić uwagę na sytuację materialną rodziców maleństwa. Jesli jest raczej krucho z kasa, to dobrym pomysłem bedą wszelkie prezenty dla dziecka takie "użytkowe" - na pewno lepiej będzie dać np. pościel do łóżeczka, wózek, matę itd. niż srebrny ryngraf za kilkaset słotych.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 7
Mój wczoraj otrzymał praktycznie same pieniążki, tylko prababcia dała kocyk i 3 komplety ubranek z czego bardzo się ucieszyłam, a zwłaszcza z kocyka, ponieważ sama daję kocyki małym dzieciom w prezencie. Pieniądze oczywiście się nie rozejdą, ponieważ założę małemu konto, ale zamaiast jakiejś stówki wolałabym zeby dostał.np sztucce z wygrawerowanym imieniem i datą chrztu, a tak z pamiątek to ma same kartki:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja swojemu chrzesniakowi kupilam lezaczek bujaczek i wlasnie obrazek (13x15) srebrny z aniolkiem z latarenka nad malym dzieckiem, jedno praktyczne, bo rodzice sie dorabiaja i w sumie wiadomo, asortyment dla dziecka tani nie jest,a drugie na pamiatake..obrazek wisi w pokoju malego, po komuni jak dosatnie nowy najwyzej schowaja do pudelka, ale pamiatka z grawerem bedzie...fajne sa te obrazki z aniolkami i dzieciaczkami, takie symboliczne, latarenka symbolizuje opieke aniolkow i przyswiecanie na drodze zycia, zeby sie maly nigdy nie pogubil, nie zabladzil...moze kiedys doceni:) i tez uwazam, ze lepiej cos kupic niz dac pieniadze, ale to moze ja jesstem taka sentymentalna i lubie sama takie pamiatki ogladac,wspominac:) a z praktycznyc rzeczy wiadomo, dziecko zawsze skorzysta a i rodzice odciazeni,ale tu zawze lepiej zapytac, ja podeslalam rozne linki z bujaczkami i sami wybierali:)a obrazek byl zaskoczeniem:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
U mnie sprawdził się kojec oraz jeździk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mój synek dostał wózek oraz jego dziadek wykonał własnoręcznie łóżeczko :)

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
moj dostał od mojego brata bon do smyka. dołozyliśmy troche kasy i kupiliśmy w smyku fotelik. to było najpraktyczniejsze.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas Zu dostała taki zestaw:
plecak a w nim sztućce, talerzyk, miseczka i kubek dla dzieci
wielką żabę i pozytywkę srebną z grawerem.

U nas to było tak, że chrzestni jeszcze nie zarabiają i powiedzieliśmy że najlepszym prezentem będzie gdy od czasu do czasu wpadną się z nią pobawić a na prezenty przyjdzie czas jak skończą studia i znajdą prace. Nie słuchają ale nigdy nie kupują nic drogiego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Syn dostał coś takiego - http://prezentmarzen.com/ekstremalny-slizg-na-kole-wodnym/ Ale był chrzczony mając 7 lat ;-) Trochę się baliśmy - to pomysł wujka, ale ostatecznie się zgodziliśmy - syn był zadowolony ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja na komunię dostałam od mojej (św. pamięci) babci złoty łańcuszek z medalikiem Matki Boskiej. Noszę go do dziś-jest to najlepszy prezent jaki dostałam.
Dlatego też jak moja córcia dostała od chrzestnej na chrzciny 200zł to od razu poszłam jej za te pieniądze kupić medalik, bo akurat łańcuszek dostała od dziadków :)

Uważam że tego typu prezenty są najlepsze i ponadczasowe.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
nasz synek dostal pieniadze ale tez
-srebra lyzeczke grawerowana na pamiatke w futerale
-playmate do lozeczka ze Smyka
-kocyk-gryzak do przytulania tez ze Smyka
-misia, ubranka,ksiazke z bajkami taka wieksza,gryzaki jakies inne tego typu pitolki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha nie mialo byc pitolki(penie cenzura) tylko inne rzeczy
no i nie zabraklo kart pamiatkowych,swiecy i szatki

u nas gl byla rodzina,chrzciny w domu to i tak fajnie ze cos dali, spotkalam sie z opiniami ze nic nie daje sie na chrzciny wiec nie liczylam na nic
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

BIŻUTERIA PERSONALIZOWANA artess

Ja podarowałam biżuterię personalizowaną!Ręcznie robiona urocza z naniesionym odciskiem dłoni chrześniaka i datą chrztu. Coś pięknego , produkt firmy ARTESS. Ja kupowałam przez sklep, ale widziałam, że na allegro też sa. Polecam. To coś nowego;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 24
Obrazek z aniołem stróżem dostałam od mojej przyjaciółki od chrzestnej branzoletkę z grawerką i obrazek chrztu świętego ze srebra i kasa od reszty rodziny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja dla swojej chrześnicy kupiłam ze srebra komplet kolczyków i zawieszkę do lancuszka sliczne kwiatuszki,do tego obrazek sw, fajna ramkę do zdjeć .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nasz synek ostatnio dostał srebrny smoczek, łańcuszek, medalik, złote monety z MŚ w piłce nożnej, kaskę, no i ciuszki:)
Przy pierwszym synku prosiliśmy o zabawki, a od chrzestnych dostał łańcuszek, bransoletkę z grawerem imienia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z pewnością jakieś zabawki edukacyjne. To bardzo rozwija dziecko. Można też dać pieniądze - rodzice wiedza najlepiej, co dziecku potrzeba, a zawsze to dodatkowa pomoc w kupieniu pampersow czy sloiczków. Super będzie też wystawienie książki, aby goście się wpisywali. A no i my też daliśmy prezenty dla gości w podziękowaniu za przybycie: łakocie w torebkach ze sklepu zaklinaczemarzen.pl
O tym też warto pamiętać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpuszczenie grzechu :)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córcia dostała kocyk z imieniem i cała metryczka ,data,o której godz ur,waga ,wzrosy i do tego poduszka z imieniem.Super pomysł na prezent, bardzo przydatny i praktyczny :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie najlepsze prezenty dostały Wasze dzieci na chrzciny?

my dostaliśmy dla synka między innymi inhalator:)super prezent i bardzo się przydaje:)pozdrawiam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
poduszka? moj synek tez dostał poduszkę z metryczką! od dziadków:)
do dziś zdobi jego łóżeczko:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobre głosniki, jak wyją to robie glosniej, ciesze sie ze mogly byc uzyteczne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
kolegi syn dostał na chrzest wózeczek ręcznie wykonany z papierowej wikliny. Wszyscy byli zachwyceni. z tego co sie orientuję to koszt takiego wózeczka to chyba 30-50 zl ale nie jestem pewien. najlepiej sami sie skontaktujcie z ta pania. ma strone: http://www.papieroweupominki.blogspot.com
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17
szczerze mowiac jak czytam takie watki to mam wrazenie ze im mniej ktoś dostal tym lepiej bo przynajmniej inni go nie " zjedza "
szczerza mowiac np sztabka zlota to swietny prezent i dziecko na pewno to doceni dużo bardziej kiedy będzie większe czy po prostu dorosle i jie koniecznie musi to od razu "spieniezac ".
Dla mnie swietny pomysl madrych rodzicow i nawet gdybym została poproszona o zakup rzeczy poprostu cennej nawet nie koniecznie sztabki , cennej monety czy innej dużo chętniej bym taka prosbe spelnila .
moim zdaniem lepiej porządne i przemyślane niż tysiąc lezaczkow bujaczkow i innych plaskikowych dziwadeł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja swojemu chrzesniakowi dałam tort z pampersów z cala wyprawka jak sie urodzil potem na swieta dostał mate edukacyjna a na zajaczka dostał tez lezaczko bujaczek a na chrzest chcem mu kupic złota bransoletke z imieniem data urodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
szczerze mowiac jak czytam takie watki to mam wrazenie ze im mniej ktoś dostal tym lepiej bo przynajmniej inni go nie " zjedza "
szczerza mowiac np sztabka zlota to swietny prezent i dziecko na pewno to doceni dużo bardziej kiedy będzie większe czy po prostu dorosle i jie koniecznie musi to od razu "spieniezac ".
Dla mnie swietny pomysl madrych rodzicow i nawet gdybym została poproszona o zakup rzeczy poprostu cennej nawet nie koniecznie sztabki , cennej monety czy innej dużo chętniej bym taka prosbe spelnila .
moim zdaniem lepiej porządne i przemyślane niż tysiąc lezaczkow bujaczkow i innych plaskikowych dziwadeł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
poza tym jeśli chodzi o sztabki zlota to z tego co wiem to maja rozne uncje i tez od tego uzalezniona jest cena także pomysl moim zdaniem jak najbardziej trafiony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A my dostaliśmy takiego aniołka - http://srebrnaagrafka.pl/sklep/dama--2/produkt/pamiatka-chrztu-swietego--6
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
My jako chrzestni daliśmy:

- tort z pieluszek - co podobnego do tego:
http://allegro.pl/tort-z-pieluszek-pampersow-pieluch-chrzest-dodatki-i3704323576.html
praktyczny bo każdy jego element do użycia potem:)
- obrazek z aniołem stróżem - taki:
http://allegro.pl/aniol-stroz-z-imieniem-chrzest-roczek-narodziny-i3673725876.html
i pieniądze:)

czyli wszystkiego po troszku;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Idealnym prezentem na chrzciny dla Waszego malucha będzie Robiony na zamówienie abażur - Latający balon z misiem / miś w latającym balonie który możecie kupić u użytkownika Kurus2 na allegro.
Zapraszam !
http://allegro.pl/nowosc-sam-zaprojektuj-mis-w-latajacym-balonie-diy-i3747757884.html

http://www.pinterest.com/pin/555842778980765959/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
Mój mały był chrzczony jak miał 6 miesięcy.
Co dostał?
Kartki pamiątkowe i 400 zł.

Pomysły na prezenty na chrzciny mogą być różne, ale zależy wszystko od tego kto na co może sobie pozwolić :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ARTESS PERSONALIZOWANA BIŻUTERIA

Polecam każdemu personalizowana bizuterię! rewelacjny efekt i pomysł na prazent z praktycznie dowolnej okazji. Jestem bardzo zadowolona klientką;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Moja córka od chrzestnych dostała 2 zwykłe ręczniczki :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
były pieniążki, różne mniejsze rzeczy, często nas pytano co bysmy chcieli. Zaskoczył nas i sprawdził się ciepły miś MR B, to coś w rodzaju termoforu, ale działa na zasadzie aktywowania nagrzewającego się wkładu ukrytego w misiu. :) O wiele lepsze niż gadający i śpiewający niedźwiedź.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo wazne jest zeby rodzice chrzestni chodzili do kosciola w niedziele i swieta. Wazne jest aby sie modlili za swoich chrzesniakow, za zdrowie, zeby dzieci wyrosly na dobrych ludzi, owszem prezenty tez sa wazne, ale nie popadac w przesade, nie brac kredytow, nie odejmowac sobie chleba od ust zeby kupic chrzesniakowi laptopa, bo taka jest moda, bo co sobie inni pomysla
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
oj mysle że obecnie ciężko w wielu rodzinach o takich chrzestnych którzy by chodzili co niedziele do kościoła i się modlili za chrześniakow.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja jestem taka chrzestna dla mojego chrzesniaka:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja jestem taką chrzestną, wiec jestem już druga:)
moze wcale nie jest tak ciężko......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co byście wybrały dla chłopca - srebrną bransoletkę z grawerem czy komplet sztućców dziecięcych (też grawerowany)?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
bardzo fajne i praktyczne sa poduszki do karmienie w formie zwierzatek firmy ja i mama. SKLEP INTERNETOWY jaimama.com.pl
Kupiłam dla swojej chrześnicy taką poduszke Kurkę i przydała sie bardzo mamie podczas karmienia, a mała ma teraz super poduchę do zabawy i gimnastyki, cały czas się nią bawi. Siostra mówi ze bardzo sie przydaje. Teraz na swieta kupiłam jej pościel sowę, tez tej firmy z wyhaftowanym inieniem juz doszła jest śliczna. Jest to jednocześnie praktyczny prezent i piękna pamiątka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

najlepszy prezent wisiorek personalizowany ARTESS

Moje dziecko otrzymalo wisiorek srebrny wraz z lancuszkiem artess. na wisiorku znajduje sie odcisk dloni kubusia. rewelacja. pamiatka na zawsze, bo to zawsze bedzie wlasnie jego odcisk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widziałam super naklejki na dziecięce body z numerami od 1 do 12 na każdy miesiąc pierwszego roku życia malucha http://www.fotobodziak.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my w prezencie od chrzestnych zamówiliśmy sesję fotograficzną.
Zdjęcia nam się bardzo podobały, rodzicom też no i mam nadzieję, że chrześniakowi też będą w przyszłości.
chciałam coś materialnego, bo kasa to się rozejdzie i dziecko potem tego nie zobaczy. A z zabawek, sprzętów to wszystko ma po starszym bracie.
Szkoda tylko, że padał deszcz i nie zrobiliśmy zdjęć na dworzu.
Ale też wyszło fajnie, bo pani fotograf zaproponowała nam rabat na wiosenną sesję. więc plan na 1 urodzinki też będzie zdjęciowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
dla dziewczynki : złoty łańcuszek z wygrawerowanym imieniem, fajna pamiątka na lata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
łańcuszek lub kolczyki dla dziewczynki
jeszcze z ciekawych prezentów : Krzesełko do karmienia, łóżeczko turystyczne, czy np. książki

Pomysł z fotografem też fajny. Taki album potem można ładny zamówić z dedykacją.

kasa fajna, ale się szybko rozchodzi i śladu po niej potem nie ma.
ja tam wolę takie prezenty namacalne, by dziecko miało pamiątkę z Chrzcin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję pluszaka Aniołka Stróża: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=773351509343187&set=a.772699289408409.1073741827.208832052461805&type=1&theater
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja córka dostała piękną ramkę z specjalnie dla niej wygrawrowaną deykacją! http://e-dewocjonalia.eu/pl/p/Ramka-na-zdjecie-z-Aniolem-Strozem-i-modlitwa/2032
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też miałam spory problem z kupnem prezentu, bo mialam zostać Matka Chrzestną, ale pomógl mi blog http://www.pamiatkichrztu.pl gdzie znalazłam kilka ciekawych pomysłów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, mój maluszek dostał tort z pampersów które bardzo się przydały ręcznik z wyhaftowanym jego imieniem i kilka drobiazgów butelke gryzak śliniki skarpetki i maskotke z którą spi do dziś bardzo nam się spodobał ten prezent i przydał bo wszystko jest używane a nie lezy na dnie w szafie naprawde polecam tekie prezenty wiem że fajne są na prezentzhaftem.pl dla mojego chrzesniaka też kupiłam i zrobił furore na chrzcinach pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja akurat nie jestem zwolenniczką tortów pampersów, po pierwsze problem z marką/ rozmiarem pieluszek i z ładnego prezentu robi się prezent bezużyteczny.
u nas synek dostal polisę, nie wiem co z tego będzie, bo jest na akcje przeliczona i jak będzie miał 18 lat to to dostanie. Może nic z tego nie będzie a może będzie opowiem za 14,5 roku :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poza pieniążkami i łańcuszkami hmmm

-naprawdę ciekawy album na zdjęcia i dokumentowanie
-bardzo ładną ksiązkę z opowiesciami na przyszłość
-termofor żelowy w misiu MR B (Lullalove)
-ręcznie robioną lampkę do pokoju

Termofor nam się przydaje już teraz na spacerkach i w domu, ksiażka czeka na potem aaa album naprawdę fajny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje dziecko miało wszystko co potrzebne więc jak ktoś pytał czy prezent czy pieniądze?to prosiliśmy o pieniądze i zaszczepiliśmy go na rotawirusy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prezenty typu: srebrne łyżeczki , obrazki, łańcuszki i in. były dla mnie kłopotliwe. Trzymam to teraz w pudełku i zbieram kurz. Watpię, aby synek to docenił, może łańcuszek z krzyżykirm kiedyś mu założę, ale i tu "moda" się zmienia.

Najbardziej ucieszyłam się z bajek, trzy pięknie wydane księgi, w sztywnej oprawie, mały je często chce przgladac, na razie tylko obrazki są ciekawe.

Ucieszylam się tez z zabawek i ubranka, rozmiar większego, które teraz nosi i to cieszy. Pieniądze włożyliśmy na lokatę i w lato urzadzimy dziecku za nie pokoik.

Nie lubię prezentów na całe życie, bo to tylko kłopot dla rodziców i dziecka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
ja zamówiłam dla chrześniaka album http://allegro.pl/show_item.php?item=4086262789
dziś go odebrałam i jestem zachwycona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupowaliśmy zestaw kocyk a'la Anny Muchy i pościel https://www.facebook.com/pages/Cocobell/525349604179852?ref=hl w śliczne sówki :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/rowerek-biegowy-orion-czerwony-i4201793447.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to może do rzucimy trampolinę xD i będzie cały pakiet przyszłościowy http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=586146&order=qd&string=trampolina&search_scope=userItems-586146&bmatch=s0-dz-0407
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Srebrne smoczki zawsze mnie przerażały.. Po co to komu?
Kupowanie rowerka niemowlakowi to też lekke przesada..

Ja polecam słodkie literki z imieniem dziecka.
Daliśmy kuzynce i była zachwycona!
Oryginalny, dziecięcy, elegancki i indywidualny upominek.
Nasze wybraliśmy ze strony:
http://itsy-bitsy.pl/kategoria-produktu/literki/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio będąc chrzestną zakupiłam chrześniakowi srebrny obrazek z aniołkiem stróżem i ramkę. Dodatkowo zamówiłam grawerowaną dedykację. Chciałam, aby dziecku została jakaś pamiątka z tego dnia. Rodzice chrześniaka byli naprawdę zadowoleni z prezentu.

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Prezenty

Co na prezent na Dzień Babci i Dziadka? (122 odpowiedzi)

Poszukuję pomysłów. Jestem mamą dzieci w wieku 3latka i 5m-cy.

prezent dla chłopaka ma 24 lata help! (92 odpowiedzi)

hej szukam prezentu na święta dla chłopaka i niewiem co mu kupić lubi samochody ale niema...

Jaki zegarek dla żony na prezent (64 odpowiedzi)

cześc. Czy możecie mi doradzić jaki zegarek kupić dla żony w prezencie na urodziny? Wspominała...

do góry