Widok

Kablówka, internet... Usługi multimedialne "kablowe" - proszę o opinie

Technologie Temat dostępny też na forum:
Volta, Orange czy coś jeszcze wchodzi w grę jeśli mamy na myśli montaż usług multimedialnych ??

Proszę o opinie o Volcie, wiem ze montaż kabla to koszt 500 zł, znaczy to ze idą z kablem poprzez drogi i działki innych ludzi ? Skąd biorą główny sygnał. Interesuje mnie ulica Pszenna.

Dziękuje za konkretne informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zadzwoń do Volty oni Ci najlepiej powiedzą jak robią to technicznie i skąd biorą sygnał :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Faktycznie trafne spostrzeżenie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak będą szli przez działki mieszkańców to daleko nie dojdą, są pieski ogrodnika co sami nie chcą to i poprowadzić infrastruktury nie pozwolą a im bliżej "wejścia" od pszennej trafi się taki tym mniejsza szansa na powodzenie tej operacji. Sam liczę na Voltę na goździkowej bo pasowała by mi kablówka z internetem ale zobaczymy co będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuje !!!

Orientujesz się jak długi jest termin wykonania przez nich podłączenia ??

Rozumie ze jest to zależne od rozwiniecia usług w okolicy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem to ciągle przesuwają termin i to jedyne informacje jakie mam. Na początku coś przebąkiwane było, że będą podłączać na wiosnę, później wakacje a teraz coś słyszę koniec roku.

Dzwoniłeś tam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Volta, już prawie od 2 lat podłącza się w Baninie i jakoś nie mogą dokończyć tego podłączania. Ja juz dawno odpuściłem ich sobie, ciągle słyszałem, ze juz za chwile podłącza, tylko ta chwila jakoś nie może nadejść :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie byłem u nich ale widzę ze nie wyglada to za kolorowo...

Szkoda bo chyba nie ma żadnej alternatywy na kabel...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie lepiej zebrać się w kilka rodzin i pociągnąć kabel z Orange?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za miliard złotych miesięcznie z z umowami na dożywocie? Nigdy więcej, wolę już dziadowskie lte jak dziadowską neostradę, miałem i więcej nikt mnie na to badziewie nie namówi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ElemenTH

Miałeś Orange co się działo słaba jakość ?? Jaki koszt montażu, może jest opcja ma próbę ;) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tej chwili na terenie Banina działa Relacom, czyli ich największy podwykonawca. Co za problem podpytać o warunki techniczne? Dla jednej osoby na pewno się to nie opłaca, ale dla takiego osiedla już na pewno. Przy obecnej infrastrukturze spokojnie da się obsłużyć net na poziomie 10-20 MBit. Do tego telefon po kabelku i Orange TV (tu jednak potrzebna jest dodatkowo antena sat). Taki pakieto można mieć za ok 100 zł/miesiąc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu. Jeśli chodzi o Goździkową to nie wcześniej niż za pół roku :(
Ma ktoś może na Goździkowej LTE z Plusa albo Cyfrowego Polsatu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co polecacie na goździkowej? Może jakiś radiowy internet?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam na Imbirowej PLAY internet na kartę żeby był jakiś średni zasięg mam antenę zewnętrzną zasięg to HSDAP ze wzgledu na wiekowy modem, nie próbuje zmieniać na nowy bo w tym rejonie nie łapie zasięgu LTE na telefonie najbliższy i słaby to przy budowanym rondzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdzałem wczoraj, na goździkowej jest LTE na 1-2 kreski stojąc na drodze z telefonem w ręku, niżej pisałem jaka prędkość.

Montując modem na piętrze przy oknie albo jeszcze lepiej z jakąś anteną panelową (nie badyl za 20zł bo one nie działają wcale) podłączoną do modemu a modem do routera z USB rozsyłasz sobie internet po wifi w domu a modem jest tam gdzie najlepszy zasięg. Ja tak mam w planach dlatego sprawdzałem czy jest LTE i jest, zanim dokopie się volta trzeba działać jakimś bezprzewodem niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To LTE na goździkowej to w jakiej sieci bylo PLAY? A co do anteny badyla do starego modemu co mam czyli sygnał HSDAP pomogło z jednej kreski uciekajacej zrobiły sie 3.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Play na goździkowej, na dworze hsdpa mam zasięg maksymalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jutro Ci powiem, wezmę modem lte na wycieczkę do baniakowa i sprawdzę jak play śmiga na goździkowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Działa HSPA+ ale raczej słabo, lte złapał ale zgubił, nie bardzo miałem jak testować dokładniej ale podejrzewam, że na piętrze przy oknie modem i lte ustawione na sztywno i będzie gadać.

Czekam jednak na kabel i nie ukrywam, że liczę na voltę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj udało mi się zrobić test lte ale w telefonie tylko, zasięg 2 kreski, 10Mbit download i 3,5Mbit upload, ping 45-50 więc taki sobie ale pewnie na radiówkach lokalnych podobnie będzie, nie ma tragedii. Przy zastosowaniu jakiejś lepszej antenki do modemu na pewno będzie OK
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Goździkowej to jak dobrze się orientuje masz do Amelka najblżej http://www.amelek.net/. Co do LTE to ja mam play na karte, na Brzozowym Zagajniku na modemie huawei 3272 bez anteny to bylo 6 Mb download 10 Mb upload, sygnal ok 50%. Z antena http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html jest duzo lepiej sygnal to 90% a predkosci x2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie na Amelku ramspokojnie po sieci :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale ten amelek to radiówka jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak radiówka mam to juz z 4 lata i jest naprawde ok...wiem że kabel lepszy ale Volta w najlepszym razie wchodzi na osiedla a w boczne od Pszennej to nie chce bo za mało ludzi jest chetnych... zawsze możesz zadzwonić do Amelka na pewno ma opcje żeby wypróbować :) ja nie liczyłem że po przeprowadzce do Banina bede mógł grac w BF a tu miłe zaskoczenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie wiem, jak do gier - nie gram - ale do codziennego użytku Amelek jest OK. Głowy nie urywa, ale poczta, www, youtube, skype działają całkiem sensownie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A zrób test na speedtest.net i daj znać co wyjdzie. Sprawdzałem u znajomych tego amelka i było źle, 3dl i poniżej 1ul, ping jak pamiętam też dość wysoki ale ogólnie słabawo to chodziło, długo "myślał" zanim zaczął wczytywać stronkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
8,6 dl i 2,13 ul ping 18 ms szału może nie ma ale dzis jest niedziela wiec pewnie obłożenie też netu większe :) zasadniczo jestem zadowolony choć człowiek marzy o kablu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@elemenTH:

U mnie przed chwilą:
ping słabiutki: 103 ms!
DL: 3,86 Mb/S
UL: 1,51 Mb/S

Drugi pomiar:
ping 32 ms
DL: 5,43 Mb/s
UL: 1,84 Mb/s

Równocześnie działają jeszcze 2 komputery + 1 tlf, wynik jest więc trochę zakłamany.

To był speedtest.pl. Speedtest.net - wyniki podobne.

Jak pisałem: net, mail, yt, skype działają OK. Skype czasami świruje (połączenia z zagranicą), ale zdarzało mu się to również na łączu o dużej prędkości z UPC w Gdyni. Pliki da się ściągać, trzeba jednak trochę cierpliwości.

Dopóki Volta ma nas w poważaniu, nie widzę lepszej alternatywy.

UWAGA: Amelek jest wyczulony na duże ilości pobieranych danych. Po kompletnym padzie komputera odtwarzałem dużo danych z zewnętrznego serwera - szybko otrzymałem ostrzeżenie, że co prawda nie ma limitu, ale jednak jest i mam się opamiętać :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z Voltą to jest ciężka rozmowa. Mają łącza dwie ulice ode mnie ale żeby się określili kiedy u mnie będą mogli się podłączyć to sami nie wiedzą. Może za pół roku, może za rok a może wcale. Słabych mają przedstawicieli. Zero jakiegoś konkretnego podejścia do klienta. Znudziło mi się czekać i wybrałem Orange
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam. Rozmawiałem z nimi w zeszłym roku - zero informacji. Może. Kiedyś. Jeżeli. O ile... Żadnych konkretów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Orange miałeś na kabel ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, kabel
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecasz ?? Jakie koszty montażu jaki czas ??

Faktycznie czekanie na Volte ... Bez sensu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od Orange nic nie zapłaciłem za montaż.
Słupek telekomunikacyjny jest parę metrów od mojego domu.
Czy polecam to powiem Ci tak za jeszcze 2-3 miesiące.
10Mbit jak dla mnie szału nie robi ale póki co lepiej się nie dało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oookla dla Orange 10 Mbit
ping: 29ms
down: 10.21 MBit/s
up: 0.83 MBit/s
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dramatu brak wole ta opcje niż prosić Volte lub męczyć radiówkę ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
chciałem też internet z volty ale czas oczekiwania na podłączenie nieznany :) więc wybrałem internet z firmy AIRNET i jestem bardzo zadowolony polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jakie ceny bo na stronie nie podają. i jaki koszt instalacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
antena + kabel+ koszt montażu 1zł , mam abonament za 50zł i jestem bardzo zadowolony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rewelacji nie ma , ale spróbuj.
http://jmt.pl/oferta.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jaka prędkość w cenie 50 zł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
65 zl i 6mb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee tam. Na T-Mobile 25,14 up / 3,88 down (28 ping).

Wystarczy modemik LTE no i miejsce, gdzie łapie cię choć strzęp LTE.

Przed LTE (na HSDPA-DC) też źle nie było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wziolem cyfrowy polsat bo mam tv. To za neta place 29.90 zl nie jest zle .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a który dostawca mobilny ma najlepszy zasięg i jakość połączenia internetowego w Baninie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przydałaby się jeszcze informacja w jakiej części Banina takie transfery. Czy na zewnętrznej antenie ? Jeśli tak to jakiej i w jakim kierunku skierowanej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj dotarł do mnie modem LTE Huawei E3372 więc zrobiłem na szybko test. Na Goździkowej zasięg LTE w budynku 1-2 kreski transfery ściąganie 5 Mb/s wysyłanie 1 Mb/s ping 80ms. Sieć PLUS. W najbliższym czasie zamierzam jeszcze przetestować T-Mobile oraz PLAY. Czekam także na antenę zewnętrzną:
http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html

Jak dojedzie dam znać jak się poprawił transfer.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na wspólnej mam pełen zasięg LTE i jest różnie od 2-17mb/s
t-mobile do 6-25mb/s
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj przetestowałem PLAY i T-Mobile. W PLAYu wyniki jak w PLUSIE natomiast w T-Mobile nie złapałem zasięgu LTE więc wyników nie ma sensu podawać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponieważ też byłam bardzo zainteresowana podłączeniem Volty napisałam do nich e-mail w tej sprawie i jak się okazuje, nie będą świadczyć usług w rejonie Osiedla Familijnego, więc z przykrością stwierdzam, że i obecni i przyszli mieszkańcy będą pewnie jeszcze długo skazani na jakieś mobilne/radiowe dziadostwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to dziwne, bo ja rozmawiałem z przedstawicielem handlowym i mówił, że będą nas podłączali tylko jeszcze nie wiadomo kiedy - czytaj najwcześniej za pół roku.
Jutro do nich dzwonię i pytam co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, to daj znać co się dowiesz, ale obawiam się, że przez telefon powiedzą wszystko, bo czekając na nich nie pójdziesz do konkurencji. Mam nadzieję, że Pani z którą pisałam się myliła, aczkolwiek z historii Przekazywań mejla wynika, że przeszło to przez szereg osób z biura głównego i końcowa informacja była taka, a nie inna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mają jakiś problem z dotacjami z UE więc do końca roku nie ma szans żeby kogoś podłączyli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem klientem Volty w Baninie. Mam wprowadzony światłowód do budynku. Ping 12ms. ściąganie 65-69mb a płace za 75:). Generalnie trzeba było jeszcze dalej od cywilizacji "wille" kupować to nie byłoby problemu z podłączeniem lub zasięgiem anten.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nadzieja jest matką głupich, więc skoro ktoś dał nadzieję to czemu jej nie skonfrontować z rzeczywistością? Poza tym wiem, że każdy, na każdym zadupiu chciałby mieć lepszy internet - więc skoro istnieją szanse i możliwości to czemu z nich nie skorzystać? Kiedyś ludzie nie znali ognia ani koła i też jakoś sobie radzili, taka natura homo sapiens by kombinować w celu polepszania życia - więc zamiast wyśmiewać tych co mają w sobie choć cień walki i nadziei lepiej idź dziękować przodkom, że nie musisz już wyruszać codziennie na polowanie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
Zainwestowałem i podlaczylem sobie LTE z play'a. Jeżeli chodzi odbiór to 2-40Mbit, wysył troszkę gorszy. Mam antenę zewnętrzną, bo bez tego cięzko by było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na jakiej ulicy meszkasz jaki modem sieć i jaka antena
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam . Mam pytanir zakupikem internet domowy polastu . I od tygodnia niem internetu . Dzwonie na infolinie i mowia ze to wina nadajnika. Czy ma ktos taki problem . Ul gozdzikowa osiedle familijne .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba było Amelka wziąść a nie Polsat :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja mam jmt. Ale cena to juz duza w porownaniu do polsatu i wybralem polsat. Ale zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z polsatu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zalezy do czego potrzebujesz neta......ja lubie czasem pograć on line i amelek spoko daję rade :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja mam Orange i póki co jestem zadowolony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Play od 1.5mb do 17
Tmobile 3-25mb

polsat cyfrowy/plus od 2-30mb/s ul.wspólna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sciagnijcie wave do banina.
Popytajcie, poczytajcie, jak to działa w bojanie, koleczkowie.
Zbierze się kilka czy kilkanaście chętnych osób to i w baninie zaczną świadczyć swoje usługi.
http://www.wave.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przydalo by sie cos takiego w Baninie, predkosci i ceny bardzo atrakcyjne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I umowa bezterminowa, i telefon stacjonarny, tylko telewizja słaba.
Będą zapytania, będzie i internet, u nas tez tak było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zadałem im pytanie czy będą w Baninie i podobno robią już pomiary techniczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis dostalem informacje, ze maja duzo zgloszen z Banina i za 2 do max.3 tyg. beda juz w Baninie z nadajnikiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez dostałem taka informację, ciekawe jakie prędkości będą oferować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie powiedzieli, ze takie jak sa u nich na stronie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś testowałem cyfrowy Polsat na rolniczej i pobieranie 10-20mb a wysyłanie 10-15 zasieg LTE wiec całkiem niezle .

obecnie np. za 49,90 jest 30gb wiec spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w play na kartę masz bez limitu lte za 45zł/mc (bez limitu z limitem 100GB ale lejek jest 2Mbit i dopiero jak się przekroczy 250GB zakładają)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez limitu z limitem - masło maślane - mógłbyś jaśniej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszyscy mają limit- chwyta reklamowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej masło niemaślane :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brak limitu w telekomach oznacza, że po jego przekroczeniu nie odetną Cię od sieci, tylko tak bardzo ograniczą Ci prędkość, że sam zrezygnujesz z jej używania.

Inaczej rzecz ujmując, rzeczywisty brak limitu tak się ma do braku limitu w telekomach, jak krzesło do krzesła elektrycznego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
To mam coś takiego w telefonie lecz nigdy nie uważałam, że mam internet bez limitu, gdyż zwalnia w najmniej oczekiwanym momencie - za żadne skarby nie chciałabym tego ustrojstwa do korzystania na co dzień. Pisałam do przedstawiciela Wave w sprawie usług kablowych, a nie radiowych i oto co m.in. odpisał:

~Bardzo proszę o informację, ile zainteresowanych osób może Pani "zebrać". Wtedy będę mógł przedstawić kosztorys realizacji przyłącza~
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym podpisał umowę z wave czy to radiowa czy to po kablu bo ceny dobre maja Banino
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie sadze żeby weszli po kablu , po kablu to osiedla bloków podłączą nie domki i szeregi. po radiu maja wejść lada dzień do banina . ceny podobne do innych firm które już są w Baninie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mi się wydaje, że z kablem będzie ciężko.
Co do oferty to wydaje się ciekawa szczególnie że umowa jest na czas nieokreślony i w nocy podwajają prędkość internetu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mają 50% gwarantowanej predkosci wiec też duży plus ze w umowie jesty predkosc gwarantowana a nie tylko maksymalna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak się sprawdza obecnie AMELEK.NET oferta też dobra do 30mb ceny od 37 zł. jestem na etapie poszukiwań :) tylko montaż ok 300-400 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwne, bo mam amelka 4mb i place ok.55zl, dziala bardzo niestabilnie, zwlaszcza wieczorami i w weekendy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
AM Elektronik działa dobrze nawet bardzo dobrze, mam łącze od 4 lat i może i były okreoswe problemy ale ogólnie jest niezawodny.

Radzę narzekającym skonfigurować swoj sprzęt poprawnie ;)

Jeśli nie macie pojęcia o konfiguracji mogę polecić siebie.
tel. 795 942 680 Banino

Cena nie wygórowana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
cyfrowy Polsat

http://www.speedtest.net/my-result/4484228845

30mb i 20 wysyłanie, bez anteny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to nieźle, też mam CP, z anteną na dachu, testowałam w sobotę i miałam:
download-8,5 Mb/s
upload-4,75Mb.
ping - 74ms
Byłam na linii z konsultantem, bo reklamowałam kiepski internet, to usłyszałam, że przecież jest nieźle, a dostarczają drogą radiową a nie po kablu przecież, więc wszystko jest OK...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki internet wybrać?

ktos juz cos słyszał o tej nowej firmie wave? czy amelka czy cos innego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy wchodzi wave do Banina ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za około miesiąc. Na tą chwilę szukają miejsca pod antenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli będzie kolejne radio? Jakoś mnie to nie przekonuje. Czekam na operatora po kablu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi sie, ze kabla to raczej dlugo nie bedzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Części banino będzie, prace z tego co wiem mają ruszyć niebawem, aktualnie kresla się projekty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kto da po kablu do domków nieopłacalne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli dopiero kreślą się projekty to kabel będzie za rok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po IP widzę że mój Klient - proszę o kontakt, a zobaczymy co się da zrobić. Rzadko zaglądam na forum - m.in. dlatego, że intensywnie pracuję nad coraz lepszym Internetem. Nie piszę o zbyt wielu szczegółach (konkurencja też czyta) - ale zapewniam, że nie stoję w miejscu. Co do cen to pamiętajcie, że skądś trzeba też mieć na inwestycje - wojna cenowa prowadzi do tego, że wygrywa ten kto ma najlepszy kredyt w banku i może najdłużej dopłacać. A jak lokalne sklepy padną, to i Biedronka podrożeje... Nie wykluczam nawet jakiejś współpracy z lokalną konkurencją, by nie dać się tej większej - oczywiście jeśli konkurencja zechce rozmawiać o współpracy. Orange i T-Mobile niby konkurencja a też współpracują (np. stawiają wspólne maszty), bo im się to opłaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy na chwile obecna jest jakiś dostawca w baninie z zasięgiem na osiedle familijne który nie ma limitów pobieranych danych w rozsądnej cenie? Liczyłem na wave ale oni dalej szukają miejsca na nadajnik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wave to nie znow taka nowa firma, skromnie z 8 lat na rynku.
Jezeli chodzi o kabel - mozliwe beda instalacje zbiorcze, jedna radiolinia na szeregowcu i dalej do domu juz kablem internet i tv w paczce. Ale to jeszcze troche czasu, blizej jesieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to czekamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Familijne jest bardzo blisko mnie, światłowodem też się można do mnie podłączyć - tylko potrzebna firma która w rozsądnej cenie załatwi formalności i zakopie kawał rury, jak już będzie rura w ziemi to chętnie kupię światłowód i wciągnę, sam niestety nie mam mocy przerobowych by się tym zająć, ale może ktoś zna chętną firmę za rozsądną cenę?

Moja sieć zaczęła się 11 lat temu od kilku sąsiadów którzy też nie chcieli radia, więc sami zakopali kable i te kable działają do dziś (poza jednym, po uszkodzeniu niedawno wymienionym na światłowód) i śmiga w nich gigabit. Zamiast czekać na kablówkę jak na zbawienie, albo szukać innych radiówek z daleka (by dzięki kolejnemu nadajnikowi, w paśmie 5 GHz było jeszcze ciaśniej), pomóżcie.

Co do limitów - wszystko tak naprawdę ma limity, Internet to medium jak każde inne i nikt nie ma cudownej infrastruktury o nieskończenie wielkiej wydajności, więc to co jest staram się jakoś sprawiedliwie dzielić. A kto zużywa więcej, niech i więcej płaci bym miał za co rozbudowywać infrastrukturę - a robię wszystko z własnych środków, bez dotacji i kredytów. A bez inwestycji, w końcu "samo się zlimituje".

Wymagającego i płacącego klienta (czy nawet cała szeregówkę) mogę też podłączyć radiolinią w paśmie licencjonowanym z gwarancją SLA. Sprzęt typu "powiesić i zapomnieć", ale niestety za kilkanaście tysięcy.

Dlaczego nie ma oferty za 50 zł miesięcznie bez limitów np. wody, do 10 litrów na minutę - albo energii, do 1 kW mocy? Przypuszczam, że wtedy mało kto by zakręcał/wyłączał - i w końcu by zabrakło. Tu jest podobnie, a ruchu coraz więcej. Prawdziwe bez limitów gwarantowane symetryczne to np. ja kupuję, ale za kilka tysięcy PLN miesięcznie.

Dlatego od niedawna na pytanie "po ile internet" odpowiadam pytaniem "a ile GB miesięcznie". Limitów takich że po przekroczeniu przestaje działać (czy zwalnia do 32 kb/s) nie mam - nie chcę Klientom (dzięki którym utrzymuję siebie i rodzinę) ograniczać prędkości by robić im na złość, po prostu staram się utrzymać dobrą jakość dla wszystkich.

pozdrawiam
Marek Michałkiewicz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Albo dobra, promocja dla czekających - od dzisiaj Familijne u mnie bez limitów :)))

Warunek - dogadajcie się na zbiorczą instalację w całej szeregówce. Nie muszą od razu wszyscy zacząć korzystać (uwiązani umowami LTE itp.), wystarczy kilka osób - ale byłoby dobrze móc od razu do wszystkich doprowadzić kable, by mieli taką możliwość później (lub wcześniej, jak "nielimitowane" LTE się zlimituje - pamiętajmy że LTE to też radio i nawet Solorz nie zmieni fizyki).

W standardzie stały publiczny adres IPv4 (który gdzie indziej kosztuje dodatkowo) i wkrótce również dużo adresów IPv6. Telefon też da się zrobić - VoIP od dowolnie wybranego dostawcy. Nie mam jedynie TV, pozostaje DVB-T lub satelita Jedno radio na całą szeregówkę łatwiej wymienić na coś lepszego, jak będzie taka potrzeba.

Pozdrawiam i zapraszam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakby co to ja się na to piszę, ale muszą być niskie pingi do grania po sieci :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam Ameleka od 2011 i przeprowadzając sie z 3 miasta nie liczyłem że będe mógł grac po sieci a tu miła niespodzianka....Gram w BF i w ciągu tych kilku lat może kilka sytuacji że ping był Zasadniczo nie ma problemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ja wiem... nam tam nie brakuje, ani wyjścia na świat, ani infrastruktury, ani pasma w eterze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powtarzający się post - mam amelka i jestem zadowolony. Jak chcesz chłopie reklamy wykup sobie. A co do jakości to odradzam ze względu na ograniczniki prędkości na niektóre porty np yt. Tam chodzi o kasę ze by ludziska nie ssali za wiele, no i problemy popołudniami kiedy wszyscy siedzą . Sam miałem, zrezygnowałem bo było coraz gorzej . Żeby nie reklamować sprawdź jaki masz nadajnik sieci komórkowej najbliżej - i kup lte - Ja jestem mega zadowolony z T...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
LTE :) działa może w marę w miescie ale nie w Baninie :) prędkość zależna od ilości użytkowników i pogody bardzo niestabilne.

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Goździkowa

PLAY Lte:

13-15 Mbit/s Dwnld/Upld
Ping: 26 ms

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja poproszę o taki pomiar w godzinach szczytu a nie o 8:45 w niedziele ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie to są dla Ciebie godziny szczytu?

image

uzyskaj takie parametry na LTE w Baninie .
też testowałem wcześnie np. LTE Polstau i tragedia z antena na dachu jako tako do 10 max ale strasznie niestabilne jest raz jest 10 za chwile ledwo 1 .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale ja mówiłem o łączach LTE a nie o radiówce.
A co do szczytu to 18-21 jak ludzie wracają z pracy i odpalają komputery :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stefano.....ale ja naprawde mam Amelka :) i jest si, oczywiście nie jest to tak jak po kablu ale jesli gram po sieci i ping jest niewyczówalny to ja jestem zadowolony......pamietam ze bodaj w 2011-2012 chodiła telekomunikacja i podpisywalismy ankiety czy jak położą za darmo kabel to się podłączymy i nie mówie tu tylko o osiedlach -których wtedy było dużżżżżo mniej. Wszyscy oczywiście chcieli ale od tamtego czasu temat chyba umarł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy coś możecie powiedzieć na temat Cyfrowego Polsatu LTE. Głównie chodzi mi o użytkowanie na Kubusia Puchatka. Jak ze stabilnością połączenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łączę jest stabilne. Ale prędkość od 2 Max 8 mbs szału niema Ale za 30 zł miesięcznie nie oczekujemy codow😃
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To troszkę kiszka tym bardziej, że to lte. Na szczęście 14 dni na zwrot jest uff.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To się tylko nazywa lte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A powiedz mi jeszcze czy masz antenę zewnętrzną czy tylko z modemu korzystasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam antenę zewnętrzna . W godzinach rannych fajnie śmiga. Ale popołudniu Max 2mb s
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lte pracuje tylko blisko nadajnika. np szkoøa , wiśniowa tam stoi tmobile i play które można roamingować na nadajnik tmobile
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
co kłamiesz? internet jako internet w play działa tylko po sieci macierzystej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://gsmonline.pl/artykuly/play-roaming-tmobile-blokada-orange

Czytaj LAMERSIE, zanim kogoś objedziesz ( czy to modem , czy telefon ustawiasz dla play z jakiej dozwolonej sieci ma pobierać T mobile ma największy zasięg ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akurat w baninie nie odczuje róznicy bo baniński Orange opiera się o infrastrukurę T-mobile

#potwierdzoneinfo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lamusie nie lamersie to raz po drugie karty sim internetowe działają tylko i wyłącznie po nadajnikach play, karty do dzwonienia czyli nie te stricte internetowe działają na roamingu ale jest dużo drożej i w sieci innej niż macierzysta zawsze jesteś kolejkowany na koniec więc podłączasz się ostatni, priorytet mają sieci własne operatorów innych niż play. Na roamingu często ciężko mms wysłać a Ty chcesz z internetu korzystać? Zrób sobie testy smartfonem podłączony do roamingu to zobaczysz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
odpowiem ci jeszcze raz, i ostatni znawco !!! Mam modem lte T-M... niesie wi=fi na caøy dom, oraz modem osobny do laptopa LTE Pla... ten drugi bardzo pracował, wręcz nie dostatecznie - mała korekta w ustawieniach programu kontrolującego modem / ( funkcja z jaką siecią ma się łączyć) ustawiłem na t-m... i lata jak F1 B A S T A
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
kłam dalej:

Cytat ze strony operatora "Wyjątek stanowi oferta Play Internet, której roaming krajowy nie dotyczy."

http://www.play.pl/pomoc/pomoc-techniczna/roaming/roaming-krajowy/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby internet działał w roamingu krajowym, trzeba włączyć w telefonie Dane w roamingu. Podobnie jest z wiadomościami MMS. Aby odbierać automatycznie MMS-y będąc zalogowanym do innej sieci krajowej niż Play, trzeba włączyć w telefonie Autoodbieranie w roamingu. Zazwyczaj opcje Dane w roamingu i Autoodbieranie w roamingu dotyczą zarówno roamingu krajowego jak i międzynarodowego. W kraju, po włączeniu tych funkcji, możesz swobodnie korzystać z internetu bez dodatkowych kosztów. Natomiast poza granicami Polski korzystanie z internetu jest dodatkowo płatne (wg cennika Twojej oferty).
To samo robi się w modemie :D
tekst na str play
http://www.play.pl/pomoc/pomoc-techniczna/zasieg-czterech-sieci-pytania/zasieg-czterech-sieci-pytania.html

PA @ frędzlu i przestań ludzi wprowadzać w błąd , jeśli czegoś nie umiesz zrobić, nie znaczy że sie nie da !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Cytat z twojego linku:

"Czy Play Internet będzie działał na zasięgu partnerów roamingowych?
Nie, Play Internet będzie działał tak samo jak do tej pory, jedynie na własnej infrastrukturze P4."
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
daj spokój to jakiś idiota, karty sim internetowe działają wyłącznie w sieci macierzystej ale on znalazł sposób jak przechytrzyć system i włączył roaming w modemie! Play nie wpadł na to, że ktoś może tak zrobić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Play ma roaming krajowy u innych firm akurat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co wy tu wypisujecie! Ja właśnie ma play, i mam przełączony nadajnik na T-mobile, gdyż po zgłoszeniu do obsługi klienta , Pani pokierowała mnie jak to ustawić w modemie play3g H+ . Działa to wyśmienice! Downl 9mb/s up 6. Okolice koscioła Banimo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rency opadajo...

cytat ze strony play:

"Czy Play Internet będzie działał na zasięgu partnerów roamingowych?
Nie, Play Internet będzie działał tak samo jak do tej pory, jedynie na własnej infrastrukturze P4."

Żeby było śmieszniej z linku, który podał ten cały ddd czyli:

http://www.play.pl/pomoc/pomoc-techniczna/zasieg-czterech-sieci-pytania/zasieg-czterech-sieci-pytania.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli telefon ustawiony jest w trybie automatycznym, to w przypadku braku zasięgu sieci Play telefon przełączy się do innego operatora, partnera Play, którego zasięg jest najlepszy w danej lokalizacji, w odpowiednio wybranej kolejności. Obecnie, mamy już ok. 70% Polaków w zasięgu LTE i 89% w zasięgu HSPA+. Najczęściej skorzystasz z roamingu krajowego na terenach podmiejskich

To samo tyczy modemu człowieku daj sobie luz pisze jak byk hspa ti internet lte to też internet , brak sieci to brak sieci, a play przełącza się na innego operatora cytat ze strony play . Pamiętaj ze play internet to co innego niż play LTE na kartę, lub w abonamencie !! nie myl tych dwóch. Wskazałeś play internet - a 95 proc ludzi ma net w pakiecie lub free. Taki działą w roamingu, tyczy to też play LTE, to nie to samo co opcja play internet !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Play Internet" to nazwa jednej z usług, nie jedynej oferującej internet w PLAY. Akurat ta nie ma roamingu, żeby być tańszą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
jeżeli ktoś potrzebuje informacji odnośnie internetu volta zapraszam do kontaktu : jdrywa (at) volta.net.pl ;-)

Jest dużo miejsc z Baninie gdzie możemy wykonać przyłącza, niestety jest też dużo gdzie tego zrobić się nie uda.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę śmiało pisać.

Jakub.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak pisałem do Was maila to nikt nie raczył odpisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi odpisali, że u nas na osiedlu się nie da :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas na osiedlu tzn?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Staramy się odpisywać wszystkim ;)

W Baninie niestety nie wszędzie mamy kable - ale staramy się rozwijać sieć w każdą stronę.

Klienci którzy podpisali z nami umowy są bardzo zadowoleni ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na familijnym podłączycie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kto wie, jaka firma kładzie światłowody od strony ulicy Tuchomskiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda ze koszt podlaczenia jest z kosmosu inaczej dawno bym sie podlaczyl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki jest koszt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
500 zł od osoby nawet jak pod jednym nr sa 2 rodziny to koszt podłaczenia to 500 zł od rodziny!!!!!!!!!!!!! co to za polityka??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od rodziny czy od umowy? Bo jeśli to drugie, to normalna polityka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chcemy podpisać na Wspólnej umowę na internet ale nie z takim kosztem przyłącza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rzeczywiście napisałam z dużym skrótem myślowym - miałam na myśli osiedle familijne :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi odpisali, że podłączenie na Goździkowej jest możliwe bo mają światłowód na Pszennej. Prosili o przesłanie mapki google z dokładną lokalizacją w celu ustalenia kosztów przyłączenia. Czekam na info z wyceną. Zobaczymy ile sobie policzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez wyslalem zdjecie z mapki na gozdzikowej i czekam na wycene. Ale jak wczesniej rozmawialem z deweloperwm to Przyłącza mialy byc zrobione i tylko za podlaczenie mialem placic a nie za jescze ciagniecie kabli od glownej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak to niestety jest jak się deweloper nie dogada się z dostawcą na etapie budowy. Teraz pozostaje nam czekać na wycenę. Zakładam, że im więcej nas będzie tym koszt podłączenia będzie mniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy juz ktos dostał wycene zalozenia internetu na gożdzikowj tydzien temu wyslalem wszytko i czisza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też chętnie bym się podłączył na razie co prawda jestem związany z innym dostawcą umową ale za podłączenie bym zapłacił a po zakończonej umowie podpisał nową z voltą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez bym podpisał ale nie 500zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie podpiszesz chyba że mieszkasz na rogu Pszennej.
Poniżej info od VOLTY.

"niestety na chwilę obecną nie ma możliwości podłączenia usług.

zwlekałem z odpowiedzią, ponieważ chodziły słuchy że developer wykonał przyłącza do domów na waszym osiedlu. Jednak wychodzi na to że tych przyłączy nie wykonał.

Jako że Banino nie jest niestety w naszym projekcie dofinansowanym przez UE to koszty podłączenia są indywidualnie wyliczane dla kązdego z klientów.

Na chwilę obecną nie przewidujemy rozbudowy sieci w tym kierunku, jednak nie wykluczamy tego całkowicie.
Kabel idzie ulica pszenna, klientów którzy mieszkają na pszennej bądź przy pszennej (róg z Goździkową), podłączamy bez przeszkód."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy na ulicy potokowej zakładacie internet i tv ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś dostałam emaila z Volty że na ulicy Pszennej nie świadczą usług...

Wiecie może skąd mogę na Pszennej wziąć telefon stacjonarny? Bo zasięg z Orange a raczej jego brak wykańcza mnie nerwowo - prowadzę firmę i niedługo będę mogła ją zamknąć przez brak połączenia - nikt nie może się do nie dodzwonić, żeby porozmawiać wychodzę przed dom - tragedia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podziękuj ludziom, którzy z widłami powitali ekipę, która miała zacząć budowę wieży Orange'a w pobliżu Algidy. Z 10 lat ciągnęły się spory sądowe o pozwolenie na budowę, a jak już zamknięto wszystkie sprawy administracyjne to nie wpuszczono firmy na plac budowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
podaj swój adres, zgłoszę do orange jako proponowane miejscee na postawienie anteny. Cóż stoi na przeszkodzie aby taką wieżę ustawić w polu pomiędzy baninem a pępowem, w odległości 200-300m od zabudowy. Poprzednia lokalizacja niezbyt brała pod uwagę zabudowę sąsiadów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ulicy jeziornej,jakiegos neta da sie podlaczyc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co stoi na przeszkodzie? Plan zagospodarowania przestrzennego. A w okolicy nie ma wysokich domów lub kominów, żeby go obejść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z miesiąc temu w Miszewku na terenie firmy Budowlanej postawili jakiegoś nowego BTSa może to Orange i zasięg się wkrótce poprawi. Zadzwoń na infolinie to się może czegoś dowiesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To Polkomtel, czyli Plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za miesiąc wprowadzam się na ul. Saturna, czy są tu sąsiedzi z tej ulicy?
od kogo macie internet i TV?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam na Saturna od 2 tygodni, Internet Radiowy ( jest 3 dostawców na razie testuje jednego i nie ma tragedii ale nie jest to to co po kablu niestety). Telewizje na razie naziemną tylko, wybór jest chyba tylko miedzy cyfrowym polsatem a NC+, na razie nie zdecydowałem się na żadną (umowa na 2 lata mnie skutecznie odstrasza)... Niestety o czymkolwiek po kablu można chyba zapomnieć w najbliższym czasie, obdzwoniłem pare firm, nikt tu kabli nie ciągnie i na razie chyba nie ma w planach niestety :( Ale jak się pojawi jakieś światełko w tunelu to bardzo proszę o kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Mat jak po testach radiówek kogo wybrałeś? ja od kwietnia będę na Sezamkowej, zaraz za Satirna, kto tam ma najlepszy zasięg z radiówek?
telefon mam w Tmobile i problem z zasięgiem w domu, więc domyślam się, że LTE wcale nie ma, a Orange przepchany nie cha podłączyć neostrady,
jakie są kanały telewizji naziemnej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.wave.com.pl
Mamy w zasięgu większość Banina - od ul. Lotniczej na południe.
Północna część w niedalekiej przyszłości.
Na wszystkie pytania najszybciej odpowiemy drogą mailową ( formularz na stronie )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry