Widok

KINGDOOR Gdańsk

Witam - mam pytanie-problem.
Mieszkamy przy ulicy Kartuskiej i wiewiórki szepczą, że niedługo doczekamy się wymarzonego remontu klatki schodowej. Dwa dni temu wpadli do nas trzej panowie oferujący drzwi antywłamaniowe przecenione z 2 200 na 1700... Zrobiłam im kawę i wyszłam do pracy. Gdy wróciłam do domu mąż oznajmił, że zasmakowała im kawa i spuścili cenę do 1500zł - nie spodobało mi się to, bo jakim cudem pracownik może decydować o 200zł szefa? Dodatkowo mąż dał im 400zł zaliczki...
Ech...mieli przyjść dzisiaj montować drzwi - umowa leży na stole, a znajdujący się na niej numer telefonu nie odpowiada. Czy ktoś wie coś na temat tej firmy? Może panikuję, ale wolę trzymać rękę na pulsie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podejrzewam, że juz nie przyjdą. Zgłosić na policję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybacz ,ale dobrze że zrobiłaś im tylko kawę. Jeszcze ta zaliczka, porażka, ale " naiwnych " nie sieją
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nowe wiadomości....;/

Pół godziny temu zadzwonił do mnie mąż z informacją, iż "panom rozwalił się samochód. Bardzo przepraszają, ale będą jutro." No cóż - bywa. Tyle, ze przed chwilą zadzwonił do mnie pan z owej firmy pytając dlaczego nie ma mnie w domu. Odpowiedziałam, że jestem...koniec końców wyszło na to, że montują drzwi dwie ulice stąd, mają burdel w papierach, a dzwonili do męża, bo się nie wyrabiają...Żałosne. Do tego przez przypadek dowiedziałam się, że firma nie mogła mi oferować drzwi antywłamaniowych, bo "pani! My nie maju takich, ali su drewnione i moćne..." Załamałam się - serio.

Teraz kolejne pytanie:
Na umowie, którą podpisywał mąż widnieje dzisiejsza data montażu. Czy jeśli przyjdą jutro i to z drzwiami, które mnie nie satysfakcjonują - czy mogę uważać umowę za zerwaną i prosić o zwrot zaliczki (jest wymieniona na umowie)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli umowa zostaje rozwiązana z winy konsumenta, zaliczka pozostaje u usługodawcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W umowie wyszczególnione jest zdanie:

"Zakres usług lub dostaw obowiązuje Wykonawcę ściśle według pisemnej treści powyższej umowy."

Czyli jeśli drzwi nie będą antywłamaniowe, lub nie przyjadą dzisiaj (w co szczerze wątpię) mogę się ubiegać o zwrot tych 400zł?

Nie jestem prawnikiem, a językoznawcą - traktuję umowę dosłownie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama pisałaś:
>przed chwilą zadzwonił do mnie pan z owej firmy pytając dlaczego nie ma mnie w domu.

Czyli on dotrzymał terminu, a Ciebie nie było w domu. Macie spór ;)
Anywłamaniowe - słowo masło maślane. Wystarczy, że ma jakieś
extra bolce i już są antywłamaniowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o to,że napisałam też, że jestem w domu - facet pomylił adresy - chciał się dodzwonić dwie ulice dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myśle , że można rozwiązać umowę bo była podpisywana poza adresem firmy .Po drugie firma miała określony termin w umowie , z którego też się nie wywiązała - by musieli udowodnić , że rzeczywiście Cię nie było w domu i mieć dowód , że BYLI!!! i Cię nie zastali jeśli chcieliby się o to spierać.Te 2 rzeczy to wystarczające podstawy do rozwiązania umowy i zwrotu zaliczki przez nich.Po 3 jeśli będą chcieli Ci wcisnąć inne drzwi niż w umowie to masz prawo do rozwiązania umowy z tyt. towaru niezgodnego z umową.Więc ogólnie rzecz biorąc sprawa jest do wygrania.Powodzenia!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za pomoc! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

I jak potoczyła się sytuacja, bo ja kupiłam od tych Państwa drzwi i jestem załamana:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co jest nie tak z drzwiami? bo byli u mnie wczoraj i rozważam wymianę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy moge zrezygnowac z umowy i odzyskac zaliczkę? Pan powiedział, ze będę zadowolona, ale jakos drzwi nie wymierzył a ja w starym budownictwie mam bardzo nietypowe drzwi.
Dzwoniłam ,ze rezygnuje, to straszono mnie ze bedę musiała zapłacic za dzrzwi. Jak to jest?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (92 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (4 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

do góry