Widok

Kaski - gdzie jest szeroki wybór niedrogich kasków?

Szukam kasku do jazdy po mieście.
Cena do 150zł, obowiązkowa siatka przeciw robalom.

W sklepach typu Wysepka, Giant czy nawet Decathlon nie idzie dorwać żadnego kasku spełniającego moje kryteria. Albo kosztują ponad 200zł, a jak już pasują, to nie mają siateczki.

Nie mam zamiaru wydawać więcej niż 150zł. Mimo, że takie kaski z Biedronki czy Lidla, które kosztowały 50zł mogłyby mnie zadowolić...

Najlepiej na terenie Gdańska, ale może być całe Trójmiasto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz w stacjonarnym sklepie?
Czy Google Cie parzy?

http://bit.do/kaski

Kupując przez internet masz 14 dni na zwrot towaru jak nie będzie pasował.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Taa i zamiast poświęcić maksymalnie tydzień na objeżdżenie sklepów straci przynajmniej miesiąc jak nie będą pasowały na głowę. Już nie wspominając ile kasy będzie trzeba zamrozić, bo zanim sklep zwróci, to trochę czasu mija.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dokładnie.
Dla mnie to głupota bawić się w zwroty i tracić na to czas.
W najgorszym wypadku wolałbym przymierzyć droższy kask i kupić go taniej w internecie.

Poza tym nie lubię "januszować" jak Ty Aradash. Wolałbym załatwić to w bardziej uczciwy sposób niż narażać sklepy na stratę czasu i pieniędzy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Wyraźnie napisał, że nie znalazł w sklepach stacjonarnych kasku który go interesuje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przyganiał kocioł garnkowi...

wyraźnie napisał

"Najlepiej na terenie Gdańska, ale może być całe Trójmiasto"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację.

W takim razie autor wyraził się nieprecyzyjnie. Może niech sprostuje GDZIE dokładnie szukał, to wypiszemy mu resztę sklepów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Może i tak, ale obawiam się, że odpowiedź, jak to teraz bywa ma być jedyna możliwa... typu idź na ul.Taką i tam jest sklep Taki, w którym jest kask, którego szukasz ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się, że to niewykonalne ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Hmm, czy przymierzanie kasku w sklepie i kupowanie u konkurencji nie jest właśnie januszowaniem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile taniej jesteś w stanie kupić kask ze sklepu za 300zł w necie? 10zł? 20zł? Tyle kosztuje wysyłka... może 25-30zł taniej? 8-10%... Zaroszczędzisz 1-8zł - gdzie tu januszowanie? ;)))))
Niektórzy muszą oszczędzać każdą złotówkę... Żaden powód do wstydu, ani żadne januszowanie.

@Mariusz
Sklepy wysyłkowe natomiast muszą liczyć się z tym, że jakaś część klientów zwróci im towar - sklepy wysyłkowe oszczędzają obrzydliwą ilość kasy z uwagi na fakt, że nie muszą dzierżawić sklepów stacjonarnych, płacić za prąd etc etc... A prawo do zwrotu towary masz ustawowe, w ramach ochrony konsumenta - przymierzenie tego co kupujesz jest jak najbardziej na miejscu. Tu też nie ma januszowania... nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz.

Oczywiście każdy może mieć tutaj inną opinię ;) Wasza opinia nie zmieni faktu, że oba powyższe akapity są prawdziwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@zekker
Jak widzisz inne rozwiązanie to je podaj ;)
Przecież wyraźnie napisał, że w stacjonarnych sklepach w Gdańsku nie znalazł ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wymienione kilka sklepów, to według ciebie wszystkie sklepy w Gdańsku i okolicach?
Mogę podać więcej sklepów, ale nie mam pojęcia czy mają takie kaski i nie chcę wprowadzać w błąd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytamy ze zrozumieniem:
"W sklepach __TYPU__ Wysepka, Giant czy nawet Decathlon nie idzie dorwać"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Sklepy bardzo ale to bardzo niechętnie realizują zwroty kasków rowerowych. Tłumaczą to tym, że kask uderzony może nie nosić żadnych śladów zewnętrznych i jednocześnie nie spełniać norm i źle chronić głowę.

Nie radzę kupować kasków wysyłkowo bez przymierzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kaski z siatka sa w 4F , dzisiaj miałem taki w reku za 99,99 .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ją bym nie oszczędzał na zdrowiu. Nie wiadomo co się stanie z kaskiem za stowke przy wypadku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To samo co z kaskiem za 6 stów - przy dobrym uderzeniu rozleci się, bo takie jego zadanie.
Wszystkie kaski w sklepach powinny spełniać normy. Problem w tym, że te normy nie są jakoś specjalnie wyśrubowane, do tego brakuje testów porównawczych między różnymi kaskami. Nawet producenci słabo się chwalą jak dobre mają kaski i główny marketing idzie w wygodę noszenia, wentylacji itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy kask jest kompromisem miedzy wygodą a bezpieczeństwem. Nikt nie jedzie w kasku motocyklowym na rowerze, choć zgodnie z zasadą "Ją bym nie oszczędzał na zdrowiu" taki kask firmowy, pełny byłby najlepszy. Warunki brzegowe w przypadku kasku rowerowego to na pewno waga i wentylacja. Potem szuka się najbezpieczniejszego (i najładniejszego) przy zadanym budżecie. Niestety nie ma specjalnego wzoru, który by wyznaczał skalarną funkcje celu. Są "gwiazdki" w testach i ocenach bezpieczeństwa przez ekspertów i tu można przyjąć co najwyżej "nie mniej niż X gwiazdek". Punktowanie wygody jest trudniejsze, ale znów można przyjąć funkcję kary "nie leży mi", podobnie z urodą "nie podoba się".
Jedyne obiektywne wartości to waga (g) i cena (zł). Niestety nie ma nawet wzoru przeliczającego gramy kasku na złotówki.
Zatem poszukiwanie minimum funkcji celu przy zadanych ograniczeniach jest niemal niemożliwe, bo i sama funkcja i ograniczenia nie są ścisłe.
Pozostaje wejść do sklepu i krzyknąć "TEN!". Ja tak zrobiłem i okazał się najdroższy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pełna zgoda ;)

Co do ceny... Najdroższe (lub drogie) rzeczy najczęściej są tymi najlepszymi.

Pomijając parę wyjątków dla frajerów - np. "zegarki" Calvina Claina ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Są "gwiazdki" w testach i ocenach bezpieczeństwa przez ekspertów"
Dasz linka do tych testów? Jeszcze nie spotkałem się z producentem, który by się chwalił stopniem ochrony, bo to strzał w stopę i pozwy w razie wypadku. Odfajkowują normy i tyle.
Jedyny wyjątek to kaski z MIPS, gdzie chwalą się dodatkową ochroną.

Wygody nie da się punktować, bo każdy ma inną głowę. W recenzji wyjdzie, że super wygodny, przymierzysz i odrzucisz jak najdalej od siebie, bo gdzieś ciśnie.

Z wagą i ceną nie ma reguły, tańsze kaski potrafią być lżejsze od najdroższych.

Według mnie trzeba założyć budżet, potem przymierzać co jest i ewentualnie zasugerować się stopniem wentylacji podanej przez producenta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam filmiki,

https://www.youtube.com/watch?v=R0afdhmFU4E

https://www.youtube.com/watch?v=6NrPMSCqS5I

https://www.youtube.com/watch?v=sKvdgUNA5jA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem najmądrzejszy :)

Chociaż unitedcyclists jest mądrzejszy jakieś 16.8 raza od najgłupszego doradcy w internecie:
http://www.youtube.com/watch?v=9H4NctEDrM8
a w niektórych sprawach te dwa kanały mają przeciwny znak na osi IQ

Rozsądnym kanałem poradnikowym są roweroweporady
http://www.youtube.com/watch?v=p6P-yPB3t28

Ale nic sie nie równa z global cycling network
http://www.youtube.com/user/globalcyclingnetwork/search?query=helmet

taki top gear rowerowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja proponuje taki - wystarczy wyłożyc styropianem ;)

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ha, super. A wyłożyć styropianem na zewnątrz czy od wewnątrz lepiej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z kaskiem główny problem jest taki, że trzeba mieć na co go założyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli nie masz ochoty bawić się w wysyłki, polecam sklep Żuchlińskiego ul. Morska 360a Gdynia. Dawno nie byłem, ale jestem pewien, że jest szerszy wybór niż w wymienionych sklepikach. Sorry, ale w środku sezonu wybór w nich żałosny.

Ja wiem, nie potrafię czytać ze zrozumieniem, bo miało być w Gdańsku, ale może Największy Czytelnik Ze Zrozumieniem, Aradash mi wybaczy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
@mintbike:
Po co znów prowokujesz?

"bo miało być w Gdańsku"
"Najlepiej na terenie Gdańska, ale może być całe Trójmiasto."

"Ja wiem, nie potrafię czytać ze zrozumieniem"
Rzeczywiście nie posiadłeś takiej umiejętności... ;)))
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
@mintbike??? O Największy Czytelniku! Dlaczego błędnie przepisałeś mój skromny nick? Wszak piszemy go inaczej. Cóż za nieostrożność.
Niczego nie prowokuję, tylko wyprzedzam Twoje myśli.
Wiem, wiem spotka mnie za to kara. Ale jakoś wytrzymam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nadmienić warto również, że dowodem braku zrozumienia tekstu pisanego jest proponowanie zakupu w sklepie internetowym, zamiast na terenie 3miasta. No ale cóż, nawet GURU czytelnictwa ze zrozumieniem ma swoje słabsze momenty (albo za bardzo się pospieszył z "dobrą radą").
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie ośmieszaj się, z moim czytaniem wszystko jest perfekcyjnie.
Od razu i wyraźnie zapytałem czy MUSI to być sklep stacjonarny ;)

Jeśli nie - podałem alternatywę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z Twoim czytaniem o Największy Czytaczu-Szczekaczu wszystko jest perfekcyjnie? Tylko z przetwarzaniem informacji w mózgu słabo. Na szczęście nie tylko ja to w tym wątku zauważyłem.

Ośmieszasz się cały czas, dlatego lubię bekę z ciebie kręcić. Jesteś zwykłym, prymitywnym trollem, który nie odróżnia zakupów w Trójmieście od internetowych i bredzisz jak zwykle "obok" sedna tematu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Doskonale wiesz, że nie masz racji ALBO na prawdę nie potrafisz zinterpretować tego co widzą Twoje oczy ;))))

Po raz kolejny: nie będę więcej odpisywał kolejnemu niedouczonemu prostaczkowi ;) To Twój problem, że masz kompleks niższości ;) Po raz kolejny tego dowiodłeś - lol
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Doskonale wiesz, że gdybyś ten jeden raz się powstrzymał i nic WYJĄTKOWO nie napisał w tym temacie, NIE MAJĄC KOMPLETNIE NIC DO POWIEDZENIA, byłoby o wiele lepiej dla ciebie. Ale twój mały mózg, uzależniony fizycznie od klepania głupot z braku jakiegokolwiek zajęcia, powiedział NIE i oto są skutki.

Przepraszam Mariusz, ale sam chyba widzisz, że Największy Czytacz-Szczekacz zaspamuje cały nowy wątek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dzieciaku to Ty nie mogłeś się powstrzymać, żeby nie napisać czegoś kąśliwego w moją stronę ;) Ja do Ciebie nic nie pisałem od ~3 tygodni :DDD

I do tego kłamiesz jak najęty, wstyd...
Obrażasz ludzi myśląc, że nie potrafią sprawdzić co pisałem wyżej i kto zaczął ;)))

Więcej Ci nie odpisze prostaku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
"Po raz kolejny: nie będę więcej odpisywał kolejnemu niedouczonemu prostaczkowi " napisał Aradash o 16:07. Co było o 16:19 każdy widzi.

Widać wyraźnie, co z tobą jest nie tak. A to się leczy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Aradash bądź madrzejszy - odpusc, szkoda nerwów na człowieka takiego pokroju. Niech sobie ma ostatnie zdanie - chociaż taki sukces.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
na cykliści.com znajdziesz kilka podstawowych giro, lazerów i metów w interesującej Cię cenie (sklep jest w gdansku)
Co do siatki, jest ona tak samo przydatna jak choinka o zapachu kokosowym do malucha.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli podnosi wartość kasku dwukrotnie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłem w decathlon a mam dużą głowę jak jest dostawa to jest wszystko i dla każdego ;) Jak nie w Gdańsku to w Rumii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry