Widok

Jakie wrażenia po kolędzie?

Mieszkańcy Pustek Cisowskich, i jak wrażenia po kolędzie?
U kogo był proboszcz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
Pozytywne :) U nas był Ksiądz Bartłomiej. Było sympatycznie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie był ksiądz P. No cóż, wypięłam się na udział w kolędzie z sobie tylko wiadomych przyczyn, po drugie nikt z zapaleniem tchawicy i gorączką 38,5 nie byłby w stanie siedzieć na kanapie i produkować się z uśmiechem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Natalko droga, ksiądz nie wymaga uśmiechania się do niego. Wystarczyłoby tylko odmówić Zdrowaś Mario ... Krucyfiksa nie musiałabyś całować.
No,ale z taką temperaturą to na pewno ksiądz wybaczy Ci nieobecność.
A tak na serio, przeszła Tobie już ta grypa ,która szaleje w całej Polsce ???
U mnie jeszcze siedzi i to od dwóch tygodni.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapalenie tchawicy mi przeszło ( a komu by nie przeszło po antybiotyku,którego jedna tabletka ma 500mg) , ale nadal pluję wydzieliną z oskrzeli. Myśleliśmy (ja i moi rodzice),że mam grypę z jakimś dziwnym kaszlem, więc upychałam się gripexem control, ale noc w dzień po kolędzie (31.01/1.02) okazała się jakimś koszmarem. Zaczęłam mieć duszący kaszel i to tak, że nie mogłam swobodnie wypowiedzieć zdania.
Taty nie było, bo pojechał do pracy więc mama telefon w łapkę i wykręciła 999. Jak się łatwo domyślić - wypięto na nas zadki, twierdząc, że to nasz problem, oni nie przyjadą. Tato, poinformowany o sytuacji "palił gumę" na Pustki Cisowskie najszybciej jak dało radę, na szczęście ma wyrozumiałych przełożonych. No i cóż, kierunek pogotowie, standardowe pytanie o PESEL na wejściu, badanie u doktorka, który z marsem na czole stwierdził " pięknie. ostre zapalenie tchawicy!" i przystąpił do wypisywania siatki lekarstw.

A zaczęło się niewinnie w piątkowe popołudnie 29.01 tekstem "maaaamo.. boli mnie głowa". No i od 29.01 do 3.02 prawie nic nie jadłam. Wciśnięcie w siebie kilku łyżeczek serka wiejskiego/ jogurtu i "ja już nie mogę".

To w sumie żadne usprawiedliwienie, ale chociaż się wytłumaczyłam z wypięcia na kolędę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
A u mnie duszący kaszel nie daje mi spokoju .Najgorzej nad ranem . Zapewne miałaś to samo.
Podziel się Natalko,co Tobie lekarz przepisał na "zapalenie tchawicy" , bo dostać się do tutejszej przychodni graniczy z cudem ,a i przepisane leki nie trafione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Co ja dostałam "dobrego" na moje choróbsko...

1.Zamur 500mg , 14 tabletek (antybiotyk tylko na receptę)
2. Thiocodin (zawierający kodeinę "uciszającą kaszel")
3. ACC (musujące tabletki, do rozpuszczenia w wodzie.Wspomagają odkrztuszanie wydzieliny z oskrzeli)
4. Wapno musujące (w aptece dali mi jeżynowe, fuu)
5. Rutinoscorbin.

Koszt tej całej imprezy to jakieś 66 zł z groszami (Zamur jest horredalnie drogi, do tego gryzie się z pewnymi lekami, które przyjmuję na stałe więc miałam nielichą zagwozdkę jak pogodzic antybiotyk z moimi tabletkami).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Dzięki za info.
Z tych leków co napisałaś jak wapno musujące,ACC,Rutinoscorbin też m.in. brałem i zero poprawy. Natomiast ACC drogie, w/g mnie to tylko wywalenie pieniędzy.
Ja byłem dzisiaj też u lekarza i zasugerowałem, aby przepisać mi teraz doxycyklinę. Jest to antybiotyk skuteczny i sprawdzony.
Natomiast zanim udamy się po zakupy lekarstw warto zajrzeć do "bazalekow.mp.pl " i tam dowiemy sie wszystkiego o lekach , o ich odpowiednikach i cenach,gdzie po wybraniu leku znajduje sie szeroki opis ,a na samym dole są odpowiedniki tego leku.
Często różnice cen są ogromne. A wtedy iść z receptą do apteki i wskazać na tańsze zamienniki. Można sporo kasy zaoszczędzić.
- Trochę zeszliśmy z tematu ,ale zdarza się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi było wszystko jedno, bo o 1:30 w nocy człowiek raczej nie myśli o zamiennikach leków. Byłam tak osłabiona,że wejście na czwarte piętro stanowiło dla mnie niemałe wyzwanie. Poza tym leki kupowałam w aptece nocnej a tam jak powszechnie wiadomo jest o wiele drożej. Lekarz nakazał mi niezwłoczne zrealizowanie recepty więc posłuchałam. Ale przyznam,że prawie się rozpłakałam ze złości słysząc ile muszę zapłacić, bo swoje ciężko zapracowane pieniądze wolałabym wydać na coś innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
No fakt,za ten cały zestaw leków co lekarz Tobie przepisał wyszło sporo kasy.
Natomiast za samą doxycyklinę 10 tabl. zapłaciłabyś zaledwie 9zł. a jest skuteczna. Ponieważ już po pierwszej tabletce następnego dnia poczułem poprawę i jej skuteczność . A przedtem brałem przeróżne drogie g... przez dwa tygodnie i NIC ! Tylko niepotrzebnie tamtymi lekami żołądek sobie zamuliłem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja po pierwszej tabletce Zamuru po prostu...ekhm.. no musiałam poprzytulać muszlę klozetową i zasnęłam jak dziecko po opróżnieniu żołądka. Co ciekawe, później takich dziwnych reakcji nie było...

No masz Ci los, lek za 9 zł.. Teraz się serio nasrożyłam, bo gdybym wiedziała o istnieniu tak taniego lekarstwa poprosiłabym od razu o przepisanie mi tego.. a tak przez miesiąc nie będę mogła realizować bzika związanego z miłą wonią mojego pokoju. Kominek do wosku stoi i sie kurzy :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
Kominek do wosku ... ? Jak to działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Otóż - " tartę" woskową (składa się ona z parafiny i olejków eterycznych) układa się w miseczce kominka (wystarczy mały kawałek) a na dole, w wydzielonym miejscu zapalamy bezzapachowy tealight. Wosk się topi, uwalniają się olejki eteryczne, a pomieszczenie wypełnia miła woń. Wpisz w google "woski Yankee Candle" i zobaczysz jaki to fikuśny wyrób. Zapachów jest multum - owocowe, ciasteczkowe, korzenne..

a kominek wygląda tak -> tnij.org/kominekmigotki (na zdjęciu w linku jest mój własny kominek ;) ) .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
A kto tam siedzi za tym kominkiem?
- Temat o kolędzie nie jest odpowiednim miejscem do takich rozmów. Należałoby się wynieść stąd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój pluszaczek, ktory jest juz ze mną 24 lata:D.
No, z tematu o kolędzie zrobił się jeden wielki miszmasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Fajny ten pluszaczek. Gdzie się przeniesiemy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Najprościej będzie utworzyć wątek typu "hydepark - swobodne rozmowy" ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
No to zwijamy się na - "H" - "Rozmowa dwóch osób.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tymi na głowę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pustki Cisowskie

Wariat w zielonym Mercedesie (136 odpowiedzi)

Co to za wariat w zielonym Mercedesie, który wyprzedza na trzeciego, hamuje przed autami i do...

Cis Park (3 odpowiedzi)

Nazwa inwestycji wynika z jej lokalizacji w dzielnicy Pustki Cisowskie. To miejsce położone na...

do góry