Widok

Jaśnie Pan Burżuj z Bojana

Wracam z Wiczlina. Kończy się asfalt zaczynają płyty yomb, a potem znów asfalt. Odcinek z płytami krótki i wąski. W połowie spotykam się z innym autem, zjeżdżam jednym kołem z płyt. Bardziej nie mogę bo dziury bardzo głębokie więc szkoda mi i auta i mojego chorego kręgosłupa. Zresztą ten z przeciwka może też zjechać jednym kołem zwłaszcza, że po jego stronie pobocze w tym miejscu równe jak deska i miniemy się bez problemu. Jednak kierowca stanął na środku i pokazuje mi, że mam mu zjechać. Więc ja mu pokazuję, że on też może zjechać. Włączył awaryjne i stoi, więc stoję i ja. Zjechałam częściowo z drogi i nie widzę powodu dla którego mam zjechać całkowicie, bo on chce jechać środkiem?
Długo nie wytrzymał, podjechał do mnie i pyta:
- Panie nie umie zjechać?
- U mnie są głębokie dziury, a pan ma równo więc też może pan zjechać.
- Ale pani jeździe szitem za ...... tysięcy, a ja mam suva za 400 tysięcy!!!
Więc mu odpowiedziałam: No to pana stać na naprawy, mnie nie.

Zachowanie właściciela suva pozostawię bez komentarza, mówi samo za siebie. Żałuję tylko, że zszokowana jego "dobrymi manierami" nie spojrzałam na jego numery rejestracyjne.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0
spisać numery
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
warto opisać chociaż kolor i markę. Nam pomoże omijać "burżuja z Bojana", Pewnie ma samochód w leasingu, może jest frankowiczem i szpanuje. Normalni zachowują się inaczej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie zwróciłam uwagi na markę, numerów nie spisałam, bo facet wprowadził mnie w takie osłupienie, że zdrętwiałam.
Kolor to takie przygaszone indygo. Gość w wieku 40-50 lat z wyglądu, twarz okrągła ale szczupła, okulary, oprawki czarne okrągłe. Tyle pamiętam.

I proszę koba nie obrażaj frankowiczów. TO ODDZIELNY TEMAT. Proponuję trochę poczytać, bo ulegasz nagonce, której źródłem są banki. Frankowicze klepią biedą, jeżdżą szitem i mają nieskończone domy, a nie rozbijają się autami za 400 tys. zł.
Na początek polecam artykuł
http://wpolityce.pl/polityka/182231-bankowy-skok-na-kase-polskiej-klasy-sredniej-chodzi-o-duze-pieniadze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sytuacja z pewnością nieprzyjemna. Współczuję. Jedna to co Pani zapamiętała z tego spotkania wprawiło mnie w osłupienie. Przygaszone indygo? Co to w ogóle za kolor? Jezu.....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorki, źle określiłam. Użyłam malarskiej palety farb. Cofam.

Kolor taki wypłowiały, matowy, coś pomiędzy ciemny turkus a grafit. Fakt, jestem kobietą, mam szeroką paletę barw, ale ten kolor był taki nie rzucający się w oczy i trudno go określić. No chyba przy takim aucie o to chodzi.

Ale spoko, jeszcze go spotkam, ten suv to taka duża landara, jak mały czołg, więc go przyuważę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Typowy facet, nie ma o co walczyć. My faceci znamy trzy kolory, fajny, chu***y i pedalski. Kobiety jak widzisz więcej.

I tak mamy szczęście. Mogła napisać np. kolor tego samochodu to "kwaśny anyż na tle zachodzącego słońca" i co wtedy???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Antoni Kosiba
już Cię lubię za ten tekst :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety kierowcy autobusów słyną z chamstwa. kupują duże autka żeby się dowartościować na drodze bo trzeba pokazać się ludkom. Wożą powietrze i tyle. Dawniej kierowcy PKS którzy jeździli po tzw szosach byli niegrzeczni na drodze. Wielu z tych autobusiarzy do ich następcy i być może krewni duchowi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego bojański burżuj, równie dobrze może być gdyński, wejherowski itd Bojano to patologia?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem wieśniaczką z wyboru, ale czasem mam wrażenie, że tu się niektórym w głowach wywraca. Co zauważyłam to raczej nie takim "wieśniakom" jak my, ale właśnie miejscowym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jestem pewien że to frankowicz, po wzroście wartości franka również auto "zyskało" na wartości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja jestem frankowiczem. Jakoś moje nie zyskało, ciągle szit i będzie jeszcze większy jak długo będzie jeździł, bo na inne mnie stać.

Zanim ulegniesz owczemu pędowi w nagonce na frankowiczów to zapoznaj się z tematem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
sąsiadka wyluzuj przecież to żart
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sąsiadka wyluzuj przecież to żart
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale na skutek takich żartów powstała nagonka na frankowiczów. Jeszcze raz proponuje o tym poczytać. Link w poście wyżej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
o jakiej nagonce mowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem frankowiczem (frankowiczką), ale sąsiadka ma racje co do nagonki. Owszem kredyty we frankach dostawali ludzie mający dosyć (a nawet bardzo) stabilną sytuację finansową, ale to w końcu nie grzech. A to, co zrobiły instytucje finansowe to paranoja (w Szwajcarii obecnie jest deflacja !), ludzie muszą spłacać kredyty jak najgorszą lichwę.
A propos indygo, kiedyś na lekko sprane dżinsy mówiło się, że są w kolorze indygo.
Co do pana w suwie, zastosować hasło : " wlazłeś w g..., wytrzyj buty i idź dalej" czyli zapomnieć, a na przyszłość omijać szerokim łukiem ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...

Kolekne lanie aswaltu w Kielnie (34 odpowiedzi)

3,2 mln zł też z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczymy na zdanie Kielno - Kowalewo.

Pytanie - dotacja do pompy ciepła (35 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy na montaż pompy ciepła jest w naszej kochanej gminie lub szerzej -...

do góry